походы Северина Наливайко

Модератор: Global Moderators

Armant
Member
Member

походы Северина Наливайко

Повідомлення Armant » 27 лютого 2007 14:25

Я сам з Беларусі, па украінскі я размаўляю дрэнна, але разумею добра, спадзяваюсь што мяне так сама зразумеюць
Мабыць нехта можа мне дапамагчы, я шукаю нейкія малюнкі ці гравюры, у якіх адлюстраваны казакі пад час паходаў С.Налівайкі
Так сама мяне цікавяць апісанне іх выгляду.
І ці хто можа адказаць на пытанне: адбылася лі нейкая змена ў выглядзе ахоўнай зброі ды ў касцюмах пасля рэформ Сагайдачнага ў запарожскім войску.

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 27 лютого 2007 15:01

Так Наливайкові ж походи це кінець XVI cт. Вперше Семерій ( саме так правильно звучало його ім'я), а не Северин, Наливайко згадується 1594 році як один зі збройних слуг князя Костянтина Острозького. Наливйко на дозвіл князя формує власний загін для участі в захисті Подільського й Волинського погрниччя від татар і турецької загрози. Наливайко, після купи походів і війн, було розбито і страчено 1597 року, а Сагайдачного тільки обрано кошовим отаманом Запрозької Січі 1601 року. Так що жодного стосунку так звані реформи Сагайдачного до наливайкових ватаг не мають.

Armant
Member
Member

Повідомлення Armant » 27 лютого 2007 16:47

Мяне галоўным чынам хвалюе знешні погляд казакоў пад час паходаў Налівайкі, а пра рэформы Сагайдачнага я спытаў таму, што мне цікава змянілася лі адзенне пасля гэтых рэформ у казакоў ці не.

Armant
Member
Member

Повідомлення Armant » 27 лютого 2007 16:59

Сагайдачнага зрабіў рэгулярнае войска з партызанскіх казачых ватагаў. Я не зусім дакладна ведаю была лі у запарожскаго войска некая форма, у якую было апранута амаль усё войска. Калі - да, то мабыць пры Налівайка была інкшая форма ілі адзенне. У гэтым моё пытанне.

Armant
Member
Member

Повідомлення Armant » 27 лютого 2007 17:02

Прабачце - \"Сагайдачны зрабіў\"

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 27 лютого 2007 17:08

Наскільки мені відомо, ніякого регулярного війська Сагайдачний не робив, та й зробити б не зміг, навіть якби й хотів. Уніформи як такої тоді практично не існувало, а вже про уніформу козаків (якщо не мати на увазі надворних козаків магнатських військ, що постачалися коштом свого пана) й говорити не доводиться -- це все одно, що говорити про \"уніформу піратів\" ;)
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 27 лютого 2007 17:10

Armant написав:Мяне галоўным чынам хвалюе знешні погляд казакоў пад час паходаў Налівайкі

А й справді, яка є іконоґрафія козаків саме кінця 16 ст? (на думку спадають хіба що портрети Підкови і Голубка)
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість