Шабельний турнір на Terra heroica 2009

Модератор: Global Moderators

дмитро
Member
Member

Шабельний турнір на Terra heroica 2009

Повідомлення дмитро » 22 червня 2009 21:28

Шановне товариство!Прошу мене зарані вибачити -звертаюсь з проблемою що нас споткала під час обговорення теми турніру в Каменці.На початку розмов на темат турніру організатори винесли на обговорення правила котрі їм були надані \"метром\" Заблонським.Після детального вивчення правил я і мої колеги по шаблі,а саме представники Польші(рота піхоти ланової)та України(Київський реєстровий полк,Перекопська орда) висловили своє фе.На що організатори не будучи спроможними дати адекватну відповідь просто зняли питання турніру з порядку денного.як сказав пан Заремба-\"обговоренню і оскарженню не підлягає\".Може я чогось не розумію але прошу мене вибачити-для нас і поляків які займаються фехтуванням дуже важливо було б проведення цього заходу.прошу висловити свої думки з цього приводу.
Мир неверных провалился вниз
Их совсем покинула радость
Ввысь взметнулись знамена ислама
Многобожье без опор осталось.

Rosland
Member
Member

Повідомлення Rosland » 22 червня 2009 22:21

Вітаю! Я згоден надати правила турніра на обговорення, та сам провести його, потрібна тілько підтримка від вас, та згода организаторів!

Rosland
Member
Member

Повідомлення Rosland » 22 червня 2009 22:27

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 22 червня 2009 22:45

Дмитрику, шановний!
Ти можеш скільки завгодно брати слово метр у лапки перед прізвищем олімпійського чемпіона з фехтування
Войцеха Заблоцького, автора славетної школи польської шаблі, фактично, одного з тих людей, який стояв біля витоків модерного сплеску інтересу до історії фехтування у Польщі та інших країнах.
Це не міняє факту того, що школа Заблоцького існує, її настанови є підґрунтям до створення правил проведення подавляючої більшості турнірів з шабельного бою XVI-XVII ст.
Про переваги школи Заблоцького можу рекондувати поспілкуватися із шаблею в руках з її справжніми апологетами (імена, явки, паролі можу скинути у ПП). Тебе може здивувати швидкість та незаперечність арґументів.
Ознайомившись із гарячкувато-малоадекватною дискусією на кам'янецькому форумі kupa та очманівши від агресивно-маніакального психозу, пов'язаного з таким обговоренням, автори та організатори фестивалю \"TERRA HEROICA\" прийняли цілком умотивоване рішення відмовитися від проведення турніру з шаблі. Основні причини дві: 1). Оскільки потенційні учасники розділені на \"ПРОзаблоцьких\" та \"КОНТРзаблоцьких\" відсутня єдина визнана усіма без винятку платформа вироблення єдиних правил, а гострота дискусії у інтернет-просторі показує, що суперечка здатна перейти у відкриту гостру небезпечну фазу безпосередньо на заході, що неприпустимо; 2). Обмежений через кризу бюджет фестивалю 2009 року не дозволить забезпечити гідні умови проведення такого серйозного заходу, як турнір з шаблі, бо це потребує досить ґрунтовного підходу до питань безпеки, безконфліктного чесного судейства, питань заохочувальних призів тощо.
За умов, коли такі заходи готуються повсякчас \"на зубах\", на ентузіазмі, на нервах, на власних коштах, як-от почила у Бозі \"Полтава-2009\", на війні з чиновництвом і різномастними трактувальниками історії, нам тільки бракує задерикуватих молодиків-порадників, які на нами створеному фестивалі будуть нам нав'язувати що нам робити і як.
Так що, прошу вибачення у ентузіастів рубки, але рішення таки остаточне і обговоренню не підлягає.
Парламентські дебати можете вести в іншому місці.
Зрештою, ви хочете організувати шабельний турнір за вашими правилами? Свій фестиваль? Свій польовий вихід? У вас є кому це зробити. Ти, Дмитре, бачу, сповнений запалу й ініціативи - вперед!
Якщо ж ти виступаєш як речник Росланда, то Росу можна було давно провести очну бесіду зі мною, якщо інтернет-суперечка з Зарембою у нього \"не пішла\".
А TERR'у не займайте. Якщо через незгоду з організаторами ви будете продовжувати намагатися нав'язати їм свою волю - у нас є абсолютно нормальні важелі впливу на це.
З самоповаги, з почуття поваги до учасників, з почуття відповідальності за безпеку учасників, за рівень заходу, зрештою, вболіваючи за наше дітище - фестиваль TERRA HEROICA, ми ще раз наголошуємо, що принаймні цього року на фестиваллі шабельного турніру не буде. Ви внесли до цього рішення і свою лепту, за що тобі і твоїм однодумцям велика дяка, а нам, організаторам, пересторога.

NoioN
Member
Member

Повідомлення NoioN » 22 червня 2009 22:52

Наше нещадне і особисте ІМХО.
Каще провести турнір по їхнім недосконалим правилам..., ніж не провести його взагалі.

NoioN
Member
Member

Повідомлення NoioN » 22 червня 2009 23:09

П.С. Мій попердній пост бу написаний до посту шановного комрада Олекси...
ми ще раз наголошуємо, що принаймні цього року на фестиваллі шабельного турніру не буде.

Дуже шкода. Особисто, для певної частини нашого клубу, було великою причиною їхати на фест саме через турнір... :(
Але це вирішувати вам...

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 22 червня 2009 23:16

Пане Олексо! ви знаете моє особисте ставлення до вас.Ні в якому разі я не мав за мету образити вас особисто.Були певні моменти в яких я та мої колеги хотіли розібратись.Дякую за допомогу і поради.Дійсно дуже б хотілось провести такий турнір і я сподіваюсь що колись, звичайно не без вашої безпосередньої допомоги ми його проведемо.
P.S. з повагою Дмитро

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 22 червня 2009 23:24

І якщо бути чесним і до кінця щирим дуже б хотілось повальчити саме з носіями школи метра Заблонського.Це ,вже вибачте ,в моїй крові грає :)А заважати чи перешкоджати на меті ніхто з нас не мав.на тренуванні були спроби шермерки саме за правилами і виявилось забагато \"підводного каміння\" .І я маю інформацію про проведення турніру в Варшаві рік тому за такими ж правилами- задоволених не виявилось. От саме звідси і наш запал.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 23 червня 2009 10:33

:D о це до п..дились за права людини, і воно вам було треба так?Все ж Заремба розписав чітко та зрозуміло, а тепер -Волобуєв вот вам меч.

Rosland
Member
Member

Повідомлення Rosland » 23 червня 2009 20:09

Ну не перестаю повторювати- нам всерівно по яким правилам рубитись... нам потрібні повноцінні правила, де все розписано, та зрозуміло, а там лише тези, за якими незрозуміло шо і як...

Rosland
Member
Member

Повідомлення Rosland » 23 червня 2009 22:45

Я всеж таки виложу правила турніру, по которим було проведено декілько турнірів, вибачте, що російскою.
До речі приймаю пропозиціі, що до доробки, та удосконалення ціх правил, дякую!

Правила проведения турнира

К участию в турнире допускаются лица, прошедшие соответствующую подготовку по правилам и технике исторического фехтования, и отчетливо себе представляющие, что сабельное фехтование связано с возможностью травматизма. Участник турнира длжен уметь фиксировать удар, то есть не травмировать противника.
Главный судья перед турниром проводит спарринг с желающим принять участие в турнире, где проверяет умение фиксации удара, выполнения настоящих првил и общие знания фехтования. Кто уже ранее проходил подобный спарринг, в дальнейшем допускается без него.
Участник турнира должен быть одет в исторический костюм 16-17 веков, той или иной народности, широко использовавшей саблю, например польский, венгерский, украинский, турецкий, татарский…
Участник турнира обязан иметь необходимый набор доспехов и оружия, прошедших допуск у организаторов турнира на прочность, травмобезопасность, эстетические свойства.
Если во время боя оружие или деталь доспеха пришли в негодность, они должны быть заменены на исправный, иначе бой продолжать запрещено.

Правила проведения боя

Победа присуждается участнику, набравшего необходимое количеств очков.
Перед турниром судья объявляет участникам, до какого количества очков будет проходить бой. Количество очков зависит от количества участников, вида боя, других причин. Чаще бои проходят до 5 очков, редко до 3 или 7.
Очко начисляется бойцу, который нанес удар в поражаемую зону противника. После удара судья произносит слово «Стоп», и заявляет кому из бойцов начисляется очко. Боец сам может остановить бой, подняв руку с оружием, и указав куда ему пришелся удар. Удар после команды «Стоп» не начисляется. Если оба бойца нанесли удар одновременно, то это считается обоюдным ударом и очки никому не начисляется. Бой судят не менее двух судей, стоящие по разные стороны от поединщиков. Один главный, иные вспомогательные.

В бою запрещены:
-уколы
-удары гардой, рукоятью, кулаком
-удары любой частью тела
-рукопашные приемы, захваты
-удары в запрещенные части тела
-наступать на ногу противника,
-наносить травмоопастные, сильные удары.

Во время боя удары наносятся не в полную силу, фиксируя удар, так, чтобы он не наносил травмы, даже в зону защищенную доспехом.

Запрещенные для ударов части тела:
-шея
-кисть руки, что держит оружие( сильный целенаправленный удар)
-ступни
-боковые удары в лицо.

В случае нанесения запрещённых ударов, или нанесения травм противнику без смягчающих обстоятельств, бойцу выноситься предупреждение, сохраняющееся до конца турнира. В случае если у бойца появляется три или более, его, по решению судьи могут удалить с турнира.
Схема проведения турнира: все участники делятся на несколько групп. Между бойцами группы проходят бои «каждый с каждым», из группы выходят несколько бойцов, набравших наибольшее количество побед. Оставшихся снова делят на группы, и снова проходят бои в группах, и так, пока не останется три или четыре бойца, между которыми проходят финальные бои, и выявляется победитель.

К участию в турнире допускается следующая экипировка

Оружие

Сабля – вес 900-1200 гр, длина клинка до 800мм, с ярко выраженным изгибом и режущей кромкой, оружие не имеет заточки, толщина режущей кромки не менее 2мм, радиус закругления кончика не менее 6мм. Материал клинка - закаленная сталь. Оружие обязательно должно быть снабжено гардой и рукоятью, обеспечивающее удобное и безопасное удержание в руке.

Доспех

- Наруч, защищающий предплечье и локоть руки, которая держит оружие, материал кожа или сталь, надежно удерживающийся на руке.
- Перчатка или рукавица, защищающая кисть до наруча, кожанная, стеганная покрытая кольчугой, толстой кожей или бахтерными пластинами.
- Шлем, Стальная конструкция толщиной не менее 1,5мм, которая надежно защищающая голову, включая уши, лицо, шею, имеет стеганный или войлочный подшлемник и ремень крепления под подбородком, Шлем должен хорошо сидеть на голове, надежно защищать от ударов, не слетать во время боя.
- Тело закрыто плотной или стеганной одеждой, при желании бойца он может быть облачен в доспех- кольчугу, бахтерец, юшман или кирасу, материал доспехов - сталь, кожа, материя, сукно. Также может быть одет наголенник, защищающий голень и колено.
Оружие, костюм, доспех, болжны быть чистыми, очищенными от ржавчины, не порванными, являться целым комплектом имеющие исторические аналоги, эстетически привлекающие.
Помимо сабли, участники турнира могут выходить на бой с иным клинковым оружием, применявшихся в 17 веке, главное условие, чтобы оружие, доспех и костюм были единым комплектом.

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 26 червня 2009 01:17

Вітаю! Хочу подякувати \"метрам\" Росландовської \"школи\" за те що ми всі не побічимо шабельний турнір на Героїці цього року. Виходить європейські правила по яким валчать багато років ще не доросли до величі і міці брутальних битв українських фехтувальних героїв. Може треба вже зрозуміти, що окрім Вас є ще іньші люди, іньші підходи до справи. Чи ви вважаєте що ваше \"конг-фу\" краще ніж у хлопців яки \"вбили вашого брата\"? Пропоную провести турнір на оглоблях від возів, якщо вже шабельного не буде.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Rosland
Member
Member

Повідомлення Rosland » 26 червня 2009 01:40

І знову я як якесь хворе створіння намагаюсь повторити, що ТО НЕ ПРАВИЛА!!!!!! То туманні описи, по яким турнир проводити неможливо, ТОГО форума немає, і з тих, кто щось висказувався мабуть ніхто не збирався і не збираеться брати участь в турнірах, бо ті, хто якось фехтують, при наймі розуміють, що треба їх чи скореагувати, чи взяти інші, а суто мені байдуже за якими правилами фехтувати і проти кого, але вони, правила, повинні бути повноцінні!
Хоч мабуть мої слова марні.
А на оглоблях можемо.... і з радісті перехрещю цю зброю з тим, хто запропонував тої змагання!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 26 червня 2009 02:58

Це був Свят, на оглоблях коли завгодно ;-)
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Rosland
Member
Member

Повідомлення Rosland » 26 червня 2009 03:22

Я знаю хто ти, не забудь оглоблі....

Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей