НАТОвські цитринівки

Модератори: Global Moderators, News

Гриціан
Member
Member

НАТОвські цитринівки

Повідомлення Гриціан » 06 грудня 2007 04:49

Себто лимонки та інші бомби ;)
З усіх частин навчання курсу молодого бійця, мабуть найстрашнішим є кидання гранат. Гриціанові яяк завжди пощастило на прикол: мій хресний дядько підірвався разом з приятелем на мадярській гранаті у восьмирічнім віці. Тому всякі штуки, що здатні відірвати руки ноги і лице в мене захоплення не викликають. Сам факт жбурляння не є таким вже жахливим, але мандраж, який наводять перед ним сержанти досить давить на психіку. Перед тим як отримати в руки 2 гранати (в мїм випадку це були М69), нас добряче настрахали всілякими капосними наслідками невчасно відлетівшої ложки (чи як воно в Україні зветься?), не в той бік повернутим Клеймором і прочая прочая прочая...
Страхали нас цілий тиждень і паралельно до онеміння в руках кидали учбові гранати. Отакі:
Зображення
Як бачите вони блакитного кольору. Це певно щоб місцеве населення не пробувало ним рибу глушити. Справжні будуть зелені з чорною опаскою. Кидати це щастя треба за яітко встановленим протоколом, виставляючи вперед руку немов хочеш побажати ворогові приємного хайль гітлера. Відстань 15 метрів. Нічого ніби такого, але у повнім обладунку із наплечником, бронжилетом і крісом (отут починаєш оцінювати легку вагу М16) жбурнути цього бейсбола іноді не так вже й легко. А якщо вас перед тим \"покурили\" інтсруктори до повного вирубу м'язів...
Всі учбові гранати мають справжні запали, щоб селепки не розслаблялися. У дні учбових гранат дзюра з якої той запал може викосити м'ясо на руці, тому ставитись до них треба серйозно. Деяких особливо тупих селепків спочатку вчать з тенісними м'ячиками, щоб не заподіяли шкоди майну вуйка з бородою і в циліндрі.
Нарешті починають репетицію самого кидання. Виглядає воно так:
http://www.youtube.com/watch?v=Zsib3V6GO6M
Взагалі цей день досить цікавий. Інтсруктори показують всілякі вибухаючи прибамбаси, наприклад мій улюблений терміт, що спокійно пропалює діру через весь мотор сусідських жигулів аж до землі (буде знати падлюка, як грязюкою людей в дощ ляпати):
http://www.youtube.com/watch?v=oiRJj2oRWnM
До речі, дурні марини на відео забули, що вуглекислий вогнегасник для терміту, як лейкопластир на сіфіліс -- розпочату реакцію обміну майже неможливо зупинити.
А, ось знайшов як це шоу виглядає у навчанні:
http://www.youtube.com/watch?v=sM-snoQl8qc
Ну й нарешті селепків шикують у шеренгу і приносять валізку з \"живими\" гранатами. Пам'ятаю, мене дуже розсмішило подібність тої валізки до супер модного портфелю у радянських старшокласників -- дипломату. На жаль не знайшов американського варіанту, але в канадців воно виглядає один в один з півженними коллєжками:
http://www.youtube.com/watch?v=3u4k9NyHLJQ
Мало не забув. Перед тим як жбурнути гранату, відробляється низка репетицій на випадок, якщо ця штука якимось макаром таки потрапить під ноги. Ну що з них взяти!! Американці! З того часу як відмінили призив, зовсім втратили бажання втрачати селепків через дурницю.
Селепкові дають в руки дві гранати і запускають в бункер з інструктором. Той має прослідкувати, що селепко таки кине свою бомбу куди треба, а не в коханих сержантів, що зовсім недавно перевірили меню столової \"покуривши\" селепка до блювання у кювет.
Ну в решті решт все обходиться. Селепки проходять ще короткий курс з киданням гранат у ціль (бункери, кулеметні гнізда) і дістають свій значок на парадку (дійсний лише на рік). Тепер вони можуть їхати на всякі сафарі і виробляти всілякі неподобства з побутовою технікою:
http://www.youtube.com/watch?v=YQEVGhVN ... re=related
Я сам собі Петлюра!

Miller
Member
Member

Повідомлення Miller » 18 грудня 2007 18:59

Дуже цікаво, велике спасибі пану Гриціану за розповідь!
А чи використовують зараз М15 WP, чи після В\"єтнаму їх заборонили як \"нєгуманниє\" ? :)

http://www.youtube.com/watch?v=sM-snoQl8qc
На цьому відео в кадр потрапляє стіл з безліччю корпусів учбових гранат. Вони так і лежать, невраховані, біля захисного стенду для кидання? Коли їх селепкам видають, то рахують тільки запали?

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 18 грудня 2007 21:56

Ананаси? Та ніби по складах лежать, але чи використовують... У всякому разі вчили їх кидати.
Ті учбові гранати ніхто не рахує. Вони порожні, без тротилу. Дають селепкам запали, з ящика. Ну а ті вже добре пораховані.
Я сам собі Петлюра!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 18 грудня 2007 23:18

Колись читав, що з \"ананасами\" (\"лємонками\") є деяка проблема: вони все одно не розриваються по \"направляючим\". Не знаю, чи правда? Сам не мав нагоди перевіряти...
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 19 грудня 2007 00:28

А чорт його знає. Я дуже довго (коли проходив фізику) шукав літературу по вибуховій балістиці. Хоч би тобі що. А вивчати фізичну хімію, спротиви речовин та кристалографію якось слабо.
Пару разів мав поранених від гранат. Цурпалки й віддалено не нагадують фрагменти лимонки. Набагато дрібніші. Але одне \"але\": ніколи не було відомо, чи граната була рифлена чи гладка. Той хто кидав, як правило або драпав, або діставав свою кулю в ломпаш і ставав переконаним мовчуном.
\"Ананаси\" ж вони не стільки за шрапнель прославилися, скільки за фосфор в середині. Власне щось там збиралися його забороняти.
Я сам собі Петлюра!

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 19 грудня 2007 00:32

От знайшов у Вікіпедії: ті рифлені гранати ніколи не вибухають по \"розграфленому плану\" і взагалі борозди робили зовсім з іншою метою, щоб клята штука з руки не вислизнула. Досить слушна причина як на мене.
Я сам собі Петлюра!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 19 грудня 2007 01:07

Ха, цікво!
Може так воно і є. Але ось згадую австрійську гранату на ПСВ, там дуууже глибокі нарізи (здоровенний баклажан такий), може хоч вона розривалася по них?
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 19 грудня 2007 02:54

В цій же статті пишуть, що ручки були прироблені пізніше, щоб кидати фулєру далеко-далеко за Урал. А спочатку баклажан був без гички.
Я сам собі Петлюра!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 19 грудня 2007 10:48

Брешуть у статті з Вікіпедії (що в ній погане - кожен псих може записати будь-яку галіматью).
http://ww1.milua.org/ZeitzunderhandgranateAv.htm
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Miller
Member
Member

Re:

Повідомлення Miller » 19 грудня 2007 14:26

Гриціан написав:"Ананаси" ж вони не стільки за шрапнель прославилися, скільки за фосфор в середині. Власне щось там збиралися його забороняти.

Стоп, шось я ся заплутав :oops: :)
"Ананас" / "Pineapple" - це як я розумію, ось така (але ж там, здається, тротил, а не білий фосфор):
Зображення
А білий фосфор - раніше був ось у таких: http://www.fas.org/man/dod-101/sys/land/g-Fig1-11.gif
але не знаю, чи використовується зараз. Пам"ятаєте епізод фільму "Platoon"?) :?:
І ось тут ще в кінці сторінки є одна з фосфором: http://www.globalsecurity.org/military/ ... 0/appe.htm
Пане Гриціан, був би вам вдячний, якби ви пролілі свєт на це питання. Люблю я гранати :oops:

Про розрив/нерозрив чавунних корпусів радянських Ф-1 можу сказати наступне. Особисто, правда, з ціми цяцьками не грався (на жаль), але бачив залишки тих корпусів. Дійсно, розрив непередбачуваний. То вздовж розриває, то поперек - часто половина залишається цілою. А з учбовими взагалі цікава штука. Вони такі ж самі, як і бойові, але без тротилу та з отвором. У учбової Ф-1 є ресурс, її неможна використовувати безліч разів, бо чавун штука крихка і з часом учбову "бульбу" розриває. Розриває цікаво - прямо по канавках. Уламки - в вигляді дуг-полукілець :shock: Мабуть, це якось пов"язано з утворенням мікротріщин в чавуні або шось назразок цього.

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 19 грудня 2007 15:42

Та оті фосфорні, що внизу ніби й називали ананасами. Вони й формою ананас більше нагадують.
З учбовими теж чікаве спостереження. При навчаннях ніколи не користувалися ребристими гранатами, лише гладкими. Більше того, маю підозру, що деякі не були чавунні, бо інколи мали деформовані дзюри для запалу, трохи погнуті від того кидання. Вибух від запалу направлений, віиходить через нижній отвір. Наші інструктори любили стьобатися, тримаючи учбову гранату в руці, коли та \"вибухала\". Якби був ризик чогось подібного, що з Ф-1 то певно були б обережнішими.
Я сам собі Петлюра!

Повернутись до Вогнепальна зброя та піхотне озброєння

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей