Засоби звязку

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 29 грудня 2018 08:50

Пересувний пункт управління

Зображення

Пересувний пункт управління (далі - ППУ) призначений для забезпечення автономної роботи керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спеціальної урядової комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, Державної комісії техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій або штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, поблизу зони надзвичайної ситуації.

ППУ забезпечує стійкий радіо-, відео- та супутниковий зв'язок з пунктами управління, у тому числі повітряними та морськими, Державним та регіональними центрами управління у надзвичайних ситуаціях та ситуаційними центрами державних органів влади та силами, залученими до ліквідації наслідків НС.

Основні можливості:
- супутниковий, радіо та радіорелейний зв’язок;
- забезпечення проведення відеоконференції;
- проведення повітряної розвідки з використанням безпілотного літального апарата;
- відеотрансляція з місця події в режимі он-лайн;
- забезпечення діяльності органів управління.

Пересувний пункт управління виконаний на базі напівпричіпа сідельного тягача у вигляді контейнерного комплексу змінного об’єму з 2 автоматичними висувними частинами (1 по правому та 1 по лівому бортах).

Контейнерний комплекс складається з наступної кількості відсіків:
1.Робочий відсік.
2.Відсік операторів.
3.Відсік гарантованого електроживлення.
4.Генераторний відсік.
5.Серверна.
6.Побутовий відсік.
7.Санітарний відсік.


Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

https://swift-prod.prozorro.gov.ua/5e64 ... 1546024906Этот трейлер по спецзаказу изготовила для ГСЧС турецкая компания Optima Technic. Он оснащен системами жизнеобеспечения в виде резервного дизель-генератора, кондиционеров, бака для воды на 500 литров и туалета с душевой кабиной.

По замыслу ГСЧС, седельный тягач должен доставлять прицеп непосредственно в зону чрезвычайной ситуации или стихийного бедствия. Внутри него в течение нескольких суток может работать штаб по ликвидации, состоящий из 25 сотрудников.

Всю электронику – телефоны, радиорелейную связь, телефонную станцию, дисплеи, спутниковую тарелку и прочее — предоставил и смонтировал «Телекарт-прибор». Тендер на 33 с лишним миллиона гривен завод выиграл в сентябре этого года.

Оборудование обеспечивает спутниковую, радио и радиорелейную связь, проведение видеоконференций и видеотрансляций с места происшествия в режиме онлайн. Также предусмотрена возможность ведения воздушной разведки с использованием беспилотного летательного аппарата.


Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

https://dumskaya.net/news/telekart-prib ... oy-093822/


Перед цим було виконано замовлення для МОУ (2 шт. за 9 786 572,31 грн.)

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 30 грудня 2018 09:19

Можна припустити, що СА-22У виглядає десь так

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 20 січня 2019 09:30

А. А. Єфіменко, Є. М. Байлюк, О. А. Покотило

ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ АЛГОРИТМУ СИМЕТРИЧНОГО БЛОКОВОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ «КАЛИНА» ( ДСТУ 7624:2014) З ІНШИМИ МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ ШИФРУВАННЯ ДАНИХ

Роль інформаційних технологій та використання обчислювальної техніки є дуже важливими на сьогоднішній день. У зв’язку з глобальним поширенням комп’ютерних мереж актуалізувалася проблема надійного обміну інформацією, адже під час обміну, зберігання та обробки вона повинна зберігати усі свої властивості. Саме тому одним з найважливіших питань є захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах. Користувачі глобальних та локальних мереж потребують простих і водночас потужних засобів захисту інформації, що здатні зберегти її конфіденційність, цілісність та доступність. Криптографічний захист цілком відповідає цим вимогам. Сучасні стандарти шифрування розроблені з урахуванням особливостей середовища, у якому вони мають затосовуватися. Звідси постає актуальне питання аналізу використовуваних алгоритмів для визначення найбільш криптостійких або тих, що мають найвищу швидкодію та забезпечують високий рівень безпеки інформаційних систем.


Одним із основних алгоритмів симетричного блокового шифрування, що використовуються в Україні, є ДСТУ 7624:2014 («Калина»), який визначає сучасний алгоритм симетричного блокового перетворення для забезпечення конфіденційності й цілісності інформації при її обробці та встановлює режими його роботи.

В алгоритмі шифрування даних «Калина» використовуються криптографічні перетворення, які відповідають сучасним вимогам до рівня криптостійкості та швидкодії. Даний стандарт розроблено з урахуванням існуючих та потенційних загроз, подальшого інтенсивного розвитку інформаційних технологій та необхідності активного використання протягом кількох наступних десятиліть.

Стандарт блокового симетричного шифрування ДСТУ 7624:2014 визначає десять різних режимів роботи, що широко поширені відповідно до міжнародних стандартів ISO/IEC 10116:2006. Це спрямовано на забезпечення широкого застосування ДСТУ 7624:2014, у тому числі для захисту інформації, що передається комп'ютерними мережами, прозорого шифрування жорстких дисків і змінних носіїв, електронних
документів, ключових даних.

Ефективність реалізації систем, засобів та протоколів криптографічного захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах різного призначення може бути забезпечена саме наявністю такої кількості режимів роботи алгоритму.

До блокового шифру «Калина» ставляться такі вимоги:
- високий рівень криптографічної стійкості з достатнім запасом у разі появи нових атак протягом тривалого часу;
- висока швидкодія програмної реалізації на сучасних та перспективних платформах;
- компактність програмної та програмно-апаратної реалізації;
- можливість ефективної інтеграції декількох алгоритмів в одному засобі криптографічного захисту;
- прозорість проектування, консервативний підхід до забезпечення стійкості;
- вища (або однакова) ефективність порівняно з найкращими світовими рішеннями.

Криптографічні алгоритми, які визначаються стандартами ДСТУ 7624:2014 і ДСТУ 7564:2014, є гнучкими, підтримують розмір блоку і довжину ключа від 128 до 512 біт. Стандарт симетричного блокового шифрування «Калина» є результатом багаторічної плідної співпраці Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та провідних українських вчених. Даний алгоритм шифрування враховує досвід і результати проведення міжнародних та відкритих національних конкурсів криптографічних алгоритмів.

Алгоритм ДСТУ 7624:2014 забезпечує досить високий рівень криптостікості порівняно з міжнародним стандартом AES (ISO/IEC 18033-3:2010), оскільки дає можливість застосовувати блок даних і ключ шифрування розміром аж до 512 біт. Крім того, він має аналогічну або навіть більш високу швидкодію на сучасних і перспективних програмних та програмно-апаратних платформах.

На даний момент продовжуються роботи зі стандартизації вітчизняних криптографічних алгоритмів та протоколів. При цьому не обмежується застосування гармонізованих стандартів у сфері захисту конфіденційної інформації. Також зусилля зосереджено на використанні кращих практик застосування стандартів шифрування даних для захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах [10, 11].

Оскільки в стандартах симетричного блокового шифрування «Калина» та AES використовуються аналогічні криптографічні перетворення, на наш погляд, буде доцільним порівняти ці два алгоритми.

Основними відмінностями «Калина» від «Rijndael» (AES) є:
- збільшена кількість циклів шифрування (запас стійкості);
- використання додавання за модулем 264 і за модулем 2 для введення ключової інформації (захист від алгебричних атак, лінійного та диференціального криптоаналізів, інтерполяційної атаки тощо);
- використання чотирьох блоків нелінійного перетворення (S-блоків) замість одного (додатковий захист від алгебричних атак, поліпшення властивостей розсіювання алгоритму – покращені статистичні властивості, відповідно, більш високий рівень стійкості до диференціального та лінійного криптоаналізів тощо);
- використання випадково сформованих чотирьох блоків, відібраних критеріями стійкості до диференціального, лінійного криптоаналізів,
ступені нелінійності булевих функцій (на відміну від S-блоку Rijndael/Camellia та інших шифрів, що використовують звернення в полі та, відповідно, квадратичні залежності між входом і виходом, – захист від алгебричних атак);
- принципово нова схема створення підключів (захист від усіх відомих атак на схеми створення підключів);
- досить висока продуктивність;
- можливість відновлення сеансового ключа за окремим підключем (додатковий захист від атак, що виконують відновлення підключів).

Усі поліпшення спрямовані на збільшення стійкості та запобігання потенційним вразливостям відносно Rijndael, виявленим в останні роки [12].


https://www.zvir.zt.ua/images/stories/Z ... _18/17.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 05 квітня 2019 19:21

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ЗВ’ЯЗКУ ПІДРОЗДІЛІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Система управління військовими частинами спеціального призначення ґрунтувалася на використанні цифрових ліній прямого супутникового зв’язку між пунктами управління з подальшим розгортанням мережі обміну службової інформації та цифрової інтегрованої мережі зв’язку, яка надавала можливість своєчасного обміну інформації між органами управління.

В зв’язку з тим що комплекси та засоби зв’язку, які використовувалися підрозділами Сил Спеціальних Операцій (далі – ССО) Збройних сил України не відповідали вимогам, щодо забезпечення протидії по виявленню радіозасобів розвідувальних груп та захисту від РЕБ противника, особовим складом Наукового центру був розроблений один із варіантів побудови мережевої топології системи зв’язку і автоматизації для підрозділів спеціального призначення ССО ЗС України з використанням новітніх захищених цифрових засобів
радіозв’язку.

При аналізі практичного досвіду застосування діючої системи зв’язку ССО в зоні Антитерористичної Операції було виявлено ряд суттєвих недоліків:
- радіостанції транкінгового зв’язку стандарту DМR типу Motorola мають малий діапазон робочих частот, тому немає можливості маневрувати частотами для протидії прицільної завади від РЕБ противника, відсутній режим ППРЧ;
- ключ для шифрування мови (40 біт ) радіостанцій транкінгового зв’язку стандарту DМR Motorola дешифрується засобами противника за малий проміжок часу;
- радіостанці транкінгового зв’язку стандарту DМR типу Motorola, Kenwood, Hytera не мають можливості щодо передачі відео та графічної інформації;
- використання опції сканування каналів в радіостанціях транкінгового зв’язку стандарту DМR DP 4800 призводить до зменшення часу роботи акумуляторів ;
- акумуляторні батареї для автомобільних радіостанцій транкінгового зв’язку стандарту DМP DP 4600, які використовуються в підрозділах ССО, під час інтенсивних розмов в ночіпід час активізації бойових дій швидко розряджаються. Заряду батареї недостатньо для використання на другий день, тому батареї в день необхідно заряджати;
- застосування радіостанцій старого парку типу Р-140 було недоцільно в зв’язку з їх демаскуючими признаками (налаштування радіочастоти з випромінюванням в ефір, велика потужність випромінювання).

Все це вимагало нових підходів щодо побудови системи зв’язку ССО Збройних сил України.

В межах наукового супроводження Науковим центром було зроблено дві підсистеми зв’язку комплектів бойового екіпірування (далі - КБЕ):
- підсистема зв’язку комплекту бойового екіпірування командира групи сил спеціальних операцій Збройних сил України;
- підсистема зв’язку комплекту бойового екіпірування зв’язківця групи сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Комплект КБЕ зв’язківця ССО відрізняється від КБЕ командира групи радіостанцією короткохвильового зв’язку корпорації НАRIS RF-9600 (RF-7800).

Склад підсистеми зв’язку КБЕ командира та зв’язківця групи сил спеціальних операцій ЗСУ.

Індивідуальна радіостанція „MICRONET PSTR 0.04” (Рис.1) з вбудованим GPS модулем призначена для передачі інформації військовослужбовцями в групі. За допомогою інтерфейсу зв’язку (Bluetooth) з тактичним планшетом на базі системи Android 4.1 здійснюється відображення інформації про місцезнаходження підлеглого особового складу, місцезнаходження особового складу сусідніх підрозділів (при необхідності), передачіприйому коротких повідомлень та інформації цілевказання.


Зображення

За допомогою вбудованої клавіатури здійснюється зміна режимів управління радіостанцією, вибір однієї із запрограмованих частот, вибір одного із запрограмованих ключів маскування, ввімкнення режиму ретранслятора, інтерфейсу зв’язку з персональним або груповим програмно-апаратним комплектом.
Кількість програмованих каналів в радіостанції – до 16 (для всього діапазону частот).
Забезпечується скритність функціонування радіостанції та максимальний захист від радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби противника із забезпеченням дальності виявлення факту роботи радіостанції на відстані не ближче 200 м.
Потужність випромінювання 50 мВт.
Чутливість не гірше, ніж -130 дБм.
Цифрове маскування даних та голосу з довжиною ключа не менше 128 біт.
Кількість попередньо введених ключів маскування даних та голосу не менше 4.
Автоматична передача своїх координат індивідуальною радіостанцією за допомогою власного вбудованого модуля GPS з інтервалом 30 с.
Електроживлення радіостанції здійснюється від акумуляторної батареї типу 18650 напругою 3,7 В, типу Li-Ion, ємністю не менше, ніж 2400 мА/год.
Маса радіостанції з антенно-фідерним пристроєм не більше, ніж 0,5 кг.
Габарити радіостанції без врахування антенно-фідерного пристрою 150х30х90 мм (ВхШхГ).

Тактичний планшет з встановленим програмним забезпеченням за допомогою інтерфейсу зв’язку (Bluetooth) з індивідуальною радіостанцією, здійснює відображення інформації про місцезнаходження підлеглого особового складу, місцезнаходження особового складу сусідніх підрозділів (при необхідності), передачі-прийому коротких повідомлень і інформації цілевказання та розвідданих.

Спеціалізоване програмне забезпечення („MicroNav”) персонального тактичного планшету призначене для відображення інформації про місцезнаходження підлеглого особового складу, місцезнаходження особового складу сусідніх підрозділів, прийомупередачі коротких повідомлень і інформації цілевказання та розвідданих (Рис.2).


Зображення

Спеціалізоване програмне забезпечення необхідне для виконання операцій:
- відображення електронної карти України масштабом від 10000 до 500000 з можливістю зміни масштабу (функція zoom in, zoom out);
- прийом і обробку власних координат, а також відображення на електронній карті свого місця розташування та місць розташування абонентів своєї радіомережі;
- відображення на електронній карті місць розташування абонентів сусідньої радіомережі за наявності частоти каналу сусідньої радіомережі та ключа;
- можливість нанесення на електронній карті і відображення даних про цілевказання тактичних засобів противника;
- прийом даних і цілевказань з нанесенням на електронній карті координат тактичних засобів противника використовуючи загальноприйняті вимоги до позначень тактичних засобів;
- відображення частоти свого каналу, номера ключа, який використовується та статусу підключення до індивідуальної радіостанції;
- передача та прийом коротких повідомлень;
- збереження повідомлень та цілевказань.

Представлені зразки підсистем зв’язку комплекту після проведення визначальнихвідомчих випробувань і прийняття на постачання поступили на озброєння 3 та 8 полку спецпризначення Сил Спеціальних Операцій Збройних сил України.

Науковим центром зв’язку та інформатизації в ході наукового супроводження були опрацьовані технічний проект та технічна документація. Особовим складом Наукового центру були відпрацьовані прийнята участь у визначальних відомчих випробуваннях.

Індивідуальна радіостанція солдата „MICRONET PSTR 0.04” прийнята на постачання наказом Генерального штабу Збройних сил України № 119 від 22.03.2016.

Все обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення вироблене українським виробником ТОВ „ПРОКСІМУСˮ.

Таким чином проведена робота дала змогу отримати надійних та захищений радіозв’язок підрозділів ССО для виконання бойових завдань, передачі оперативної інформації та коригування їх дій. Завдяки цьому система зв’язку підрозділів ССО Збройних сил України отримала нові напрямки розвитку.


http://www.viti.edu.ua/files/zbk/2018/c_2018.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 05 квітня 2019 19:32

ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ РАДІОСТАНЦІЙ ВИРОБНИЦТВА ФІРМИ ASELSAN НА ПРИКЛАДІ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ А1706

Актуальність постановки задачі. Згідно Державної програми розвитку ЗС України на період до 2020 року [1] проводяться заходи щодо переведення систем зв’язку військового призначення на цифрову платформу. Зазначені заходи проводяться і в системах зв’язку військового призначення тактичного ланки управління, основу яких складають радіозасоби.

Мета доповіді заключається у доведенні результатів перевірки функціонування новітніх засобів радіозв’язку у реальних умовах під час безпосередньої експлуатації військовослужбовцями при проведенні тактичних навчань у військах, а також пошук і реалізація форм застосування новітніх радіостанцій та перевірка відповідності заявленого функціоналу.

Основні положення. У зв’язку з тим, що прийнято рішення щодо переоснащення визначених військових частин і підрозділів ЗС України ультракороткохвильовими радіостанціями виробництва фірми Aselsan (визначені радіостанції) було прийнято рішення щодо черги забезпечення радіостанціями військових частин. На даний час визначеними радіостанціями забезпечені підрозділи визначеної отбр (перший танковий батальйон) та в інтересах зведеного підрозділу військової частини А1706 надано 18 радіостанцій типу PRC VHF (5 Вт), 1 радіостанція типу PRC VHF (10 Вт) та 2 радіостанції типу VRC VHF (50 Вт) .

Розглянемо досвід застосування визначених радіостанцій на прикладі застосування у складі зведеного підрозділу військової частини. Схема можливого зведеного підрозділу на рис. 1. Склад зведеного підрозділу може бути різним, але як правило до нього входить:
- КСП;
- спостережний пост артилерії;
- мотопіхотний (механізований) взвод;
- до чотирьох розрахунків переносних ПТРК;
- 2-3 пари снайперів; одна пара 120 мм мінометів;
- 2 пари 82 мм мінометів;
- підрозділ БПЛА;
- 2 батареї 152 мм гармат на стаціонарних позиціях;
- одна кочуюча батарея 152 мм гармат.


Зображення

Досвід проведення навчань зазначеного зведеного підрозділу та результати проведених досліджень показав, що найбільш прийнятним режимом роботи для даного тактичного підрозділу являється режим роботи NBNR, що дозволяє одночасно передавати голос та дані, максимальні відстані при яких забезпечується зв’язок при застосуванні радіостанцій виробництва фірми Aselsan типу PRC VHF (10 Вт), VRC VHF (50 Вт) наведені у табл.1.


Зображення

Передача даних являється актуальною у зв’язку з використанням, в інтересах посадових осіб для планування вогневого ураження противника, інформаційної системи "Кропива".

Принцип роботи режиму NBNR [2] передбачає стійку роботу в одному фізичному середовищі не більше 25 радіостанцій з них одна являється master станцією (як правило радіостанція типу VRC VHF (50 Вт) або як виняток радіостанція типу PRC VHF (10 Вт)), яка синхронізує дану мережу в режимі FH. При цьому необов’язкова наявність прямої видимості між абонентами, тому що даний режим дозволяє реалізувати маршрутизацію до 2 ретрансляцій між абонентами, головне щоб ці абоненти були зареєстровані у мережі (тобто був реалізований зв’язок абонент - master станцією).

При експлуатації визначених радіостанцій був виявлений ряд недоліків, а саме:
– штатна гарнітура не зручна для користування снайперами так як в гарнітурі радіостанції не реалізована опція VOX (функція активації мікрофону голосом), онструктивно гарнітура до радіостанції Motorola більш зручна для експлуатації, тому що має вакуумний навушник;
– відсутні запрограмовані гарячі клавіші в режимі NBNR;
– меню управління новітніх радіостанцій у порівнянні з меню радіостанції Motorola більш складне, що потребує наявність твердих навичок у користувачів. Доцільно при поліпшенні програмного софту меню відпрацювати аналогічно меню радіостанції Motorola.
– при першій зарядці 100 % АКБ ( 3% – вийшли з ладу, тільки 12 % набрали повний заряд);
– мали випадки некоректної роботи радіостанції, що потребувала неодноразового перезавантаження;
– масогабаритні параметри моделі радіостанції PRC-9651 не задовольняють вимоги деяких військовослужбовців (снайпери, номери розрахунків носимих ПТРК). В подальшому для забезпечення зв’язком зазначеної категорії необхідно застосувати радіостанцію аналогічну за масогабаритами радіостанції моделі 5712;
– робота в режимі ACNR потребує від користувачів додаткових навиків роботи з проведення синхронізації у логічній групі. Відсутність цих навиків приводить до відсутності зв’язку.
– сумісна робота планшетів по дроту з радіостанцією нестійка, через відсутність штатного кабелю Ethernet-USB та відсутності Ethernet роз’єму на планшеті та навіть при наявності цього кабелю будуть розношуватись роз’єми на планшеті, що у подальшому буде приводити до нестійкого зв’язку.
– в режимі NBNR при заміні однієї радіостанції необхідно перепрограмовувати всі радіостанції, що входять до одного фізичного середовища. Зазначений недолік необхідно усунути при розробці наступної версії програмного софту.
– контрольні стікери, що контролюють розкриття корпусу радіостанції доцільно замінити на пломби на болтах, що скріплюють її корпус.
– болти, що скріплюють корпус доцільно замінити на болти, що можуть викручуватись специфічними викрутками.
– гумову накладку на АКБ доцільно замінити на більш щільнішу і товщу.
– відсутність штатного перехідника від ПЕОМ до пристрою завантаження даних FILLGUN, що унеможливлює робити зміни у прошивці радіостанцій.

В цілому визначені радіостанції за своїми тактико-технічними характеристиками відповідають своєму функціональному призначенню.

Крім того операція об’єднаних сил (ООС) проводиться на місцевостях, яка характеризується великим ступенем урбанізації, що буде ускладнювати реєстрацію абонентів у фізичному середовищі (тобто будуть створені перешкоди як природні так і штучні для прямої видимості при роботі master станції та абонентів). Для забезпечення прямої видимості між master станцією та абонентами необхідно піднімати, як можна вище антену або реалізувати master станцію на аероплатформі.

З урахуванням обмеженості енергетичних та вагових показників аероплатформи тактичної ланки управління доцільно реалізувати як master станцію на аероплатформі радіостанція типу PRC VHF (10 Вт) (9661 V/UHF Reciever / Transmitter Unit 10W ASELSAN P/N 5820-9661-0104UY) при роботі на антену типу 9661 V/UHF Backpack Antenna 30-512 MHz (NATO S/N5985-27-046-6008).

Таким чином проведене дослідження показало, що визначені радіостанції за своїми тактико-технічними характеристиками в цілому відповідають своєму функціональному призначенню та спроможні забезпечити радіозв’язок для розглянутого зведеного підрозділу. Крім того виявлені під час експлуатації визначених радіостанцій недоліки та вказані шляхи щодо їх усунення. Усунення виявлених недоліків та застосування master станції на аероплатформі дозволить суттєво підвищити ефективність системи зв’язку військового призначення тактичної ланки управління.


http://www.viti.edu.ua/files/zbk/2018/c_2018.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 11 вересня 2019 09:03

ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ ВІЙСЬКОВОГО РАДІОЗВ’ЯЗКУ

А.В. Шишацький, к.т.н.
Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України

Р.О. Бєляков, к.т.н.
Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут

І. О. Доманов
Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки

М.М. Тюрніков
Військова частина А 0106

Проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (АТО) показало недосконалість існуючої системи управління і зв’язку, основу якої складають засоби радіозв’язку (ЗРЗ).

Основними проблемними питаннями, які були виявлені в ході проведення АТО є:
- відсутність єдиної нормативної-правової бази, що регламентує побудову системи радіозв’язку та її інтеграцію в єдиний інформаційний простір України;
- відсутність єдиних оперативних вимог до побудови системи радіозв’язку оперативного угрупування військ;
- несумісність засобів радіозв’язку та телекомунікаційного обладнання різних поколінь та фірм-виробників;
- відсутність єдиних підходів з забезпечення безпеки радіозв’язку;
- жорстке закріплення ЗРЗ за радіо напрямками;
- відсутність механізмів прогнозування сигнально-завадової обстановки;
- нераціональне використання радіо ресурсу.

Для рішення зазначених проблемних питань пропонується:
- обґрунтувати раціональну структуру системи радіозв’язку оперативного угрупування військ;
- розробити нормативно-правові документи, що визначають порядок побудову системи військового радіозв’язку та її інтеграцію в єдиний інформаційний простір України;
- розробити єдиний механізм комплектування новою технікою радіозв’язку підрозділи ЗС України;
- провести оптимізацію використання радіо ресурсу в КХ та УКХ діапазонах;
- організувати поєднання прямих і комутованих ліній радіозв’язку малої і середньої дальності, з метою забезпечення передачі інформації в обхід вузлів, що вийшли з ладу та радіоліній із-за дії зброї та РЕП;
- забезпечити групове використання радіозасобів замість існуючого їх закріплення за радіонапрямами;
- створення програмно-апаратних комплексів радіопрогнозування і планування використання радіо ресурсу.

Таким чином запропоновані підходи дозволять підвищити ефективність існуючих систем військового радіозв’язку в складній сигнально-завадовій обстановці.


http://dintem.com.ua/images/site/tezy_i ... z_2018.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 11 жовтня 2019 10:46

Ковбасюк О.В.
Центральний НДІ ОВТ ЗС України

ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ЦИФРОВОГО ТРОПОСФЕРНОГО ЗВ’ЯЗКУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

Альтернативним засобом зв’язку при веденні рейдових, десантно-штурмових та пошуково-ударних дій можуть бути засоби тропосферного зв’язку. Так, за даними публікації морських піхотинців США, станції тропосферного зв’язку типу AN/TRC-170 виявилися дуже надійними та значно дешевшими в використанні, ніж засоби супутникового зв’язку. Для забезпечення зв’язку в тактичній ланці управління доцільно використовувати малогабаритні тропосферні станції нового покоління з підвищеною пропускною здатністю.

Разом з цим, прийняті на озброєння Збройних Сил України, засоби тропосферного зв’язку характеризуються великою кількістю аналогових станцій типу Р-412А, цифрові станції типу Р-417 та Р-423-1М потребують модернізації, станції мають великі габарити апаратних машин, низьку пропускною здатність, великий час розгортання та входження в зв'язок.

Таким чином, перспективним напрямом розвитку цифрового тропосферного зв’язку в Збройних Силах України може складатись з декількох напрямків:
- модернізація існуючих станцій тропосферного зв’язку типу Р-412А, Р-417М, Р-423-1М, зданих працювати в режимі “point-to-multipoint”, для застосування в стратегічні та оперативній ланках управління;
- створення мобільних комбінованих тропосферно-радіорелейних станцій контейнерного типу для застосування в оперативній та тактичні ланці управління, зданих працювати в режимі “point-to-multipoint”;
- створення малогабаритних цифрових тропосферно-радіорелейних станцій, для розміщення на транспортних засобах та організації одноінтервальних тропосферних ліній зв’язку в тактичній ланці управління.

Кожен з даних напрямів повинен супроводжуватись відповідною дослідно-конструкторською роботою (ДКР),

Отже, основні напрямки ДКР з розвитку мобільних цифрових тропосферних систем повинні бути направлені на створення:
- малогабаритних тропосферних станцій;
- комбінованих тропосферно-радіорелейних станцій;
- тропосферних станцій, працюючих в режимі “point-to-multipoint”.


https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... 10/ukr.rar
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 22 жовтня 2019 07:10

ТОВ "ВАТ Олімп"

Комплекс цифрового тропосферного з'язку Р-412МУ
Стаціонарні цифрові радіорелейні станції Р-425С3
Мобільні радіорелейні станції Р-414МУ
Мобільна антенна опора "Сосна"
Телескопічна щогла для антенного обладнання
Розробка і виробництво кузовів-фургонів
Апаратна машина А2М1

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
Шаблезубий
Member
Member
 
Повідомлень: 514
З нами з:
01 вересня 2008 12:19
Звідки: Кривий Ріг

Re: Засоби звязку

Повідомлення Шаблезубий » 06 листопада 2019 23:15


Дещо про перспективи L3Harris в Україні.
Назва "шабля" пішла від козацького - "Будь ласка тихіше, панове!"
 

Аватар користувача
pustomelyk
Member
Member
 
Повідомлень: 1798
З нами з:
23 серпня 2008 00:10
Звідки: Київ

Re: Засоби звязку

Повідомлення pustomelyk » 06 листопада 2019 23:57

Шаблезубий
Дещо про перспективи L3Harris в Україні.

Ноу мані, ноу ханні. Цікаво, чи з Аселсаном краще?
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 10 листопада 2019 09:28

Антена для портативної радіостанції
Широкосмугова антена для мобільного пеленгатора
Широкосмугова антена для засобів мобільного зв'язку
Широкосмугова антена ждя бронетехніки та транспортних засобів
Надширокосмугова антена для портативної радіостанції

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 22 листопада 2019 08:29

Фрагмент сенсорної MESH-мережі спеціального призначення
Зображення

БпЛА-Ретранслятор
Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
Шаблезубий
Member
Member
 
Повідомлень: 514
З нами з:
01 вересня 2008 12:19
Звідки: Кривий Ріг

Re: Засоби звязку

Повідомлення Шаблезубий » 16 грудня 2019 12:19

Система автоматизованого керування "Дзвін-АС" для війська.
Назва "шабля" пішла від козацького - "Будь ласка тихіше, панове!"
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 29 грудня 2019 09:25

Продукція "Телекарт-Прилад"

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5012
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 26 січня 2020 09:07

ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТУ ЗАСОБІВ ЗВ’ЯЗКУ І АВТОМАТИЗАЦІЇ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Актуальність, постановка задачі. Аналіз відмов новітніх засобів зв’язку і автоматизації показав, що більшість з них відбулися внаслідок неправильної експлуатації та відсутності будь-яких видів ЗІП і вимірювальної апаратури до них. Окрім того, на даний час відсутня статистика щодо виходу з ладу елементів від часу їх напрацювання на відмову. Наявна інформація щодо кількісних та якісних показників стосовно поставлених у Збройні Сили України зразків не дозволяє проводити розрахунки щодо кількості та комплектності відповідних видів ЗІП на сучасну техніку.

Згідно з ГОСТ В 15.705 – за розробку видів ЗІП, їх комплектність, кількість, якість та норми їх витрат відповідає тільки головний розробник (розробник), при чому методику розрахунку складу комплектів ЗІП розробник повинен узгоджувати з замовником.

Усі системи, комплекси, засоби зв’язку та автоматизації, крім радіорелейних станції Р-425С1, Р-425С2, Р-425С3, Р-414МУ авто., Р-414МУ-01 авто., Р-414МУ-02 авто., Р-414МУ-03 авто, виробів В271-Л, О171, О171-01, були прийняті на постачання (озброєння) в результаті проведення ініціативних ДКР, визначальних відомчих випробувань або матеріальної допомоги іноземних країн, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 року № 345 (зі змінами).

Мета. Метою доповіді є визначення проблем розвитку системи технічного обслуговування та ремонту засобів зв’язку і автоматизації Збройних сил України.

Основні положення. Система технічного обслуговування та ремонту засобів зв’язку і автоматизації відіграє значну роль в підтриманні у справному або працездатному стані засобів зв’язку і автоматизації при їх зберіганні, транспортуванні, підготовці до використання за призначенням, використанні за призначенням в стаціонарних та польових умовах і є складовою частиною системи технічного забезпечення зв’язку і автоматизації.

В основу діючої системи ремонту техніки зв’язку і автоматизації ЗСУ покладена стратегія ремонту за напрацюванням, при якій перелік та періодичність виконання операцій залежать від напрацювання виробу з початку експлуатації чи після чергового ремонту. Існуюча система ремонту є планово-запобіжною і характеризується визначенням для кожного об’єкта фіксованого обсягу робіт через заплановані інтервали напрацювання.

Новітня техніка зв’язку, що надходить на постачання, не передбачає можливості проведення на ній будь-якого ремонту силами і засобами ремонту і обслуговування військ зв’язку, через відсутність технічної документації, документації з ремонту і номенклатури ЗІП для неї та апаратних технічного забезпечення з обладнанням, що забезпечить виконання відповідних робіт в польових умовах.

Діюча система технічного обслуговування та ремонту засобів зв’язку і автоматизації не відповідає в повному обсязі покладеним завданням, що стоять перед військами зв’язку ЗСУ.

Отже основними проблемами розвитку системи технічного обслуговування та ремонту засобів зв’язку і автоматизації ЗСУ є:

- відсутність в державі органу з планування та контролю за розробленням і виробництвом військової техніки при Кабінеті Міністрів України;

- відсутність керівних документів Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ, що регламентують ремонт та сервісне обслуговування за технічним станом;

- відсутність необхідних ремонтних комплектів типу ЗІП-О, ЗІП-Г, ЗІП-Р на новітні засоби зв’язку і автоматизації, які постачаються до ЗСУ;

- відсутність оперативних (стратегічних) та військових запасів на покриття потреби в ЗІП частин та підрозділів ЗСУ та тих, що формуються;

- неможливість проведення певних видів поточного та середнього ремонту новітніх засобів зв’язку і автоматизації у військових частинах в стаціонарних та польових умовах внаслідок відсутності ремонтної документації на них, відповідних засобів і приладдя, засобів вимірювання для проведення необхідних видів ремонту та навченого особового складу;

- необхідність розробки, виготовлення та постачання до ЗСУ сучасних (модернізації існуючих) апаратних технічного забезпечення, обладнаних засобами технічного обслуговування та ремонту, що забезпечить виконання відповідних робіт з новітніми (іноземними) засобами зв’язку і автоматизації в польових умовах;

- відсутність науково обґрунтованих методик визначення параметрів засобів зв’язку і автоматизації, які б дозволяли дати достовірну оцінку ефективності метрологічного обслуговування засобів зв’язку ЗСУ;

- застарілість наявних засобів вимірювальної техніки, які не враховують сучасні тенденції зарубіжного приладобудування;

- відсутність гармонізації військових стандартів з державними стандартами, що застосовуються в інших сферах, але регулюють такі самі питання, з відповідними міжнародними, європейськими стандартами та стандартами країн членів НАТО щодо впровадження та проведення технічного обслуговування та ремонту на сучасних засобах зв’язку і автоматизації, які знаходяться на постачанні у ЗСУ;

- відсутність механізму розроблення і виробництва військової техніки у відповідності з вимогами Закону України „Про державне оборонне замовлення”;

- відсутність визначеного порядку участі суб’єктів господарської діяльності приватної форми власності у супроводженні стадій життєвого циклу поставленої до ЗСУ військової техніки;

- повна залежність ЗСУ від приватних та іноземних підприємств щодо проведення технічного обслуговування та ремонту на отриманих засобах зв’язку і автоматизації;

- відсутність порядку забезпечення справності, технічної придатності та модернізації військової техніки іноземного походження, прийняття її на озброєння;

- використання застарілої планово-запобіжної системи ремонту за напрацюванням;

- відсутність рішення щодо створення сервісних центрів (підрозділів) технічного обслуговування і ремонту на базі ремонтних установ, військових частин із залученням представників виробників сучасних та перспективних засобів зв’язку;

- низький рівень системи технічного забезпечення засобів зв’язку і автоматизації ЗСУ щодо організації управління системою технічного обслуговування та ремонту засобів зв’язку і автоматизації та підготовки відповідних фахівців;

- відсутність системи моніторингу кількісних та якісних показників щодо відмов сучасних засобів зв’язку і автоматизації.

Висновки. Таким чином, існуюча система технічного обслуговування та ремонту засобів зв’язку і автоматизації в умовах сьогодення є застарілою і потребує вдосконалення. Тому існує нагальна потреба у розробці Концепції розвитку системи технічного обслуговування та ремонту засобів зв’язку і автоматизації у військах зв’язку Збройних Силах України, загальні положення якої відповідатимуть реаліям експлуатації новітніх засобів зв’язку і автоматизації.


http://www.viti.edu.ua/files/zbk/2019/c_2019.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Поперед.Далі

Повернутись до Вогнепальна зброя та піхотне озброєння

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість