Сторінка 1 з 2

Хто підскаже де можна замовити чи придбати козацькі литаври?

ПовідомленняДодано: 25 квітня 2009 00:56
Яр
Хто підскаже де можна замовити чи придбати козацькі литаври (тулумбас)?

ПовідомленняДодано: 25 квітня 2009 19:00
CAM
Щось дуже подібне є тут
http://pagandrums.com/catalog/product_i ... eff3e4b046

Парочка таких на коні має непогано презентуватись
http://hungaria.org/ahm/index.php?proje ... menuid=123

Великі, в дусі литаври - називаються тімпані, і вони практично тільки оркестрові є, і коштують великі тисячі.
http://www.yamaha-europe.com/yamaha_eur ... index.html

ПовідомленняДодано: 25 квітня 2009 23:42
Яр
Дякую! Но це трохи не те, що потрібно. Потрібні литаври як в козаків були - обтянуті шкірою.Як в фільмах \"Вогнем і мечем\", \"Тарас Бульба\".

ПовідомленняДодано: 26 квітня 2009 08:36
Adam
Взагалі-то, у нас в товаристві заведено представлятися, розповідати навіщо й що саме треба.

ПовідомленняДодано: 26 квітня 2009 23:45
Яр
Я Гопаківець.Може чули про Бойовий Гопак?Так ось нам для таборів і походів по дніпру потрібні литаври дай на виступи-показові програми знадобляться!)))Допоможіть будь ласка!))Буду дуже вдячний! :)

Re:

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 03:29
Денис
Яр написав:Я Гопаківець.Може чули про Бойовий Гопак?

Дарма ви це сказали тут :D

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 09:39
Adam
Денис
Чому? Ми ж не заперечуємо право на існування \"бойового гопака\" (на відміну, наприклад, від \"альтернативного антивоєнного кіно!). Просто стало зрозумілим, які саме тулумбаси людям потрібні.

Яр
Можливо Вам підійде імітація? (Головне - щоб бУхала). Можна зробити з котла для їжи розміром по-більше (зробити обручі, поставити кріплення для натягування шкіри та прорізати отвір в донці), а потім пофарбувати.

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 17:42
Яр
Досить цікаво! :yes: А якого розміру потрібен отвір? Дай бУхать має гарно!

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 17:47
Яр
А ще нам важлива Автентичність!

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 18:13
Adam
Ну, автентичністю краще не переймайтеся - ви ж \"гопаєте\" не в казачих чоботях та шароварах, а в спортивному або театральному взутті та костюмах!

Отвір невеликий - на великий казан десь сантиметрів 3-5 в діаметрі вистачить - це лише щоб зайве повітря при ударах виходило й звук не був зовсім глухим.

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 18:48
AppS
до речі, в такому виконанні не так вже й погано виглядає.
Зображення

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 19:24
Adam
AppS
Дійсно непогано! До \"народного театра\" личить!

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 19:58
Іван Богун
А з чого насправді виготовлялися великі тулумбаси? Казан - це добре, але ж справзній казан великого розміру - заважкий для переміщення. Наприклад той, що лежить біля Історичного музею в Києві... Хоча за розміром з нього вийшов би тулумбас майже такий, як показували в ОіМ.

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 22:14
AppS
Adam
якщо творчо підійти до оздоблення, то можна потім возити на сорочинці в серпні і організовувати стенд з фотографуванням біля \"справжнього козацького тулумбаса\" :)

Іван Богун
якщо судити з іншої їх назви - литаври - можна припустити, що їх відливали, тобто виготовляли з металу. Зараз ніби з міді в основному.
а враховуючи, що тулумбас - це турецьке, а у яничар казан був одним із символів на зразок прапора, то запропонована вище реконструкція якоюсь мірою автентична : )))


P.S. про яничар:
Военной инсигнией корпуса являлся священный котел. Каждая орта имела большой бронзовый котел (казан) для варки мяса; свой небольшой котел был и у каждого отряда. Во время похода казан несли перед ортой, в лагере его ставили перед палатками; потерять котел, особенно на поле боя, считалось самым большим позором для янычар – в этом случае всех офицеров изгоняли из орты, а простым солдатам запрещали участвовать в официальных церемониях. В мирное время каждую пятницу орты, дислоцированные в столице, шли с казанами к султанскому дворцу, где получали продовольственный пилаф (рис и баранину). Если орта отказывалась принимать пилаф, опрокидывала котел и собиралась вокруг него на Ипподроме, это означало отказ от повиновения властям и начало мятежа. Казан также считался святым местом и убежищем: спрятавшись под ним, виновный мог спасти свою жизнь.

ПовідомленняДодано: 27 квітня 2009 22:24
Іван Богун
І десь читав, що великий січовий барабан вважався одним в клейнодів козацького війська та зберігався разом із іншими клейнодами у Покровській церкві на січі. Лише палички дозволялося зберігати особісто довбишеві.

А все ж таки сумнівно, щоб великі литаври були металевими. Повторюю, що вони б вийшли важкенькими. А якщо їх робити тонкостінними, то наврядчи в них би вистачило жорсткості тримати добре натягнену шкіру.