\"Рапіра\" в українській армії

Модератори: Global Moderators, News

atez
Member
Member

Повідомлення atez » 09 січня 2007 20:27

Ярослав Мезенцев написав:К сожалению, приходится признать, что недостаток интеллекта у украинских исследователей не заменить никаким патриотизмом Вы даже не понимаете, что написали. Вам удобнее взять пургу, вместо того, чтобы действительно позаниматься темой...

Так от, шановний Ярославе, свою тему - відносно вузьку - я знаю не з цієї пурги, як Ви висловлюєтесь. Але справа в тому, що я не хочу замикатись у вузькому колі, а намагаюсь розширювати свій кругозор. І тут мені допомагають найрізноманітніші джерела - у тому числі й спілкування з Драгуном, від якого я дізнався досить багато цікавого (чого не скажеш про єхидні репліки від Вас).
Ярослав Мезенцев написав:Опять же не обижайтесь на излишнюю резкость тона, если так покажется. Я вообще в последние кварталы злой
Контролюйте сої емоції! Якщо нічого сказати -краще промовчіть, а не виливайте жовч.
Вставай, Україно, бо москаль вже годину не спить!

atez
Member
Member

Повідомлення atez » 09 січня 2007 21:30

Ярослав Мезенцев написав:потрудитесь сами поглядеть у того же Широкорада время приведения в боевую готовность Д-30 и "Рапиры". А не спрашивать об этом его.

Ну, подивлюсь я, а Ви мене знову звинуватите у смертному гріхові - користуванні некошерними джерелами... А взагалі, Широкорад говорить таке: маса в бойовому положенні Д-30 3200 кг, а МТ-12 - 3100 кг. Так що, ці величини цілком порівнювані. Правда, нас цікавить з точки зору можливої модернізації не вага системи взагалі, а вага її "откатной часті" (сорі, не знаю як поправно перекласти українською). А вона у Д-30 - 1230 кг, а у МТ-12 - 1420 кг. Так що, нічого нереального в тому, щоб накласти МТ-12 на лафет Д-30 немає. Варто, правда, врахувати й імпульс відкату - але таких даних у мене немає. Щож до часу переведення у бойове положення, то за Широкорадом для Д-30 він становить 1,5-2,5 хв, а для МТ-12 цей параметр не вказаний.

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 10 січня 2007 11:09

atez написав:
Ярослав Мезенцев написав:потрудитесь сами поглядеть у того же Широкорада время приведения в боевую готовность Д-30 и "Рапиры". А не спрашивать об этом его.

Ну, подивлюсь я, а Ви мене знову звинуватите у смертному гріхові - користуванні некошерними джерелами... А взагалі, Широкорад говорить таке: маса в бойовому положенні Д-30 3200 кг, а МТ-12 - 3100 кг. Так що, ці величини цілком порівнювані. Правда, нас цікавить з точки зору можливої модернізації не вага системи взагалі, а вага її "откатной часті" (сорі, не знаю як поправно перекласти українською). А вона у Д-30 - 1230 кг, а у МТ-12 - 1420 кг. Так що, нічого нереального в тому, щоб накласти МТ-12 на лафет Д-30 немає. Варто, правда, врахувати й імпульс відкату - але таких даних у мене немає. Щож до часу переведення у бойове положення, то за Широкорадом для Д-30 він становить 1,5-2,5 хв, а для МТ-12 цей параметр не вказаний.

Так вот раз уж хвалились своим внимательным чтением изданий отечественного МО, то открываете журнал "Вийсько Украины", находите статью, посвященную "Рапире" и ее жизни в ВСУ, и находите все необходимое. Писал чел, прослуживший на "Рапирах" свои первые маленькие звездочки. Нумер навскидку не скажу, но если нужно, могу засканить статью. Где-то она у меня сохранилась. Выводы о ее перспективах все те, которые уже были сказаны на форуме. В первую очередь номенклатура новых боеприпасов. Впрочем, можете продолжать читать Тараса, "философические рассуждения" Дроговоза...
Востаннє редагувалось Ярослав Мезенцев в 10 січня 2007 11:17, всього редагувалось 1 раз.

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 10 січня 2007 11:11

Ярослав Мезенцев написав:Так вот раз уж хвалились своим внимательным чтением изданий отечественного МО, то открываете журнал "Вийсько Украины", находите статью, посвященную "Рапире" и ее жизни в ВСУ, и находите все необходимое. Писал чел, прослуживший на "Рапирах" свои первые маленькие звездочки. Нумер навскидку не скажу, но если нужно, могу засканить статью. Где-то она у меня сохранилась. Выводы о ее перспективах все те, которые уже были сказаны на форуме. В первую очередь номенклатура новых боеприпасов.

Взагалі проблеми нашою (а думаю всіїє пострадянської) артилерії це як раз номенклатура нових боєприпасів та засобів керування вогнем

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 10 січня 2007 11:14

atez написав:
Ярослав Мезенцев написав:К сожалению, приходится признать, что недостаток интеллекта у украинских исследователей не заменить никаким патриотизмом Вы даже не понимаете, что написали. Вам удобнее взять пургу, вместо того, чтобы действительно позаниматься темой...

Так от, шановний Ярославе, свою тему - відносно вузьку - я знаю не з цієї пурги, як Ви висловлюєтесь. Але справа в тому, що я не хочу замикатись у вузькому колі, а намагаюсь розширювати свій кругозор. І тут мені допомагають найрізноманітніші джерела - у тому числі й спілкування з Драгуном, від якого я дізнався досить багато цікавого (чого не скажеш про єхидні репліки від Вас).
Ярослав Мезенцев написав:Опять же не обижайтесь на излишнюю резкость тона, если так покажется. Я вообще в последние кварталы злой
Контролюйте сої емоції! Якщо нічого сказати -краще промовчіть, а не виливайте жовч.

Я меньше всего нуждаюсь в вашем признании. А вы либо говорите о тех вещах, в которых специалист, либо если подымаете какую-то тему, интересуйтесь ею самостоятельно, чтоб тут не было ликбеза. Амматорство у нас на форуме сквозит из всех веток. Само по себе ничего плохого в этом нет, особенно если чел хочет разобраться. Но зачастую этот чел вовсе не собирается разбираться в теме, а начинает строить утверждения. Мне безразлично, но те, кто действительно специалисты, просто посмеются с украинского форума. "Не умеют еще пока", "не выросли из детских штанишек". Зато очень патриотичные. А вот тут мне уже не совсем безразлично.

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 10 січня 2007 11:15

Oleh Nemchinov написав:Взагалі проблеми нашою (а думаю всіїє пострадянської) артилерії це як раз номенклатура нових боєприпасів та засобів керування вогнем

Я б сказав, що ця проблема є успадкованою від Радянської Армії.

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 10 січня 2007 11:33

Ярослав Мезенцев написав:Я б сказав, що ця проблема є успадкованою від Радянської Армії.

Так, але ці проблеми треба вирішувати. Використовувати досвід сусідів, в першу чергу поляків. Дивився вчора Програму про Мі-14, хороша машину яку російський ВМФ у 1994-му списав, а поляки досі юзають. Так само і з багатьма іншими системами озброєнь

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 10 січня 2007 11:48

Oleh Nemchinov написав:
Ярослав Мезенцев написав:Я б сказав, що ця проблема є успадкованою від Радянської Армії.

Так, але ці проблеми треба вирішувати. Використовувати досвід сусідів, в першу чергу поляків. Дивився вчора Програму про Мі-14, хороша машину яку російський ВМФ у 1994-му списав, а поляки досі юзають. Так само і з багатьма іншими системами озброєнь

Так хто ж проти? Що стосується логіки дій поляків і росіян щодо Мі-14, то вона просто різна. І важко сказати, в кого краща. Інша річ, що нам ближче польська. Треба зберегти і розвитнуи радянську спадщину, бо самостійно таку ніхто створювати не буде. Але ми не в газеті і не на мітингу. Тому чи варто тут писати гасла і заклики?

Dragoon
Member
Member

Повідомлення Dragoon » 10 січня 2007 19:21

atez написав:Щоди величини профілю - прошу дивитись вище, у Спрута-Б висота лінії вогню зросла порівняно з Рапірою з 810 до 925 мм. А оскільки сама Рапіра менш габаритна, ніж Спрут - не факт, що комбінація Рапіра+лафет Д-30 буде набагато вища, ніж Рапіра на оригінальному лафеті.

коментувати і порівнювати "монструозное угрёбище" 2А45м,неприйняте на озброення і неіснуюче в серіі я не збираюсь.
В чому Ви мене хочете переконати?В тому що "... не факт, що комбінація Рапіра+лафет Д-30 буде набагато вища, ніж Рапіра на оригінальному лафеті"?
Для мене факт,що така комбінація буде вища за звичайну МТ-12(хоч і на 100мм),бо це тягне за собою зменшення макскувальної властивості та збільшення витрат чоловіко/годин на інженерне обладнання вогневої позиції ПТГ(додайте до цього три-станинну конфігурацію та відповідно ще більше ускладнення окопу для "Вашої ПТГ")
Але це тільки"квіточки"...Тепер поговоримо про масу(берем Ваші цифри).
Забавно спостерігати за Вашими міркуваннями:
atez написав:Правда, нас цікавить з точки зору можливої модернізації не вага системи взагалі, а вага її "откатной часті" (сорі, не знаю як поправно перекласти українською). А вона у Д-30 - 1230 кг, а у МТ-12 - 1420 кг. Так що, нічого нереального в тому, щоб накласти МТ-12 на лафет Д-30 немає.

Чому?!На підставі чого ви вирішили що "нас цікавить" таке?Як можно розглядати окремо тільки "откатную часть"?!Без врахування врівноважуючого механізму,"ПОУ" і пр....
Все набагато простіше,для того щоб уявити собі масу "Вашої ПТГ" достатньо лише розглянути масу Д-30(3200 кг) і МТ-12(3100 кг).
Маса "Вашої ПТГ"=3100+вага третьої станини+механізм вивішування колес+посилений "нижний станок"+посилений гідродомкрат з піддоном... :shock: Але і це ще не все!
atez написав:Варто, правда, врахувати й імпульс відкату - але таких даних у мене немає.

шановний atez!Ну вже довжину-то ствола Ви могли порівняти?Д-30(38 клб) МТ-12(63 клб)...порівняли;-)?
А тепер уявіть собі як "Ваша ПТГ" буде буксируватись при довжині станин від Д-30,і що буде з ії стволом після тривалої експлуатації? :roll: вобщем подовжувати і підсилювати станини Вам теж прийдеться,і це знов підвищення маси "Вашої ПТГ" :roll:
atez написав:Щож до часу переведення у бойове положення, то за Широкорадом для Д-30 він становить 1,5-2,5 хв, а для МТ-12 цей параметр не вказаний.

І знов все набагато простіше,норматив на МТ-12 я не пам'ятаю,але по-операційно перерахую Вам що робить розрахунок Д-30 і МТ-12(на неподготовленой позиции).
МТ-12:
1.отцепить орудие от тягача;
2.установить прицел и панораму;
2.расстопорить станины и казённую часть ствола от станин;
3.развести станины в боевое положение и застопорить;

Д-30:
1.отцепить орудие от тягача;
2.установить прицел и панораму;
3.расстопорить станины и крепление ствола со станиной;
4.развести крайние станины~на 30-40 град.;
5.при помощи домкрата поднять орудие;
6.при помощи механизма вывешивания колёс поднять колёса;
7.развести станины в боевое положение и застопорить;
8.при помощи домкрата опустить орудие;
А теперь почувствуйте разницу :)
Ну и наконец...простая ПТП эффективно может действовать против современных танков только в случае наличия внезапности и первенства в открытии огня. Как только ПТП будет обнаружена современным танком пр-ка она будет очень быстро уничтожена - она не выдержит ни одного попадания танковым снарядом.
Тактику применения ПТП я вначале поста описывал.Т.е. изначально расчёт ПТП будет знать откуда появится бронетехника.В случае иного варианта эта ПТП будет обречена и ей не помогут Ваши 360 град.Временами я начинаю подозревать,что Вы просто пересмотрели х/ф "Горячий снег" :)
Теперь предлагаю Вам на фоне вышесказаного обосновать насущную необходимость в 360гр. для решения задач МТ-12.
Только не надо приводить в пример "передовой опыт общепризнанных знатоков противотанковой борьбы"(это я про сербов и их "TOPAS" :lol: )
P.S.Случайно наткнулся на характеристику так Вами с Олегом,уважаемой ПТГ "Спрут-Б".ГППКС.
Идея порочная в принципе. Во-первых, сама по себе конкретная реализация задачи делала это орудие малоспособной выполнять ПТ задачи и в первую очередь из-за монструозности (крупногабаритности) и веса. Во-вторых, это была просто попытка на новом уровне возродить старую идею многоцелевой 85-мм дивизионной пушки предназначенной как для стрельбы с ЗОП, так и для ПТ борьбы. И если 85-мм пушка Д-44 с этой идеей справлялась ещё в 50-е, то на современном этапе развития вооружений это не реализуемо. Жёстко говоря - кому-то из 50-летних генералов хотелось иметь то, к чему он привык будучи 30-летним капитаном.
Зображення

Dragoon
Member
Member

Повідомлення Dragoon » 10 січня 2007 19:24

Теперь предлагаю Вам на фоне вышесказаного обосновать насущную необходимость в 360гр. для решения задач МТ-12.
Только не надо приводить в пример \"передовой опыт общепризнанных знатоков противотанковой борьбы\"(это я про сербов и их \"TOPAS\" :lol: )
P.S.Случайно наткнулся на характеристику так Вами с Олегом,уважаемой ПТГ \"Спрут-Б\".ГППКС.
Идея порочная в принципе. Во-первых, сама по себе конкретная реализация задачи делала это орудие малоспособной выполнять ПТ задачи и в первую очередь из-за монструозности (крупногабаритности) и веса. Во-вторых, это была просто попытка на новом уровне возродить старую идею многоцелевой 85-мм дивизионной пушки предназначенной как для стрельбы с ЗОП, так и для ПТ борьбы. И если 85-мм пушка Д-44 с этой идеей справлялась ещё в 50-е, то на современном этапе развития вооружений это не реализуемо. Жёстко говоря - кому-то из 50-летних генералов хотелось иметь то, к чему он привык будучи 30-летним капитаном.
Зображення

atez
Member
Member

Повідомлення atez » 10 січня 2007 20:33

Dragoon написав:Тактику применения ПТП я вначале поста описывал.Т.е. изначально расчёт ПТП будет знать откуда появится бронетехника.В случае иного варианта эта ПТП будет обречена и ей не помогут Ваши 360 град

Ще один аргументик проти ПТГ - чи є сенс тримати в арсеналі сучасної армії зброю, яка може бути ефективно застосована лише за одніє цілком конкретної тактичної ситуації?
Dragoon написав:Временами я начинаю подозревать,что Вы просто пересмотрели х/ф "Горячий снег"

Чесне пластунське, не бачив. А це про що? Хоча підозрюю, що про війну... :)
Dragoon написав:Вами с Олегом,уважаемой ПТГ "Спрут-Б".ГППКС

Спрут мною не є шанованим, бо я в принципі - проти ствольних протитанкових систем, тим більше буксируваних. Я ж запропонував лише один із можливих варіантів модернізації наявної Рапіри. Ну, а раз Ви наводите купу аргументів проти - нехай, залишимо все так як є. Рапіри лишаються на рідних лафетах! :) Тільки не беріть близько до серця зауваги дилетанта, як це робить колега Ярослав.
Ярослав Мезенцев написав:Амматорство у нас на форуме сквозит из всех веток

Щодо аматорства - то це ховсім непогано. В історії відомі випадки, коли ідеї висловлені аматорами відкидались фахівцями, а згодом були реалізовані з користю (я, звичайно, не претендую на те, що висловив саме таку суперцінну ідею - просто невеличку думку...)
А п. Ярославу пропоную підготувати список кошерних видань, на які можна посилатись на форумі, щоб не зазнати його нищівної критики 8)

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 11 січня 2007 11:16

atez написав:Щодо аматорства - то це ховсім непогано. В історії відомі випадки, коли ідеї висловлені аматорами відкидались фахівцями, а згодом були реалізовані з користю (я, звичайно, не претендую на те, що висловив саме таку суперцінну ідею - просто невеличку думку...)
А п. Ярославу пропоную підготувати список кошерних видань, на які можна посилатись на форумі, щоб не зазнати його нищівної критики 8)

Про роль, позитивы и негативы амматорства я все сказал. Относительно кошерных изданий повторюсь, что если беретесь строить утверждения, то надо заняться темой глубже, нежели чтение коммерческих изданий, претендующих на справочник. В частности, хотя бы выяснить время приведения в боевую готовность двух артсистем, о которых взялись строить утверждения. Тем более, что этот показатель напрямую касется выгод или невыгод от предлагаемой переустановки ствола системы на лафет от Д-30. Наводку на материал профи по теме я дал, предложил даже услуги. Но амматору это оказалось не нужно. Видимо он не хочет разбираться в деле по-серьезному. Ему легче вернуться к теме Тараса. Не смею препятствовать.

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 10 лютого 2007 12:28

atez написав:

В приложении заархивированній файл - страничка из "Вийська Украины". Изображение слишком велико, чтоб оно тут открывалось, потому разместил так. Может пригодится в деле. Время перевода орудия из боевого в походное положение и наоборот там в тексте тоже есть. Текст явно на материале "из войск", а не из коммерческих справочников, грешащих неточностями.
Приєднані файли
Рапира.rar
(612.05 Кб) Завантажено 178 разів

Andriy
Member
Member

Повідомлення Andriy » 27 квітня 2007 12:33

[quote="atezТепер питання: чому подібні системи створювались тільки в СРСР? Я насмілюсь запропонувати свою точку зору: тоді, коли усі розвинуті країни розвивали високоточну зброю, радянський ВПК з його "найбільшими в світ мікросхемами" не міг запропонувати іншої альтернативи, ніж створювати досконаліші ПТГ..[/quote]

Рапира поступила на вооружение в 50-х. Какие микросхемы? Пр ичем тут вообще СССР? На то время это было самое мощное противотанковое средство в мире.

Andriy
Member
Member

Повідомлення Andriy » 27 квітня 2007 13:02

Если кому нужно - есть ТО и ИЭ по \"Рапире\"

Поперед.Далі

Повернутись до Артилерія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей