Гроші на Україні

Модератор: Global Moderators

Vlad143
Member
Member

Гроші на Україні

Повідомлення Vlad143 » 04 січня 2007 01:24

Хлопці шо за карбованьці були на Україні у 17 та 18-му століттях до зруйнування Cічі? Чі в казаків ходили польскі та російські гроші? Дякую. 8)

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 04 січня 2007 09:10

Невже козаки карбували власну монету?!! :shock: \"Нє вєрю!\" (с)
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Vlad143
Member
Member

Повідомлення Vlad143 » 04 січня 2007 17:03

Здається шо ні, але у Шевченко в \"Гайдамаках\" ідеться про карбованьці, так я і хотів спитати шо це. :P

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 04 січня 2007 20:05

Здаєтся про це вже писалося - є згадки про власні монети Хмельницького і таляри Дорошенка.

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 04 січня 2007 20:08

Були але яке спів-відношення - 50 на 50? Не думаю. Зрештою тільки за саму масакру цивільного населення Батурина я вже вважаю таку пропозицію образливою (не кажучи вже що Мазепа вважаєтся одним з героїв України)

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 04 січня 2007 20:13

Askold написав:є згадки про власні монети Хмельницького і таляри Дорошенк

А можна привести ці згадки?
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Ярослав
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Ярослав » 05 січня 2007 13:09

Chestnut написав:
Askold написав:є згадки про власні монети Хмельницького і таляри Дорошенк

А можна привести ці згадки?

http://litopys.narod.ru/coss2/gvpr11.htm

Велике зацікавлення Богдана Хмельницького монетною справою підтверджується також тим, що, за свідченням кількох тогочасних джерел, гетьман або карбував власну монету, або підробляв чужу. Зокрема у Записці російського посла дяка Григорія Кунакова в грудні 1649 р. йдеться: «А в Чигирине де учинил Богдан Хмельницкой мынзу (монетний двір —Л. Г.-П.), и деньги делают; а на тех новых деньгах на одной стороне меч, а на другой стороне ево, Богданово, имя» 77. В листі від 29 жовтня 1652 р. подільського воєводи Станіслава Потоцького до польського короля Яна Казимира говориться: «Хмельницький втручається в права влади Вашої Королівської Милості: карбує гроші» 78. Нумізматичне дослідження В. Шугаєвського підтверджує правдоподібність цих відомостей 79, хоч досі не вдалося виявити екземплярів таких монет. Можливо, це пояснюється тим, що підроблені монети польського короля Яна Казимира недостатньо досліджені.

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 05 січня 2007 13:57

З приводу евентуальних монет Хмельницького - тільки вже згадуване текстуальне посилання. А от підробки талярів часу Дорошенка, монетки, чи то пак, брутальні пародії на них - є. В одному із чисел часопису \" Нумізматика та фалеристика\" знімочок такого девайсу є. А взагалі: при чому тут карбованці на руках в гайдамаків і можливі монетарні вправи Богдана чи Дорошенка?! Адже Коліївщина - це 1760-ті роки!

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 05 січня 2007 15:28

oleksa написав:В одному із чисел часопису " Нумізматика та фалеристика" знімочок такого девайсу є.

дуже цікаво! а не можна було б кинути скан того фото сюди?
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 05 січня 2007 15:43

Йой, даруйте! Зможу знайти тільки після Різдва!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 05 січня 2007 16:06

Карбованець - російський \"рубль\", називався так бо мав по краю гурту насічку карбовану. Мій друг Влад проконсультував мене, можно навіть точно подивитися коли такі карбованці з'явилися. Це десь 18ст.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

гумань
Member
Member

Повідомлення гумань » 29 травня 2009 08:40

ось один із фуфелів грошей його мосці :D Хмельницького (шестигрошевик), але хоча..... хтозна? :shock: мо і справжній(фото із форуму по середньовічним грошам, хто схоче робить реконструкцію, можна звідти начитатись http://forum.mbook.net.ua)
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 30 травня 2009 14:38

Можу помилятися, але мені здається, що фальсифікатор не врахував такого достатньо важливого моменту, як оточення герба абревіатурою ім'я та посади гетьмана: такий герб належав декільком родинам й відрізнявся саме такими дрібничками.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

гумань
Member
Member

Re:

Повідомлення гумань » 01 червня 2009 07:24

Adam написав:Можу помилятися, але мені здається, що фальсифікатор не врахував такого достатньо важливого моменту, як оточення герба абревіатурою ім'я та посади гетьмана: такий герб належав декільком родинам й відрізнявся саме такими дрібничками.

воно і не дивно, хвальш є хвальш, тай взагалі один із дослідників тогочасної грошової системи пише, що козацька держава карбувала фальш польських монет змінюючі букву, цифру, міняючи літери місцями тим самим глузуючі із короля, але підробка була дуже якісною, не кустарна

гумань
Member
Member

Re: Гроші на Україні

Повідомлення гумань » 01 червня 2009 07:27

Vlad143 написав:Хлопці шо за карбованьці були на Україні у 17 та 18-му століттях до зруйнування Cічі? Чі в казаків ходили польскі та російські гроші? Дякую. 8)

читаючі Марковича (описує життя-буття початку 18 ст) зрозуміло шо бабло було різноманітне: в їхніх гаманцях завжди були і золоті і таляри і рублі і казна що, курс валют :) встановлювали хто як хотів :P

Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей