РЛС України

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4710
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: РЛС України

Повідомлення alex999 » 11 жовтня 2019 10:26

Рябуха В.П., к.т.н., доц.,
Семеняка А.В., к.т.н.,
Катюшин Є.А.
ДП «НДІ радіолокаційних систем «Квант-радіолокація»
Зарицький В.І., к.т.н., с.н.с.
Харківський національний університет радіоелектроніки

ДОСЛІДНИЙ ЗРАЗОК ЦИФРОВОЇ АДАПТИВНОЇ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ РАДІОЛОКАТОРІВ ВІД МАСКУВАЛЬНИХ ПАСИВНИХ ЗАВАД НА ОСНОВІ АДАПТИВНОГО РЕШІТЧАСТОГО ФІЛЬТРА

Під маскувальними пасивними завадами (ПЗ) розуміються відбиття зондувального сигналу РЛС від джерел, що заважають: земної і морської поверхні, місцевих предметів, гідрометеорів (туману, дощових або грозових хмар, дощу, снігу, граду) і штучних диполів.

У комплексі відмінностей корисних сигналів і ПЗ традиційно найважливішу роль відіграє різниця радіальних швидкостей руху цілей і джерел ПЗ. Вона обумовлює різницю форми й розташування на частотній осі доплерівських спектрів міжперіодних флуктуацій сигналів і маскувальних ПЗ від протяжних по дальності й азимуту джерел. Ця різниця дозволяє реалізувати нетраєкторну селекцію рухомих цілей (СРЦ) на фоні маскувальних джерел на етапі первинної міжперіодної обробки (МПО) сигналів.

Дослідний зразок цифрової системи адаптивного захисту радіолокаторів від маскувальних пасивних завад створено на основі 5 ступеневого послідовного адаптивного решітчастого фільтра (АРФ) на базі налагоджувальної плати MDSEVM6678L із високошвидкісною мікросхемою восьмиядерного цифрового сигнального процесору (ЦСП) DSP TMS320C6678. Кожне з 8 ядер ЦСП працює з тактовою частотою 1 ГГц і забезпечує швидкодію операцій із фіксованою крапкою кожного ядра до 44,8 GMAC, а із плаваючою крапкою – до 22.4 GFLOP.

АРФ формують необхідні в задачах обробки сигналів функції матриць, обернених до кореляційних, без явного обчислення цих матриць, що забезпечує цілий ряд переваг у порівнянні з відомими адаптивними фільтрами іншої структури, зокрема:

- простота використання можливої апріорної інформації про специфіку структури режимів зондування для підвищення ефективності (швидкодії) адаптивної обробки сигналів на фоні пасивних завад із суттєво обмеженим за дальністю й азимутом інтервалом стаціонарності;

- підвищена стійкість при обмеженій розрядній сітці;

- спеціальна структура АРФ і високоефективні алгоритми оцінювання його параметрів наближають показники якості завадозахисту на їх основі до потенційно можливих при об’ємах навчаючих вибірок, що значно менші, ніж потрібні існуючим системам аналогічного призначення.

Були проведені попередні випробування дослідного зразка, які підтвердили відповідність його технічних параметрів вимогам Технічного завдання за результатами обробки цифрових записів змодельованих та реальних сигналів і завад, а також проведено порівняльний аналіз його ефективності із ефективністю неадаптивних систем завадозахисту діючих вітчизняних РЛС.

Такий аналіз показав, що адаптивна система МПО сигналів на основі АРФ забезпечує виграші в ефективності захисту РЛС від пасивних завад у порівнянні з неадаптивними штатними системами РЛС.

Так, у широко розповсюдженому радіолокаторі 10-см діапазону хвиль система міжперіодної обробки сигналів на фоні пасивних завад на основі АРФ в умовах реальних відбиттів від поверхні Землі та гідрометеорів збільшила ймовірність правильного виявлення об'єктів з 0,25 до 0,8 (при однаковій імовірності хибного виявлення). В РЛС 3-см діапазону хвиль в умовах потужних пасивних завад штатна система захисту не виявила приблизно 30 % відміток від цілі із заданою траєкторією руху, тоді як дослідний зразок забезпечив її практично "безпровальну" проводку.

Це дозволяє сподіватися, що впровадження запропонованих технічних рішень в радіолокатори контролю повітряного простору істотно підвищить їх завадозахищеність і якість виявлення повітряних об'єктів, у тому числі безпілотних літальних апаратів (дронів, квадрокоптерів і т.п.). За рахунок своєчасного і якісного виявлення повітряних об'єктів (літаків, вертольотів, крилатих ракет, БПЛА) зросте імовірність захисту стратегічних об'єктів держави та збереження життя військовослужбовців і цивільного населення. Слід сподіватися також на зростання конкурентоспроможності таких радіолокаторів на світовому ринку, підвищення іміджу України як держави з високим науково-технологічним і організаційно-виробничим потенціалом.


https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... 10/ukr.rar
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4710
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: РЛС України

Повідомлення alex999 » 11 жовтня 2019 10:34

Нікітін М.М., к.т.н., доц.
Головний конструктор РЛС ККП

ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ ТА ДЕЯКІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИПРОБУВАНЬ РАДІОЛОКАЦІЙНОЇ СТАНЦІЇ КОНТРОЛЮ КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ

Провідні країни світу прагнуть самостійно або в кооперації отримувати інформацію про стан у близькому космічному просторі. Необхідність контролю космічного простору (ККП) обумовлена двома основними завданнями. Перше пов’язане із значною кількістю космічного сміття, що безперервно збільшується і становить загрози національним космічним апаратам. Друге завдання – необхідність зменшення залежності від США в питаннях отримання актуальних та достовірних даних з каталогу космічних об’єктів. Так, Європейське космічне агентство з 2009 року реалізує програму створення європейської системи ККП. Ця система повинна забезпечити безперервний контроль за європейськими космічними апаратами (КА) та попереджувати про небезпечні зближення з елементами космічного сміття (ступені ракет-носіїв, КА, що припинили функціонування, фрагменти конструкцій, уламки, які виникли в результаті зіткнення КА та частин на орбітах). Наразі, засоби радіолокаційного ККП, які здатні функціонувати незалежно, без попереднього цілевказіння, практично відсутні. Тому задачастворення радіолокаційних станцій ККП (РЛС ККП) є актуальною.

Функції радіолокаційного ККП виконують існуючі РЛС систем попередження про пакетний напад (наприклад, AN/FPS-132 ВПС США, «Воронеж» ВКС РФ). Також створюються нові РЛС ККП.

У Франції за програмою ABISS розробляються бістатична РЛС ККП, та РЛС подвійного призначення TLP для дальнього виявлення цілей. РЛС TLP складається з модулів високої заводської готовності, що надає властивість масштабування.

У Німеччині в рамках проекту GESTRA розробляється швидкодіюча контейнерна РЛС ККП L-діапазону, яка призначена для контролю за орбітами на висотах 300-3000 км. Особливістю РЛС GESTRA є використання антенної решітки з цифровим діаграмоутворювонням.

За замовленням Державного космічного агентства України Державне підприємство завод «Арсенал» виконує дослідно-конструкторську роботу «Збруч» зі створення РЛС ККП яка призначена для виявлення, супроводу та визначення координат космічних об'єктів штучного походження на орбітах до 1300 км. РЛС ККП створюється за технологією цифрових антенних решіток з роздільним виконанням антенно-приймальної (АПС) та антенно-передавальної (АПДС) систем та за модульним принципом побудови. Згідно з технічним завданням, РЛС ККП повинна створюватись шляхом послідовного нарощуванням модулів АПС та АПДС, що дозволяє нарощувати енергетичний потенціал.

Робоча зона РЛС ККП:
- за азимутом - 60º;
- за кутом місця - 30º;
- за дальністю – від 15 до 3000 км.

На даний час виконано перший етап створення РЛС ККП-128, яка має 128 антенно-приймальних та 128 антенно-передавальних каналів.

В доповіді наводяться основні технічні характеристики РЛС ККП та деякі результати випробувань з виявлення та супроводження повітряних та космічних об’єктів.


https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... 10/ukr.rar

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4710
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: РЛС України

Повідомлення alex999 » 11 жовтня 2019 11:21

Корольов М.О., к.т.н.,
Нікітін М.М., к.т.н., доцент,
Носик В.А., к.в.н., с.н.с.,
Солощев О.М., к.т.н., проф.,
Шацман Л.Г., к.т.н., доцент,
Шраєв Д.В.
ТОВ «Скайнет LTD»

РЕЗУЛЬТАТИ ВИПРОБУВАНЬ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СТАНЦІЙ ПОБУДОВАНИХ ЗА ТЕХНОЛОГІЄЮ ЦАР

Радіолокаційні станції (РЛС), які створені на базі технології цифрових антенних решіток (ЦАР), відповідають сучасним тактико-технічним вимогам та перевершують за своїми характеристиками існуючі РЛС подібного класу.

На даний час фахівцями ТОВ «Скайнет LTD» розроблені РЛС з ЦАР різного призначення, у тому числі, РЛС управління зброєю і РЛС виявлення та цілевказання.

1. РЛС управління зброєю (РЛС «С»).

Призначення: виявлення, захоплення і точний супровід всіх повітряних і наземних цілей по трьох координатах і радіальної швидкості, які знаходяться в секторі спостереження, а також видачу інформації цілевказання на засоби ураження.

Відмінна особливість від існуючих РЛС: скорочений робітний час, можливість виявлення та сталого супроводу цілей з малою ефективною поверхнею розсіяння (БПЛА, ракети), можливість контролю і коригування траєкторій снарядів при супроводі цілі, яка обстрілюється та інш.


Зображення

Зображення

Зображення

2. РЛС виявлення та цілевказання (РЛС «А»).

Призначення: автоматичне виявлення, супроводження, вимірювання координат повітряних цілей і видача отриманої інформації споживачам.

Відмінна особливість від існуючих РЛС - можливість роботи як в режимі кругового огляду, так і в режимі секторного огляду (сектор по азимуту 60-90 градусів), з реалізацією паралельного огляду.


Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

В доповіді наводяться результати досліджень РЛС «С» і РЛС «А» виготовлених ТОВ «Скайнет LTD», які проведені фахівцями «Скайнет LTD» сумісно з представниками Збройних Сил України та інших організацій.


https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... 10/ukr.rar

Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4710
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: РЛС України

Повідомлення alex999 » 05 листопада 2019 08:09

Радіолокаційна станція огляду льотного поля та охорони периметру ELR 55303

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

http://elsys.com.ua/ru/rls-obzora-lyotnogo-polya/
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4710
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: РЛС України

Повідомлення alex999 » 26 грудня 2019 10:18

Радіолокаційна система «ПРОЗОР» для спостереження за переміщенням об’єктів за стінами (натурний зразок)

Радіолокаційна система призначена для виявлення та визначення місць знаходження рухомих об’єктів за цегляною або бетонною стіною товщиною до 0,5 м у реальному часі.

Характеристики:

дальність виявлення – 14 м;
поле зору – 100 град;
сигнал – імпульс без несучої 1 нс;
спостереження – в реальному часі;
тривалість роботи – 4 часа;
габарити – 24×26×37 см3
вага – 2 кг


Зображення

Зображення

Зображення

http://www.ire.kharkov.ua/exhibition_bezpeka-2019.html
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4710
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: РЛС України

Повідомлення alex999 » 14 лютого 2020 08:34

ПРИЕМО-ПЕРЕДАЮЩАЯ АППАРАТУРА (ППА) СТОЙКИ РЛС САНТИМЕТРОВОГО ДИАПАЗОНА П-37.
Усовершенствованный аналог стоек ППС-1(5)

Аппаратура стойки ППА предназначена для формирования фазо-кодо-манипулированных зондирующих радиоимпульсов, усиления их мощности до необходимого уровня. Также стойка ППА выполняет прием и оптимальную когерентную обработку сигналов, которые отразились от воздушных объектов и служит для развязки каналов излучения и приема сигналов.


Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Поперед.

Повернутись до Авіація та ППО

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість