Як виглядали битви кінноти?

Модератор: Global Moderators

кирпа
Member
Member

Re: Як виглядали битви кінноти?

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 12:52

Скажіть, а чим поцілено в того козака, чі не ксьонзовою урочистою промовою? :D Козаків відвернула від міста якась обставина і поляки молять матку боску, що цю обставину їм послала.
Козак гуляє - а душа його плаче...

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 12:58

кирпа написав:Ну, здається ось воно... Скажіть, а ви всю картину бачили з того посилання? viewtopic.php?p=83768#p83768
Скажіть будьласка, що роблять вершники в верхній групі кінноти зокрема один, висячи головою вниз? По-перше не слід плутати терміни джигітовка та вольтижировка. В. вийшла з Д., на кінці 19ст., як вправи для кращого відчуття рівноваги на коні та циркові номери, робились такі вправи на корді, кінь ішов кроком або риссю (галоп тільки для цирку). Джигітовка - то крик душі. Елементи робляться на шаленій швидкості і кожен елемент насамперед хизування своею спритністю. В реальній битві вершник, який вміє джигітувати, більш повороткий та саме спритніший, завдяки почуттю рівноваги, незважаючи на навішану зброю. Також, якщо пістолі в ольстрах, а руки не обмежені пікою, то при гарному настрою під час походу дуже доречно розважитись вправами на коні або похизуватись перед товаришами своею спритністю.

І ще одне зауваження, читайте будьласка мої пости уважно, я що десь писав про "вибрики" під час бою?

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 29 вересня 2009 13:13

Не знаю чим, але ж поцілили в бідолагу.Якщо підвести підсумок ,то для того щоб вам зручніше робіть ваші вправи,історичний одяг не дуже підходить,штани якісь незручно широкі.,то поли жупана заважають,так може і не морочити голову? 17 сторіччя вам для джигітовок не підходить,більш за все на кінецї 18 сторіччя.бо там є півкунтуші. а взагалі робили б ви наприклад гусар-угорців або волохів на початоккінець17 початак 18 ст., там якраз вам все буде зручно.......

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 29 вересня 2009 13:17

"подгон источников под свою лажу" :)

ПС а чого нема смайла де "колобок" лупиться головою в стіну?
Востаннє редагувалось haiduk в 29 вересня 2009 13:26, всього редагувалось 1 раз.
Зображення

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 13:20

Rogala написав:Не знаю чим, але ж поцілили в бідолагу.Якщо підвести підсумок ,то для того щоб вам зручніше робіть ваші вправи,історичний одяг не дуже підходить,штани якісь незручно широкі.,то поли жупана заважають,так може і не морочити голову? 17 сторіччя вам для джигітовок не підходить,більш за все на кінецї 18 сторіччя.бо там є півкунтуші. а взагалі робили б ви наприклад гусар-угорців або волохів на початоккінець17 початак 18 ст., там якраз вам все буде зручно.......

Абсолютно нічим не обгрунтоване зауваження, так, просто знову нападки. Я намагався довести Вам, чому я вважав, що кіннота мала коротші жупани та інший крій штанів, виключно з власного досвіду, виж просто нехтуєте моїми припущеннями і навіть на малюнку, хай 18 ст не хочете бачити разючю різницю між строєм кінноти та піхоти.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 вересня 2009 13:26

кирпа
Скажіть, а чим поцілено в того козака, чі не ксьонзовою урочистою промовою? :D Козаків відвернула від міста якась обставина і поляки молять матку боску, що цю обставину їм послала.

?
Це іконотворче мистецтво, а не батальна картина чи фото. В першу чергу створена для зображення караючої руки Божої, яка для віруючих реальність, а не для уславлення козаків.

ось вже фактично сучасна(якихось трохи більше 100 років назад)
Ян Матейко “Хмельницький і Тугай-Бей під Львовом”
Зображення
там зверху зображено святого, якому ніби-то молились жителі і через це Хмельницький не взяв місто штурмом.

(на всяк випадок - остання картина - це джерело графічної передачі легенд, а не зовнішнього вигляду)

Rogala
волохів на початоккінець17 початак 18 ст.

Якщо дивитись на ваші реконструкції чи на зображення з "Лицарів Другого сорту"(там гравюра якась давня), то в там одгяг не такий і короткий.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 29 вересня 2009 13:45

haiduk написав:"подгон источников под свою лажу" :)

ПС а чого нема смайла де "колобок" лупиться головою в стіну?

+ 1000!!! :Mol:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 14:03

Я, вибачте, власне, "фраєр" тож доведіть мені будьласка, як нетямущому, по-перше факт з приводу часу зображення картини "поврот від Любліна", бож я бачу 17ст, далі так само обгрунтовно доведіть мені чому кінний козак не міг підкорочувати поли жупана, тільки не накшталт "щоб не псувати строї або польську моду" та я хотів би знати більш детально які саме обставини вимусили козаків відвернути від вже майже зайнятого ними міста. Прошу.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 29 вересня 2009 15:05

Вибачте але консультацієй з сценічно -циркового костюму я наприклад не займаюсь , а консултьція з історичниго костюму вас не влаштовує.бо в вас своє бачення,тому якщо бажаєте можемо продовжити, але з умов дотримання історичності.Доводити вам я нічого не буду,тому що ви поки що не володієте темою,тому мої посилання для вас пустий звук.Мені взагалі так цікаво,а за якими підручниками ,ви займаєтесь? тобто я знаю що є видання ще з 17,18 ,19.20 сторіччя по праці з конем,а за яким ви займаєтесь?

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 15:24

Вибачте, але я з кіньми більше ніж 20 років, тож ліпшого "підручника", ніж сам кінь для мене немає :D
"подгон источников под свою лажу" - дуже случне зауваження, хоча й летіло до мого городу.
З чого припущення, що я не володію темою?

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 29 вересня 2009 18:47

Доречі, хоч то і ікона, але різницю в одязі видно дуже чітко.
Піхотинці - в довгих жупанах, кіннота в коротких куртках. І штани всі мають розріз збоку. І штани неширокі намальовані.
Чому художник саме так їх зобразив? І то практично повторюється у всіх кіннотників.
Ви-ж вживаєте іконографію для дослідження історії в інших випадках. І я не думаю що тогочасний художник якимось-чином був підмовлений Кирпою щоб так намалювати.

Друге питання, дійсно, що спонукало козаків відступити від міста? Що там відбулося?
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 вересня 2009 19:46

датування "ікони" й її назву взяв на цьому форумі.
Якщо вона дійсно змальовує Люблін-1655, то скоріш за все це власне трактування подій художником чи замовником згідно якихось своїх переказів чи для просування вигідних їм легенд про допомогу від Бога, а не зображенн реальності.
З козакамии нічого не сталось - вони награбували собі й повернулися назад.

чому кінний козак не міг підкорочувати поли жупана

в холодну пору, щоб не замерзнути - це точно )))
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 20:14

Я колись дуже захоплювався історією, перечитував Явірницького, Конінскаго "Исторія Русовъ", археологічні дослідження Свєшнікова, уважно передивлявся парсунний живопис України - Польщі 17 - 18 ст, роботи Матейка, Брандта, Коссака, Васильківського, Самокиша. Я їздив по музеях різних країн, бачив деякі приватні коллекції, хожу до продавців антикваріату в пошуках нових матеріалів стосовно козацької доби. Я не хочу показати, який я обізнаний, але я хочу сказати, що я не фраєр...
Для того, щоб не змерзнути на коні в непогоду існує бурка, плащ (опанча). Коли погода ясна, обидві ці речі можна досить зручно змотати та приторочити до сідла, позаду луки.
Скажіть, AppS а оті два козака, на останній картині, то вони відпочивають під час кари божої, чи мо їх теж поцілено?

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 вересня 2009 20:35

кирпа
на картині Матейко? не знаю, можливо просто заспівали думу про подвиги, а тут тобі святий з неба. А що? Це вже не іконографія, а просто картина намальована майже через 250 років після тих подій.

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 29 вересня 2009 21:04

AppS я добре усвідомлюю, що Ян Матейко не міг бути свідком тих подій, навіщо цей флуд. Я поставив дуже конкретне питання, Ви мені відповіли - козаки заспівали думи про подвиги. Це так, як уявляв собі звичайну поведінку козаків Матейко. На попередній картині художник теж зобразив козаків так, як він звик їх бачити, бо ж він був їх сучасник. Він дуже детально зобразив такі дрібниці, як впавша шапка під конем козака, який звисає, припустимо поціленний, але при цьому він забув таку дрібничку, як причина, яка його поцілила :shock: Тож рука божа теж повинна була бути тут, або влучний стрілок в місті з димлячим мушкетом, бож парсунний живопис то є комікс... але ні руки з неба а ні когось, хто цілить в козаків з міста я тут не бачу.
Доречі, AppS, а Ви окрім цього форуму взагалі звертались ще до якихось історичних досліджень?

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей