Сторінка 1 з 1

Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 10 березня 2009 14:11
oleh66
Днями почув цікаву легенду про історію заселення одного із прикарпатських сіл Львівської області - Тисова. Нібито після Журавненського миру чи то король Польщі, чи то хтось із його шляхтичів поселив у цьому селі полонених козаків і татарів. І, як кажуть, місцеві мешканці ще й досі самі себе поділяють на високих і струнких \"козаків\" і маленьких \"татарів\". І намагаються один з одним не одружуватися...

Чи знає хтось інші випадки поселення у середні віки полонених татарів в Західній Україні і, зокрема, на Львівщині?

ПовідомленняДодано: 10 березня 2009 18:34
CAM
Чув про місто Турка в Бойківщині... звідтам багато львівських міліціонерів...
Відрізняються чорним волоссям, низьким ростом, конячим здоровям і впертою вдачею :twisted:

ПовідомленняДодано: 11 березня 2009 01:18
dytyna
Село Заклад в Миколаївському районі. В Миколаєві й досі, якщо там щось надзвичайного трапиться, кажуть: а, так то ж татарське село!
Ще у мене є знайомий священик з Рудників, теж Миколаївського району. Носить прізвище Бардак і завжди вирізнявся серед колег своєю зовнішністю. Пречудовий чоловік.
А взагалі питання татарських поселень мене завжди цікавило.

ПовідомленняДодано: 11 березня 2009 10:22
Misьko
Села Базар і Полівці Чортківського району Тернопільської області.

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 01 липня 2010 13:48
zapadeniec
Село Княжолука Долинського району Івано-франківської області.

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010 23:27
Rumpel
Є таке село Станеля біля Трускавця.Його назва походить від слів "Стан Еля".Це було татарське село.Про це говорять старожили з навколишніх населених пунктів.Про це написано в краєзнавчій літературі.Наприклад,памятаю таку книгу - Історія міст і сіл УРСР.Львівська область.Років 40 тому мій дід розказував мені,що жителі Станелі далекі нащадки татар,що навіть їхні звички та смаки відрізняються від людей з сусідніх сіл.

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2010 12:53
Konrad
І чим саме різняться звички та смаки?
Лемки Східної Словаччини звали татарами етнічних українців з території Польщі, пояснюючи, що це тому, що вони... католики! Очевидно, за уявленнями про "татарство" ховаються спогади про монгольське іго й підтатарських людей, що й спричиняє таку дефініцію.
На моє глибоке переконання як етнолога за оповідями про прихід і поселення татар можуть ховатися також спогади про прихід груп давніших кочових скотарів - тракійців, аланів. З часом, як і в билинному епосі, всі ті кочовики поставали "татарами"...

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 20 вересня 2010 13:24
кювернат Ювяшжт
Konrad написав:На моє глибоке переконання як етнолога за оповідями про прихід і поселення татар можуть ховатися також спогади про прихід груп давніших кочових скотарів - тракійців, аланів. З часом, як і в билинному епосі, всі ті кочовики поставали "татарами"...

По-перше, фракійські племена не були кочовими і не були скотарями, а по-друге, кочовики у степах кочували, де можна табуни коней пасти, а в Прикарпатті була інша етнічна ситуація.

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 01 листопада 2010 20:59
CICHOVUK
Вітаю, щодо татарських поселень в Галичині то моя дружина походить з с.Конюхи Козівського р-ну Тернопільської обл.. Вона мені розповідала, що мешканці сусідніх сіл називають їх татарами. А тещене дівоче прізвище Хамуза.

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 01 листопада 2010 22:00
Konrad
Ну й що, воно не татарське!)

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 01 листопада 2010 23:01
AppS
оточуючі мешканці то не кінцеве мірило : ))))

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 02 листопада 2010 09:45
Konrad
Так, я вже наводив як приклад книгу Наді Вархол про те, як на Пряшівщині звуть татарами українців-католиків з Галичини (бо колись там була ординська влада). Оточуючі мешканці, краєзнавці різні, екскурсоводи - то не джерело й не доказ справжньої татарськості. І взагалі, з часом усі кочовики в легендах (як і в билинах) стали татарами.

Re: Про татарські поселення в Галичині

ПовідомленняДодано: 24 жовтня 2013 01:59
Gnat_goluj
Хм на Івано-Франківщині є село Татарів. Так там люди такі з рисами тюрків. Є ще село сусіднє з ним - Олеша. Із цих сіл до речі дуже багато керівництва нашої області. Їх за радянських часів дуже охоче благословляли до керівництва. Ще можна сказати про село Волосів, але це враження суб'єктивне, бо вчився з одним таким викапаним тюрком :wink:
А що вже говорити про такі села як Угринів, їх є кілька, також біля Франківська є Угорники.