Сторінка 1 з 2

средства разведки

ПовідомленняДодано: 12 червня 2014 23:06
Lans
хотелось бы глянуть какая картинка на мониторе получается... :roll:
Зображення

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 14 липня 2014 01:47
PASSER
Українці створюють для армії військового робота
Мова йде про вітчизняних інженерів, які збирають для військових на Сході розвідувальне, диверсійний і захисне обладнання.
В одному з офісних приміщень у Києві розробляють повноцінного військового робота. Замовлення на створення самохідного пристрою поступив кілька тижнів тому Євгену Вовчуку, старшому інженерові компанії EPOM.
Роботом можна керувати на відстані до 15-20 км. Максимальна швидкість - 20 км/год. Він буде оснащений декількома сенсорами, камерою, а також легкою стрілецькою зброєю - правда, яким саме, творці не повідомляють

http://businessua.com/telekom/12551ukra ... bota.html#

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 30 вересня 2014 09:40
alex999
Нині ДП «Оризон-Навігація», що входить до складу Концерну, проводить державні випробування, за підсумками яких комплекс буде прийнятий на озброєння української армії. БКРУ складається з індивідуального навігаційного приладу СН-3003М, лазерного далекоміра, електронного компасу і переліку інших додаткових приладів. На сьогодні цей комплекс вкрай необхідний артилерійським, розвідувальним та інших підрозділам Збройних Сил України.

http://www.ukroboronprom.com.ua/newsview/1/464

Здається, це і є "Базальт-ЛПР"

розробляється автоматизований комплекс розвідки та управління «Базальт-ЛПР»

http://www.asv.gov.ua/content/nauka/201 ... 5-2014.PDF

Cхоже, щось подібне на російській ЛПР-4

Зображення
ЗображенняUPD/ Фото "Базальт-ЛПР"

Зображення

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 13 листопада 2014 19:27
alex999

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 26 листопада 2014 14:05
Lans
теперь и зарубежные СМИ отозвались о поставках AN / TPQ-48 нам, на текущий момент поставлено 3 станции, всего планируется 20

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 14 грудня 2016 00:36
alex999
Замовник – Філія Концерну «ТЕХВОЄНСЕРВІС»
«Центральний ремонтний завод засобів зв’язку»

НДР «Модернізація РЛС 1РЛ133». Обсяг фінансування – 180,0 тис. грн.


https://ztu.edu.ua/ua/science/files/ZDTU_2015.zip

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 23 червня 2017 21:15
stailker

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 14 січня 2018 22:46
alex999
Комплекс розвідки та виявлення оптичних приладів СИЧ 5К10

Зображення

Комплекс Сич 5К10 є багатофункціональним оптико-електронним пристроєм, який призначений для цілодобового (24 х 7) відеомоніторингу місцевості, пошуку цілей та автоматичного виявлення замаскованих оптичних приладів прицілювання і спостереження, визначення їх координат і відстані в складних умовах рельєфу місцевості та міських забудов. Комплекс забезпечує раннє і оперативне виявлення оптичних засобів прицілювання і факту прихованого спостереження за об’єктами, що дозволяє запобігти снайперській атаці або терористичному акту ще на етапі їх підготовки.

Комплекс функціонує в двох режимах:

1. Пасивний режим. Розвідка територій і навколишнього оточення за допомогою телевізійного і тепловізійного модулів з метою пошуку і виявлення цілей, вимірювання відстані до них і визначення координат.

2. Активний режим. Лазерне сканування визначених ділянок місцевості з метою пошуку і автоматичного виявлення замаскованих оптичних приладів прицілювання і спостереження, вимірювання відстані до них і визначення координат.

Комплекс здатний проводити моніторинг місцевості і спостереження теплових об’єктів в умовах обмеженої видимості (відсутності світла, наявності диму і туману), а також виявляти інші пасивні і активні джерела тепла, приховані рослинністю. Виявлення замаскованих оптичних приладів прицілювання і спостереження здійснюється по їх відблискам, які утворюються в результаті відбиття лазерного випромінювання від їх оптичних систем.

До складу комплексу входять оптико-електронний блок і тепловізійний модуль, які закріплені на опорно-поворотній платформі і тринозі або кронштейні у випадку мобільного застосування, а також віддалений комп’ютер і зовнішня акумуляторна батарея. Оптико-електронний блок містить телевізійний модуль, лазерний модуль, лазерний далекомір, GPS приймач, цифровий компас і блок управління. Керування режимами роботи комплексу та параметрами всіх модулів здійснюється дистанційно з віддаленого комп’ютера одним оператором, який знаходиться в захищеному місці. На монітор віддаленого комп’ютера виводяться відео з телевізійного і тепловізійного модулів, електронна мапа місцевості з індикацією місцеположення (координат) виявлених цілей, а також режими роботи і параметри модулів. Всі отримані дані про відстань і координати виявлених цілей автоматично зберігаються і передаються до командного пункту та систем вогневого ураження. Сферами застосування комплексу є виявлення снайперів і замаскованих оптичних приладів спостереження, охорона спеціальних зон і територій, захист об’єктів критичної інфраструктури, організація антитерористичної діяльності, забезпечення безпеки командних і опорних пунктів, дистанційний моніторинг терористичних (снайперських) загроз.

https://archer.ua/ua/product/kompleks-r ... v-sic-5k10


Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 06 березня 2018 10:20
alex999
Лазерний комплекс виявлення снайперів SDS-3

Зображення
Зображення

Зображення

Зображення

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 23 травня 2018 11:53
alex999
НОВІТНІ ЗАСОБИ ОПТИЧНОЇ РОЗВІДКИ: АКР СН-4003 - ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Бойові дії на сході нашої держави засвідчили, що радянські засоби та прилади оптичної розвідки, які до сих пір перебувають на озброєнні артилерійських підрозділів та підрозділів артилерійської розвідки наших Збройних Сил, морально та фізично застаріли, а їх можливості не відповідають вимогам сьогодення.

У 2015 році наказом МО України № 335 за результатами державних випробувань було прийнято на озброєння ЗС України автоматизований комплекс розвідки ( в подальшому АКР) СН-4003.

Принцип дії АКР полягає в автоматичному пошуку НКА, визначенні і відображенні координат місця, часу і вектора шляхової швидкості користувача, визначенні прямокутних координат та абсолютних висот цілей та їх передачу вогневим підрозділам в режимі реального часу.

Але під час експлуатації АКР було виявлено ряд проблемних питань, які суттєво впливають на процес організації і ведення оптичної розвідки та не відображені в технічній документації. Тому колективом кафедри КПАР, сумісно з ДП «Оризон-Навігація» було проведено ряд додаткових досліджень для розробки більш детальних рекомендацій щодо конструктивних доопрацювань та застосування комплексу.

Вимірювання прямокутних координат об’єктів проводились на відстанях від 200м до 10000м, крім того декілька разів визначались прямокутні координати одного об’єкту на протязі тривалого часу роботи АКР та, вирішенням оберненої геодезичної задачі, визначались похибки полярних координат об’єкту.

Результати досліджень надали змогу підготувати навчально-методичний посібник для підготовки до роботи та роботі на АКР, провести конструкторські доопрацювання існуючого зразка та розробити перспективні напрямки розвитку комплексу. На сьогодні це:
- збільшення часу роботи між калібруваннями за рахунок зміни програмного забезпечення;
- заміна АКБ ЛПР-І на АКБ більшої ємності;
- перехід на бездротовий зв’язок між ЛПР-І та ПН (типу Bluetooth);
- встановлення додаткових каналів розвідки (тепловізійного, електронно-оптичного та телевізійного);
- встановлення цифрового каналу передачі інформації.

Таким чином, автоматизований комплекс розвідки АКР СН-4003 при певних конструкторських доопрацюваннях стане надійним та високотехнологічним засобом оптичної розвідки, можливості якого відповідатимуть викликам та вимогам сьогодення.


http://www.asv.gov.ua/content/nauka/201 ... ez_dop.pdf

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 11 вересня 2018 09:14
alex999
Навігаційна апаратура з функцією придушення завад АСН-5101

Зображення

Зображення

http://www.kbcentr.com.ua

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 06 жовтня 2018 11:07
Шаблезубий
Пластун РП-3000
Малогабаритна тактична система радіорозвідки
Зображення
Зображення
Зображення
“ПЛАСТУН-РП-3000” - є новітньою розробкою. Пристрій вдосконалено, враховуючи досвід використання “ПЛАСТУН-РП-525”:

зменшено кількість блоків та роз’ємів;

збільшено час автономної роботи (при підключенні до Charger-90 - до 36 г. безперервної роботи при t -20 С);

збільшений діапазон роботи (від 25 до 3000 МГц);

зменшено час розгортання системи;

змінено робоче місце оператора;

додано режим роботи “SDR” та “Радіорозвідка”;

є можливість швидкої заміни антенних підсилювачів;

додано можливість з’єднання за допомогою будь-якого каналу зв’язку;

додано набір ЗІП.

Реалізує:

виявлення радіомереж та робочих частот тактичної (УКХ), оперативно-тактичної (КХ) ланки, засобів зв’язку та передачі даних малих диверсійно-розвідувальних груп;

запис аналогових та цифрових каналів передачі даних (P25 Phase 1, ProVoice, X2 TDMA, DMR/MOTOTRBO, NXDN, D-STAR);

визначення місцезнаходження станцій зв’язку з ППРЧ (військові радіостанції російського виробництва - P-187 “Азарт”, Р-392 “Арахіс”);

синхронну пеленгацію та демодуляцію частотно-модульованих сигналів;

фіксацію цифрових каналів керування та передачі інформації, місцезнаходження літальних апаратів і БПЛА включно;

визначення координат станції РЕБ (УКХ діапазону, придушення GPS сигналів, блокіраторів сотового зв’язку, станцій активних завад БПЛА);

виявлення способів передачі даних контр-батарейних засобів (АЗК-7).

Характеристики
Діапазон частот сканування 25–3000 МГц
Середня інструментальна похибка пеленгування в діапазоні 30–90 МГц 1.5 град.
Середня інструментальна похибка пеленгування в діапазоні 90–525 МГц 1.5 град.
Середня інструментальна похибка пеленгування в діапазоні 525–3000 МГц 1 град.
Швидкість сканування, краще ніж 1 ГГц/с
Динамічний діапазон, краще ніж 82 дБ
Смуга миттєвого огляду, краще ніж 21 МГц
Роздільна здатність по частоті при панорамному пеленгуванні 12,5 кГц
Мінімальний час пеленгування, меньше ніж 15 мс
Час розгортання системи, не більше 20 хв

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 14 жовтня 2018 23:49
alex999
Лазерна система виявлення снайперської оптики SDS-3

Зображення

Зображення

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 11 жовтня 2019 11:51
alex999
Неофітний М.В., к.ф.-м.н,
Мачехін Ю.П., д.т.н,
Гнатенко О.С.
Харківський національний університет радіоелектроніки
Гулак С.В.
ПрАТ «НДІ лазерних технологій»

ЛАЗЕРНА СИСТЕМА ВИЯВЛЕННЯ ОПТИКИ

Дослідниками харківського національного університету радіоелектроніки ведуться дослідження та створення лазерної системи реєстрації оптики.

Розглянемо принцип реєстрації оптичного об'єкта лазерною системою реєстрації в спрощеному вигляді: лазерне випромінювання від джерела (зондуючий промінь), потрапляє в об'єктив прицілу або іншого оптичного приладу, пройшовши через діафрагму, яку утворюють деталі корпусу самого приладу. У фокальній площині об'єктива розташована прицільна або далекомірна сітка. Основна частина падаючого лазерного випромінювання проходить крізь сітку, потрапляє в окуляр, а потім, пройшовши складну оптичну систему ока, потрапляє на рецепторний апарат. Але деяка частина падаючого лазерного випромінювання відбивається від сітки і знову проходить через об'єктив і повертається до джерела випромінювання паралельно падаючому випромінюванню. Також деяка частина лазерного випромінювання відбивається від зорової частини сітківки і проходить зворотний шлях крізь оптичну систему ока і оптичного приладу, і також повертається до джерела випромінювання. В такому разі, якщо в систему виявлення оптики задіяти інфрачервону камеру, то на екрані комп’ютера або дисплея, можливо побачити інтенсивний відблиск, тим самим зареєструвати оптичний прилад тощо. Для того щоб спостерігач не міг побачити що його виявили, в системах виявлення застосовуються лазерні випромінювачі ближнього інфрачервоного діапазону, яке людське око не бачить.

З вище сказаного виходить ситуація, в якій оптичний об'єкт – наглядовий прилад або приціл виступає як відбивач інфрачервоного випромінювання, а людське око його просто не сприймає. Але й існують методи боротьби з таким системами, наприклад, використання світлофільтрів, які не пропускають ІЧ випромінювання.

Тому запропонована в роботі лазерна система базується на двох принципах:
- по-перше, фіксування відблисків від оптичних пристроїв;
- по-друге, на фіксуванні за допомогою високочутливого фотодіода малоінтенсивного випромінювання, що в свою чергу ускладнює роботу систем протидії запропонованій в даній роботі лазерній системі.

На основі отриманих результатів було проведено ескізне проектування лазерної системи реєстрації оптики.


https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... 10/ukr.rar

Re: средства разведки

ПовідомленняДодано: 21 жовтня 2019 21:44
pustomelyk
ОДНОРАЗОВИЙ МАЛОГАБАРИТНИЙ РОЗВІДУВАЛЬНИЙ БАЛІСТИЧНИЙ МОДУЛЬ «ПОЛОЗ» у вигляді боєприпасів для підствольного гранатомета ГП-25
Поки прототип.
Зображення
переваги «Полозу» – невисока ціна виробу, можливість масового застосування та виконання негайної повітряної розвідки в разі потреби. Для використання безпілотника не потрібно спеціально готувати персонал та використовувати спеціальне обладнання для запуску.