







Модератори: Global Moderators, News
В РФ розробили нові міни для ЗС: проти вертольотів, піхоти і транспорту
Субота, 23 січня 2016, 22:08
В інтересах Збройних сил Росії розроблено низку нових мін: протитранспортні, протибортові, противертолітні, протидахові, протидесантні та інші.
Про це в ефірі радіостанції "Російська служба новин" повідомив замначальника інженерних військ ЗС РФ Руслан Алахвердиєв, пишуть РИА Новости.
За його словами, зокрема противертолітні міни зможуть забезпечити ураження низьколітаючих вертольотів, крім того створюються протипіхотні і протитанкові міни.
"Ці міни вже апробовані, показали усі свої характеристики. Найголовніше - при виготовленні у технічні вимоги закладаються вже вимоги Женевської конвенції", - заявив Алахвердиєв.
"За другим протоколом Женевської конвенції ми забезпечуємо характеристиками цих мін його виконання - у першу чергу, це самоліквідація цих мін, щоб після того, як необхідність у їх використанні завершується, вони не залишалися і не представляли загрозу цивільному населенню", - додав він.
Також Алахвердиєв повідомив, що нові міни можуть доставлятися і встановлюватися дистанційно.
Сигнальна міна є ефективним засобом мінування місцевості з метою отримання сигналу для оповіщення своїх військ про появу противника в зоні установлення міни або на підступах до об’єктів, що охороняються, надання підрозділу можливості виконувати свої завдання за призначенням. Крім того, сигнальна міна може використовуватись для посилення охорони блокпостів, місць розташування особового складу Збройних Сил України, підчас проведення військових навчань.
Після розпаду СРСР на забезпеченні Збройних Сил України залишилась деяка кількість розроблених в Російській Федерації сигнальних мін, які витрачались в процесі проведення військових навчань.
З початку проведення на Сході України Антитерористичної операції витрати сигнальних мін значно зросли і виникла ситуація, що їх запаси на початок 2014 року майже вичерпались.
Враховуючи нагальну потребу Збройних Сил України у забезпеченні сигнальними мінами військових підрозділів, які задіяні у проведенні Антитерористичної операції, для посилення охорони блокпостів, місць розташування особового складу ЗС України та інших об’єктів розробка вітчизняної сигнальної міни стала дуже актуальною.
Виходячи з того, що Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів (ДержНДІХП) утворений з метою розроблення, виготовлення боєприпасів та їх елементів, порохів, вибухових речовин, піротехнічних складів, технологій та обладнання з виготовлення продукції спеціальної хімії, призначених для забезпечення військ Збройних Сил України, виконання ДКР з розробки сигнальної міни шифр «Люкс» було покладено на ДержНДІХП.
Для досягнення поставленої мети в ході роботи проведено аналіз наявної інформації щодо засобів попередження та оповіщення, які застосовувались раніше та застосовуються в теперішній час для охорони військових об’єктів, аналіз технічних характеристик піротехнічних складів звукового, світлового сигналів різних кольорів, запалювальних складів. Також проведено аналіз фізико-хімічних властивостей компонентів, з яких складаються піротехнічні склади. Вивчено наявність можливостей виготовлення комплектуючих для міни та компонентів для піротехнічних складів на підприємствах України, а також визначення для цього вітчизняних виробників.
Разом з цим на сигнальну міну розроблені конструкторська та технологічна документації, розроблені та виготовлені спецобладнання та спецоснащення, створені виробничі дільниці, на яких розміщене технологічне обладнання для виготовлення піротехнічних складів звукового та світлових сигналів, пресування таблеток світлових сигналів білого, червоного та зеленого вогнів, збирання мін. Розроблені робочі інструкції на виконання робіт. Розроблені програми та методики проведення конструкторських, попередніх та державних випробувань мін.
За прототип була взята сигнальна міна радянського виробництва CM. При проведенні ДКР були виявлені певні недоліки конструкції прототипу. Під час пресування звукової сигнальної суміші до картонної оболонки на внутрішній поверхні утворювались гофри та надриви, що призводило до переходу пошарового горіння звукової сигнальної суміші у об’ємне та вибух. Цей самий недолік також спостерігався при використанні мін CM. Для усунення даного недоліку було прийнято конструктивне рішення використовувати алюмінієву оболонку для пресування звукової сигнальної суміші.
Також для спрощення виробництва було розроблено конструкцію сигнальної міни, що складається з окремих вузлів, таких як спалахувальний вузол, світловий та звуковий сигнальні елементи, що поєднуються у корпусі.
Проведені конструкторські, попередні та державні випробування з урахуванням прискорених кліматичних випробувань показали, що застосування нових конструктивних рішень підвищило надійність експлуатації та технологічність виробництва сигнальної міни, в зв’язку з чим було отримано патент Державної служби інтелектуальної власності України №105214.
По завершенню державних випробувань, присвоєння документації літери «О1», яка придатна для серійного виготовлення мін Наказом Міністра оборони України від 09.02.2017 року № 86 сигнальна міна прийнята на озброєння Збройних Сил України. їй присвоєно умовне найменування (індекс) - СМ-Ш (білого кольору - СМ- Шб, червоного кольору - СМ-Шч, зеленого кольору - СМ-Шз).
Звернули на себе увагу тренувальні засоби ПМД від ТОВ «Партнер-ВС» (м. Житомир) зокрема, протипіхотна міна натискна тренувальна акустична ПМН-ТА-01
Повернутись до Вогнепальна зброя та піхотне озброєння
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість