Як виглядали битви кінноти?

Модератор: Global Moderators

кирпа
Member
Member

Re: Як виглядали битви кінноти?

Повідомлення кирпа » 28 вересня 2009 20:11

Дякую, я вже взяв деякі з тих образів за основу, та хотілося б більше інформації щодо короткого вбрання. Зрозумійте, нам потрібно робити складні акробатичні вправи... одне діло просто проїхати крутку з шаблями або пікою, зовсім інше полізти на галопі під коня, або спробувати уральську. Я не даремно запитав Вас, чі могли козаки, зокрема січовики, підправляти загальновживаний одяг відповідно соєму роду занять - ведіння бою верхи на коні. Просто підрубавши поділ по пояс - і питання вирішене, невже б вони до цього не додумались, а продовжували плутатись в довгих подолах?
Козак гуляє - а душа його плаче...

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 28 вересня 2009 22:10

А могли просто якось підгортати за пояс, як он хлопці роблять в піхоті?
Це раз, а друге, в преріях Австралії і Америки, наприклад, навпаки є популярними довгі плащі такого типу
Зображення

З ними трюків не поробиш, але дуже добре гріють і захищають від дощу під час довгих патрулювань.
Думаю, подібну функцію виконував кавказький аналог - бурка.
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 28 вересня 2009 22:24

CAM
перший сказав-З ними трюків не поробиш, але дуже добре гріють і захищають від дощу під час довгих патрулювань.В жупані та бурці, або довгої епанчі з бандолетом-карабіном , або з саадаком та колчаном з стрілами,з ледункою, та шаблею на боку- багато не на вольтежируеш.Та й до чого?
так от може і козаки в 17,та 18 сторіччі ніякіх трюків не робили? бо інакше щось з тим одягом би придумали, до речі півкунтуші .з явились в другій половині 18 сторіччя.

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 28 вересня 2009 22:44

Ну а якщо, наприклад двоє патрулюють, сіли переночувати, а тут 5 татарів...ну наші з пістолів стрілили, тоді шаблю в зуби і в одній сорочці на коня скочили і тікати...більше шансів втікнути так є.

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 28 вересня 2009 22:51

Хоча якщо дивитись на гусарів, наприклад...то в них таки дуже короткі курточки...

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 28 вересня 2009 23:15

є принаймі 2 зображення "короткого одягу"
на картині "Поворт з-під Любліна" (17ст)
viewtopic.php?p=83768#p83768
та на малюнку Калиновського(кінець 18 ст)
Зображення

що ціаво, волохи, молдавани, татари - усі в довгому, як правило.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 00:21

Ну, здається ось воно... Скажіть, а ви всю картину бачили з того посилання? viewtopic.php?p=83768#p83768
Скажіть будьласка, що роблять вершники в верхній групі кінноти зокрема один, висячи головою вниз? По-перше не слід плутати терміни джигітовка та вольтижировка. В. вийшла з Д., на кінці 19ст., як вправи для кращого відчуття рівноваги на коні та циркові номери, робились такі вправи на корді, кінь ішов кроком або риссю (галоп тільки для цирку). Джигітовка - то крик душі. Елементи робляться на шаленій швидкості і кожен елемент насамперед хизування своею спритністю. В реальній битві вершник, який вміє джигітувати, більш повороткий та саме спритніший, завдяки почуттю рівноваги, незважаючи на навішану зброю. Також, якщо пістолі в ольстрах, а руки не обмежені пікою, то при гарному настрою під час походу дуже доречно розважитись вправами на коні або похизуватись перед товаришами своею спритністю.
Приєднані файли
Cossack_army_in_1648.png

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 вересня 2009 00:36

кирпа
що всю картину? там почитайте тему є вона вся. і фрагмент з козаками збільшений
http://g.io.ua/img_aa/large/0047/95/00479578.jpg так би мовити, Божа Мати захистила Люблін від схизматиків-козаків і вони втікають. Думаю вниз головою - того поцілило або боже прокляття, або просто куля.

Також, якщо пістолі в ольстрах, а руки не обмежені пікою, то при гарному настрою під час походу дуже доречно розважитись вправами на коні або похизуватись перед товаришами своею спритністю.

До речі, а Ви ходили в кінні походи?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 00:46

Так, ходив, річ зараз не у тім. Той козак робить звичайний обрив, розуміете? Він просто підіймае з долу шапку. Придивіться уважно. Якщо хто бачив китайську картину "Дім літаючих кинджалів", там головний герой збирає на скаку квіти на полі саме в такий спосіб. Квіти збирав я, навішано на мені тоді було і меч, і лук, що правда приторочений до сідла разом з торбами, зато за плечами був сагайдак зі стрілами. Тож той елемент не є щось надзвичайне і його робить кожен хто не лінивий, після двох-трьох місяців тренувань.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 вересня 2009 00:52

кирпа
я не берусь судити, але, якби я був художником, то через оті "падіння" скоріше б намагався б передати Божу Волю - ну там "вразила божа блискавка" чи ще шось в цьому дусі. Але це моя суб"єктивна думка.

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 01:03

Роздивіться уважно всю картину. Козаки повертаються та показують назад кулака. Вони ніяк не налякані тікають, вони розлючені тим, що якісь обставини примусили їх відступити. Художник дуже добре це зміг передати. А ще він зафіксував козаків так, як можливо колись бачив в дійсності - весь час вони куражаться, та хизуються своею спритністю.

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 01:20

Дуже дякую, ця картина допомогла відповісти мені на мої питання. Ясно, що короткі жупани були і були саме в кінноти, ясно, що джигітовка була популярною вправою козаків ще в 17 ст., та ще й бонус - кіннота не заправляла штанів в чоботи!
Тепер цікаво, чі був якийсь особливий крій штанів для кінноти. Дуже велика матня теж має свої незручності. Тож вона або мала бути меншою, або підв"язувалась...

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 29 вересня 2009 08:58

кирпа
ви робити цікаві висновки ,те що хтось там підіймав шапку.,хоча власне я,тай не тільки, бачу що в козака поцілино .і він падає з коня, це ще нічого не доводить, друге .картина повернення козаків це твір не 17 сторіччя а 18 !!!!!!!!!! , просто зображує подіі 17 ст. Картинка Килинського зображує козаків на другу половину 18 сторіччя, до речі в нього є зображення різних козаків ,і танцюючі,і кінний з пикою,але ж він нічого не звичного він на коні не виробляє.Тепер друге, ви весь час намагаєтесь притягнути свої уявлення до справжній дійсності, це не дай боже не образа ,
багато хто з реконструкторів теж хворіє на таку хворобу,ось ви мені скажіть відверто, уявіть на вас вдягнений жупан,як мінімум до коліна,опанча(плащ) або делія ,ви обвішані ледункой,порохівницями,через плече висить ремень, до якого подвішено тяжкуватий бандолет-карабін,на боці шабля підвішана на гак(для зручності, на поясі купа різних гаманців,з грішми, кресалами,мішечок з кулями, на ногах широкі штаня- порти заправлені в тяжкуваті чоботи.Мало того дея кі козаки були в панчирях,карвашах,місюрках,де в кого замість бандолета,на поясі ,а не на спині з дволх боків виситьсаадак з луком ,а з іншого колачан з стрілами,уявили картину? А тепер скажіть, що в цих лахах ви будете-зможете куражитись? Відповідь є, в результаті буде поламано лук .посіяні стріли,загублені речі, розтрощений бандолет, поламано піхви шаблі.а в це й час хтость вас ще намагається вбити. :D
Я взагалі не проти тих всіх вправ на конях,але ж давайте дивится правді в очі.всі ті вправи до 17 та початку 18 ніяк не тулятся,як особиста підготовка вершника.-не заперечую,можливо і була.але в бою не використовувалась та й ні дочого в стислому шикуванню такі штуки.Тут потрібно лупити з пістолів, або з бандолетів, та потім атакувати в тому ж стислому шикуванні, бо інакше якщо поламано шік, вам кінець.зметуть з поля, а якщо потреба втікати то теж часу на вибрики немає, раджу уважніше вивчити дії кінноти в період лінійної тактики,та ще раз подумати в що були НАСПРАВДІ одягнені та споряджені козаки.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 вересня 2009 10:36

Rogala
картина повернення козаків це твір не 17 сторіччя а 18 !!!!!!!!!!

хм. це точно? там в темі писали, що 17го. Я про "відворот".

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 29 вересня 2009 11:28

на мою думку,якщо проаналізувати які козаки там зображені.то я б датував вна початок -середину 18 ст,ну якщо притягнути на самий кінець 17,хоча сумнівно,зверніть увагу на то як висять рушниці на вершниках,так не носили у 17 ст,тай одяг в вершників. :Search: .....теж аналоги є тільки в 18 ст.

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей