Козацька Люлька і що в ній палили??????

Модератор: Global Moderators

TDO
Member
Member
 
Повідомлень: 2
З нами з:
25 листопада 2008 19:30

Козацька Люлька і що в ній палили??????

Повідомлення TDO » 25 листопада 2008 19:38

я десь читав що козаки майже не палили в люльках тютюн, а палили різні цілющі трави як то материнку, м'яту із зверобієм, деревій.
Поділіться хто що знає з цього приводу.
Дякую
 

Bursak
Member
Member
 
Повідомлень: 322
З нами з:
18 вересня 2007 19:47
Звідки: Lviv

Повідомлення Bursak » 25 листопада 2008 19:48

Передивіться спочатку цю тему
http://forum.milua.org/viewtopic.php?t=886&postdays=0&postorder=asc&start=0
 

janu005
Member
Member
 
Повідомлень: 2
З нами з:
18 листопада 2009 12:44

Re: Козацька Люлька і що в ній палили??????

Повідомлення janu005 » 18 листопада 2009 12:56

Полюбляли вони під грушею чи під дубом, у густій траві в затінку полежати. Або й поміж сосен, на сонечку, вдив¬ляючись у бездонне блакитне небо. Начебто ледарська звичка. Звідки?
Згадаймо еллінську легенду. Жив колись герой і напівбог Антей. Батьком його був Посейдон, а мати —
Гея, богиня Землі. Ніхто не міг здолати Антея в боротьбі. Бо як починав знесилюватися, припадав Антей до Землі, до материнських грудей. І сили відновлювалися, ставав ще дужчим.
Зевс відкрив Гераклу таємницю непереможності Антея. І той, піднявши сина Геї в повітря, задушив його.
Козаки теж віддавали перевагу спочинкові горілиць, розкинувшись на землі. А в наш час іноді мати гукає синові: «Негайно підіймись із землі, застудишся!»
Коло молодих козаків матусь турботливих і полоханих не було. Але ж не застуджувались! Найчастіше обирали рівну галявину, аби розслаблене тіло рівномірно й щільно припадало до землі. Тут бажано, щоб росли спориш, конюшина, грицики, лютик, різноманітні дикі злаки, утворюючи енергетичну плямистість, «шахматку». Адже всі трави енергетичні. Можете пересвідчитись: проведіть долонею в повітрі близько від них. Спориш холодний, бабка тепліша, конюшина «гарячіша» від бабки. Серед бабок велика — «темпераментніша» від малої чи ланцетолистяної. Наслідок? Півгодини-година горілиць замінить ніч у затишному ліжку.
Чи використовуємо козацький досвід відпочинку, відновлення сил? Лише частково. Коли стоїмо вранці босоніж на конюшині й спориші. Коли входимо голі до поясу у квітуючі жита-пшениці. Коли на городі торкаємось обличчям до переплетень гороху в росі, до стебел «кручених паничів» на балконах...
У ВЄЛИКИХ містах Англії, Нідерландів, Бельгії, Італії, Німеччини й інших європейських країн давно вже роблять галявинки-газони з густою травою для відпочинку. Хочеш — сиди там, хочеш — лягай. Полісмени слова не скажуть. Проте смог, міський гамір і неминуче забруднення роблять оті галявини менш ефективними, ніж лісові й садові. Та для пoчатку може й ми якось на них розживемось по містах великих наших?
А далі — при спрямованій праці «зелених», при підтримці їх народом можна зробити «луки спокою» — із «зонами Антея» для всіх бажаючих. Перебування там — справжня альтернатива морю ліків, розмаїттю хвороб. Зелена профілактика замінить препарати з великою перевагою. Бо не даватиме ускладнень.
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3967
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Козацька Люлька і що в ній палили??????

Повідомлення AppS » 18 листопада 2009 14:24

janu005
Ви забули автора вказати Анатолій ПАСТЕРНАК "КОЗАЦЬКА МЕДИЦИНА" http://www.ukrlife.org/main/minerva/cossak_2.htm
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 


Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей