Сторінка 1 з 5

Вільний продаж травматичної зброї

ПовідомленняДодано: 26 грудня 2008 10:24
один
На початку 2009 року всім \"свідомим\" громадянам України буде дозволено вільно купувати травматичні пістолети, оголосив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, виступаючи в ефірі \"5 каналу\".

Луценко, зокрема, заявив, що він має на увазі пістолети науково-виробничого об`єднання \"Форт\" (на сайті підприємства зазначені 8 моделей травматичних пістолетів). За його словами, після придбання пістолет слід буде зареєструвати в системі дозволів МВС.

\"Сподіваюся, що вже в січні це питання буде юридично врегульоване\", - заявив Луценко, зазначивши, що відповідні документи готуються в МВС у терміновому порядку. За словами міністра, пістолети зможуть купити всі категорії громадян, \"крім наркоманів і алкоголіків\".

Міністр також повідомив, що, за статистикою, рівень злочинності у великих містах – Києві, Одесі, Донецьку, Дніпропетровську та Львові - впродовж 2008 року зріс від 5 до 7 відсотків.

\"Наступний рік буде роком максимальних організаційних і фінансових зусиль задля поліпшення умов роботи міліції громадської безпеки\", - сказав у зв`язку з цим Луценко.

http://www.unian.net/ukr/news/news-292263.html

ПовідомленняДодано: 26 грудня 2008 17:18
Erelion
всім \"свідомим\"

А як буде визначатись \"свідомість\" ? Окрім \"наркоманів і алкоголіків\" є ще раніше засуджені та ті що перебувають на обліку. Їм теж можна ? Звичайно, за гроші деякі \"ліпші люди\" мають і автомати, але якщо тепер зброю можна буде придбати так просто геть усім, то як би воно не вийшло, як у нас повсякчас виходить - хотіли як краще, а вийшло як завжди. Вже був у Києві випадок, коли водій через дрібну суперечку застрелив із травмата пішохода... Але якщо таки дозволять, то собі ствола мабуть прикуплю :twisted:

ПовідомленняДодано: 26 грудня 2008 18:59
Chill
Ти і зараз легально можеш придбати нарізний напівавтоматичний карабін. Але не пістолет.
Невідомо як воно буде. На форумах давно суперчеки. Приклади країн прибалтики та молдови з легалізації вогнепальної короткоствольної показують, що злочинність зменшується.

ПовідомленняДодано: 26 грудня 2008 19:25
Misьko
Зброю треба продавати геть усім громадянам в державі. Навіть в кредит! Всім, крім алкоголіків, наркоманів, психічно-хворих. Алкоголь і автомобілі вбивають більше людей, але ж ніхто не обмежує їх продаж. Правил вуличного руху набагато більше, ніж правил поводження зі зброєю. А культура користування зброєю може народитися лиш з практики користування.
Раніше засуджені за шо? За збройне пограбування? Так вони і до судимості навряд чи мали дозвіл..чи за ухиляння від сплати податків? З нашими судами, будь хто може стати засудженим.

ПовідомленняДодано: 26 грудня 2008 21:22
Ніколаускасс
Misьko написав:брою треба продавати геть усім громадянам в державі. Навіть в кредит! Всім, крім алкоголіків, наркоманів, психічно-хворих. Алкоголь і автомобілі вбивають більше людей, але ж ніхто не обмежує їх продаж. Правил вуличного руху набагато більше, ніж правил поводження зі зброєю. А культура користування зброєю може народитися лиш з практики користування.
Раніше засуджені за шо? За збройне пограбування? Так вони і до судимості навряд чи мали дозвіл..чи за ухиляння від сплати податків? З нашими судами, будь хто може стати засудженим.

Як би оце прокоментувати буз матюків? Одним словом - те що ви пропонуєте - маячня. "продавати геть усім" - нафіг, нафіг. Просто дозволити легальне придбання гумострілу простими смертними за тими ж правилами за якими зараз відбувається придбання газової зброї (через дозвільну систему при віці 18+) і дозволити обіг бойової короткоствольної зброї при наявності досвіду володіння гумострілом десь років з 21. І все виключно через дозвільну систему і куле-гільзотеку.
Той хто хоче - придбає, а випадкові люди відсіються.

ПовідомленняДодано: 26 грудня 2008 22:31
Гриціан
По цілій Європі 18-ти річні шмаркачі купують газові нагани без жадних дозволів і ніяких проблем. Бо якщо воно накапостить, то ніхто не подивиться на крутість татка, а всиплють по перше число.
Тут сіль не в тім кому продаватимуть зброю, а в тім, чи в стані скорумпована по пальці ніг українська міліція таку розкіш контролювати.

ПовідомленняДодано: 26 грудня 2008 23:29
Erelion
По цілій Європі 18-ти річні шмаркачі купують газові нагани без жадних дозволів і ніяких проблем.

Та в нас начебто теж на них обмежень немає... Чи ні ?

Бо якщо воно накапостить, то ніхто не подивиться на крутість татка, а всиплють по перше число. Тут сіль не в тім кому продаватимуть зброю, а в тім, чи в стані скорумпована по пальці ніг українська міліція таку розкіш контролювати.

От саме це, а не сам факт вільного продажу травматів (чи вогнепалів) викликає занекпокоєння. Не знаю, яка процедура на Заході, але я б ввів таку: дозвіл на травмат десь з 22 років, спочатку заява в відповідний відділ МВС, перевірка потенційного покупця, видача дозволу, покупка, обов'язковий курс по навичках володіння з обов'язковою відмашкою на місце подачі заяви \"громадянин такий-то курс пройшов\", тільки після цього - реєстрація. Але боюсь, що весь цей ланцюжок, якщо він буде створений стане черговою годівницею.

ПовідомленняДодано: 27 грудня 2008 00:02
Гриціан
Erelion написав:Та в нас начебто теж на них обмежень немає... Чи ні ?

Вільний продаж, це коли зайшов в магазин, купив і пішов. А в Україні здається треба ще аналіз калу і справки з дурки й мусоропроводу виробити, перед тим як цю пукалку дадуть. Чи сталася якась зміна у законодавстві, яку я проспав?
Erelion написав:Не знаю, яка процедура на Заході

Зараз мешкаю у Чарівній Вірджинії. Закон такий: прийшов в магазин вибрав волину дав свої данні. Продавець, а не поліція, пробиває 2 тижні в базі і якщо нема дурки чи криміналу в історії клієнта, то прошу пана до гілляки.
... пару років тому цим спокійно скористався молодий гицель заваливши з двох стволів купу народу в універі. :twisted:

Re:

ПовідомленняДодано: 27 грудня 2008 01:15
Misьko
Ніколаускасс написав:Як би оце прокоментувати буз матюків?


Як би оце ... а де я казав, що реєструвати зброю і робити кулегільзотеку не треба? Та хоч з матюками... я, звичайний громадянин, володію двома одиницями вогнепальної зброї, нарізним карабіном і гладкоствольною рушницею. В обох випадках реєстрація коштувала, як на мене, копійки. Як кому цікаво, можу глянути і озвучити цифри. в обох випадках це було в межах 100/150 гривень, не враховуючи справок і сертифікатів( :lol: я маю документи, що я сертифікований неалкоголік і ненаркоман) Користуюсь більш-менш регулярно, навчив стріляти дітей. Чого б я мав купувати оті пристрої для відстрілу резинових куль? Що б довести (кому?), що я нікого не вб'ю з свого зареєстрованого пристрою?
Кожна людина, як і будь-яка інша жива істота, має вроджене право на самозахист.

ПовідомленняДодано: 27 грудня 2008 01:56
Ніколаускасс
Misьko
Трошки не вловив вашу думку, сам маю два ствола, вартість справок/сертифікатів/страховки десь в межах 300 грн.
Тому і кажу що потрібні зміни в законодавстві що розширять перелік громадян які можуть використовувати спец. пристрій для відстрілу гумових куль. Коли такі зміни вступлять в силу - той кому потрібно придбає не переплачуючи в дозвільній системі і магазині. Але нав'язувати зброю (ще й в кредит)? Нащо, хто має потребу - придбає, всім іншим воно не потрібно. Примушувати чи стимулювати до придбання випадкових людей - м'яко кажучі не найкраща думка.
Отаке от моє ІМХО.
P.S. Резинку купувати не збираюсь.

ПовідомленняДодано: 27 грудня 2008 02:00
Гриціан
НМСД у травматиків виключно психологічний ефект. Треба жменю тих куль, щоб кого зупинити, але ж ніхто не знає чим опонент палить, то треба бути крутим відморозком, щоб на собі перевірити: чи воно \"тепле\" чи не дуже. З таким самим успіхом можна вимагати дозвіл на аеро-софт.
MisьkoРишпект. Я своїх за вуха тягну до цієї справи, бо \"случаї оні разниє бивают\"(с). Нещодавно прийшла в голову ідея, як присадити доньку на таке хоббі. Продають у місцевім сільпо прилад дикої зафарбовки:
Зображення
Cricket 22LR :D

ПовідомленняДодано: 27 грудня 2008 02:19
Misьko
В мене Remington 597 22 LR :D Оптика 3/9*40, ну і в дітей ще луки є.. HOYT.. :cry: вони серйозно займаються..

ПовідомленняДодано: 27 грудня 2008 02:47
Гриціан
А в мене окрім табеля ні чорта, та й той в арсеналі. Все ходжу й облизуюсь: як з Німеччини їхав, то мусів своє добро за безцінь попродавати, а тепер хочеться чогось особливого, симпатичного. Останнім часом облизуюсь на Маузера С-96. Я б дав на ньому вигравирувати \"За звільнення села Малинівки від бандитів\", але не можу знайти незатрахану модель дешевше від 3-4х штук карбованців, то жаба дусить. :cry:

ПовідомленняДодано: 27 грудня 2008 02:51
Misьko
В ЗДА ремінгтон, такий, як в мене коштує менше 200 місцевих долярів, рекомендую люфу з нєржавєйкі.. весчь :D . І набої дешеві як борщ, і віддачі нема.. і легально продається глушник, тіко його в нас цнотливо називають \"аудіомодератор\".

ПовідомленняДодано: 27 грудня 2008 03:03
Гриціан
В ЗДА взагалі багато цікавого є. докласти ще 150 карбованців і можна отаке чудо замати.
Зображення
Пукати не перепукати. Але якщо вже пішло економити на набоях, то ліпше щось під токарівський 7,62 брати. Їх сюди ромуни баржами зплавляють. Постріляти воно не проблема, людей мого фаху ломакою на полігони заганяють, там усе на халяву і пукалка і амуніція, а от вдома хочеться справжнього кохання, щоб як переведуть (не приведи Боже) у якусь геморойну Санфранциску не довелось продавати за копійки.