Прошу оцінити мою роботу

Модератор: Global Moderators

Krutywus
Member
Member

Re: Прошу оцінити мою роботу

Повідомлення Krutywus » 09 лютого 2018 15:22

Гаразд, відкинемо усе.
Розглянемо основну позицію. В чому вона?
Я так розумію, що так, чи інакше, а вона стосується Хмельницького (Юрія чи Юрася як Вам до вподоби),
чи вірніше людей, котрим потрібне було його ім'я, котрі дали йому булаву і котрі стояли за ним.
Як вони мали себе повести, щоб заслужити подяку вдячних нащадків?
1. Незважаючи ні на що, пробиватися на виручку московському війську.
2. Одразу ж присягнути Польщі і приєднатися до польського війська.
3. Розійтися по домівках.
4. Ваш варіант.

Рябека Андрій
Member
Member

Повідомлення Рябека Андрій » 09 лютого 2018 16:33

Для меня это была абсолютно неизвестная тема.
Не поленился, поискал по этому форуму - ни одного упоминания про битву (и про компанию 1660 года )я не нашел. Может конечно не так искал.
И непонятно почему эта битва обделена вниманием.
Лично у меня фильм вызвал желание больше узнать о тех событиях.
Буду благодарен за любые доступные в сети материалы. Особенно украинские.

Ну и по мелочам. Общая практика, когда численность противника завышают. Понятно, что точно статистики по татарам и ногайцам не осталось. Диапазон 15000-40000. Чаще всего цифра 30000. Думаю, что в формате научно-популярного фильма более уместно сказать одну цифру (тем более подтвержденную источником) чем погружать зрителя в исторические споры по количеству.
Кстати был очень удивлен, узнав, что по некоторым битвам XVII века в России есть поименные списки участвовавших. По Первой и Второй чеченских войнах нет точной информации, не говоря уже про WWII. А по XVII веку есть.

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 09 лютого 2018 17:34

Рябека Андрій написав:Для меня это была абсолютно неизвестная тема.
Не поленился, поискал по этому форуму - ни одного упоминания про битву (и про компанию 1660 года )я не нашел. Может конечно не так искал.

Гадаю, що це наочна і найкраща відповідь топікстартеру на всі його сумніви, досаду та роздратування...

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 09 лютого 2018 18:06

Досить поважна тільки польська бібліографія.
Української, нажаль, не густо.
Перевантажувати глядача цифрами і джерелами в популярному фільмі звичайно не потрібно,
але розповідати про 30 тисяч "орди", коли сучасні історики оцінюють їх чисельність в 12-15 тисяч, погодьтеся не правильно.
Я говорю про татарів тільки тому, що знаю це "по пам'яті".
Бракує часу, щоб зайнятися іншими деталями.
Буде кілька годин вільного часу зроблю викладку із задоволенням.
Повторюся, сучасна бібліографія досить велика і доступна.
І не розумію образи. Якщо це тільки друга робота, то як можна сподіватися на досконалість?
Чому не прислухатися до зауважень, а впиратися? Нічого особистого повірте.

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 09 лютого 2018 18:21

Krutywus написав:Гаразд, відкинемо усе.
Я так розумію, що так, чи інакше, а вона стосується Хмельницького (Юрія чи Юрася як Вам до вподоби),
чи вірніше людей, котрим потрібне було його ім'я, котрі дали йому булаву і котрі стояли за ним.
Як вони мали себе повести, щоб заслужити подяку вдячних нащадків?
1. Незважаючи ні на що, пробиватися на виручку московському війську.
2. Одразу ж присягнути Польщі і приєднатися до польського війська.
3. Розійтися по домівках.
4. Ваш варіант.

Гаразд - відкинемо.

Krutywus написав:Гаразд, відкинемо усе.
Я так розумію, що так, чи інакше, а вона стосується Хмельницького

Знову буду перепрошувати, але - дався Вам той Хмельницький. Основна позиція - точно його НЕ стосується взагалі. Я вже казав - основний посил роботи - сама чуднівська кампанія - така не проста, така маштабна, від якої так багато чого залежало, і про яку так мало чути. Гаразд - скажу більше. Якщо вже говорити за персоналії, то з цього боку основний посил то, безперечно, є постать Юрія Немирича. Невже Ви так і не помітили, як дбайливо я вимальовував саме цього історичного діяча. Власне - цій людині, яка в свому житті і так мала все, саме Україна була потрібна щонайменше. Але усвідомивши в зрілому віці цей край, як свою Батьківщину, він проникся до неї такою любов'ю, що не пожалкував ні сил для її піднесення у зовсім новому вимірі нової редакції Речі Посполитою, ні, згодом, і самого життя. А що отримав від нащадків? Пам'ять? Шану? Основних посилів багато - це точно один з ключових.
А вже коли його було вбито, Виговського зраджено, а Юрія Хмельницького возведено на гетьманство шукати логіку у вчинках останнього і займатися їх аналізом - звичайно ж можна, але вже зовсем не цікаво :( Україна втратила свій шанс :(
Той самий Шереметьєв казав, і то чули всі, що Юрію як полководцю він не довірив би і стаю гусей - і Юрій знав про те.
Він точно не волів ідти на підтримку обложених московитів - його туди підштовхувала тільки присяга цареві. Але, повторюся, він точно знав ставлення Шереметьєва до себе, то перше. Друге - зовсім недавно московитами було наджорстоко вбито Данилу Виговського - брата Івана Виговського і - чоловіка сестри Юрія.
Знов повторюся - своєю роботою хотів по максимум розкрити історію саме битви, з огляду на те, що вона відбулася зовсім поруч, і на те, як багато від неї залежало тоді, і як не меньш багато залежить сьогодні.

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 09 лютого 2018 18:24

kursiv написав:
Рябека Андрій написав:Для меня это была абсолютно неизвестная тема.

Гадаю, що це наочна і найкраща відповідь топікстартеру на всі його сумніви, досаду та роздратування...

100 %!

Тільки перепрошую - а було й роздратування?
Востаннє редагувалось Sergiy_Khomenko в 10 лютого 2018 00:04, всього редагувалось 1 раз.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 09 лютого 2018 20:50

Krutywus написав:Історик має право давати оцінку історичному персонажу.

В такому випадку він не історик. Хто завгодно — журналіст, політолог, користувач ФБ, бабка у під'їзда, — але не історик. Історик відшукує факти, порівнює їх з попередніми дослідженнями, співставляє міжсобою, робить висновки, але не дає оцінки.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 09 лютого 2018 20:58

Sergiy_Khomenko написав:Відповім, якщо Ваша ласка, однією розмовою, що сталася зовсім недавно.

«Вчитель історії» взагалі не дорівнює «історику». Скажу більше: «вчитель історії у школі» не дорівнює «вчителю історії у ВНЗ». Та й останній має не просто викладати історію, а досліджувати її, чого майже нема у непрофільних ВНЗ. «Історик» — це така професія. Як людина з відеокамерою зовсім не обов'язково кінооператор.
Зображення

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 10 лютого 2018 09:14

Adam написав:
Krutywus написав:Історик має право давати оцінку історичному персонажу.

В такому випадку він не історик. Хто завгодно — журналіст, політолог, користувач ФБ, бабка у під'їзда, — але не історик. Історик відшукує факти, порівнює їх з попередніми дослідженнями, співставляє міжсобою, робить висновки, але не дає оцінки.

Ви так впевнено це стверджуєте, що можливо в цьому відношенні є певні встановлені професійні критерії, тому суперечити не наважуюсь.
Зауважу тільки що з точки зору пересічного непрофесіонала це нагадує лікаря, що не ставить діагноз.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 10 лютого 2018 12:32

Порівняння з лікарем не доречне — історик нікого не лікує, не рятує, не шукає ліки від недуги. Історик не займається передбаченнями. Хоча істориків іноді й тягне віднайти загальні правила існування цивілізації та за побудованою схемою передбачити подальший суспільний розвиток людства. Но таких одиниці, це справа «журналістів, політологів, користувачів ФБ, бабок у під'їзда». Філософів кінець кінцем. Історику завжди не вистачає фактажу для глобальних узагальнень.
Зображення

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 10 лютого 2018 13:55

історик не має права давати оцінку історичному персонажу...
історик нікого не лікує, не рятує, не шукає ліки від недуги. Історик не займається передбаченнями.

Цілком підтримую. і навіть хотів зразу про це написати.
Але потім подумав: чм багато істориків послідовно дотримуються такого правила?
Мабуть тяжко навіть професіоналу повністю утриматися від оцінок.
Добре було б для початку мати при цьому міру. Наприклад не називати імторичні постаті глумливими іменами

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 10 лютого 2018 14:07

дався Вам той Хмельницький. Основна позиція - точно його НЕ стосується взагалі. Я вже казав - основний посил роботи - сама чуднівська кампанія

Нехай.
основний посил то, безперечно, є постать Юрія Немирича.

Але ж вже хто хто, а Немирич точно не мав до Чуднівської кампанії ніякого відношення.
Ви не відповіли на моє питання і не тільки не пояснили свою позицію, а ще більше мене заплутали.
Я ж намагаюся зрозуміти, як на Вашу думку мав би діяти Юрій Хмельницький (чи люди, що за ним стояли), якщо Ви вважаєте, що він діяв не відповідно.

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 10 лютого 2018 14:40

Krutywus написав:Я ж намагаюся зрозуміти, як на Вашу думку мав би діяти Юрій Хмельницький (чи люди, що за ним стояли), якщо Ви вважаєте, що він діяв не відповідно.

Якщо вважати, що тут немає прихильників ні Речі Посполитої, ні московщини, то Ви уперто загоняєте і Юрія і Сергія в цуцванг :)

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 11 лютого 2018 13:29

Krutywus написав:
основний посил то, безперечно, є постать Юрія Немирича.

Але ж вже хто хто, а Немирич точно не мав до Чуднівської кампанії ніякого відношення.
Ви не відповіли на моє питання і не тільки не пояснили свою позицію, а ще більше мене заплутали.
Я ж намагаюся зрозуміти, як на Вашу думку мав би діяти Юрій Хмельницький (чи люди, що за ним стояли), якщо Ви вважаєте, що він діяв не відповідно.

А от тепер для мене все ясно остаточно.
Мало, що могло б зачепити мене більше - і то вже просто на рівні образи, чим отой Ваш посил "... Немирич точно не мав до Чуднівської кампанії ніякого відношення." ...

Якщо Ви не зрозуміли в принципі мого основного наповнюючого вектора про величезний вклад цієї людини у наше державотворення, і потім про неприпустиме ставлення нас, як нащадків, до всіх тих його справ, і в фіналі ще й жертви за нас же, і потім за те не мати й доброго слова людської пом’яті, а через 358 років ще й мати оте Ваше "... Немирич точно не мав до Чуднівської кампанії ніякого відношення."
Ви дійсно не усвідоблюєте те, що розглянута кампанія є, не чим іншим, як прямим відлунням його справ, його вчинків, його постаті в цілому? Вас цікавить тільки мій варіант подій під Слободищем? І те, тільки для того, щоб мати можливість перейти на новий рівень цькування моєї точки зору.

Шановний добродію - я одноосібно і рішуче закриваю зі свого боку любі прояви отієї нашої псевдополеміки. Цього разу - навіть перепрошувати не буду - НЕ даруйте мені. Зберіть до купи все заощаджене для мене каміння, жбурніть і видихніть.

Тут вже одного разу було сказано за якусь роздратованість. Її немає і не було. Величезне здивування - так, величезне розчарування - так, певний елемент образи - можливо. Але все - тепер, як робоча система - я застабілізувався, я знайшов, втрачені на певний час, баланс і рівновагу. Так - все саме так. В підвердження цим моїм словам пропоную, в якості спокійної і яскравої крапки, зовсім не по темі, недавню, саму крайню роботу моєї дружини. Як чудово вона працює оператором, знаходячись в багажнику автівки ви вже всі бачили :) Тепер же - просто перегляньте наш маленький відео комплімент і оцініть її вміння вже в зовсім іншому амплуа :)

Гарного усім настрою і погожої днини! :)

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 11 лютого 2018 14:17

Sergiy_Khomenko написав:Тепер же - просто перегляньте наш маленький відео комплімент і оцініть її вміння вже в зовсім іншому амплуа :)
https://www.youtube.com/watch?v=Uzuc0y3UKps

Тобто "два в одному" - в одній темі треба оцінювати вже дві роботи? :)
Гаразд, я зроблю навіть три оцінки:
- Ваш фільм - було раніше;
- Робота дружини - захоплююче!
- Ваша работа оператором (якщо це були Ви) - погано (весь час не мені не вистачало обличчя художниці :) ).
P.S.Зараз ми будемо покарані за флуд :)

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей