Протикорабельна ракета «Нептун» КБ "Луч"

Модератори: Global Moderators, News

Isidor
Member
Member

Re: Протикорабельна ракета «Нептун» КБ "Луч"

Повідомлення Isidor » 25 серпня 2018 19:25

[quote="AlexT"]Шановний Isidor-е! Думав не вдповідати після змістовного поста gvpretorian, з яким погоджуюсь. Але, дискусія продовжилась, тому вирішив і самому відповісти на Ваше повідомлення.

Це добре, що є якесь порозуміння.
Що до сайту "Луча" - це таке ж як і сайт "Укрспецекспорта". Деза. Така вже в нашій державі технічна політика. Подаємо одне, а на самому ділі все інакше. Але одна теза з вашого розгорнутого аналізу показала, що Ви інформацією володієте на рівні інтернету.

Алекс-Т. Пересмикуєте. Якщо не вводите в оману. Подивіться уважно, що таке 3М14-3М54-91П. А, про яку ЗУР Ви говорите, яка споріднена з сімейством 3М14-3М54-91П?

Комплексом "Калібр-Бірюза-Ответ" в Україні займались з 1987 року, як головні розробники морської надводної компоненти. Була спеціальна постанова КПРС та Ради Міністрів. І до комплексу, спеціально, за подачею Миколаєва, через Мінсудпром і постанову вводили новітню (на той час) ЗКР великої дії. Військово-промислова комісія погодилась. Такий комплекс мав би вийти на випробування в 1993-1994 рр. Цього в Інтернеті ви не знайдете. Ідею цього комплексу, миколаївці та частка флотських фахівців з НЦ ВМСУ, доопрацювали в 90-х, в темі "ЕРІДАН". Так що стримуйте ваші емоції, якщо не знаєте опонента. А все інше - це белетристика, без підкріплення реальними фактичними даними по підприємствам, по виробам, та по тактики їх застосування. На жаль усього "технарі" і сьогодні не можуть розповісти. Для цього є Згурець та сайти

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 25 серпня 2018 21:44

kursiv написав:
AlexT написав: І, зважаючи на те, що пріоритетом для нас є завдання максимально підвищити ціну вторгнення, а не загинути з музикою (вражаючи економічну інфрастуктуру супостата) за найнижчу ціну й найкоротші терміни, то рішення було прийнято правильно.

Я розумію і згоден з Вашими аргументами та позицією в дискусії з опонентом(и).
Але тільки не це положення. Воно мені здається нелогічним, але я не буду заперечувати (після Ваших слів) - можливо, я чогось не розумію в цьому питанні.
Буду вдячний за пояснення - чому Ви вважаєте, що враження економічної інфраструктури ворога не підвищює ціну його вторгнення?
P.S. Враженний Вашими витримкою та терпінням - адже там ще та специфіка... :good:

Дякую!

Спробую пояснити. Наші точкові удари по інфраструктурі в глибині РФ
1. не завдадуть суттєвої шкоди РФ, але не вплинуть на припинення агресії (грубо кажучи не зупинить танкові колони і не зупинить бомбардування наших міст)
2. навпаки, РФ по повній використає руйнування та мирні жертви для виправдання своєї агресії: вони це вміють, повірте.
3. призведе до мобілізації населення РФ проти України: гроби мертвих солдат з України перетворяться на сакральну жертву - нам це треба?
4. світова спільнота не любить і засуджує руйнування цивільної інфраструктури - навіщо їх злити?
5. світова спільнота боїться росію і буде шукати будь-які найменші причини відмовити нам у допомозі - удари по інфраструктурі в РФ - це можливість виправдати таку відмову. Воно нам треба?

Наш порятунок: це збільшення ціни вторгнення: кожен додатково вбитий російський солдат, знищений танк, потоплений корабель, збитий літак - це те, що стримує ворога від повномасштабної війни. А знищення Кримського мосту нічого не дасть: він їм і так не потрібен - вони прекрасно обходидились паромами до цього. В логістиці він нічого не змінив.

Знищення пари трійки електростанцій нічого не дасть. Навіть знеструмлення всієї європейської частини РФ нічого нам не дасть. Ще раз: танки це не зупинить, бомбардування нас не зупинить теж.

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 25 серпня 2018 21:49

Isidor написав:
AlexT написав:Шановний Isidor-е! Думав не вдповідати після змістовного поста gvpretorian, з яким погоджуюсь. Але, дискусія продовжилась, тому вирішив і самому відповісти на Ваше повідомлення.

Що до сайту "Луча" - це таке ж як і сайт "Укрспецекспорта". Деза. Така вже в нашій державі технічна політика. Подаємо одне, а на самому ділі все інакше. Але одна теза з вашого розгорнутого аналізу показала, що Ви інформацією володієте на рівні інтернету.

Так, Ви праві, всі мої знання з Інтернету. Диванний іксперт, так би мовити.
Щодо "Луча" - можливо й деза. Але, звідкись "Стугни", "Фаларіки" й "Комбати" з'являються. І хтось їх розробляє. І більше того, окрім Вас і шановного alex999 авторство "Луча" не оспорює. "Луч" нахабно постить відео про передачу партій ПТРК до війська - і ні в кого немає претензій, типу, "чуваки, то не ви - то ми зробили!" Ці нахаби з "Луча" постять якісь відео пусків модернізованих ЗУР С-125 - і знову ані чи-чирк! :shock:
Isidor написав:
AlexT написав: Пересмикуєте. Якщо не вводите в оману. Подивіться уважно, що таке 3М14-3М54-91П. А, про яку ЗУР Ви говорите, яка споріднена з сімейством 3М14-3М54-91П?

Комплексом "Калібр-Бірюза-Ответ" в Україні займались з 1987 року, як головні розробники морської надводної компоненти. Була спеціальна постанова КПРС та Ради Міністрів. І до комплексу, спеціально, за подачею Миколаєва, через Мінсудпром і постанову вводили новітню (на той час) ЗКР великої дії. Військово-промислова комісія погодилась. Такий комплекс мав би вийти на випробування в 1993-1994 рр. Цього в Інтернеті ви не знайдете. Ідею цього комплексу, миколаївці та частка флотських фахівців з НЦ ВМСУ, доопрацювали в 90-х, в темі "ЕРІДАН". Так що стримуйте ваші емоції, якщо не знаєте опонента. А все інше - це белетристика, без підкріплення реальними фактичними даними по підприємствам, по виробам, та по тактики їх застосування. На жаль усього "технарі" і сьогодні не можуть розповісти. Для цього є Згурець та сайти

Пробачте, якщо я Вас образив. Як мені здавалось я поводжу себе стримано й поважно до шановних експертів, оскільки не маю ні фахової підготовки, ні досвіду військової служби, ні досвіду роботи в оборонній галузі. Ще раз перепрошую, якщо я Вас чимось образив чи був нечемним!

Але, де ЗУР? Чи вона була розроблена (розроблялась) на основі 3М14? :wink: Я не фахівець, обчитався Згурця і Ко, але, як мені здається, КР і ЗУР мають трішечки відмінну конструкцію, двигуни, принципи застосування, профілі польоту, перевантаження, потребують трішечки відмінних способів наведення, трішечки інших ГСН і т. д. і т. п.

Скажу чесно: я не розумію, як із КР можна зробити ЗУР! От, як фахівець, розкажіть мені, будь ласка, от як це можливо? Наперед вдячний!

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 25 серпня 2018 22:05

Josiah написав:Чесно кажучи не розумію суперечки "якого типу ракети більш небезпечні для РФ".

За великим рахунком вони для України мали б зараз однакову користь (невелику). Деблокада портів на азовському морі не буде здійснена ні з ракетами "Нептун", ні з ракетами від КБП, ні без них.
У випадку блокади чорноморських портів (якщо/коли росіяни будуть зупиняти/обшукувати вантажні судна через "можливу небезпеку для (вкрадених в нас) вишок") протикорабельні ракети також не будуть використані.
Десантна операція буде здійснена лише в випадку коли росіяни або попередньо знищать носії ПКР "калібрами" чи з повітря, або заздалегідь переконаються що ніякі засоби ураження проти них не будуть використані. Наприклад, тому що тітушня/мирні жителі влізуть на бази або оточать їх. (Пригадується конфлікт в Одесі довкола аеродрома "Школьний" та дії РФ в Криму).

Якщо "десант з бомбардуванням" чи "десант за кримським сценарієм" зараз дуже гіпотетичні, то блокада чорноморських морських перевезень за прикладом Азову - ймовірні. І Україні потрібніші кораблі, здатні супроводжувати конвої, літаки та засоби спостереження за морем/контролю обстановки. А "Нептун" (Чи гіпотетична ракета від КБП) це хоча і непогано, але на стан речей не дуже впливає.

ПКР - це засіб підвищення вартості вторгнення в разі повномасштабної агресії. І "Нептун" - це просто проект, який знаходиться на дальшій стадії розробки, ніж будь-який інший проект. От і все.

Що стосується блокади портів, то для цього є морське право. І міжнародні суди. І в них ми можемо зробити більше, ніж будь-які конвої. Приклад Нафтогазу дуже показовий. По вишкам теж прийде час.

Те, що я написав Вам здасться дивним і наївним. Але, Ви з часом побачите, що наші шанси в міжнародних судах дуже високі.

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 25 серпня 2018 22:22

Стосовно сценарію повномасштабного вторгнення, то я вже писав кілька разів. Наведу й тут порівняння "Бурі в пустелі" й сценарію повномасштабної війни РФ проти України:

Анти-хусейнівський Коаліція в 1990-му році використовувала до 2000 літаків, які скинули 80 000 т бомб і ракет, десятки тисяч високоточних боєприпасів за 1,5 місяці повітряного наступу і втратили понад 70 літаків і вертольотів, маючи в супротивників авіацію і ППО порівнянну по кількості з ВСУ.

Росіяни мають можливість виділити проти України максимум (!) 700-800 бойових літаків (реалістично до 500 одиниць), не маючи запасу часу в 1,5 місяців постійних бомбардувань. Росіяни зможуть задіяти тільки до 1000 крилатих і балістичних ракет, у той час, як союзники використали десятки тисяч високоточних боєприпасів (правда, "Томагавків" було тільки близько 300).

Союзники забезпечували у 700-800 бойових вильотів щодня. Росіяни навряд чи зможуть витримати більше 200.

Смію зауважити, що наше ППО кілька більш досконале, ніж те, яке мав Ірак. А технічна перевага російської технічної думки над радянської технічної думкою (так, наша авіація та ППО - це радянські системи) не так разюча, як тоді в небі над Кувейтом та Іраком.

Моя думка, що втрати російських соколів складуть не менше 150-200 машин тільки в перший тиждень повномасштабного повітряного наступу Росії (я, якщо чесно, дуже скромно підійшов до оцінки). Вважаю, що українська авіація буде знищена повністю, організована система ППО перестане існувати, Росіяни зможуть знищити значну кількість основних стратегічних об'єктів (ППД частин, бази зберігання, штаби, вузли зв'язку, мости, ж. Д. Вузли, електростанції, ін.)

Але, ППО збереже можливості діяти і завдавати шкоди. Наземне опір теж не буде зламано. Для цього потребуються додаткові тижні і місяці бомбардувань, аналогічні тим, які здійснювали війська коалііціі в пустелі. Хочу також зауважити, що Україна пропонує кілька кращі можливості для маскування, ніж Ірак.

Тому, тільки збільшення вартості вторгнення вберігає й вберігатиме нас від великої війни.

Isidor
Member
Member

Повідомлення Isidor » 25 серпня 2018 23:18

AlexT написав:
Isidor написав:
AlexT написав:Шановний Isidor-е! Думав не вдповідати після змістовного поста gvpretorian, з яким погоджуюсь. Але, дискусія продовжилась, тому вирішив і самому відповісти на Ваше повідомлення.

Так, Ви праві, всі мої знання з Інтернету. Диванний іксперт, так би мовити.
Щодо "Луча" - можливо й деза. Але, звідкись "Стугни", "Фаларіки" й "Комбати" з'являються. І хтось їх розробляє. І більше того, окрім Вас і шановного alex999 авторство "Луча" не оспорює. "Луч" нахабно постить відео про передачу партій ПТРК до війська - і ні в кого немає претензій, типу, "чуваки, то не ви - то ми зробили!" Ці нахаби з "Луча" постять якісь відео пусків модернізованих ЗУР С-125 - і знову ані чи-чирк! :shock:
Шана тим, хто зміг клонувати "радянсько-російські" ПТУРи другої генерації і запустити в серію.Зато звичайний РПГ купляємо у американців Хоча що ми виграли. Коштовний ПТУР який може пробити Т-72 в лоба? Ми що готовимся до наступної Курської або Сінайської битви? З таким же успіхом могли би не утілізувати "Малютки" а модернізувати/відремонтувати і наситити їми війська. Значно дешевше і скоріше. Для війні на сході - саме то. . Далі розробляти ПТУРи третьої генерації, наприклад типу "Спайк". Бо всі ці "Фаларіки", "Комбати" - це гарно, піар на штучних примірниках, але не замовляється.Всі хочуть нове.. Немає розрекламованої бікаліберної ЗКР для "Оси", а про "Барьер-ВК" я вже писав. Та і С-125 - це не "Луч", а більше "Радіонікс". А от своєї ЗКР, на базі семенівської "Грані" - теж немає... Ну то таке. Ви ще багато чого не знаєте.
Isidor написав:
AlexT написав: Пересмикуєте. Якщо не вводите в оману. Подивіться уважно, що таке 3М14-3М54-91П. А, про яку ЗУР Ви говорите, яка споріднена з сімейством 3М14-3М54-91П?

Пробачте, якщо я Вас образив. Як мені здавалось я поводжу себе стримано й поважно до шановних експертів, оскільки не маю ні фахової підготовки, ні досвіду військової служби, ні досвіду роботи в оборонній галузі. Ще раз перепрошую, якщо я Вас чимось образив чи був нечемним!

Але, де ЗУР? Чи вона була розроблена (розроблялась) на основі 3М14? :wink: Я не фахівець, обчитався Згурця і Ко, але, як мені здається, КР і ЗУР мають трішечки відмінну конструкцію, двигуни, принципи застосування, профілі польоту, перевантаження, потребують трішечки відмінних способів наведення, трішечки інших ГСН і т. д. і т. п.
Скажу чесно: я не розумію, як із КР можна зробити ЗУР! От, як фахівець, розкажіть мені, будь ласка, от як це можливо? Наперед вдячний!

Про Ваш досвід мені не цікаво - то ваші досягнення. Я ні де не писав про ЗУР на основі ПКР. Було сказано про морський комплекс ракетного озброєння ("четверчатку), в якому є уніфіковані елементи для МО: пускова установка, транспортно-пусковий контейнер, апаратура предстартової підготовки, назема техпозиція, автопарк, єдина система підготовки особового складу. А для промисловості - це єдиний проектант (КБ "Новатор") та виробник - Завод імені Калініна. Так, "Новатор" розробляв і ЗКР и ракети "воздух-воздух" (як прототип ЗКР) з автономними принципами наведення. Але це не склалось у Союзі.Тепер це російська проблема. От саме такі ідеї і покладено в тему ЕРІДАН, до якої були залучені і КБ "Луч" і КБП. Причому, в українському варіанті була задумана і балістична малогабаритна протикорабельна і крилата ПКР и ПЧР і два типи ЗКР (аналог 9М38 і мала, на основі "Грані"). Потім заявили - непотрібно, навколо одні "друзі". А сьогодні ті ж діячі заявляють - "Ми були ідеалістами, ми повірили в Будапештську угоду..." Так ось і нам не потрібно бути ідеалістами, а ретельно (без патріотичної завіси але і без зайвого критиканства) розбиратись зі всіма подіями. Бо на всі ці експерименти йдуть НАШІ ГРОШІ!

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 26 серпня 2018 07:27

Now we're talking! :D
Isidor написав:Про Ваш досвід мені не цікаво - то ваші досягнення. Я ні де не писав про ЗУР на основі ПКР. Було сказано про морський комплекс ракетного озброєння ("четверчатку), в якому є уніфіковані елементи для МО: пускова установка, транспортно-пусковий контейнер, апаратура предстартової підготовки, назема техпозиція, автопарк, єдина система підготовки особового складу.

Отже, уніфіковані елементи. Все решта різне. Погоджуюсь, що треба уніфікувати максимально автопарк, апаратуру передстартової підготовки. Але, ПУ вже будуть різні, ТПК - теж краще мати різні - ми не обмежені, скажімо, розміром торпердного апарату, і, якщо простіше й легше зробити різні ТПК - то робимо. Якраз єдність ТПК "Нептуна" й С-300 так жорстко була Вами розкритикована!
Isidor написав:А для промисловості - це єдиний проектант (КБ "Новатор") та виробник - Завод імені Калініна. Так, "Новатор" розробляв і ЗКР и ракети "воздух-воздух" (як прототип ЗКР) з автономними принципами наведення.

О! КБ "Новатор"! "Новатор", а не КБ "Південне"! І, як Ви писали, були залучені КБ "Луч" і КБП! А чи не майже те ж саме робиться зараз? Тільки "Новатор" знаходиться у тіні розробки, і "Луч" в наслідок несправедливої і нечесної конкуренції (тут погоджуюсь!) вийшов на перші місця: "Луч" - головне КБ, а інші виконують роботи, в яких вони спеціалізуються. Як ми це бачили участь "Південного" в проекті "Вільхи".
Isidor написав:Але це не склалось у Союзі.Тепер це російська проблема.

Ну, росіяни ЗКР так і не вліпили в свою "четверчатку". Досі.
Isidor написав:От саме такі ідеї і покладено в тему ЕРІДАН, до якої були залучені і КБ "Луч" і КБП. Причому, в українському варіанті була задумана і балістична малогабаритна протикорабельна і крилата ПКР и ПЧР і два типи ЗКР (аналог 9М38 і мала, на основі "Грані").

Ще раз: до якої були залучені і КБ "Луч" і КБП! залучені - ключове слово! Так і зараз залучені різні КБ й заводи. Біль для Вас та шановного alex999 у тому, що цим займається саме "Луч", а не "Південне". А, я, після того, що дізнався, жалкую, що не "Новатор"! Бо саме він був, як Ви написали, головним КБ! Але, сталось те, що сталось: головне КБ тепер "Луч", бо на момент прийняття рішення "хунтою" про те, що робити далі
- саме в них був еталонний зразок Х-35
- саме вони найдовше й надетальніше проробляли ПКР разом із росіянами
- саме вони мали проект "Нептуна" на дальшій стадії розробки, ніж усі інші КБ
- сам в цей проект потребував найменшого фінансування
Isidor написав:Потім заявили - непотрібно, навколо одні "друзі". А сьогодні ті ж діячі заявляють - "Ми були ідеалістами, ми повірили в Будапештську угоду..."

Так, політики України вважали, що довкола друзі. Тільки, коли хтось із сучасного військово-політичного керівництва говорить, що "Ми були ідеалістами, ми повірили в Будапештську угоду...", то він бере чужий гріх на свою голову, бо більшість із тих, хто був при владі не мали достатньо вплиу на прийняття цих рішень.
Isidor написав:Так ось і нам не потрібно бути ідеалістами, а ретельно (без патріотичної завіси але і без зайвого критиканства) розбиратись зі всіма подіями. Бо на всі ці експерименти йдуть НАШІ ГРОШІ!

Погоджуюсь! Намагаюсь розібратись. За що вдячний Вам і шановному alex999! Але, досі я бачу те, що я писав і написав вище в цьому пості: сталось те, що сталось: головне КБ тепер "Луч". Бо,
- саме вони мали проект "Нептуна" на дальшій стадії розробки, ніж усі інші КБ
- сам в цей проект потребував найменшого фінансування

gvpretorian
Member
Member

Повідомлення gvpretorian » 26 серпня 2018 11:33

О. Дякую Isidor за нову та цікаву інфу. Якщо мої виводи вірні - розроблялася система на зразок американської увп мк41? Единий комплекс введення предстартових даних, единий стандартнмй тпк? Абсолютно вірна система, яка дозволяє уніфікувати ряд систем. Проте вона так чи інакше не приведе до значної уніфікації засобів ураження бо уніфікувати пкр та зур вкрай важко в силу протилежних вимог по гсн, перенавантаженням, паливу та інше. Що заважає нам рухатися в цьому напрямку? Ув'язуй габарити Нептуна чи іншої пкр (надзвукової наприклад), нової зур чи отр, приймати єдиний формат даних?
Під кожен засіб можна спокійно найти свої цілі і завдання. Наприклад для нептуна малі пкр та кораблі до 4-5 тис.тон, для надзвукової (якщо осилимо) 1135 і вище, зур - зрозуміло. Тим більше нептун можна заточити і під наземні цілі, якихось завад тут не має.

Isidor
Member
Member

Повідомлення Isidor » 26 серпня 2018 13:35

gvpretorian написав:О. Дякую Isidor за нову та цікаву інфу. Якщо мої виводи вірні - розроблялася система на зразок американської увп мк41? Единий комплекс введення предстартових даних, единий стандартнмй тпк? Абсолютно вірна система, яка дозволяє уніфікувати ряд систем. Проте вона так чи інакше не приведе до значної уніфікації засобів ураження бо уніфікувати пкр та зур вкрай важко в силу протилежних вимог по гсн, перенавантаженням, паливу та інше.

По такий вельми перспективній схемі у 2000-х пішов весь військово-морский бомонд. Це не тільки піонери - США, але й і Європа (SILVER) і Китай і навіть Ізраїль-Індія та ПАР (DENEL) працють на цією проблемою. Для кораблів, так як і для наземних засобів ППО, самою консервативною компонентою є пускова установка. А електроніку, боеприпас можливо вдосконалювати скільки завгодно. Головне не займати зовнішні електричні зв'язки (кабелі, бортраз'єми) та по габаритах входити в уніфікований контейнер. І це вже дало результат на міжнародному рівні. Є протоколи спряження проміж "Мартін Марієтта" (виробником ПУ Мк41) і "Рейтон" (СУ) та MBDA по застосуванню ЗКР "ASTER" та "Sea Ceptop", а також ПКР ММ40 Бл.3 та крилатих ракет "SCALP" з ТПК, уніфікованого під Мк41.
Це технічна політика яка примушує різних виробників створювати свої "іграшки" під єдину ідею, що єкономічно та технологічно вигідна Державі. Візьміть приклади 70-80 років. Що не ракета, по нові РЛС, транспортні засоби, пускові пристрої і таке інше. Всі при ділах, премії, ордена, звання... В 70-х ми вперше зіштовхнулись з цією проблемою, коли в Миколаєві перебудовували корабель проекту 61 з ЗРК "Волна-М" на експериментальний зразок ЗРК "Ураган", дуже схожий на американський "TARTAT". Перше питання яке у нас, молодих конструкторів, виникло: а за яким дияволом виймати барабани ЗіФ-101, та засовувати нові барабани 3С90 фірми Яскіна? Чому не доопрацювати ЗКР, щоб вона могла застосовуватись зі старої ПУ, тим більш їх на флоті було десятки? Відповідь - ві нічого не розумієте. Бо це Ленінська премія і зірки героїв, а так якісь там медальки. Об'єм модернізації був такий, що це далі не пішло. А могло бути інакше. Зараз, на жаль, ми йдемо тим же шляхом...
І ще є одне. Я не "плачусь" за КБП. У них теж був гарний прототип - харьківська Х-55. Але росіяни зробили все, щоб тема "Коршун" в КБП (і в Україні - в загалі) не мала продовження. Так був "підсунутий" макет Х-35, а всі зразки Х-55 були знищені, як і технологічне обладнання по її виробництву. Приклад - ціла низка от таких статей http://nvo.ng.ru/armament/2011-12-23/12_rockets.html. І це вже друга хвиля. Перша була у 2005-2007 рр. І наше керівництво дрогнуло. Висновки робіть самі...
Востаннє редагувалось Isidor в 26 серпня 2018 14:16, всього редагувалось 1 раз.

Josiah
Member
Member

Повідомлення Josiah » 26 серпня 2018 14:15

Що стосується блокади портів, то для цього є морське право. І міжнародні суди. І в них ми можемо зробити більше, ніж будь-які конвої. Приклад Нафтогазу дуже показовий. По вишкам теж прийде час.

Те, що я написав Вам здасться дивним і наївним. Але, Ви з часом побачите, що наші шанси в міжнародних судах дуже високі.

Приклад Нафтогазу тут ні до чого, на жаль, тому що суперечка "Нафтогазу" йшлася довкола боргів які мали б бути виплачені сторонами в майбутньому. А блокада вже наносить і продовжуватиме наносити економічну (і політичну, і соціальну) шкоду в реальному часі. І те що вона можливо буде (а можливо не буде) частково відшкодована через десять років це погана втіха.

Покладати всі надії на суди звичайно можна, але це теж саме що казати "Нептун"/будь яка інша система/військова частина нам непотрібні, тому що в разі повномасштабної війни в нас будуть великі перспективи в судах з огляду на міжнародне право".

Про такі ідеї власне вже висловився Isidor
Потім заявили - непотрібно, навколо одні "друзі". А сьогодні ті ж діячі заявляють - "Ми були ідеалістами, ми повірили в Будапештську угоду..." Так ось і нам не потрібно бути ідеалістами, а ретельно (без патріотичної завіси але і без зайвого критиканства) розбиратись зі всіма подіями.

Потім теж будуть розмови про "ми були ідеалістами, ми думали що флот не потрібен".
"Майте чудову каву"

gvpretorian
Member
Member

Повідомлення gvpretorian » 26 серпня 2018 15:09

От тут згоден із паном Isidor- стандартизація повинна бути від цього нікуди не дітися, принаймі це гарна економія в грошах. Будемо сподіватися що не все втрачено. Була інфа що на Хазі документація по Х-55 залишилася. Єдина проблема, з носіями в нас під цю ракету не дуже, точніше ніяк.

stailker
Member
Member

Повідомлення stailker » 26 серпня 2018 17:03

Ваша логика - флудильня образца 2000х годов. Переполненная логикой "комплекса неполноценности". Прекращайте.

- Предлагаю считать ракету Нептун унифицированной базой для флота, авиации, берегового комплекса. С принципами наведения - иннерциальной, радиолокационной, телевизионной, ГЛОНАС-ЖПС. Плюс на ее базе построена еще противолокационная, хотя тот режим может біть построен, как режим АРГСН.
Єто отдельное сверхверное направление, с исчерпанием по массо-габариту.

КР дальности 500-800, и 1500-2500 нужно строить на базе Коршуна. ИМХО и однозначно.

stailker
Member
Member

Повідомлення stailker » 26 серпня 2018 17:11

Облик финального изделия - єто ламерство. Ключивым является наполнение, применение и носитель.

Главным является крнитические технологии и наполнение. Облик изделия, а 95% обозревателей мыслят обликом - ЭТО НЕ ВАЖНО, это НЕ СТАНДАРТИЗАЦИЯ.

- Когда же вы повзрослеете?

Стандартизация годится по - двигателю, системе прицеливания, наведения, системам и агрегатам. А далее к ТТХ, функции и задачи - будет новый облик. И облик не имеет значение.

stailker
Member
Member

Повідомлення stailker » 26 серпня 2018 17:16

gvpretorian написав:От тут згоден із паном Isidor- стандартизація повинна бути від цього нікуди не дітися, принаймі це гарна економія в грошах. Будемо сподіватися що не все втрачено. Була інфа що на Хазі документація по Х-55 залишилася. Єдина проблема, з носіями в нас під цю ракету не дуже, точніше ніяк.

комплекс неполноценности и ламерства!

- Украина разработчик каких угодно НОВЫХ ракет. Х-55 уже не может быть уже никогда, это будет уже другая ракета.

gvpretorian
Member
Member

Повідомлення gvpretorian » 26 серпня 2018 17:55

:))) зрозуміло що х-55 вже не буде бо принаймі тієї начинки вже не має, все потрібно робити з нуля. На базі нептуна можна робити легку кр до 300-350 під різні носії та різні гсн - сімейство NSN/MSN в приклад. На базі х-55 або нової розробки - від 500км для морських та повітряних носії. Проте ніхто не заважає уніфікувати їх по тпк, системам введення даних та іншим. Це здешевлює банально інфраструктуру збільшує серію і зменшує ціну одиниці.

Поперед.Далі

Повернутись до Артилерія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей