Життєдіяльність Богдана Хмельницького

Модератор: Global Moderators

Джонсімка
Member
Member
 
Повідомлень: 3
З нами з:
17 грудня 2018 02:07

Життєдіяльність Богдана Хмельницького

Повідомлення Джонсімка » 21 грудня 2018 22:19

Любі друзі вашій увазі надається коротка відомість про життдіяльність Б.Хмельницького, прошу вас не судити досить строго, так як я лише початківець, але прийму будь-які коментарі. Всім досить багато чого відомо про Б.Хмельницького, але як говорять "повторение - мать учение!". Тож до вашоъ уваги додаться......
У другій половині XVII ст. на політичній карті Європи з’явилась українська козацька республіка з яскраво вираженими демократичними рисами політико-правового устрою та соціально-економічних відносин, її поява пов’язана з ім’ям видатного політичного і державного діяча Богдана Хмельницького. Він не лише поставив завдання створення незалежної держави, до складу якої мали увійти всі етнічні українські землі, а й зробив усе можливе для його вирішення.

Рік народження 1595 Б. Хмельницького вважається приблизним, а народився він в сім’ї чигиринського сотника, українського шляхтича Михайла Хмельницького, який служив у польського магната. За службу батько - Михайло отримав хутір Суботів. Про це писав Т. Г. Шевченко в своєму вірші «Стоїть в селі Суботові». Там і народився Богдан, отримав добру освіту в Київській брат­ській школі, а потім підвищував свої знання в школі єзуїтів у Львові. Вільно володів польською, російською, латинською, турецькою, французькою, знав татарську.

Разом з батьком брав учать у польсько-турецькій війні у 1620-1621 рр., де потрапляє в полон і два роки був у Константинополі. Після повернення додому вступає до реєстрового козацтва, з польською місією служить в козацькій частині у Франції. В 1637 р. - військовий писар. З 1638 р. по 1646 р. - чигиринський сотник.

У 1646 р. Чигиринський підстароста Чаплинський захопив хутір Богдана і вбив сина. Хмельницький звертається до короля Польщі в пошуках справедливості, але марно. В грудні 1647 р. Богдан втік до Запорозької Січі, де на козацькій нараді проголошує план бороть­би за визволення України. Запорожці його підтримали та обрали гетьманом.

25 січня 1648 р. розпочалась національно-визвольна війна в Україні під проводом Б. Хмельницького, завершилася 8 січня 1654 р. Розпочав він війну спочатку проти «злої шляхти», а не проти польського короля. Але поступово Б. Хмельницький розуміє, що треба вести боротьбу саме з королем. Від політико-правових ідей переходить до практичних дій. Хмельницький підіймає народ України на збройну боротьбу під такими гаслами: «За своє благочестя», «За вітчизну», «За свої колишні права і вольності», «За народ». Після битв під Жовтими водами 6 травня 1648 р., під Корсунем 16 травня 1648 р. Україна, козаки, Хмельницький майже шість років жили без панування Польщі.
 

Діанка
Member
Member
 
Повідомлень: 3
З нами з:
21 грудня 2018 19:30

Re: Життєдіяльність Богдана Хмельницького

Повідомлення Діанка » 21 грудня 2018 22:33

пізнавальна та цікава стаття не чекала що дізнаюся щось нове про цього видатного діяча але я помилялпсь чудова стаття!!!!
 

Джонсімка
Member
Member
 
Повідомлень: 3
З нами з:
17 грудня 2018 02:07

Re: Життєдіяльність Богдана Хмельницького

Повідомлення Джонсімка » 21 грудня 2018 22:41

Щиро дякую, я знав, що щось цікаве та буде.
 


Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 1 гість