Прошу оцінити мою роботу

Модератор: Global Moderators

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Прошу оцінити мою роботу

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 03 лютого 2018 17:17

Доброго усім вечора.
Маю до вас усіх велике прохання.
Так вже сталося, що от вже з пів року весь свій вільний час присвятив роботі над одним документальним проектом. Я віддав йому не просто дуже багато часу - я віддав йому часточку себе. Віддав і не жалкую - надто вже цікавою і важливою виявилася тема, надто вже сильно вона мене захопила. От і дослідив безліч матеріалу, от і познайомився та поспілкувався з цікавими та небайдужими до нашої рідної історії людьми, от і провів багато часу і у полі, і в автівці, і за мікрофоном та комп’ютером.
І от, нарешті - роботу закінчено. Насправді, на цей результат працював не тільки я один - хто більше, хто менше, але багато людей приклало до цієї роботи свої старання і своє бажання доторкнутися до того дихання часу, відкрити для себе край, де ми живемо.
І перш за все - то моя сім’я, яка стільки часу терпіла оте моє "творче горіння" і не просто терпіла, а ще й завжди допомогала в роботі над цим фільмом.
Отже - прохання, власне те, з чого і починав.
Подаруйте мені, будь-ласка, годину свого часу. Спокійного вечірнього часу, саме, для перегляду того згадуваного результату. Власне, у моєму проханні немає нічого особливого - фільми знімають, щоб їх дивилися. І - маю велику надію, що Вам також буде цікаво.
Ну а якщо ні - то вже перепрошую і даруйте наперед.

Отже:

kursiv
Member
Member

Re: Прошу оцінити мою роботу

Повідомлення kursiv » 04 лютого 2018 19:28

Так і було - було цікаво.
З задоволенням і цікавістю переглянув Ваш фільм. Дивлячись безчислені історичні документальні фільми ВВС, я завжди заздрив англійцям і мріяв про таку ж кількість фільмів з нашої історії.
Ви і зробили один з них, і Вам велика подяка за це.
Як же все це ще актуально - хіба не символічно, що на наступний день, як Ви запостил тут свій фільм, "корисні ідіоти" запланували свій марш в центрі Київа (Саакашвілі).
Наберусь зухвалості зробити одне зауваження творчого характеру - мені здається, що якби Ви з'являлись кадрі з прямою мовою частіше, за рахунок кадрів з художніх стрічок, то Ваш фільм тільки виграв би, ну хоча б в пропорції 50 на 50...

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 05 лютого 2018 23:21

Щира Вам дяка - навіть не уявляєте, як для мене важливі ті слова. Значить - все не дарма, значить у всьому тому є сенс, коли можна дочекатися такий коментар. Почувши такі слова, вже можна і про процентне співвідношення поговорити і ще щось інше - ще раз, велика Вам дяка.

P.S. https://scontent.fdnk1-2.fna.fbcdn.net/ ... e=5ADE7536

Знімаємо фінальну сцену від'їзду камери від пам'ятної каплички на полі битви. Дружина тримає каеру, я поволі від'їзджаю.

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 06 лютого 2018 10:18

Sergiy_Khomenko написав: Дружина тримає каеру, я поволі від'їзджаю.

:good:
Написав Вам в "Приватне повідомлення".

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 06 лютого 2018 11:33

Ви праві. Все не дарма, у всьому є сенс. Дякую за фільм.

Тепер критичні зауваження.

Погоджуюся з kursiv на рахунок кінематографії.

Називати Хмельницького Юрасем, коли він уже вийшов з дитячого віку, вважаю поганим тоном. Подивіться мою дискусію на цю тему з Бабуліним.
viewtopic.php?f=4&t=16762&start=45
До честі останнього, він в своїй книзі від цього утримався.

Чому Ви вважаєте, що Юрій не прислухався до думки тих українських лідерів, котрі знаходилися поряд з ним, а покладаєте усю відповідальність на молодого гетьмана?
Я почув у коментарях навіть якийсь смуток від того, що українське військо не поспішило на поміч московському. Я, наприклад, навпаки вбачаю помилку саме в тому, що не вдалося повністю уникнути сутичок.

По суті це була громадянська війна для України.

З такими заявами я був би обережнішим. Так можна будь яку війну оголосити громадянською.

З Криму підійшло 30-тисячне татарське військо.

Усюди де зустрічається повідомлення про татарське військо чисельніше за 20 тисяч, можна з впевненістю казати, що це перебільшення. Такої чисельності не існувало фізично.

І для порівняння татарський варіант:
https://www.youtube.com/watch?v=nW27dlQIcic

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 07 лютого 2018 13:52

Krutywus написав:Ви праві. Все не дарма, у всьому є сенс. Дякую за фільм.

Дяка і Вам - за увагу і добре слово.

Krutywus написав:Тепер критичні зауваження.

Погоджуюся з kursiv на рахунок кінематографії.

Називати Хмельницького Юрасем, коли він уже вийшов з дитячого віку, вважаю поганим тоном. Подивіться мою дискусію на цю тему з Бабуліним.
viewtopic.php?f=4&t=16762&start=45
До честі останнього, він в своїй книзі від цього утримався.

За кінематографію - почув, врахую на майбетнє.

Стосновно Юрія... Як на мене, він так і не спромігся своїми діями і вчинками на те, щоб завжди зватися саме Юрієм. Зважте ще й на те, що на час описуваних подій йому виповнилося лише 18 років. Але - для мене то не принципово, якщо тим зачепив Вашу переконаність - перепрошую

Krutywus написав:Чому Ви вважаєте, що Юрій не прислухався до думки тих українських лідерів, котрі знаходилися поряд з ним, а покладаєте усю відповідальність на молодого гетьмана?
Я почув у коментарях навіть якийсь смуток від того, що українське військо не поспішило на поміч московському. Я, наприклад, навпаки вбачаю помилку саме в тому, що не вдалося повністю уникнути сутичок.

Якщо б він прислухався, то і поводив би себе відповідно, а саме - послідовно. От саме цієї послідовності в його вчинках я і не бачив. І, власне, то не така вже його в тому вина - надто вже він був іншим у порівнянні з батьком Богданом та старшим братом Тимошем.
В тому ж, що не прийшов на допомогу московитам - так то слова Любомирського, коли він підбадьорював свої загони.
А от, щодо уникнення тієї сутички - повністю згоден - в тому й була б мудрість гетьмана, але... Її якраз і не було :(

З Криму підійшло 30-тисячне татарське військо.

Krutywus написав:Усюди де зустрічається повідомлення про татарське військо чисельніше за 20 тисяч, можна з впевненістю казати, що це перебільшення. Такої чисельності не існувало фізично.

Власне - джерел по питанню не так вже й мало - більшість говорить саме за 30 тис. Але ніяким чином не ставлю під сумнів і Вашу точку зору.

Krutywus написав:І для порівняння татарський варіант:
https://www.youtube.com/watch?v=nW27dlQIcic

Маю сподівання, що за пів року роботи над фільмом передивився по темі майже все - звичайно і цю роботу також.

Ще раз - велика Вам дяка за увагу!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 07 лютого 2018 22:44

Sergiy_Khomenko написав:Стосновно Юрія... Як на мене, він так і не спромігся своїми діями і вчинками на те, щоб завжди зватися саме Юрієм. Зважте ще й на те, що на час описуваних подій йому виповнилося лише 18 років. Але - для мене то не принципово, якщо тим зачепив Вашу переконаність - перепрошую

Навіть історик не має права давати оцінку історичному персонажу! Лише людина, що рівна йому! :beer:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 08 лютого 2018 06:39

Історик має право давати оцінку історичному персонажу.
Але історик не може претендувати на "максимальну неупередженість", якщо він називає історичного персонажа глузливою формою імені, котру вживали виключно його вороги.

Якщо б він прислухався, то і поводив би себе відповідно, а саме - послідовно. От саме цієї послідовності в його вчинках я і не бачив. І, власне, то не така вже його в тому вина - надто вже він був іншим у порівнянні з батьком Богданом та старшим братом Тимошем.

Ніхто не стверджує, що Юрій дорівнював своїми талантами батьку (до слова Тиміш теж).
Питання полягає в тому, як, на Вашу думку, мала відбуватися ця послідовність? З фільму я цього не зрозумів.
1. Незважаючи ні на що, пробиватися на виручку московському війську.
2. Одразу ж присягнути Польщі і приєднатися до польського війська.
3. Розійтися по домівках.
4. Ваш варіант.

Власне - джерел по питанню не так вже й мало - більшість говорить саме за 30 тис.

А які це джерела, що говорять про 30 тисяч?

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 08 лютого 2018 22:36

Krutywus написав:Історик має право давати оцінку історичному персонажу.
Але історик не може претендувати на "максимальну неупередженість", якщо він називає історичного персонажа глузливою формою імені, котру вживали виключно його вороги.

Ніхто не стверджує, що Юрій дорівнював своїми талантами батьку (до слова Тиміш теж).
Питання полягає в тому, як, на Вашу думку, мала відбуватися ця послідовність? З фільму я цього не зрозумів.
1. Незважаючи ні на що, пробиватися на виручку московському війську.
2. Одразу ж присягнути Польщі і приєднатися до польського війська.
3. Розійтися по домівках.
4. Ваш варіант.

Власне - джерел по питанню не так вже й мало - більшість говорить саме за 30 тис.

А які це джерела, що говорять про 30 тисяч?

Знаєте - з Вашого дозволу, спробую максимально спростити нашу дискусію.

1. Все що я хотів сказати - я сказав.
2. Вас зачепив "Юрась"? Безпосередньо перед Вами за те перепросив.
3. Якщо ж все так принципово - тоді перепрошую ще раз, але то вже така моя точка зору, і я точно не збираюся її змінювати.
4. Даруйте - але відчуваю з Вашого боку певний фоновий негатив - я все рівно Вам не вгоджу. Якщо Вам не подобається моя робота - певно, вона і не має подобатися усім. Для себе я знаю точно - я дуже хотів те все сказати, я приклав надбагато зусиль і сказав все, що мав на меті. Останнє, що я хочу зараз, це щоб за тими надуманими Ярась чи Юрій, 30 тисяч орди, чи 20, загубилася і вся моя робота по піднятій темі загалом. На Вашу думку то все було дарма - я щиро її (Вашу думку) поважаю але і своїй роботі знаю ціну. Тож, даруйте ще раз, але повторюю - я сказав все, що хотів сказати своєю роботою, і саме так, як сказати і хотів.

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 09 лютого 2018 00:46

Adam написав:
Sergiy_Khomenko написав:Стосновно Юрія... Як на мене, він так і не спромігся своїми діями і вчинками на те, щоб завжди зватися саме Юрієм. Зважте ще й на те, що на час описуваних подій йому виповнилося лише 18 років. Але - для мене то не принципово, якщо тим зачепив Вашу переконаність - перепрошую

Навіть історик не має права давати оцінку історичному персонажу! Лише людина, що рівна йому! :beer:

Відповім, якщо Ваша ласка, однією розмовою, що сталася зовсім недавно.
То моя друга робота. З першою ж вийшло теж дуже цікаво. Я записав її на флешку, приїхав в школу до сина (випускник 11-го класу дуже знаного ліцею) і запропонував її до перегляду вчителеві історії: "Прошу - подивіться. То ми з сином знімали - дуже було цікаво працювати разом над темою". Відповідь вчителя: "А навіщо?" Я трохи розгубився з того запитання але впросив взяти носій для перегляду. Того ж дня він віддав флешку синові зі словами: "Приходив твій батько, приніс якийсь фільм. До чого, навіщо...? Дивний він у тебе". Малий теж розгубився і мусив виправдовуватися словами, щось на кшталт такого:"Вже даруйте - батьків не обирають."

От і виходить - у школи сказали, "А навіщо?", тут мені кажуть, що я і права не маю - як все переконливо говорить про те, що то дійсно нікому не потрібно... 215 переглядів - і тільки 3 відгуки. З них тільки один надихає пробувати відкривати свою історію і далі - як вмію, як виходить, як відчуваю. Інші готові відразу цькувати за будь що...

Гаразд. Пане модераторе - в любий момент можете зняти мій пост - досить мені того негативу. Власне - що просив - отримав: загальне враженя про свою роботу вже побачив.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 09 лютого 2018 06:39

Вибачте, захопився.
Насправді ніякого негативу.
Не звертайте уваги.

P.S.
Все таки не втримаюся.
А Вам не здається, що Ваша позиція не так уже й відрізняється від позиції того вчителя історії?
Я щиро сприйняв Вашу пропозицію, як запрошення обговорити питання Чуднівської кампанії.
Тому й звернувся до Вас: "Давайте обговоримо".
А Ви мені: "А навіщо?"

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 09 лютого 2018 11:12

Krutywus написав:Вибачте, захопився.
А Вам не здається, що Ваша позиція не так уже й відрізняється від позиції того вчителя історії?
Я щиро сприйняв Вашу пропозицію, як запрошення обговорити питання Чуднівської кампанії.
Тому й звернувся до Вас: "Давайте обговоримо".
А Ви мені: "А навіщо?"

Ну от - тепер все доведено до логічного абсолюту - ще й з описаним мною ж персонажен уподібнили - дяка. Я отримав все що міг і навіть трішечки більше. Вам пообіцяти, що взагалі кину те діло? Знаєте - не кину. Інша справа, що зовсім обмежу коло, з ким би хотілося поділитися. Так - тим самим підірву своє ж переконання, що фільми знімають, щоб їх дивилися, але й отримувати у відповідь на запропоновану роботу це все...

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 09 лютого 2018 12:42

Вам пообіцяти, що взагалі кину те діло?

Ні. Я вважаю, що чим більше книжок, статей, фільмів, обговорень на телебаченні, радіо, форумах
на історичні теми (якщо це дісно зацікавлення історією, а не ідеологією, чи соціологією) тим краще.

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 09 лютого 2018 13:52

Sergiy_Khomenko написав: ...обмежу коло, з ким би хотілося поділитися.

Це буде помилкою...
Якщо вжити технічну аналогію, то це свідоме заниження коефіціента корисної праці свого девайса, тобто абсурд.

Sergiy_Khomenko
Member
Member

Повідомлення Sergiy_Khomenko » 09 лютого 2018 15:06

kursiv написав:
Sergiy_Khomenko написав: ...обмежу коло, з ким би хотілося поділитися.

Це буде помилкою...
Якщо вжити технічну аналогію, то це свідоме заниження коефіціента корисної праці свого девайса, тобто абсурд.

Причому - повний :( Я ж сам те признав але й пояснив чому тепер думаю вчинити саме так.

Власне - я сам, звичайно ж, за обговорення. Але конструктивне. Приклад.
Перший свій сценарій до цього фільму (загалом, їх прийшлось написати аж 5-ть, відкриваючи все нові й нові історичні прошарки і епізоди) я писав по інформації, що лежить на поверхні в мережі. Як же добре, що глянув фахівець, так ще й кум вірно поставив питання. Про що мова. Кругом в тих поверхневих джерелах йдеться про те, що Шереметьєв провернув маневр у стилі Ганібала, спорудив з возів мобільну і дуже боєспроможну пересувну фортецю, за допомогою якої і мав можливість відступити з під Любара до Чуднова. І не просто відступити, а ще й пройти ті 35 кілометрів за одну ніч так ще й через ліс. Навіть кандидат наук, коментарі якого є у фільмі, розповідав ту тему, як по переду тієї фортеці йшов загін з сокирами і прорубав достатню просіку. Виявилося - кум дяка - що лісу там немає ні зараз, ні, що саме головне - не було й тоді. А пересувна фортеця - так - була, тільки вже при відступі з Чуднова до Слободища, і без всілякого нестримного маршу - навіть пів милі пройти московити тоді не спромоглися - у фільми я згадую про той момент.
Як на мене - то і є конструктивне обговорення. А сперичатися хто перший назвав Юрася Юрасем (скажу на всяк випадок - точно не я) і як я міг те за тим та багатьма іншими повторити... Чи саме 30 тісяч орди прийшло с Криму, чи тільки 20? Точної цифри ми все рівно не дізнаємося, але й чи так то вже суттєво? Готовий чи я по пунктам відстоювати кожну цифру, наведену, спочатку в джерелах (вони всі наведені в фінальних титрах - чого питати, в яких саме), а потім і викладену мною у фільмі - точно ні - якщо у вас за це для мене вже готовий камінець - саме час його жбурнути. Так - я не готовий для того, нав’язуваного мені, анатомічного розтину мого фільму - його головна ідея саме в його цілісності. В тому, що взагалі була така битва, що саме до неї призвело, що ми з того у висновку отримали і як те все відображається на нашому житті зараз. А виходить так, як у одному моєму діалозі з одним чоловіком, думка якого мені завжди цікава і важлива, але я ніколи не сприйму самої її будови. Ми обговорювали один документальний фільм, стосовно 2-ї світової. Точніше - навіть, толком, не почали. Все скінчилося не почавшись - я почув таке: "Як можна дивитися той фільм, якщо в ньому на одному з заповнюючих кадрів проїхав танк Т-34, нібито у році 1941, а встановлена на ньому гармата - точно іншого, більш пізнішого року випуску??" Все - для мене то є просто обговорення заради самого обговорення - то вже точно не моє.
Все - я мав більш розлого викласти свою загальну позицію - я її виклав. Якщо вона не прийнятна - а я відчуваю, що все саме так і є - що ж - даруйте за ту мою зухвалість.

Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей