Що нам говорить Українське законодавсто?

Модератори: Global Moderators, News

summoner
Member
Member

Що нам говорить Українське законодавсто?

Повідомлення summoner » 19 серпня 2008 12:46

Шановні, мене не обходить стороною питання які допустимі параметри клинкової зброї, довшої за 700мм, щоб не потрапити до розділу холодної зброї? Є двуручник, лезо - 900 мм. Хочу загартувати. Можливість є. Але не хочу, щоб він був тупий, мов валянок. Загострити хочу.
Клинок буде позиціонувати як колекційна зброя, але ніякої історичної цінності не несе. В законі \"Про Зброю\" анічогісінько не знайшов. Форуми теж мовчать.

А якщо навіть це буде холодна зброя, як саме (тобто що для цього потрібно) можна зробити на неї дозвіл. Адже знаю, що роблять, а от як?

Ніколаускасс
Member
Member

Повідомлення Ніколаускасс » 19 серпня 2008 13:15

summoner написав:А якщо навіть це буде холодна зброя, як саме (тобто що для цього потрібно) можна зробити на неї дозвіл. Адже знаю, що роблять, а от як

Запитайте в дозвільній свого РВВС, тільки не кажіть що ви його гартуєте чи точите, бо виготовлення чи ремонт хол. зброї - незаконне. Просто є така штука і чи можна її легалізувати. Або ще краще спитайтесь в мисливському магазині, можливо через них можна легалізувати.
„Усе те добре, що добре для блага сили і розвитку моєї нації, усе те зло, що цю силу і розвиток послаблює”.
Микола СЦІБОРСЬКИЙ
Ліберастія - збочення!

summoner
Member
Member

Повідомлення summoner » 19 серпня 2008 13:21

хех, легалізація - це на крайняк) я б хотів би спробувати поки без неї...

Ніколаускасс
Member
Member

Повідомлення Ніколаускасс » 19 серпня 2008 13:35

Ну тоді зробіть і повісьте на стіну. Зберігання не протизаконне (здається).
„Усе те добре, що добре для блага сили і розвитку моєї нації, усе те зло, що цю силу і розвиток послаблює”.
Микола СЦІБОРСЬКИЙ
Ліберастія - збочення!

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 19 серпня 2008 18:49

Це по всіх параметрах (1 - призначення для враження, 2 - придатність для кількоразового використання, 3 - довжина більша максимальної 90 (!) мм, 4 - товщина мабуть більша 2,6 мм, 5 - твердість клинка мабуть теж більша 50 HRC, 6 - кут заточки більший 25+5 градусів) - ХОЛОДНА ЗБРОЯ. Але, якщо навіть по одному параметру буде \"відставання\" (наприклад, кут заточки зробите більшим), немає підстав вважати це знаряддя зброєю. Тому вимоги такі: не продавати, не ремонтувати і не виносити з дому. Зберігання дійсно законне. Ось витримка з вітчизняного КК, ст. 263. \"Незаконное обращение с оружием, боевыми припасами или взрывчатыми веществами\":

2. Ношение, изготовление, ремонт или сбыт кинжалов, финских ножей, кастетов или другого холодного оружия без предусмотренного законом разрешения - наказывается штрафом до 50 необлагаемых налогом минимумов дохдов граждан или ограниченим свободы на срок до 3 лет.
3. Освобождается от криминальной ответственности лицо [...], если оно добровольно сдало органам власти оружие...

Є інші закони, де описано аспекти холодної зброї - \"Про міліцію\", \"Про судову експертизу\" та \"Методика криминалистического исследования холодного оружия и конструктивно сходных с ним изделий\".
Щоб виставити предмет як колекційний, по-моєму, потрібна довідка про це від виготовника, а її у Вас, як я зрозумів, немає.

summoner
Member
Member

Повідомлення summoner » 20 серпня 2008 09:58

а якщо я захочу його взяти з собою на тренування, природу, чи деінде, і з моїм щастям зупинять ППС-ники... Еххх... :o :cry:

Ніколаускасс
Member
Member

Повідомлення Ніколаускасс » 20 серпня 2008 10:29

summoner написав:а якщо я захочу його взяти з собою на тренування, природу, чи деінде, і з моїм щастям зупинять ППС-ники... Еххх... Surprised Crying or Very sad

Ну то не треба заточувати і гартувати. Хоча тоді меч мона трактувати як зброю ударно-подрібнювальної дії, бо є рчітке руків'я і ударна частина.
Микола СЦІБОРСЬКИЙ
Ліберастія - збочення!

Chill
Member
Member

Повідомлення Chill » 20 серпня 2008 10:47

Є різниця між \"носінням\" та \"транспортуванням\". Носити не можна. Про транспортування та зберігання нічого не сказано. Себто не забороняється. Якщо в тебе в багажнику лежить меч, то це транспортування, якщо він в тебе причеплений до паску - начувайся :)
Дядько Орест.

Стяг наш - Сонце красне й вічне небо ясне,
Меч наш - Предків Віра, з неї наша сила!

(с) Огнеколо "Летів сокіл"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 20 серпня 2008 14:18

Нашо на тренуванні гострий меч? :evil: Тим більше на природі...

summoner
Member
Member

Повідомлення summoner » 20 серпня 2008 14:33

напевно для того, для чого носять гострі ножі, навіть якщо ніколи не буде приводу їх використати... Напевно для того, для чого для пісталету завжди носять набої... Перелік можна продовжити...

Anton_ZP
Member
Member

Повідомлення Anton_ZP » 20 серпня 2008 15:10

В мене э знайомий майстер який виготовляэ турнірні клини, крім того він бівший опер. Тк ось: повісити дома на килимок ти можеш що завгодно (мається на увазі холодняк), але як тільки ти його виніс сусіду по поверху показати - то є незаконним. Але є щє така справа як транспортування, наприклад це коли він в тебе лежить в багажнику автомобіля замотаний у докуя шарів ганчір*я і для його приведення у бойовий стан тобі потрібна купа часу (по перше вийти з авто, відкрити багажника і т.д.) але скільки саме часу даеться на це мій знайомий, нажаль, не пам*ятає вже. Або в тебе е дозвіл на носіння холодної зброї, але там теж є якісь обмеження (цей варіант не розглядався ибо занадто геморойно все з цим дозвілом)
Що до не холодняка. Турнірні клини він калить на меньше ніж 50 одиниць (яку сталь при цьому використовує - каже \"комерційна таєиниця\") але цого достатньо для того щоб давати піврічну гарантію, тобто міцність клинка досить висока. Звичайно для ножа, комусь може здатися, такої твердості замало, алеж ви ти клином не кабанів різати зібралися. Це по-перше, а по-друге - вони усі тупі. Що до вашого варіанту, то дійсно зробіть більший кут загострення (зубіло) тай все. але нащо тоді вам його взагалі гострити я нерозумію.
Нажаль посилань на статті дати не можу бо все це було розкладено мені в приватній розмові без усіляких посилань, а юрист з мене як з капця балетна туфілька.
Якщо щось десь невірно, то я й суперечити не стану, бо за шо купив за те продав.

summoner
Member
Member

Повідомлення summoner » 20 серпня 2008 15:52

дякую всім, хто хоч якось допоміг! :)

чекірда
Member
Member

Повідомлення чекірда » 18 жовтня 2008 18:32

Українське законодавство про холодну зброю доступно http://knife.com.ua/pravo/prav.html

Повернутись до Холодна зброя

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість