Козацька та гайдуцька шабля чим вони відрізнялися?

Модератори: Global Moderators, News

Дюк
Member
Member

Козацька та гайдуцька шабля чим вони відрізнялися?

Повідомлення Дюк » 07 серпня 2010 22:51

У реєстрі Дубнівського замку 1616 року записані: «шаблі, важкі мечі (концежі), палаші, шпаги, кинджали, луки, тесаки, перначі, булави, стріли»
Шаблі, яких налічувалось 109, були майже всі прикрашенні дорогоцінними металами та камінням. Серед них: гусарські з ефесами, оздоблені срібним крученим дротом і ланцюжками; козацькі, оздоблені латунню і срібними кульками, в піхвах; гайдуцькі, оправлені в Острозі, татарські і турецькі. Козацька та гайдуцька шабля чим вони відрізнялися? І взагалі як виглядала козацька шабля якщо в інвентарі козацькі шаблі окремо називаються.
Пошановувач українського мистецтва

Случ
Member
Member

Re: Козацька та гайдуцька шабля чим вони відрізнялися?

Повідомлення Случ » 08 серпня 2010 20:52

Добре правиш Дюк!
Яка вона - "козацька шабля"? А може приняти припущення Свєшнікова?

Зображення
Зображення

Дюк
Member
Member

Re: Козацька та гайдуцька шабля чим вони відрізнялися?

Повідомлення Дюк » 12 серпня 2010 13:33

В Дениса Тоїчкіна є визначення "козацької шаблі" але це шаблі якими козаки воювали і вони різноманітного походження. Мене цікавить що саме мали на увазі писарі коли в реєстрі вказували "козацькі шаблі", "гайдуцькі шаблі" які їх особливості. Я знаю що Тоїчкін відвідує цей сайт можливо з часу надрукування його книги зявилася якась нова інформація і ми вже можемо ідентифікувати власне саму козацьку шаблю за стилістичними ознаками, а також цікавить як виглядала гайдуцька шабля якщо іх в одному реєстрі називають окремо.
Пошановувач українського мистецтва

Повернутись до Холодна зброя

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість