«Верба» замість «Граду»

Модератори: Global Moderators, News

Adam
Global Moderator
Global Moderator

«Верба» замість «Граду»

Повідомлення Adam » 03 грудня 2015 18:00

Украина создала аналог "Града"
3 декабря 2015, 16:18

Зображення

Харьковское конструкторское бюро им. Морозова представило новую реактивную систему залпового огня "Верба". По словам разработчиков, это новое поколение известных РСЗО БМ-21 "Град".

Как сообщается на сайте госконцерна "Укроборонпром", модернизированная система размещена на шасси КРАЗа и оснащена кабиной на 5 мест. Управление огнем, прицеливание и зарядка осуществляется в автоматическом режиме с кабины, без непосредственного вмешательства солдат в ее работу. Масса новой системы залпового огня достигает почти 20 т, при этом машина способна развивать скорость до 85 км/ч.

Гендиректор "Укроборонпрома" Роман Романов заявил, что "Верба" должна поступать в армию в промышленных масштабах.

По состоянию на 2012 год у Украины было 315 "Градов".

Стоит отметить, что на вооружении России состоит переносной зенитный ракетный комплекс "Верба", предназначенный для поражения низколетящих воздушных целей на встречных и догонных курсах в условиях воздействия ложных тепловых помех.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Rotger
Member
Member

Re: «Верба» замість «Граду»

Повідомлення Rotger » 03 грудня 2015 22:19

Adame, а про дальність ураження щось чувати? Чи лишилась та ж сама?
Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, в ріднім краю панувати не дамо нікому...

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 03 грудня 2015 22:28

ХЗ, ось орыгинал повидомлення: http://www.ukroboronprom.com.ua/newsview/1/880 Але гадаю, що й пускова, й начиння старе.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 03 грудня 2015 22:59

Adam написав:ХЗ, ось орыгинал повидомлення: http://www.ukroboronprom.com.ua/newsview/1/880 Але гадаю, що й пускова, й начиння старе.

Збільшення дальності досягається не іншою пусковою, а іншими ракетами, яких у нас немає.
Верба, це по суті БМ-21К з комплексом АСУНВ та новою ТЗМ, яка дозволяє перезаряджати пакет а автоматичному режимі.

Rotger
Member
Member

Повідомлення Rotger » 05 грудня 2015 11:28

alexeizin, а хіба на "Південмаші" не можуть розробити добротні ракети для всіх РСЗО? Роблять же ж двигуни для космічних ракет. Дивно їй Богу. Якщо ні, тоді навіщо ці починання у сфері модернізації РСЗО, якщо згодом однаково не буде чим стріляти.
Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, в ріднім краю панувати не дамо нікому...

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 05 грудня 2015 12:11

Rotger написав:alexeizin, а хіба на "Південмаші" не можуть розробити добротні ракети для всіх РСЗО? Роблять же ж двигуни для космічних ракет. Дивно їй Богу. Якщо ні, тоді навіщо ці починання у сфері модернізації РСЗО, якщо згодом однаково не буде чим стріляти.

Космічні кораблі до ракет БМ-21 яким боком? Там інші технології, починаючи з двигунів, і закінчуючи аеродинамічними показниками. Наші космічні ракетоносії мають двигуни на рідкому палеві, а раективні снаряди до РСЗВ на твердому. Для збільшення дальності польоту ракети РСЗВ потрібно двигун з новим складом пороху. Виробництво порохів такої якості у нас не має. В 2012-13 роках планували купувати цей порох у РФ і споряджати наявні реактивні снаряди в умовах цехів ансеналів. Вартість однієї такої ракети виходила приблизно - 400 дол, що було цілком приємлемо. Росіяни відмовились від такого варіанту і згодні були продавати нам тільки ракети ціліком.

Rotger
Member
Member

Повідомлення Rotger » 05 грудня 2015 19:52

alexeizin
А як Ви бачите подальші перспективи у виробництві власних боєприпасів. Чи це для нас Unreal? Чи доцільні усі ці клопоти з модернізацією РСЗВ?

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 05 грудня 2015 20:12

alexeizin написав:Наші космічні ракетоносії мають двигуни на рідкому палеві, а раективні снаряди до РСЗВ на твердому.

Всего коллективом КБ-5 КБ «Южное» было проведено более тысячи огневых стендовых и летных испытаний маршевых двигательных установок, ДУ РГЧ, малогабаритных РДТТ, пороховых аккумуляторов давления и газогенераторов. По объемам производства во всем мире не было более мощной организации по разработке ракетных двигателей на твердом топливе. Общий вес зарядов твердого топлива, задействованных в испытаниях разработок КБ-5 — более двадцати тысяч тонн.
http://www.space.com.ua/gateway/news.ns ... D4B9D!open

До того ж КБ "Південне" всі роки свого існування спеціалізується на одній і тій же тематиці – як зробити так , щоб отой дрючок з прикрученою до нього "свістелкою" злетів з точки "А" і впав в точці "Б".

alexeizin написав:Для збільшення дальності польоту ракети РСЗВ потрібно двигун з новим складом пороху.

Усі варіанти модернізації снарядів РЗСВ у напрямку збільшення дальності стрільби полягали в заміні балліститних порохів сумішним паливом. А це якраз спеціалізація КБ"Південне" і ПХЗ.

Rotger написав: а хіба на "Південмаші" не можуть розробити

У нас немає проблем з розробкою чи виробництвом. У нас проблема з керівництвом, яке ніяк не може сформулювати – що воно хоче.
А сформулювати воно не може тому що (на вибір):
1. некомпетентне (м'яко кажучи)
2. "а что я с этого буду иметь?"
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 05 грудня 2015 21:48

alex999 написав:Всего коллективом КБ-5 КБ «Южное» было проведено более тысячи огневых стендовых и летных испытаний маршевых двигательных установок, ДУ РГЧ, малогабаритных РДТТ, пороховых аккумуляторов давления и газогенераторов. По объемам производства во всем мире не было более мощной организации по разработке ракетных двигателей на твердом топливе. Общий вес зарядов твердого топлива, задействованных в испытаниях разработок КБ-5 — более двадцати тысяч тонн.
http://www.space.com.ua/gateway/news.ns ... D4B9D!open

Тільки чомусь у нас головною проблемою в модернізації зенітних ракет і далекобійних реактивних снарядів є відсутність саме двигунів.

alex999 написав:У нас немає проблем з розробкою чи виробництвом. У нас проблема з керівництвом, яке ніяк не може сформулювати – що воно хоче.
А сформулювати воно не може тому що (на вибір):
1. некомпетентне (м'яко кажучи)
2. "а что я с этого буду иметь?"

А що там формулювати? На ринку є далекобійні реактивні снаряди і якщо підприємство має можливості зробити аналог то чому не пропонує варіанти?
Крім того, цікаво було б дізнатися, кого ви маєте на увазі під словом - керівництво?

ПМ: Чим далі я спілкуюсь з представниками нашого ВПК, тим більше впевнююсь, що у нас багато слів і мало діла.
У нас ніби все є але наші аналоги, або значно дорожче, або мають низьку якість, а дуже часто і те і інше.
Принайми про ситуацію з закупкою далекобійних снарядів до "Градів" мені розповідали колишні співслужбовці, які на той час проходили службу в ЦРАО ГШ ЗС України, причому на той скудний бюджет який їм виділяли їх пропозиції були дуже грамотними.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 05 грудня 2015 22:38

alexeizin написав:Тільки чомусь у нас головною проблемою в модернізації зенітних ракет і далекобійних реактивних снарядів є відсутність саме двигунів.

alexeizin написав:якщо підприємство має можливості зробити аналог то чому не пропонує варіанти?

Пропозиції від науки і виробництва є.

Наприклад:
Науково-виробниче об'єднання «Павлоградський хімічний завод», яке не один десяток років працює над створенням палива для ракетних двигунів, для ракет ПЗРК "336-24" розробило тверде паливо, що підвищує не тільки їх дальність, але і здатність до маневрування в польоті.
http://ua.uos.ua/produktsiya/tehnika-pv ... -kompleksi

ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОНВЕРСИОННЫХ ПРОДУКТОВ УТИЛИЗАЦИИ БОЕПРИПАСОВ И РАКЕТ ПРИ МОДЕРНИЗАЦИИ И ОБНОВЛЕНИИ РАКЕТНЫХ ДВИГАТЕЛЕЙ
http://irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_ ... 0_1_58.pdf

Разом з тим, КБ "Південне", маючи значний науково-технічний доробок в галузі створення ракетної техніки та озброєння, в основному, в ініціативному порядку і без державного фінансування виконує цілий ряд робіт, результати яких вже найближчим часом можуть бути використані безпосередньо для створення сучасних технічних засобів і бойових систем заборони і покладені в основу перспективних розробок для зміцнення обороноздатності країни в найближчому майбутньому.

Важливе місце у першочергових планах КБ "Південне" посідають роботи з організації розробки і виробництва реактивних снарядів для систем залпового вогню в рамках існуючої кооперації українських підприємств.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/oleksa ... ya_2038296

alexeizin написав:кого ви маєте на увазі під словом - керівництво?

Я маю на увазі тих, хто відповідальний за розробку і виконання програми розвитку озброєння і військової техніки.
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 05 грудня 2015 23:23

alex999 написав:Пропозиції від науки і виробництва є

Не знаю, як зараз, але раніш в ЦРАО нічого про ці пропозиції не було чути і нижче розповім чому.
alex999 написав: Я маю на увазі тих, хто відповідальний за розробку і виконання програми розвитку озброєння і військової техніки.

Програми без фінансування нічого не варті.
У нас розробка практично всього озброєння та техніки що було прийнято на озброєння за часи незалежності не оплачувалась державою.
Про які державні програми може йти мова, коли підприємства ВПК виходять на ринок тільки з пропозицією (навіть без прототипу) доводять його до серії за рахунок авансу іноземного замовника, а потім приходить МО дивиться на те, що вийшло в підсумку і приймає рішення потрібна йому ця техніка, або ні?
У нас інший підхід до переозброєння. З одного боку пропили на розробках ОВТ зводяться до мінімуму, з іншого маємо тільки ту нову техніку на яку є побит на зовнішніх ринках.
Зараз, можливо, щось зміниться, але раніш було так, що якщо підприємство не вийшло на зовнішній ринок зі своєю продукцією, і не має натяку на можливість серійного виробництва то ніхто в МО з ним справи мати не буде.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 06 грудня 2015 00:54

alexeizin написав:Програми без фінансування нічого не варті.

Тому я і написав: "тих, хто відповідальний за розробку і виконання"

alexeizin написав: а потім приходить МО дивиться на те, що вийшло

alexeizin написав:ніхто з МО з ним справи мати не буде

Кучеряво влаштувались, особливо під час війни.
Але ж крайні не ці клерки, а ті хто ними керує і несе відповідальність за країну – міністр оборони, прем'єр і президент.

А з іншого боку, навіщо витрачати бюджетні гроші на вітчизняні науку і виробництво, якщо їх можна попиляти разом з російськими терористами?
"Покупка угля на временно оккупированных территориях - это правильный шаг" – Кононенко

Хто такий Кононенко – вкурсі?

І я вважаю, що на цьому святі бариг і запроданців (в умовах війни!), пред'являти претензії тому ж "Південному" - чому в нас немає ракет - не зовсім коректно.

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 06 грудня 2015 07:30

alex999 написав:Кучеряво влаштувались, особливо під час війни.
Але ж крайні не ці клерки, а ті хто ними керує і несе відповідальність за країну – міністр оборони, прем'єр і президент.
А з іншого боку, навіщо витрачати бюджетні гроші на вітчизняні науку і виробництво, якщо їх можна попиляти разом з російськими терористами?

alex999 ой, тільки не потрібно скочуватись до рівня банальної "зради".
Невже ви наївно вірите в все те, що пишуть в наших ЗМІ про наш ВПК? Я чим більше спілкуюсь з представниками обох сторін, тим більше переконуюсь, що в переважній більшості, наш ВПК випускає якісні і гучні заяви, а продукцію випускає низькоякісну і занатто дорогу.
Скільки було розмов про продукцію "Телекарта" про те, що вона відповідає світовому рівню і таке інше, а на виході коли закупили партію радіостанцій для восьмого полку спецназу виявилось, що це ще те УГ, яке і рядом не стоїть з закордоними аналогами. Коли МО оголосив тендер на закупку тактичних засобів зв'язку то "Телекарт" вийшов з ціною вдвічі більшою з іноземні аналоги. Купили значно кращі "Харіси", так і тут роздули "зраду", що купили не тієї системи.
Можна згадати про немаючих аналогів двигуни серії 3ТД, які майже вдвічі дорожчі за зарубіжні аналоги, зажерлеві, мають низький моторесурс. Я не дуже здивований, що МО вимагає встановлення на БТР-4 "Дойців".
Візьмемо наприклад продукцію "Фотоприбора", який теж рекламує її на всіх рівнях, але вибачайте, коли справа прийшла до діла, заявлена ціна на танкові тепловізери була в півтора рази більша за білоруські аналоги.
Цей список можна продовжувати і продовжувати, навіть з цією "Вербою" ІМХО не все так гладко. Послухайте, що каже цей дядько, прям по Фрейду, тезісно:
1. У нас є офігенна РСЗО.
2. Дайте нам 16 млн. і сім місяців.
Все, далі у мене слухати бажання не має, тому що верогідність пропилу вже занато висока.
Ви, наприклад, коли організовуєте фірму з пошиву одягу, ви ж не біжите відразу в МО з криком, дайте мені бабло я одіну всю армію за один місяць? Ви йдете в банк берете кредит, налогоджуєте виробництво і йдете к замовнику з вже з готовою продукуцією і з готовими розрахунками щодо об'ємів можливого виробництва. Це буде більш правильно ніж відстігнути комусь, взяти замовлення і видати низькоякісну продукцію? Не згодні?
Так чому МО має у випадку з ОВТ купувати "кота в мішку"?

Раніш в МО була система, яка повністю себе оправдувала і згідно з якою, якщо підприємство хоче вийти на внутрішній ринок озброєння, то воно має:
1. Само розробити ТТЗ опираючись на власні можливості і світові зразки.
2. Само виготовити прототип і вийти з ним на світовий ринок.
3. Само зацікавити іноземного покупця і на його кошти огранізувати серійне виробництво.
Все, тільки після цього МО буде серьозно розглядати цей зразок ОВТ.

Вибачайте, але я вже перестав вірити голословним заявам про немаючиханалогів зразків ОВТ, які наш ВПК здатний випускати сотнями, а то і тисячами тільки дайте трохи грошей, бо по факту, все це виявляється здебільше "мильною кулькою" і підставою для пропилу.

ІМХО в пустому викиданні бабла на збагачення хапуг з УОП, чи ще когось, хто прикриваючись війною намагаються всучити МО непотріб теж мало сенсу.

ПМ: А хто звинувачує "Південне" у відсутності ракет? Щось це пройшло повз мене.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 06 грудня 2015 15:45

Усі ці літалки/стрілялки (в умовах цілком реального, а не віртуального, агресора під боком) кому більше потрібні – підприємствам чи державі?
Щодо закупівлі за кордоном трохи дешевше.
Як правило такі розмови виникають після відповідного цільового зацікавлення методом заносу чемоданів з грошима.
І державні інтереси (а це крім кінцевих виробів ще і робочі місця, зарплати, податки) в цих випадках стоять в самому низу пріоритетів (якщо взагалі стоять).

alexeizin написав:Само розробити ТТЗ

Вам не здається, що це вже занадто, коли великозоряні паркетні тупаки з МО не можуть сформулювати – що потрібно армії від науки і промисловості?

alexeizin написав:2. Само виготовити прототип і вийти з ним на світовий ринок.
3. Само зацікавити іноземного покупця і на його кошти огранізувати серійне виробництво.
Все, тільки після цього МО буде серьозно розглядати цей зразок ОВТ.

Я чомусь уявив собі осінь 1941, Сталін викликає Морозова, Котіна, Гуревича, Ільюшина, Лавочкіна і каже: "Ви там зробіть що-небудь, вийдіть на світовий ринок, зацікавте іноземного покупця, а потім я прийду, подивлюсь на результат і можливо дам якісь грошенята на придбання ваших іграшок".

Щодо "попилу" – не переконливо. Якщо Замовник дійсно уявляє що він хоче і зацікавлений в кінцевому результаті – ймовірність того що гроші підуть не за призначенням дуже мала.

Щодо "Верби"
Я не знаю що зараз відбувається.
Якщо це дістали каракатицю 2001 року (ще і з окремою ТЗМ) для чергового сеансу самопіару Романова – тоді без коментарів.
Якщо це відпрацювання елементів автоматизованої системи управління вогнем майбутнього БФРК шляхом встановлення їх на існуючі БМ-21 під час КР – я це вітаю і підтримую.
Але не виробництво повних аналогів артилерійської частини БМ-21 з нуля.

alexeizin написав:ПМ: А хто звинувачує "Південне" у відсутності ракет? Щось це пройшло повз мене.

Ви не звинувачували.

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 06 грудня 2015 17:54

alex999 написав:Усі ці літалки/стрілялки (в умовах цілком реального, а не віртуального, агресора під боком) кому більше потрібні – підприємствам чи державі?
Щодо закупівлі за кордоном трохи дешевше.
Як правило такі розмови виникають після відповідного цільового зацікавлення методом заносу чемоданів з грошима.
І державні інтереси (а це крім кінцевих виробів ще і робочі місця, зарплати, податки) в цих випадках стоять в самому низу пріоритетів (якщо взагалі стоять).

А підприємства, це не держава? В Штатах, армію озброюють приватні підприємства і кожен з них бореться за право бути підрядчиком МО, бо це не тільки бабло, а і престиж.
alex999 написав:Вам не здається, що це вже занадто, коли великозоряні паркетні тупаки з МО не можуть сформулювати – що потрібно армії від науки і промисловості?

А раніш такого не було?
Багато видатних зразків ОВТ створювались далеко не по ТТЗ МО, а інколи взагалі наперекір оним.
Згадайте історію створення Т-34, ППШ, ЗіС-3, Т-64 та інші.
alex999 написав:Я чомусь уявив собі осінь 1941, Сталін викликає Морозова, Котіна, Гуревича, Ільюшина, Лавочкіна і каже: "Ви там зробіть що-небудь, вийдіть на світовий ринок, зацікавте іноземного покупця, а потім я прийду, подивлюсь на результат і можливо дам якісь грошенята на придбання ваших іграшок".

Все це потрібно робити до початку війни.
alex999 написав:Щодо "попилу" – не переконливо. Якщо Замовник дійсно уявляє що він хоче і зацікавлений в кінцевому результаті – ймовірність того що гроші підуть не за призначенням дуже мала.

"Замовник", це якесь абстрактне поняття. Хто конкретно від МО має обійматися тим, щоб тримати зв’язок з підприємствами, знати їх технологічні можливості і робити експертну оцінку їх пропозиціям? Хто має оцінити, що наприклад "Верба" це перспективний зразок, а вкладувати бабло в доопрацювання харківського "Планеру" недоцільно?
Якщо плануєте повісити ці обов’язки на управління озброєння ГШ МО, офіцери якого після розформування оперативних командувань взяли на себе весь облік ОВТ і боєприпасів ЗС України, то вони цей обсяг банально не потягнуть, бо зараз працюють по 10-12 годин щоденно без вихідних і свят.
Для того, щоб замовник (МО) мав можливість розуміти, що йому потрібно, має діяти якась наукова організація під його егідою, наприклад інститут стратегічного планування чи щось на зразок цього. Хто і коли виділяв кошти на щось подібне? У нас на протязі існування незалежної України ми тільки те і робили, що скорочували всіх і вся.
Саме тому і діяла та структура оцінки перспективності ОВТ, яку я описував вище.
alex999 написав:Щодо "Верби"
Я не знаю що зараз відбувається.
Якщо це дістали каракатицю 2001 року (ще і з окремою ТЗМ) для чергового сеансу самопіару Романова – тоді без коментарів.
Якщо це відпрацювання елементів автоматизованої системи управління вогнем майбутнього БФРК шляхом встановлення їх на існуючі БМ-21 під час КР – я це вітаю і підтримую.
Але не виробництво повних аналогів артилерійської частини БМ-21 з нуля.

Мені також зараз важко оцінювати цей зразок ОВТ з точки зору його перспективи, На словах ця техніка досить перспективна, але нажаль останні факти про рівень продукції нашого ВПК, мені підказують, що тільки словам довіряти не можна.

Далі

Повернутись до Артилерія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість