ножі на повстанських світлинах

Модератори: Global Moderators, News

Грiм
Member
Member

ножі на повстанських світлинах

Повідомлення Грiм » 13 березня 2010 23:53

ось нарив серед повстанських світлин ножі. можна ще багнетів знайти, але це менш цікаво в даному випадку

Зображення Зображення Зображення
Зображення Зображення Зображення
Зображення Зображення
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: ножі на повстанських світлинах

Повідомлення Adam » 14 березня 2010 11:41

Всі невеликого розміру — кухонно-господарського призначення? Або навіть "сувенірка"?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 14 березня 2010 17:22

невеликого...відносно. гадаю від 100 до 120мм. оптимальний для господарчого і польового ножа. за потреби можна й на "супостата".
сувенірка - навряд. понти в лісі нідочого. потрібна функціональність. але функціональність не обов"язково заперечення естетичних проявів.

антон
Member
Member

Повідомлення антон » 14 березня 2010 18:25

розміру нармального з таким і наворога не страшно

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 14 березня 2010 20:38

антон написав:розміру нармального з таким і наворога не страшно

У Вас великий досвід? Спецназ? Найманець? Підводний диверсант? Може чимось поділитесь з мемуарів? :D
Зображення

Fet
Member
Member

Повідомлення Fet » 14 березня 2010 21:23

З власного досвіду (для правої руки): ніж треба носити на правому стегні (для колотого удару в тулуб) або на лівому (для різаного удару вздовж тулубу знізу-вверх направо). А розмір ножів немає значення - залежить тільки від майстерності. Чи треба як у Рембо?
Політ сокола не залишає слідів на небі – він залишає сліди у серцях людей які дивляться на небо.
А ты идиотизм с патриотизмом не путай!

антон
Member
Member

Повідомлення антон » 14 березня 2010 21:42

отож

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 15 березня 2010 22:52

Fet написав:ніж треба носити на правому стегні (для колотого удару в тулуб) або на лівому (для різаного удару вздовж тулубу знізу-вверх направо)

на стегні, чи на поясі? це досить принципово, бо на стегні піхви зафіксовані, а на поясі - ні. взагалі носіння на поясі ліворуч регламентувалося в радянській армії для армійського ножа. і взагалі це традиційне місце для ножів фінського типу, який був типовий для РосІмперії/СРСР
а техніка роботи ножем фінського/норвезького типу зводилася до уколів. різані удари менш ефективні з даними ножами. та і різати кітель, шинелю, тілогрійку - мало толку.
на Ганзах(і не тільки) можна знайти тогочасні "наставленія" армійської та нквдиської технік роботи ножем.

Волков В. П. ОСНОВНЫЕ ПРИЕМЫ РАБОТЫ КОРОТКИМ ФИНСКИМ ИЛИ НОРВЕЖСКИМ НОЖОМ

Fet
Member
Member

Повідомлення Fet » 16 березня 2010 00:10

Грiм написав:на стегні, чи на поясі? це досить принципово, бо на стегні піхви зафіксовані, а на поясі - ні.

На стегні, бо удар ножем стає швидшим та й для рук більш "звичний". Та й, як на фото, на мою думку, якщо необрежно сісти (чи впасти) можна порізатися, а то й зробити собі обрізання чоловічої гідності.
а техніка роботи ножем фінського/норвезького типу зводилася до уколів. різані удари менш ефективні з даними ножами. та і різати кітель, шинелю, тілогрійку - мало толку.

Різані - це більш "оборонні" удари. Ними краще відбивати удари противника та різати відкрити частини тіла - кінцівки рук, шія, обличчя.
на Ганзах(і не тільки) можна знайти тогочасні "наставленія" армійської та нквдиської технік роботи ножем.

Це вже питання навчання бійця, бо «мастерство учителя видно по мастерству ученика». Як його навчать – так і буде діяти. Шкіл бойових мистецтв та застосування холодної зброї багато.
Політ сокола не залишає слідів на небі – він залишає сліди у серцях людей які дивляться на небо.

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 16 березня 2010 18:21

Fet написав:Та й, як на фото, на мою думку, якщо необрежно сісти (чи впасти) можна порізатися, а то й зробити собі обрізання чоловічої гідності.

дивно, люди сотнями років так носять, і ніхто ще нічого не обрізав собі нічого. до того ж, Вам має бути це відомо, у скандинавських/радянських ножів як правило піхви або дерев"яні, або з дерев"яною вставкою

я знаю про різні школи ножового бою. особливо "полюбляє" різані удари філіпінська техніка(читай іспанська). але це школа теплого клімату. і це техніка ФЕХТУВАННЯ на ножах.
я ж казав про історичний момент. і про техніку яка використовувалася не для оборони.

Fet
Member
Member

Повідомлення Fet » 16 березня 2010 19:27

Грiм написав:дивно, люди сотнями років так носять, і ніхто ще нічого не обрізав собі нічого

А ось люди, які не розділяють вашу точку зору. Кінжал носиться на животі та піхви (до речі про піхви, я не зрозумів відразу що це та й задав у гуглі - побачив таке...) мають закруглену форму якраз через зазначену причину.
Грiм написав:Вам має бути це відомо, у скандинавських/радянських ножів як правило піхви або дерев"яні, або з дерев"яною вставкою

Нагадали. В рік 2004 повертався я додому з походу по Криму (майже козак) і разом зі мною у купе потяга їхали реконструктори, які поверталися з фестивалю у Судаку, то мене вразили мене запитавши : "Как, вы, не знаете чем отличаються ирладские щиты?!".
До речі зазначені фотки мають здебільшого "постановочний" характер, і там у когось гранати на поясі бовтаються, а у декого револьвер стерчить зі штань. У мене є такі фотки - в мене кулемет у руках, автомат на шиї, гранатомет за спиною (шкода не було протитанкової міни - я б її надів).
Приєднані файли
x_025d2490.jpg

Fet
Member
Member

Повідомлення Fet » 16 березня 2010 19:47

Грiм написав:дивно, люди сотнями років так носять, і ніхто ще нічого не обрізав собі нічого.

А от як носили у Вермахті ("Боевое снаряжение Вермахта"):
Лопасть для ножен штыка (Seitengewehrtasche) предназначалась для закрепления стальных ножен (Scheide) штыка (Bajonett, или чаще, Seitengewehr — «боковое», «второе оружие») на поясном ремне. Немецкие ножны производились без крепежной системы, поэтому, чтобы подвесить штык к поясу, лопасть была необходима. На верхней части ножен спереди имелся крючок, пристегивавший ножны к лопасти. Штык носился на левом бедре. Если имелась саперная лопатка, то штык носился пристегнутым к ней.
Приєднані файли
111.JPG

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 16 березня 2010 22:12

Seitengewehr — «боковое», «второе оружие»...
Вот же кто-то умняка из себя давил! :D
Зображення

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 16 березня 2010 23:52

Fet написав:До речі зазначені фотки мають здебільшого "постановочний" характер

про постановочність фото я знаю. давайте так: Вас "душити" авторитетом людини яка цікавиться ножами протягом досить немалого проміжку часу? чи наводити аргументи більш наукового плану типу наказів і фото різних регіонів і одого часу?

Fet написав:"Как, вы, не знаете чем отличаються ирладские щиты?!".

вибачте. я переоцінив Вас. просто Ви почали тоном знавця ножів розповідати де краще носити ножа і чим відрізняються різні техніки, що я вирішив, що Ви знаєтеся на предметі

Fet написав:А от як носили у Вермахті

ну то ви про штик-ніж. а от у радянському "наставленію" приписували носити саме так як на фото. і тому є безліч підтверджень як радянських так і скандинавських. це перше.
по друге. загальноєвропейський підвіс піхов(деталь якою чіпляється за ремінь піхви, петля) має жорстку фіксацію. натомість скандинавські піхви мають так званий "вільний підвіс". завдяки якому петля і піхви вільно рухаються одне відносно одного. якщо дісно цікавить можу якось принагідно продемонструвати обидві конструкції. саме внаслідок цього повісити німецький штик спереду просто неможливо - це як мінімум незручно.

Fet
Member
Member

Повідомлення Fet » 17 березня 2010 01:14

Шановний, пан Грім, я ж нічого проти Вас та Ваших думок не казав! :beer:
Ми ж з Вами не в Госсударственной Думе, которая " не место для дискуссий!".
Стосовно, місця розташування ножа - то я навчався протидії нападу з ножем. А для цього самому треба володіти ножем. Потім інструктори з рукопашкі в МВС завжди скализися від мох намірів перерізати артерію на ногах (для них це не звизне).
До речі по "наставленію". Яка саме мається на увазі?
Я ознайомився з "Армейский нож. Руководство по применению 6Х6.00.00.00 РП" тільки сказано, що ніж тримати на поясному ремені.
До речі дуже гарне місце для короткого ножа - сапог. Є фотки з ним?
Подивлюся учебники сержантов, що там про ножи пишуть.
Приєднані файли
5443.JPG

Далі

Повернутись до Холодна зброя

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість