США обладнають старі бомбардувальники для запуску новітніх ракет
Військово-повітряні сили США можуть задіяти старі моделі стратегічних бомбардувальників, такі як B-52 Stratofortress, щоб переобладнати їх для запуску гіперзвукового зброї.
Як повідомив Уілл Ропер, помічник міністра ВПС США по закупкам, технологій і логістики, ідея полягає в тому, щоб "перетворити наявні бомбардувальники в щось інше".
"B-52 з великою кількістю гіперзвукового зброї на ньому – це бомбардувальник тільки за назвою. Але, звичайно, він не скидає бомби. Швидше навпаки: він запускає ракети ", – розповів представник відомства.
За його словами, американці швидкими темпами працюють "над тим, щоб розмістити гіперзвукових зброю на B-52, і ця програма йде успішно".
Відзначимо, що в червні американці провели успішні льотні випробування гіперзвукових бойових блоків з системою повітряного запуску, носіями яких стали B-52.
У ВПС повідомили, що у випробуваннях брала участь версія прототипу, на якій знаходилися тільки сенсорні датчики, бойової частини у неї не було. У прес-службі відзначили, що під час випробувань пуски не проводилися, прототип тільки "збирав дані про навколишнє середовище" і про самому польоті.
Крім того, зазначалося в документі, "були зібрані дані про вплив ударів і вібрації на саму зброю і зовнішнє розміщення озброєння на літаку". У прес-службі пояснили, що "такий тип збору даних необхідний для всіх систем озброєння ВПС, що знаходяться в стадії розробки".
Ропер раніше повідомляв про використання "наданих Конгресом повноважень щодо якнайшвидшого створення прототипу" гіперзвукового зброї для збройних сил країни. Він пояснив, що розробка "проводиться в стислі терміни" разом з американською корпорацією Lockheed Martin, яка отримала відповідний контракт від Пентагона в серпні 2018 року.
Варто нагадати, що B-52 – це найстаріший американський важкий дальній бомбардувальник. У ВПС він використовується з 1955 року (вперше піднявся в повітря в 1952 році). В даний час в складі ВПС знаходиться 76 цих літаків (18 з них – в резерві), кожен з яких здатний нести 31,5 тонни крилатих ракет, бомб, включаючи високоточні, і хв.
Вартість однієї такої машини становить близько 84 мільйонів доларів. В цілому було випущено 744 літака, вони застосовувалися американцями практично у всіх недавніх збройних конфліктах – перш за все в Афганістані і Іраку – для нанесення ударів з повітря високоточними боєприпасами.
Раніше повідомлялося, що США розраховують на початок 2020-х років розгорнути нові високоточні ракети, а також гіперзвукові ракети з балістичної боєголовкою, які раніше були заборонені російсько-американським Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.
Крім того, в рамках Програми стратегічних систем американські військово-морські сили також приступили до створення нового гіперзвукової ракети , Якій будуть оснащені ракетні підводні човни.
Нагадаємо, раніше в цьому році президент РФ Володимир Путін доручив створити гіперзвукову ракету наземного базування середньої дальності.
https://ukr.segodnya.ua/world/usa/ssha- ... 59368.html