Б.Хмельницький. Конфесія

Модератор: Global Moderators

Toratoratora
Member
Member

Б.Хмельницький. Конфесія

Повідомлення Toratoratora » 03 січня 2010 07:41

Слава Ісусу Христу!

Панове, допоможіть, будь-ласка, встановити до якої конфесії належав Богдан Хмельницький до 1648 року.
Православний, греко-католик чи римо-католик?

Припускаю, що православний (хоча греко-католики ж в ті часи ніби теж "православними" себе називали і визнавалися такими владою "офіційно" до до відновлення православної Київської митрополії Константинопольського патріархату)

Хмельницький вчився у єзуїтів. Чи приймали до єзуїтських колегіумів православних, які не прийняли унію з Римом?

Я не маю доступу до сучасних досліджень про гетьмана, тому прошу добрих людей відповісти, якщо знають, і вказати джерела.

Уклінно дякую наперед!

oleksa
Moderator
Moderator

Re: Б.Хмельницький. Конфесія

Повідомлення oleksa » 03 січня 2010 10:06

Навіки слава Богу! Богдан-Зиновій Хмельницький православний. А що значить, у Вас немає доступу до сучасних досліджень, якщо Ви зараз у мережі? Повно всяких сюжетів про гетьмана є. Подивіться хоча би на litopys.org.ua за останній час виходили українською ґрунтовні монографії про Богдана Януша Качмарчика та в. Смолія та В. Степанкова, і там питання його релігійної приналежності також висвітлено.

Toratoratora
Member
Member

Re: Б.Хмельницький. Конфесія

Повідомлення Toratoratora » 03 січня 2010 11:16

Дякую!
Нажаль, я не знайшов на litopys.org.ua вказаних монографій, тому звернувся сюди.

До яких православних юний Хмельницьких належав? "Унійних", які були з Римом, чи "нелегальних", які потім відновили свою метрополію?

Якщо ваша ласка, вкажіть точніше де я можу дізнатися про конфесійну приналежність юного Хмельницького.

Був би неймовірно вдячний за лінки в інтернеті.

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей