Сторінка 1 з 1

Шабля Юрія Хмельницького

ПовідомленняДодано: 12 листопада 2008 11:10
гумань
на українському аукціоні АУКТІОН.УА http://auction.ua/item/1087699.htm виставили лот \"Сабля Юрия Хмельницкого\" за 40000 евро. Цікаво, це шо підробка, таких речей в Україні просто не може бути :cry:. І взагалі, як можна ідентифікувати, шо вона є саме Юркова, а не якогось басурманина з Криму 8-) , має бути герб на шаблюці чи ім*я?

Чи це діясно його шабля, можливо у якогось збирача козацьких старожитностей настала фінансова криза і він вирішив продати річ :roll:

ПовідомленняДодано: 12 листопада 2008 11:33
Грiм
гумань написав:Цікаво, це шо підробка, таких речей в Україні просто не може бути

чому не може бути? в Україні є достатньо майстрів

Re:

ПовідомленняДодано: 12 листопада 2008 12:07
гумань
Грiм написав:чому не може бути? в Україні є достатньо майстрів

щодо місцевих майстрів я не сумніваюсь, не перевелися майстри 8-) , я мав на увазі оригінал, якшо він дійсно існує, то вивезений давно за межі країни, або ніколи і не перебував на її території після смерті Юра

ПовідомленняДодано: 12 листопада 2008 12:14
Грiм
ну останнім часом багато випливає \"сенсаційних реліквій\"....подивіться тут на форумі.
українське стає модним, а також дорогим. на зльоті все більше з\"являється \"оригінальних\" упівських речей...

ПовідомленняДодано: 12 листопада 2008 12:52
Adam
:no:

ПовідомленняДодано: 18 лютого 2009 15:50
DVT
Дякую за надзвичайно цікаве повідомлення. На жаль за цими фотками сказати майже нічого не можна - не вистачає інформації. Якби ж то взяти її до рук, чи хоча б мати детальніші зображення... За стилістикою напису над \"бедухом\" можна спробувати встановити вік його появи на клинку й відповідно точку відліку для монтажу. Морфологія - нетипова, проте \"може бути\". Якщо щось з'ясую, напишу.

Re:

ПовідомленняДодано: 18 лютого 2009 16:48
гумань
DVT написав:Дякую за надзвичайно цікаве повідомлення. На жаль за цими фотками сказати майже нічого не можна - не вистачає інформації. Якби ж то взяти її до рук, чи хоча б мати детальніші зображення... За стилістикою напису над "бедухом" можна спробувати встановити вік його появи на клинку й відповідно точку відліку для монтажу. Морфологія - нетипова, проте "може бути". Якщо щось з'ясую, напишу.

зареєструйтеся на аукціоні і спробуйте зв*язатися з автором лоту; помацати вам її наврядчи дадуть, а от макрозйомку може і зроблять.

ПовідомленняДодано: 19 березня 2009 18:24
DVT
Начебто трохи прояснилося з цією шаблею. Звичайно небагато можна сказати тільки за фотками, але все ж схиляюсь до думки: клинок очевидно оригінальний, може й 17 ст., проте чи булатний він насправді (надто рідкісний малюнок)? Ефес та монтаж пізніші (після ХІХ ст.). Навряд чи ця зброя належала Ю.Хмельницькому. Оскільки аналізував цей предмет не я один, подробиці - тільки за реальної потреби в атрибуції.

ПовідомленняДодано: 19 березня 2009 18:28
Грiм
DVT написав:проте чи булатний він насправді

малюнок не булатний ніразу. це дамаск.