Як виглядали битви кінноти?

Модератор: Global Moderators

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 15 квітня 2009 17:04

Команданте написав:Хотя какие там изыски европейских школ для украинской то кавалерийской школы... Тут бы козаццских лошадёнок хоть как то бы приучить к езде, да и заставить чтобы казаки хоть не бегали каждый раз, как завидят серьёзного неприятеля...

:lol:
ось і вилізла назовні сутність
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 15 квітня 2009 17:34

Команданте написав:Венскую школу выездки грешно не знать и не видеть, т.к. они до сих пор выступают...

Знаю и видел :) Она, кстати, называется "Испанская школа". Но к конным боям она отношения не имеет
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 15 квітня 2009 19:42

\"Волны\" продолжают \"падать стремительным домкратом\"! Только теперь их \"стремительности\" предана национальная окраска. Мы, болезные, в виду своего низкого происхождения (я бы даже сказал: \"малороссия\"!) не можем оценить \"домкратности\" смелых идей.

\"Скажите: из какого класса гимназии Вас выперли за неуспеваемость?\" (с)
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Команданте
Member
Member

Повідомлення Команданте » 16 квітня 2009 10:34

Chestnut написав:Она, кстати, называется "Испанская школа". Но к конным боям она отношения не имеет

Угу, рассказывай сказки, камарад, кому нибудь другому ! В основе выездки лежит именно обучение боевых коней, это была цель школы верховой езды с самого начала (ломовиков для телег приучать ни к каким фигурам не треба).

Adam написав:"Волны" продолжают "падать стремительным домкратом"!

Странно слышать сие от модератора... И юмор какой-то дихлофосный... :)

Предлагаю всё же уточнить, как же выглядели битвы конницы - против конницы и против пехоты ? Если говорить о ближайших эпохах, то можно разобрать действия гусар Австор-Венгрии против оттоманских спагов, акынджей и конных башибузуков в сер.-2й пол.18 в.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re:

Повідомлення Adam » 16 квітня 2009 10:46

Команданте написав:Угу, рассказывай сказки, камарад, кому нибудь другому !

ПЕРВОЕ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ! Вас попросили обращаться к незнакомым людям на "Вы". В следующий раз - "рид онли"!
:evil:
Зображення

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 16 квітня 2009 13:22

Команданте написав:Странно слышать сие от модератора... И юмор какой-то дихлофосный...

День р/о на изучение правил вежливого общения
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Команданте
Member
Member

Повідомлення Команданте » 30 квітня 2009 15:42

Камарады Chestnut и Adam, вообще то за одно и то же наказывать двухкратно и по одному и тому же случаю - нечто оскорбительное, не находите ?!

Или может просто боитесь на форуме знающего оппонента ?
(вырезание и подчистку моих постов буду рассматривать именно так)

По сабжу - видимо нет у камардов ни опыта конной выездки, ни знаний как происходили тактически сшибки лёгкой и тяжёлой кавалерии или их различных типов... Жаль, искренне жаль...

Другой вопрос- по кавалерии снова, может кто просветит - кони у реестровых казаков на Украине в 17 веке откуда поступали ? Местные, из Запада, с Татарщины или Туретчины ? Т.к. различные породы - различная тактика в бою...

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 30 квітня 2009 15:56

Команданте написав:Камарады Chestnut и Adam, вообще то за одно и то же наказывать двухкратно и по одному и тому же случаю - нечто оскорбительное, не находите ?!

Вот именно поэтому даю 3 дня р/о на тщательное изучение пункта об обсуждении действий модераторов

Команданте написав:просто боитесь на форуме знающего оппонента ?

:lol: :lol: :lol:

Команданте написав:(вырезание и подчистку моих постов буду рассматривать именно так)

Больно много чести

Команданте написав:Другой вопрос- по кавалерии снова, может кто просветит - кони у реестровых казаков на Украине в 17 веке откуда поступали ? Местные, из Запада, с Татарщины или Туретчины ? Т.к. различные породы - различная тактика в бою...

Боплан писал, что кони у козаков были местные, посредственного качества

кирпа
Member
Member

Re: Як виглядали битви кінноти?

Повідомлення кирпа » 26 вересня 2009 21:30

Дуже уважно стежив за вашею полемікою, шановні і врешті-решт згубив про що йдеться. Із всього написанного складається враження, що майже ніхто не має уяви ні в звичайній їзді верхи, ні, тим більш в її єкстремальних видах - утримання коня в лаві або джигітовки. Я був в Хотині на останньому заході з реконструкції хотинської битви в числі кінних каскадерів під керівництвом Олега Юрчишина. Я бачив чимало паньства, які мало не понакладали в штани, коли на них пускав коня... я вже десь писав на цьому форумі, але повторюся - Ви так прискіпливо вивчаєте тему, що не помічаєте її суті. Можна ще дуже довго писати про ведення бою кіннотою, при цьому ніразу не сидівши верхи, і "требовать фактов", чому так, а не інакше. А чого б Вам, шановні, не прийти до Олега в стайні на Київський іпподром і не попросити пояснити деякі речі, або повчитись джигітовці. Замість цього я почув під Хотином таку репліку від молодого козачка - ,"так во что одевать этих фраеров?" . І чомусь сумно стало - реконструктори козацтва замість дотримки традицій і Духу наших пращурів пішли по стежці пихи і гонору. Цікаво, а з чого ж ви такі гонорові?...
Козак гуляє - а душа його плаче...

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 26 вересня 2009 23:06

кирпа
о! а можна запитання? чому на хотини коней пивдня на сонци без йижи тримали? це якась фишка пидготовки ?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 26 вересня 2009 23:08

кирпа написав:Ви так прискіпливо вивчаєте тему, що не замічаєте її суті. Можна ще дуже довго писати про ведіння бою кіннотою, при цьому ніразу не сидівши верхи

Я вправляюся верхи.

кирпа написав:повчитись джигітовці

Ні, дякую! Вважаю це таким же безплідним, як вивчення реконструктором пішого козака вправ з "бойового гопака". Ви спочатку вдягніть все, що мав кіннотник, озбройтеся відповідно, а потім "повчиться джигітовці"!

кирпа написав:реконструктори козацтва замість дотримки традицій і Духу наших пращурів пішли по стежці пихи і гонору

Я історик і звик користуватися джерелами. Звідки у Вас відомості про "традиції і Дух наших пращурів"? "Сашко розповів, а той в тролейбусі чув, як якомусь хлопцю один старий дід розповідав"?
:twisted:
Зображення

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 27 вересня 2009 00:05

Я історик і звик користуватися джерелами. Звідки у Вас відомості про "традиції і Дух наших пращурів"? "Сашко розповів, а той в тролейбусі чув, як якомусь хлопцю один старий дід розповідав"?
:twisted:

Я чекав від Вас, пане Адаме саме цього зауваження... Яворницькому вдалося протягти на кафедри исторії плітки 100-літнього діда Россолоди, але зараз це не пройде. Бо ж хто такий той Яворницький, проти Вас, шановний пане Адаме? ...так мілюзга. Та і що важать усні перекази наших пращурів (вважай тіж плітки баби Явдохи), на яких виховувалось стільки поколінь славетних синів нашої Батьківщини. А так що - відтяли традиції і Дух, маємо педантичний підхід до предмету та неабиякий гонор.

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 27 вересня 2009 00:13

AppS відповім і Вам на Ваше запитання: коні годуються о 7-й ранку, в обід та о 6-й вечеряють. Якщо їх не годували в обід (в чьому я не переконаний,) то на вечерю їм дали подвійну норму. Овес важкувата їжа і кінь має близько години після того, як поїсть переварити її. Якщо часу на це нема, краще дати просто сіна, а вже ввечері надати подвійну норму.
P.S. Доречі ми приїхали близько 12-ї, так би мовити "з корабля на бал", тож і познайомитись з кіньми часу не мали. Деякі виявились досить складні, особливо місцеві "скакуни", але все обійшлось :)
Р.P.S. І ще раз звернусь до Вас, шановний пане Адаме - згадав одне спостереження стосовно даної теми: як людина обізнана в їзді верхи, Ви напевно знаєте, що коню передається настрій вершника. Тобто якщо Ви хочете мати дуже спокійного коня - Ви самі, по-першу чергу, маєте бути дуже спокійні. Так от я й думаю собі, коли гепали гармати та піщалі ні один кінь не здригнувсь під вершником... Цікаво - це ознака духу, чі просто хорошої нервової системи? ...коня :D

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 вересня 2009 09:24

кирпа написав:Я чекав від Вас, пане Адаме саме цього зауваження...

Ось і я думаю: те, що я став передбачувальним - це гарно або погано? Особливо вважаючі, що на це запитання ніхто з прихільників "Духу" так і не відповів!
:D

кирпа написав:Бо ж хто такий той Яворницький, проти Вас, шановний пане Адаме? ...так мілюзга.

У Яворницького ДУУУУУУЖЕ багато помилок! І що з ними робити, якщо він видатний дослідник? Заплющити на них очі, щоб не псувати авторітет? Дурня ж!
8-)

Але мені цікаво, чому Ви не відповіли на друге зауваження? "Кішка тонка?" ;)

кирпа написав:Ви напевно знаєте, що коню передається настрій вершника. Тобто якщо Ви хочете мати дуже спокійного коня - Ви самі, по-першу чергу, маєте бути дуже спокійні. Так от я й думаю собі, коли гепали гармати та піщалі ні один кінь не здригнувсь під вершником... Цікаво - це ознака духу, чі просто хорошої нервової системи? ...коня

Ні, я не прихільник такої теорії. Я за виховання, "горячу кров" в залежності від породи, за вік коня. Мою точку зору підтверджує досвід кінноти регулярного війська минулих сторічь, в яку відбирали коней особливих пород, з віковими обмеженнями, годували під постріли та вибухи... А не намагалися виховати солдатів у "Дусі предків"!
:bad:
Зображення

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 27 вересня 2009 12:51

Наявність чи відсутність Духу, пане Адаме, не встановлюеться за археологічними дослідженнями. Дух не можливо відчути в сухих звітах архівних паперів. Тільки людьська пам"ять фіксує такі речі... Я досить глибоко занурювався в ці питання, але мені чомусь не хочеться з Вами ділитись моїми дослідженнями. Тим більше, що питання наявності Духа стосується більше січовиків аніж реестровиків. Вибачте, що питаю в Вас це, - якого Ви віросповідання, пане Адаме?
"Ні, я не прихільник такої теорії. Я за виховання, "горячу кров" в залежності від породи, за вік коня." - Вибачте, але я не зрозумів, що Ви мали на увазі.
" Мою точку зору підтверджує досвід кінноти регулярного війська минулих сторічь, в яку відбирали коней особливих пород, з віковими обмеженнями, годували під постріли та вибухи" - так, погоджусь, коні "пристрілювались", годувались під літаври та гримання залізом, але все то лише закалює психіку коня. Кінь стає більш байдужим до всякого роду подразнювачів і про "гарячність" вже не може бути мови.
" А не намагалися виховати солдатів у "Дусі предків"!" - теж не зрозумів до чого це... :shock:

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей