Протикорабельна ракета «Нептун» КБ "Луч"

Модератори: Global Moderators, News

kraz750
Member
Member

Re: Протикорабельна ракета «Нептун» КБ "Луч"

Повідомлення kraz750 » 20 січня 2018 11:37

"ракета з ТПК не співвісні" - да вроде все подходит. Если ракету немного опустить в низ, и сложить закрылки - она войдет в ТПК

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 20 січня 2018 11:53

kraz750 написав:да вроде все подходит. Если ракету немного опустить в низ

:)
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...

stailker
Member
Member

Повідомлення stailker » 20 січня 2018 19:09

Та з боку "рлс" - то , як і на р-77 - приліпляна з боку проводка.

- Ракети можна робити за ракетної технологіїї, як ЛУЧ і робить, або за літаковової технології - як х-35. Літакова значнов важче, дорожча. Усе зроблено як треба. Знову наша ракета буде у рази дешевше аналогів.

Isidor
Member
Member

Повідомлення Isidor » 20 січня 2018 23:47

stailker написав:
alex999 написав:Протикорабельний ракетний комплекс "Нептун" берегового базування

Зображення

- неразрезные мосты, краз. лучше ставить на этот:

Зображення

Подивіться, як на комплексі "БАЛ" розташовані ТПК з ракетами.
BAL-1.jpg
А ось - С-300 на "Кразі"
C-300_1.jpg
Це вам нічого не нагадує? Правильно, на першому малюнку видно, що "Луч" застосував фрагменті ТПК від ракет комплексу С-300, та засунув в нього "тоненьку" ракету, яка є українським клоном Х-35-тої ("карандаш у стакані"). Тобто, на автомобільному шасі замість восьми ПКР Х-35 розміщується тільки чотири "Нептуни", а скільки ж розміститься на кораблі (корветі чи "Лані"), на яких миколаївці місце на палубі вибрали під витончену "француженку"? Та й чи легше буде наш "Нептун", ви точно знаєте? І ось остання версія російської 3М-24
H-35UE_MVMS-2011_001.jpg
. Зйомки 2011 року. Так на що схожий "Нептун" і яка тут технологія ("ракетна" чи літакова")?

prince92
Member
Member

Повідомлення prince92 » 21 січня 2018 09:56

Та не буде ніхто пхати значно меншу ракету в старий ТПК. Якщо зможуть ракету освоїти, то і виробництво нового ТПК освоять

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 21 січня 2018 10:17

Isidor написав: Подивіться, як на комплексі "БАЛ" розташовані ТПК з ракетами.
BAL-1.jpg
А ось - С-300 на "Кразі"
C-300_1.jpg
Це вам нічого не нагадує? Правильно, на першому малюнку видно, що "Луч" застосував фрагменті ТПК від ракет комплексу С-300, та засунув в нього "тоненьку" ракету, яка є українським клоном Х-35-тої ("карандаш у стакані"). Тобто, на автомобільному шасі замість восьми ПКР Х-35 розміщується тільки чотири "Нептуни", а скільки ж розміститься на кораблі (корветі чи "Лані"), на яких миколаївці місце на палубі вибрали під витончену "француженку"? Та й чи легше буде наш "Нептун", ви точно знаєте? І ось остання версія російської 3М-24
H-35UE_MVMS-2011_001.jpg
. Зйомки 2011 року. Так на що схожий "Нептун" і яка тут технологія ("ракетна" чи літакова")?

Я щось не можу зрозуміти, що Ви хочете довести? Що наша ракета не така досконала, як російська? Так, я особисто, більш ніж впевнений, що так і буде. Але, впевнений, що свою роботу (вражати російські кораблі) - вона буде виконувати. Можливо, на коротшу віддаль, можливо з не таким досконалим ВВ та боєголовкою. Але, свою роботу вона робитиме! І краще мати не найдосконалішу ракету, ніж не мати жодної! Казки про купівлю французької залиште для фанатів Саакашвілі - вони точно знають, що якби менше крали, то вже б до булочних на "Абрамсах" кожен солдат би їздив.

Ви намагаєтесь довести, що буде 4 ракети на ПУ? Ну, так. Ви ж самі перепостили ескіз із 4-а, а не 8-и, як у "Бала"... Взагалі, не зрозумів до чого Ви це писали?

Щодо розміщення меншої кількості на корветі ракет. Так, справді, доведеться переплановувати більше місця. Є таке. Так, це додаткові витрати. Але, вони поки не настільки великі. В цілому, мені здається, що використання ТПК 5В55 зменшить витрати на комплекс. І повністю перекриють незручності меншої кількості на ПУ та перепланування ще не збудованого корвета. В усякому разі цю економіку порахували. Впевнений.

Isidor
Member
Member

Повідомлення Isidor » 21 січня 2018 12:36

AlexT написав:
Isidor написав: Подивіться, як на комплексі "БАЛ" розташовані ТПК з ракетами.
BAL-1.jpg
А ось - С-300 на "Кразі"
C-300_1.jpg
H-35UE_MVMS-2011_001.jpg

Я щось не можу зрозуміти, що Ви хочете довести? Що наша ракета не така досконала, як російська? Так, я особисто, більш ніж впевнений, що так і буде. Але, впевнений, що свою роботу (вражати російські кораблі) - вона буде виконувати. Можливо, на коротшу віддаль, можливо з не таким досконалим ВВ та боєголовкою. Але, свою роботу вона робитиме! І краще мати не найдосконалішу ракету, ніж не мати жодної! Казки про купівлю французької залиште для фанатів Саакашвілі - вони точно знають, що якби менше крали, то вже б до булочних на "Абрамсах" кожен солдат би їздив.

Ви намагаєтесь довести, що буде 4 ракети на ПУ? Ну, так. Ви ж самі перепостили ескіз із 4-а, а не 8-и, як у "Бала"... Взагалі, не зрозумів до чого Ви це писали?
Щодо розміщення меншої кількості на корветі ракет. Так, справді, доведеться переплановувати більше місця. Є таке. Так, це додаткові витрати. Але, вони поки не настільки великі. В цілому, мені здається, що використання ТПК 5В55 зменшить витрати на комплекс. І повністю перекриють незручності меншої кількості на ПУ та перепланування ще не збудованого корвета. В усякому разі цю економіку порахували. Впевнений.

Здається мені, що крім ура-патріотичних лозунгів ви нічого "на гора" не видали. По-перше. Мені байдуже порівняння зброї за політичним принципом "українське-російське" - "краще-гірше". По-друге. Треба вчитись у китайців. Якщо клон - то кращій за оригинал. Вини дуже гарні "доводчики". А ми йдемо "незалежним" шляхом - все подається типу як "Лего", уніфіковане. Але це ж не так. Є тільки серійний двигун. Може ви не знаєте, так ТПК 5В55 призначений для катапультного старту, а "Нептун" - з "горячим" стартом з самовиходом. Тобто потрібен новий тип ТПК і бажано в нових габаритах. І у завода в Вишневому (продуцент ТПК) є обладнання під інший габарит. Вся ця, так звана уніфікація з економією - це просто замануха, під якою підписуються і київські військові. Вони все розуміють, але підписуються.
По-третє. Одним із основних елементів ПКР є сучасна ГСН. Не може держава вкладати гроші в розробку красивої "модельки" зі стартовиком від С-75, яка може буде літати за принципом "точка-точка". Кінцевою метою має бути створення ефективного засобу боротьби на морі, з цілями з конкретним "портретом". На моєї пам'яті, при створенні ГСН і для 3М54, і для 3М24, спеціально оснащені Су-24 (з діючими макетами ГСН) по півтора роки літали над різними морями, імітуючи атаки по різних цілях в різних погодних умовах та умовах радіоелектронної протидії. І це в умовах безмежного фінансування та наукового потенціалу Союзу. Ви чули про щось таке у нас?
Тепер щодо "перепланування" корвету чи інших проектів. На жаль ви явно не компетентні в цій галузі, тому з вами тут дискусія не доречна. Ще в 2013 році (а корпус та надбудова корабля в районі установки ПКР вже було складено в металі) на одній із перших нарад по аванпроекту "Нептуна" було виказано крайне негативне ставлення (і ВМС і суднобудівників) до задуманих габаритів пускового пристрою "Нептуна", бо через це у рази знижується ударний потенціал кораблів. Той скандал замяли лютневі події 2014 р. і анексія Криму, де залишились реальні фахівці по морській ракетній зброї. Ще більший "ляпас" ми отримали по корабельній версії "Барьєра-ВК". Можливо колись і про це розповімо. Все це пишеться для того, що потім не казали - а де ж були фахівці, чому вони мовчали. Я за те, щоб у нас була ефективна ракетна зброя в різних родах військ. І нею потрібно займатись. Але робити ставку на "рукостискання" Коростильов-Турчинов - це тупик! Сьогодні, на жаль, "Луч" не може комплексно вирішити проблему створення великого спектру ракетного озброєння. Окремі елементи - да, комплекс - ні. На заяву одного з керівників "Луча" - "ми не будимо встановлювати наші ракети ні на самохідну техніку, ні на морську, бо вона і вібрує та колихається" і з'явилось ТЗ на створення "Нептуна" тільки в варіанті берегової оборони з пуском з шасі, що стоїть на домкратах. При цьому, від участі у розгляданні матеріалів "Нептуна" відсторонили суднобудівників, з їх проблемами та запитаннями -"Це не для вас!" А потім суднобудівникам скажуть - у нас вже є ракета (такий собі товстенький "Нептун"). З метою уніфікації - беріть що є! Тому і МБАКи без ракет (бо це - теж не для моря)! Слід просто признатись собі, що ми не всесильні і якщо ми реально заінтересовані в кращих зразках озброєння, а не в розпилюванні державних коштів, то потрібно сміливо йти на спільне виробництво або на закупівлю ліценцій.

kraz750
Member
Member

Повідомлення kraz750 » 21 січня 2018 18:10

"в Вишневому (продуцент ТПК) є обладнання під інший габарит" - а что на Визаре еще какой то ТПК изготовляли? Кроме для С-300

Isidor
Member
Member

Повідомлення Isidor » 21 січня 2018 19:23

kraz750 написав:"в Вишневому (продуцент ТПК) є обладнання під інший габарит" - а что на Визаре еще какой то ТПК изготовляли? Кроме для С-300

Нет, не изготавливали серийно. Но, оборудование ЖМЗ позволяет собрать обечайку различного диаметра, а не только типоразмера под ТПК 5В55. Но для первых ТПК, под бросковый экспериментальный пуск макета "Нептуна", под лозунгом унификации, были взяты для переделки ТПК от С-300 и это потом прописали в ТТЗ на комплекс. Причем, вначале, по ТЗ, комплекс задумывался только морского исполнения и, корабелы, резонно требовали применить стеклопластиковый ТПК и меньших размеров по диаметру. Не секрет, что корвет "Владимир Великий", впервые в истории нашего кораблестроения для такого класса кораблей, спроектирован целиком стальным (т.е. минимизировано применение горючих легких сплавов на борту), что существенно повышало бы пожаробезопасность и живучесть корабля в нештатных ситуациях.

kraz750
Member
Member

Повідомлення kraz750 » 21 січня 2018 19:56

То есть технически, сделать ТПК нужного размера проблем совершенно нет? Зачем тогда выбрали ТПК от С-300, это же значительно снижает характеристики Нептуна.

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 21 січня 2018 20:43

Isidor написав: Здається мені, що крім ура-патріотичних лозунгів ви нічого "на гора" не видали.

Дякую! Нехай це буде на Вашій совісті. Ура-патріотизму я не випромінюю, шановний Isidor-e.
Isidor написав:По-перше. Мені байдуже порівняння зброї за політичним принципом "українське-російське" - "краще-гірше".

Я не порівнював за політичним принципом. Ви це додумали. Пробачте, мені прикро, що Ви так сприймаєте інформацію.
Isidor написав:По-друге. Треба вчитись у китайців. Якщо клон - то кращій за оригинал. Вини дуже гарні "доводчики".

Ви не праві. До того, як вони такими стали - вони робили дуже багато копій, які були гіршими за оригінал. Приклади наводити, чи самі вже зрозуміли, що не праві?
Isidor написав:А ми йдемо "незалежним" шляхом - все подається типу як "Лего", уніфіковане. Але це ж не так. Є тільки серійний двигун.

Де я казав, що уніфікація це добре? Якщо це загальне зауваження - висловлюйтесь точніше, щоб я не сприймав на свій рахунок. Щодо того, що маємо серійним тільки двигун я в курсі.
Isidor написав:Може ви не знаєте, так ТПК 5В55 призначений для катапультного старту, а "Нептун" - з "горячим" стартом з самовиходом. Тобто потрібен новий тип ТПК і бажано в нових габаритах. І у завода в Вишневому (продуцент ТПК) є обладнання під інший габарит. Вся ця, так звана уніфікація з економією - це просто замануха, під якою підписуються і київські військові. Вони все розуміють, але підписуються.

Знаю. Дякую, що підкреслили свою експертність.
Isidor написав:По-третє. Одним із основних елементів ПКР є сучасна ГСН. Не може держава вкладати гроші в розробку красивої "модельки" зі стартовиком від С-75, яка може буде літати за принципом "точка-точка". Кінцевою метою має бути створення ефективного засобу боротьби на морі, з цілями з конкретним "портретом".

Теж знаю. І теж за те ж саме: потрібна ефективний засіб боротьби на морі.
Isidor написав:На моєї пам'яті, при створенні ГСН і для 3М54, і для 3М24, спеціально оснащені Су-24 (з діючими макетами ГСН) по півтора роки літали над різними морями, імітуючи атаки по різних цілях в різних погодних умовах та умовах радіоелектронної протидії. І це в умовах безмежного фінансування та наукового потенціалу Союзу. Ви чули про щось таке у нас?

Не чув - читав.
Isidor написав:Тепер щодо "перепланування" корвету чи інших проектів. На жаль ви явно не компетентні в цій галузі, тому з вами тут дискусія не доречна.

Так, я не компетентний. Дякую за те, що підкреслили це. Не буду мати претензій, якщо Ви перервете зі мною дискусію.
Isidor написав:Ще в 2013 році (а корпус та надбудова корабля в районі установки ПКР вже було складено в металі) на одній із перших нарад по аванпроекту "Нептуна" було виказано крайне негативне ставлення (і ВМС і суднобудівників) до задуманих габаритів пускового пристрою "Нептуна", бо через це у рази знижується ударний потенціал кораблів.

Цілком можливо, що Ваша інформація точна: через збільшення розмірів ТПК на візуально 20-30% ударний потенціал кораблів знижується у рази. Сперечатись не буду. Ви ж виставляєте себе експертом - не я.
Isidor написав:І нею потрібно займатись. Але робити ставку на "рукостискання" Коростильов-Турчинов - це тупик! Сьогодні, на жаль, "Луч" не може комплексно вирішити проблему створення великого спектру ракетного озброєння. Окремі елементи - да, комплекс - ні.

Теж маю таке враження аналізуючи відкриті джерела. Побачимо, що буде далі.
Isidor написав:На заяву одного з керівників "Луча" - "ми не будимо встановлювати наші ракети ні на самохідну техніку, ні на морську, бо вона і вібрує та колихається" і з'явилось ТЗ на створення "Нептуна" тільки в варіанті берегової оборони з пуском з шасі, що стоїть на домкратах. При цьому, від участі у розгляданні матеріалів "Нептуна" відсторонили суднобудівників, з їх проблемами та запитаннями -"Це не для вас!" А потім суднобудівникам скажуть - у нас вже є ракета (такий собі товстенький "Нептун"). З метою уніфікації - беріть що є!

Зрозумів. Дякую за інформацію.
Isidor написав:Тому і МБАКи без ракет (бо це - теж не для моря)! Слід просто признатись собі, що ми не всесильні і якщо ми реально заінтересовані в кращих зразках озброєння, а не в розпилюванні державних коштів, то потрібно сміливо йти на спільне виробництво або на закупівлю ліценцій.

Дайте грошей - буде ліцензійне/спільне виробництво.

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 21 січня 2018 21:17

На мій погляд, маючи перед очима історію розвитку протикорабельних ракет СРСР нам не варто знову наступати на старі граблі. Створення клону Х-35 особисто я вважаю кроком назад. Розміщення ПКР в ТПК від 5В55Р вважаю рішенням цілком логічним але якщо там буде розміщена інша ракета. Нам потрібно робити ПКР в варіанті укороченого "Калібру/Коршуна" калібром 533 мм, з можливістю вертикального та наклонного пуску. З можливостю запуску з надводних плавзасобів, підводних човнів, та наземних і повітряних носіїв. Ця ракета може бути адаптована для застосування по наземним цілям. Збільшення ТТХ ракет можливе у разі надходження на озброєння ВМСУ більш потужних плавзасобів, шляхом зібльшення довжини ракети, кількості палива та маси бойової частини.
Не слід вважати росіяни недолугими, нажаль вони нас випереджають в цьому плані достатньо серьозно.
Вони створили повний перелік важких крилатих ракет для власних ВМС:
- протикорабельні ракети 3М-54Е, 3М-54Е1,
- крилаті ракети для ураження наземних цілей 3М-14Е,
- протичовнові ракети 91РЕТ2 і 91РЕ1
Легкої ракети на базі "Калібру" у них не має, лише тому, що вони мають великі запаси Х-35.
Нам потрібно відразу робити повну лінійку, як легких, так і важких (в перспективі) крилатих ракет на єдиній платформі і більш перспективною для цього платформою є "Коршун" від КБП.

Isidor
Member
Member

Повідомлення Isidor » 21 січня 2018 22:41

alexeizin написав:Нам потрібно відразу робити повну лінійку, як легких, так і важких (в перспективі) крилатих ракет на єдиній платформі і більш перспективною для цього платформою є "Коршун" від КБП.

Таке сімейство корабельного, берегового та авіаційного ракетного озброєння (ПКР, ОТКР, ПЧР, ЗКР) та конструктив універсальної пускової установки вертикального старту (берегова та корабельна), апаратуру та засоби для берегового забезпечення було опрацьовано у середині 90-х у комплексній ДКР під назвою "ЕРІДАН". Було залучено більш десяти провідних підприємств ВПК України, сформована кооперація та погоджені ТТЗ на наступні етапи робіт. Але далі криза і ... про ЕРІДАН забули. Цікаві "ізюминки" розпорошили по окремих "хатинках" ("Луч", КБЮ, "Квант", "Іскра" тощо) та по дисертаціях.

kraz750
Member
Member

Повідомлення kraz750 » 21 січня 2018 22:49

То есть ЕРІДАН возобновили (в модернизированном варианте)? БФРК Сапсан - это и есть современная версия ЕРИДАНА ? (ОТРК, ПКР , КР, ЗРК)???

Isidor
Member
Member

Повідомлення Isidor » 21 січня 2018 23:51

kraz750 написав:То есть ЕРІДАН возобновили (в модернизированном варианте)? БФРК Сапсан - это и есть современная версия ЕРИДАНА ? (ОТРК, ПКР , КР, ЗРК)???

Може так воно і є, але це мабуть ініціатива КБ "Південе", а не військових і, точно, не "генерального з ракетобудування"

Поперед.Далі

Повернутись до Артилерія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей