Украинские ПТУР и ТУР

Модератори: Global Moderators, News

congo
Member
Member

Re: Ствольна артилерія СВ ЗСУ

Повідомлення congo » 13 березня 2015 17:57

Lans Дим. змінює коєфіцієнт розсіювання, створює ефект "екрану" для підсвітки
подробиці читайте тут C.F.Foss. ARPAM demonstrator unveiled. - Janes Defence Weekly 4 November 1995.
можете наприклад тут http://armor.kiev.ua/ptur/armor/arpam.html подивитись
В стандартном варианте 3 гранаты создают дымовой экран 50 м шириной, 8 м высотой на расстоянии 70 м от танка за 2 секунды. Время "жизни" дымовой завесы составляет от 30 до 90 секунд в зависимости от погодных условий.
здесь водки нет

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 13 березня 2015 18:57

congo подсветка используется в системах с полуактивным лазерным наведением (на лазерное пятно), например американских хелфайрах
тут же используется лазерно-лучевая система наведения, малочувствительная к организованным помехам, плюс еще и ракета поначалу вообще летит с превышением
"...А кроме того, я утверждаю, что Карфаген должен быть разрушен..."

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 13 березня 2015 19:01

congo написав:Lans Дим. змінює коєфіцієнт розсіювання, створює ефект "екрану" для підсвітки
подробиці читайте тут C.F.Foss. ARPAM demonstrator unveiled. - Janes Defence Weekly 4 November 1995.
можете наприклад тут http://armor.kiev.ua/ptur/armor/arpam.html подивитись
В стандартном варианте 3 гранаты создают дымовой экран 50 м шириной, 8 м высотой на расстоянии 70 м от танка за 2 секунды. Время "жизни" дымовой завесы составляет от 30 до 90 секунд в зависимости от погодных условий.

Все це для старих ПТУР з лазерною підсвіткою, тому як вони мають підсвічувати ціль постійно (приклад - "Кастет"), "Стугна / Скіф" на траекторії світять вище цілі, а ракета наводиться на ціль тільки на кінцевій ділянці, за секунду до зустрічі, тому Lans правий, це побрехеньки.

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 13 березня 2015 19:08

Lans написав:тут же используется лазерно-лучевая система наведения, малочувствительная к организованным помехам, плюс еще и ракета поначалу вообще летит с превышением

Она не то, что "малочувствительна", они (помехи) ей вообще до одного места. т.к. в отличии от ПТУРов предыдущего поколения, аппаратура управления находится не в ПУ, а в самой ракете, единственное на что способна "Штора", это дымовая завеса, но в случае с "Стугной/Скифом" она до одного места.

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 13 березня 2015 19:28

Lans, alexeizin
статистику в студію.
Протокол. стійкості каналу керування в умовах задимлення
ну або напишіть скільки мілісекунд потрібно "вашій о цій стугні" на маневр коли ій в жопу світить "лазерний діот" - на кінцевій ділянці в умовах жорсткого задимлення, а ракета наводиться на ціль тільки на кінцевій ділянці, за секунду до зустрічі, і як їй команду на маневр подадуть, про резервному каналу на ТАИ-43 в дівоцтві Telefunken?

бо Ваші умозрітєльні заключенія не вражають, вибачте якщо образив.
здесь водки нет

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 13 березня 2015 19:55

congo написав: і як їй команду на маневр подадуть, про резервному каналу на ТАИ-43 в дівоцтві Telefunken?

Вибачайте, але це такі дрібниці, що навіть не має про що розповідати. Такий режим був заподіяний ще в 9П149 "Штурм С" (режим "Пыль").
Там, пред пуском, вручну задається дальність на якій ракета буде йти на траеторії превищення, цей режим закінчується за 1000 -1500 м. до цілі, тобто за 2-3 с до зустрічі.
В "Скіфі" трохи по іншому, там цей режим задається до пуску автоматично, бо в комплексі є делекомір, але сенс однаковий.
Востаннє редагувалось alexeizin в 13 березня 2015 20:13, всього редагувалось 1 раз.

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 13 березня 2015 20:13

alexeizin ну і ... навіщо тоді "лазерно_лучова система" керування, і шо вона робить? після "закінчення режиму польоту з траекторією превищення"?
оператор візуально ціль не наблюдає "чорна хмара"
канал керування по лазерному проміню - оптично непроникна "чорна хмара"

за Вашою версією ракета - з керованої перетвоюється на самонавідну.
за моєю - продовжує летіти попереднім курсом. і не обв"язково на ціль.

PS. для ВАС особисто роблю ремарку 100% гарантії не дає навіть виріб №2, а там все просто, у нашому випадку, все набагато складніше.
здесь водки нет

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 13 березня 2015 20:35

congo написав:канал керування по лазерному проміню - оптично непроникна "чорна хмара"

З якого це дива? Мені здається, що ви не правильно розумієте принцип роботи ПТРК з лазерним наведенням. Тут ракета не ловить відображення лазерного проміню від цілі, як скажемо в "Квітнику", а відпрацьовує команди по курсу і тангажу відповідно положення лазерного проміня і ловить його не головною, а тильною частиною. Щоб цьому завадити аерозольну завісу потрібно ставити десь в кілометрі від цілі після того, як цей рубіж пройде ракета.
congo написав:за Вашою версією ракета - з керованої перетвоюється на самонавідну.

Хто вам таке сказав? У неї не має ніякої головки самонаведення.
congo написав:за моєю - продовжує летіти попереднім курсом. і не обв"язково на ціль.

Ракета летить туди куди світить лазерний промінь, а ціль нікуди дінеться за мить до зустрічі, навіть якщо "Штора" і встигне спрацювати бо танк/БМП/БТР, це не літак.

congo написав:PS. для ВАС особисто роблю ремарку 100% гарантії не дає навіть виріб №2, а там все просто, у нашому випадку, все набагато складніше.

А де ви бачили, щоб хтось давав ПТРК 100% коефіциент влучання? Ракета цілком може просто не стати на курс, як це було у мене одного разу, можуть неправильно спрацювати рулі, бачів і таке, але "Штора" просто заточена під протидію іншим комплексам, про що вам вище і розповів Ланс.

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 13 березня 2015 21:01

alexeizin шановний!
я маю на увазі саме зрив каналу керування, в момент коррекції курсу ПТУР
і використовую, розрахуники пані Купріянової, яка описувала математичну модель аерозольної хмари і її вплив на канал керування ПТУР

а Ви мені розказуєте про якийсь кілометер....

(
здесь водки нет

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 13 березня 2015 21:35

congo написав:alexeizin шановний!
я маю на увазі саме зрив каналу керування, в момент коррекції курсу ПТУР
і використовую, розрахуники пані Купріянової, яка описувала математичну модель аерозольної хмари і її вплив на канал керування ПТУР

Я так розумію, що вам до одного місця, що у деяких ПТРК, які використовують лазерний принцип наведення принцип дії різний?
Тоді скажу коротко, "Штора" заточена проти комплексів високоточної зброї з полуактивною головкою наведеня ("Квітник" " Hellfire" (крім L), тощо), або з комплексами, які вимагають постійної підсвідки цілі - 9К116 "Кастет". Хоча оператор ПТРК "Кастету" таки може обдурити "Штору" якщо вручну задасть траекторію ракети вище цілі, а потім на кінцевій ділянці траекторії наведе її на ціль, але для цього потрібний неаби який досвід. В "Скіфу" цей процес автоматизований і більше точний бо дальність виміряється не глазомірно, а за допомогою вмонтованого в комплекс лазерного далекоміра.

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 13 березня 2015 22:28

ну так на сколько я понимаю даже в случае с катетом, экипаж атакованного танка может только спрятаться за аэрозольной завесой сманеврировав
http://btvt.narod.ru/4/shtora1/shtora1.htm

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 13 березня 2015 22:36

alexeizin я так розумію Ви собі щось там сперечаєтесь, з уявним співрозмовником.
таки на здоров"я :)
по таких боєприпасах як Copperhead- Шторі приписують ефективність 0,8
думаю її по "стугні" ефективність (штори) суттєво нижча) - лише засічка роботи лазерного дальноміру і постановка завіси, але при певних умовах це спрацює.

по тонкощам роботи "Стугни" - я таких данних не маю, але при проектуванні тренажерів операторів ПТУР типу "корнет" - враховуються вплив аерозольних хмар, як на оптичний(телевізійний) канал наведення так і на канал керування.

При роботі "стугною" по Т72 з шторою потрібно враховувати і яка БЧ була - і як не пролетіла мимо куди попала (контакт5 теж міг вдало спрацювати тощо.)

формулюю для Вас - димова завіса(аерозольна хмара) змушує оператора помилятись і наводитись по пам"яті, її використання може "зірвати" канал керування, що приведе до уводу ракети від бажаної траекторії

я таки неспішно, передивлюсь що в світі пишуть, мож найду якийсь протокол, з цифірками щоб розмова була більш предметна
здесь водки нет

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 13 березня 2015 22:49

congo слив засчитан, учитесь признавать свои ошибки :D
специально для Вас, повторение сказанно выше, прибор наведения не светит на танк, штора его не обнаруживает, непосредственно наведение на цель осуществляется в последний момент перед поражением, успеет штора среагировать? успеет сформироваться аэрозольное облако (4 сек)? 8-) допустим успела, оператор потерял цель из вида, напомню расстояние от завесы до танка менее 100 м, за какое время эту дистанцию преодолеет ракета и на сколько за это же время переместиться сама цель :)

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 13 березня 2015 23:03

Lans написав:ну так на сколько я понимаю даже в случае с катетом, экипаж атакованного танка может только спрятаться за аэрозольной завесой сманеврировав
http://btvt.narod.ru/4/shtora1/shtora1.htm

Так точно.
congo написав:alexeizin я так розумію Ви собі щось там сперечаєтесь, з уявним співрозмовником.
таки на здоров"я :)

У мене таке враження, що я розмовляю з людиною, яка для того щоб зрозуміти що небо синього кольору буде вимагати спектрального аналізу, хоча що він йому дасть і кому це потрібно незрозуміло.
Якщо серьозно, то спочатку я гадав, що банально не в курсі принципу дії цього комплексу і намагався вам його пояснити, але схоже, що у вас якісь інші плани.
Вибачайте, але схоже, що подальша бесіда безперспективна, бо вас понесло в "високі матерії", а мені це нецікаво.

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 13 березня 2015 23:08

Lans отставить. какой слив?
какие ошибки?
Вы что-то преувеличиваете масштабы события :lol: :lol:

наприклад
— Для каждого оружия важно иметь лучшие показатели поражения целей. «Скиф» имеет свои «изюминки»?

— «Скиф» может вести стрельбу с так называемым превышением. Его принцип заключается в том, чтобы траектория полета ракеты после пуска проходила на 2-10 м выше линии наблюдения и снижалась на уровень цели на конечном участке траектории.

Лазерный луч при этом светит в хвост ракеты и только в последнюю секунду перед ударом переводится на цель. Это вводит противника в заблуждение и позволяет нанести внезапный удар. Особенностью комплекса является встроенный лазерный дальномер, с помощью которого данные о целях вводятся автоматически, при этом исключаются лишние манипуляции. В других ПТРК такая технология не используется.

это прибор ПН-С.

у ПТРК - Стугна ПН-И.
но товарищЪ - тут ствержував, що за півтора кілометра... "у стугни" за дальномір там щось підключає чи відключає.

оператор потерял цель из вида, напомню расстояние от завесы до танка менее 100 м, за какое время эту дистанцию преодолеет ракета и на сколько за это же время переместиться сама цель :)

а кому сейчас легко? :lol: хай крутяться. засікли дальномір - пустили хмарку.
оператор не втримав прицільну марку, корекція курса

у Вас часом блок схеми ПН-И нема?
здесь водки нет

Поперед.Далі

Повернутись до Артилерія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість