Військова медицина, санітарія та ветеринарія у козаків

Модератор: Global Moderators

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 17 квітня 2009 12:11

О! невже розворушив.дякую за критику шановне товариство,але як ви пам*ятаете я медичними матюками не писав.Хочеться згадати ,про так сказати ,саму техніку нанесення шабельного удару.Тут є ті хто займаеться і сторичним шабельним фехтуванням?я продовжую.Шабельний удар відрізнвся від того що ми звикли бачити на імпрезах.він не є ударом тесачного типу з фіксаціею,вага не дозволяе.Він ніби проноситься і трошки розвертае плоть при цьому рвучи край-на виході маемо різано рвану рану.зараз до речі такі рани лише ескулапи шьють.Але ж фокус!рана не глибока! вона тільки сильно кровить.От і помирали люди не від смертельних ран ,а від масивної крововтрати.зовсім інше діло колоті рани,але це інша історія.
Мир неверных провалился вниз
Их совсем покинула радость
Ввысь взметнулись знамена ислама
Многобожье без опор осталось.

Gildor
Member
Member

Повідомлення Gildor » 17 квітня 2009 13:51

була навіть техніка така - не роблячи ставку на один смертельний удар наноситься багато дрібних поранень і супротивник слабіє під час двобою, буквально спливаючи кров'ю з длібних, але багаточисельних порізів. Але годиться тільки для двобою (до речі на ножах теж - Нью-Орлеан та Мексика в цьому знали толк в середині 19ст) - але не для массової баталії
Была бы цель в жизни - а патроны найдутся

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 17 квітня 2009 17:11

Згоден.тут я думаю ще треба б висвітлити вогнепальні поранення-бо це куди як цікавіше.там і кінетична енергія кулі і зона молекулярного всплиску і дефект мінус тканина та ще плюс до всього той самий больовий шок про який так багато всі говорять.Ну і виходячи з теми обговорення внести свої копійки з приводу можливого тогочасного лікування.

Sigizmund
Member
Member

Повідомлення Sigizmund » 17 квітня 2009 21:30

А який чином шабля наносить рвані рани??? Фламберг(дворучний меч) заборонили із-за того, що він наносив рвані рани і ці рани не могли вилікувати.

В Європі майстри фехтування бились на турнірах без всякого захисту на шаблях, палашах і іншій зброї.
Описання свідчать, що порізи не такі небезпечні коли людина сильна(накачана і підготована) і що від таких ударів не підготовлена людина померла б дуже швидко.
Рани на таких людях швидко загоювались.

Фотографії, що на минулій сторінці, я вже бачив, можливо, на Тоже Форумі, але в якому розділі не пам'ятаю.

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 19 квітня 2009 13:52

Ні!зовсім не тому.Меч фламберга має так звану соррейтерну заточку,за рахунок якої довжина ріжучої кромки збільшується майже ВТРИЧІ.І рана відповідно-втричі глибша,втричі більша.При нанесенні так званого *ляпаючого* удару шаблею в кінцевій точці робиться розворот леза-саме тут і рве.а ці удари саме в шабельному фехтуванні є превалюючими. :)

Поперед.

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей