Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Модератори: Global Moderators, News

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 26 січня 2016 11:46

Наразі проводять допити у Військовій Контррозвідці

Funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego muszą odpowiedzieć na 38 pytań związanych z ich pracą przed przejęciem MON przez Antoniego Macierewicza. Większość pytań ankiety dotyczy katastrofy smoleńskiej.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19533753,smo ... z3yL2KHCxC


Czyli w dokumentach jest "katastrofa smoleńska", w rozmowie "zamach smoleński".
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 27 січня 2016 18:47

Sąd odmówił umorzenia procesu pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Postanowienie jest prawomocne.
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 03 лютого 2016 16:15

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19575561,macierewicz-powola-nowa-komisje-smolenska-wlaczy-do-niej-swoich.html

"Dobra zmiana" w ekspresowym tempie. Już jutro nowa komisja smoleńska. Tydzień temu był tylko projekt

W czwartek szef MON Antoni Macierewicz podpisze rozporządzenie w sprawie Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP) oraz dwie decyzje - dotyczącą powołania podkomisji do zbadania katastrofy smoleńskiej oraz jej składu - zapowiedział w środę rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Jak podało MON, podpisanie dokumentów odbędzie się w obecności rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

TEN PROJEKT POZWOLI MACIEREWICZOWI NA ZBADANIE KATASTROFY. JAK? [WYJAŚNIAMY W 4 PUNKTACH]

Tydzień na "dobrą zmianę"

Antoni Macierewicz już w połowie listopada 2015 roku zapowiadał, że konieczne jest wznowienie prac KBWLLP w sprawie katastrofy smoleńskiej i "wzięcie pod uwagę podczas nowych badań dorobku zespołu parlamentarnego i niezależnych naukowców oraz uwzględnienie ich osobiście jako członków tej komisji".

Niespełna tydzień wystarczył, żeby przeforsować "dobre zmiany" w organizacji i sposobie działania KBWLLP. Opublikowany w zeszły piątek projekt rozporządzenia daje Macierewiczowi możliwość poszerzenia jej składu. Zamiast maksymalnie 30 członków, komisja będzie mogła liczyć 60. Szef MON będzie mógł dokooptować osoby niezbędne do przeprowadzenia czynności badawczych. Inna zmiana to możliwość włączenia do zespołu badawczego nie tylko członków tej komisji, ale i innych osób niezbędnych do przeprowadzenia dochodzenia.

Do tej pory o wznowieniu badania wypadku lub incydentu lotniczego decydował przewodniczący KBWLLP. Zgodnie z rozporządzeniem był nim zawsze szef Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów. To ostatnie również ma się zmienić - szefa komisji będzie powoływał teraz minister obrony.

W projekcie zaproponowano również, by szef MON mógł powołać podkomisję do ponownego zbadania wypadku lub incydentu. Przy czym w skład podkomisji mogą wchodzić jedynie członkowie KBWLLP, natomiast raport z prac podkomisji przedstawiany będzie ministrowi obrony.

Macierewicz: "Więcej pytań niż odpowiedzi"

Nieco wcześniej Macierewicz mówił, że sprawie katastrofy wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. - Za tę tragedię w pełni odpowiedzialny jest rząd, na czele którego stoi pan Władimir Władimirowicz Putin" - przekonywał Macierewicz w marcu 2015 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Jak mówił wówczas, "to, co się zdarzyło nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., nie było wypadkiem, nie było też spowodowane błędami bądź złą wolą pilotów", lecz "była to akcja przygotowana przez długi czas".

Katastrofę smoleńską badała w latach 2010-11 komisja Jerzego Millera. W przedstawionym w lipcu 2011 r. raporcie ustaliła, że przyczyną katastrofy było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, czego konsekwencją było zderzenie samolotu z drzewami, prowadzące do stopniowego niszczenia konstrukcji Tu-154M. Komisja podkreśla, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 14 березня 2016 13:45

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19758626,macierewicz-o-smolensku-bylismy-ofiara-terroryzmu-cel.html

Macierewicz o Smoleńsku: "Byliśmy ofiarą terroryzmu". Cel? "Pozbawienie Polski przywódców"


- Obecnie terroryzm jest stosowany wobec państw Europy jako narzędzie, używa się - niespotykanego dotąd w dziejach cywilizacji - prowokowania fali emigracji ludności mającej destabilizować kontynent europejski - powiedział w sobotę w Toruniu szef MON Antoni Macierewicz.

Minister obrony wygłosił wykład podczas Międzynarodowej Konferencji "Współczesna polityka: konflikty zbrojne i terroryzm" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej ojca Rydzyka.


- Warto pamiętać, że to my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa - mówił Macierewicz

Smoleńsk "reakcją na próbę podjęcia sprawy ludobójstwa katyńskiego"

Szef MON, nawiązując do wypowiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego o ludobójstwie katyńskim z 2009 r., powiedział, że "ludobójstwo leży u źródeł obecnej sytuacji w Rosji". Zastrzegł, że nie wskazuje na "jakieś negatywne działania obecnej władzy", ale "narody rosyjskie mają ciągle nałożoną pieczęć milczenia na to co się stało w okresie sowieckim z ich przodkami".

Jak mówił Macierewicz "tylko Polska niepodległa może podnieść pełnym głosem i bez żadnych ograniczeń sprawę ludobójstwa katyńskiego".

- Tak się wydawało jeszcze w roku 2009 r. Już pół roku później dowiedzieliśmy się, że próba podjęcia tej sprawy wywoła reakcję jakiej współczesny świat nie wyobrażał sobie, że może zostać dokonana. Reakcję, która kosztowała całą polską elitę śmierć, po prostu śmierć, którą poniosła polska delegacja lecąca do Katynia nad Smoleńskiem - podkreślał Macierewicz.

- W ten sposób dowiedzieliśmy się, że rosyjskiej ekspansji militarnej, politycznej i gospodarczej, o której się mówiło tak długo, że zastąpiła czołgi rurociągami z gazem i ropą naftową, towarzyszy jednak długo wypracowywana i praktykowana zasada terroryzmu państwowego - dodał.

Fragment dotyczący Smoleńska można odsłuchać ok. 17 minuty nagrania"To, co się stało nad Smoleńskiem miało na celu pozbawienie Polski przywództwa"

Szef MON mówił, że terroryzm "jest wytworem myśli socjalistyczno-sowieckiej i poza tą myślą w historii świata zachodniego i chrześcijańskiego nie istniał" i "zawsze w myśli sowieckiej, zawsze w myśli socjalistycznej był traktowany jako narzędzie walki".

- Widzimy to znakomicie w historii ostatnich 10 lat. (...) Nie ma wątpliwości, że atak zbrojny na Gruzję był atakiem, który był rozpoczęty najpierw wewnętrzną dywersją wewnątrz Gruzji. Nie ma wątpliwości, że to co się stało nad Smoleńskiem miało na celu pozbawienie Polski przywództwa, które prowadziło nasz naród do niepodległości - argumentował szef resortu obrony.

Smoleńsk, Gruzja, Ukraina, Syria

Zdaniem Macierewicza kolejnymi takimi krokami były atak na Ukrainę i okupacja najbardziej uprzemysłowionej części tego kraju, zestrzelenie samolotu malezyjskiego i inwazja syryjska.

- Jesteśmy w NATO po to, żeby móc być zdolnym przeciwstawić się, by zyskać czas na odbudowę naszej armii, która musi być na przyszłość głównym ośrodkiem bezpieczeństwa narodowego państwa polskiego - podkreślił minister.
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31932
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення Adam » 15 березня 2016 09:19

СК РФ відмовився передати Польщі уламки літака Леха Качинського
Вівторок, 15 березня 2016, 06:20

СК РФ не передасть уламки літака президента Польщі, що розбився під Смоленськом нібито тому, що розслідування катастрофи ще не закінчено.
Про це заявив офіційний представник СКР Володимир Маркін, передає російський Інтерфакс.
"Поки всі слідчі дії не будуть закінчені, природно, уламки літака, що є речовими доказами у кримінальній справі, не можуть бути передані польській стороні не тільки відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації, а й міжнародного законодавства", - сказав він.
"Таких елементарних речей представники міністерства оборони Польщі могли, звичайно, і не знати, але повинні були б, перш ніж робити публічні заяви, поцікавитися у своїх колег - польських прокурорів, щоб не виглядати клоунами в очах всього світу", - нахамив Маркін.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 10 квітня 2016 15:40

http://polit.ru/article/2016/04/10/macierewicz/

В интервью телекомпании TVP министр обороны Польши Антоний Мацеревич заявил, будто подготовленный правительством Дональда Туска отчет об авиакатастрофе под Смоленском в апреле 2010 года был сфальсифицирован.

«Туск имел полный контроль не только над ходом расследования, но и над каждым заявлением государственных структур. Он утверждал, что берет на себя полную ответственность в этом деле. Однако доклад был подделан, а фальсификация правительством отчета должна иметь последствия», - ответил глава Минобороны на просьбу ведущего прокомментировать высказывание депутата «Права и справедливости» Яцека Сасина, который заявил, что Туск должен предстать перед трибуналом.
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31932
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення Adam » 19 квітня 2016 07:50

Прокуратура Польщі: помилки в документах торкнулися 90% жертв катастрофи Ту-154
Понеділок, 18 квітня 2016, 19:11

У Польщі буде створена група судмедекспертів, яка займеться помилками в документації, що стосується тіл жертв Смоленської катастрофи. Ексгумація поки не планується.
Про це заявив заступник генпрокурора Польщі Марек Пасенек, повідомляє Радіо Польща.
"Необхідно створити групу судмедекспертів, які ознайомилися б з медичною документацією, в тому числі і з Росії", - заявив Пасенек.
Він зазначив, що в документації, яка стосується тіл жертв Смоленської катастрофи, було виявлено "безліч помилок". За його словами, помилки торкнулися 90% тіл жертв авіакатастрофи.
У той же час він підкреслив, що поки рано говорити про можливу ексгумацію тіл жертв катастрофи. Можливо, таке рішення буде прийнято пізніше.
Заступник генпрокурора зазначив, що в першій половині травня відбудеться зустріч прокурорів з членами сімей жертв катастрофи Ту-154М, під час якої буде піднято питання можливу ексгумацію тел.
Він додав, що теоретично можна провести ексгумацію без згоди родичів. Він також зазначив, що планується "дипломатичний наступ" у питанні повернення Росією уламків Ту-154М, який розбився 10 квітня 2010 року над Смоленськом.
Як повідомлялося, польські ЗМІ заявили, що росіяни в труну президента у вигнанні Ришарда Качоровського. який загинув у катастрофі, поклали інше тіло.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31932
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення Adam » 12 травня 2016 08:46

Минобороны Польши обвинило прежние власти в сокрытии фактов о Ту-154М

Выступая перед польским сеймом в среду, 11 мая, глава Минобороны Польши Антоний Мачеревич, заявил, что прежние власти Польши скрывали «истинные причины и ход событий» во время катастрофы Ту-154М под Смоленском, в которой погиб президент Лех Качиньский, сообщает польское агентство PAP.

Мачеревич подчеркнул, что власти «скрывали ключевые документы», и в том числе о последних этапах полета Ту-154М и «дезинформировали общество». По словам министра, Служба военной разведки и контрразведки не провела никакого анализа имеющейся информации о катастрофе под Смоленском.

«Они предоставили прокуратуре проверить данные, но так, чтобы нельзя было понять их истинное значение и реальное содержание, они утаили ключевые документов, в том числе относящиеся к траектории Ту-154 в последней фазе полета», — Сказал Мачеревич.

«Служба приняла активное участие в фальсификации и сокрытии информации», — подчеркнул он, отметив, что расследование смоленской катастрофы прокуратурой также требует отдельного анализа. По его словам, были «подделаны десятки сертификатов доступа к секретной информации».
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 22 червня 2016 12:31

http://wyborcza.pl/1,75398,20276422,katastrofa-smolenska-1-5-roku-wiezienia-w-zawieszeniu-dla-gen.html

1,5 roku więzienia w zawieszeniu dla gen. Bielawnego. Kaczyński: "Mam nadzieję, że będzie więcej wyroków"

Były wiceszef Biura Ochrony Rządu gen. Paweł Bielawny został dziś skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata za nieprawidłowości przy ochronie wizyt VIP-ów w Smoleńsku w 2010 r. Zarazem sędzia przyznał, że nie ma podstaw do twierdzenia, że doszło do zamachu, a zaniechania BOR nie przyczyniły się do katastrofy. Wyrok jest nieprawomocny.
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 11 серпня 2016 12:48

http://www.rp.pl/Katastrofa-smolenska/160819852-Tomasz-Arabski-stawil-sie-w-sadzie-na-procesie-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej.html

Tomasz Arabski stawił się na procesie ws. niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Jest on jedną z pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Nie uczestniczyłem w organizacji lotu prezydenta 10 kwietnia 2010 r., nigdy nie był organizowany wspólny wyjazd do Katynia premiera i prezydenta, więc co za tym idzie tzw. rozdzielenie wizyt nigdy nie miało miejsca" - oświadczył Tomasz Arabski.Po wygłoszeniu krótkiego oświadczenia oskarżony opuścił salę rozpraw. Zgodnie z przepisami nie musi on już uczestniczyć w procesie, chyba że sąd wezwie go do osobistego stawiennictwa.Arabski, szef kancelarii premiera Donalda Tuska z lat 2007-13, oraz b. ambasador w Hiszpanii jest jedną z pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. W środę nie przyznał się do zarzutów."Nie uczestniczyłem w organizacji lotu prezydenta 10 kwietnia 2010 r. Organizatorem wyjazdu prezydenta do Katynia była Kancelaria Prezydenta. Nigdy nie był organizowany wspólny wyjazd do Katynia, więc co za tym idzie tzw. rozdzielenie wizyt nigdy nie miało miejsca" - powiedział Arabski w krótkim oświadczeniu przed sądem.Dodał, że termin "rozdzielenie wizyt" funkcjonuje w publicystyce politycznej, bardzo często agresywnie, ale - podkreślił - nie ma żadnego potwierdzenia w rzeczywistości."Także nigdy jako szef KPRM nie organizowałem ani nie uczestniczyłem w organizacji wizyt prezydenta zarówno w kraju jak i za granicą" - dodał Arabski."Oczywiście podobnie jak w przypadku każdego innego lotu, każdego innego zapotrzebowania na statek powietrzny, także w przypadku lotu 10 kwietnia dokonywana była weryfikacja czy wskazany przez organizatorów termin nie koliduje ewentualnie z innymi zapotrzebowaniami na samolot. Nie było takiej kolizji" - mówił dalej Arabski.Kancelaria prezydenta w marcu 2010 r. identycznie jak w roku 2007 a także przez wiele lat wcześniej złożyła zapotrzebowanie na ten lot do Dowództwa Sił Powietrznych, 36. pułku i BOR. To działanie tak jak przez wszystkie poprzednie lata bez względu na to, kto był szefem kancelarii premiera, uruchomiało procedurę przygotowania do lotu w 36 pułku" - mówił Arabski.Dodał, że nigdy w zakresie jego kompetencji ani innych urzędników Służby Cywilnej "nie było dokonywanie ustaleń co do statusu lotniska w Smoleńsku"."Nad organizacją lotów i decyzją co do miejsca lądowania w sposób oczywisty czuwały Siły Powietrzne, w tym przypadku w szczególności 36 pułk" - zaznaczył Arabski.
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31932
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення Adam » 02 вересня 2016 17:03

Міноборони Польщі звинувачує російську владу у катастрофі під Смоленськом
П'ятниця, 2 вересня 2016, 14:38

У Польщі незабаром оприлюднять раніше невідомі матеріали, що стосуються авіакатастрофи під Смоленськом 2010 року, в якій загинули 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський.

Про це заявив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, повідомляє Радіо Польща.

За словами міністра, мова йде про нові записи розмов екіпажу Ту-154М. Зокрема, він заявив, що будуть представлені докази того, що "метою дій російських диспетчерів і влади в Москві була катастрофа літака з президентом Качинським і цілою делегацією на борту".

"Ми маємо зараз справжні докази, в тому числі ті, які приховувала комісія Міллера (попередня комісія з розслідування Смоленської катастрофи, – ред). Ми маємо жахливі подробиці членів цієї комісії", - заявив Мацеревич.

За його словами, матеріали, що стосуються катастрофи, будуть оприлюднені в жовтні цього року.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 02 вересня 2016 18:38

Проблема не у тому що це росіяни зробили, а що 7мь років влада Польщі це приховувала та використовувала у своїх вузькопартійних інтересах.
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31932
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення Adam » 12 вересня 2016 07:29

У Польщі отримали нову інформацію щодо катастрофи під Смоленськом
Неділя, 11 вересня 2016, 22:06

У розпорядженні комісії, що розслідує обставини катастрофи Ту-154М під Смоленськом, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський, з'явилися нові аудіозаписи.
Як повідомив голова слідчої комісії Вацлав Берчинський у ефірі польського телеканалу TVP у неділю, вона ознайомилася із записами розмов диспетчерів у вежі контролю польотів в аеропорту "Смоленськ".
За словами Берчинського, в записах переговорів диспетчерів з екіпажем президентського борту і записах з вежі є істотні протиріччя, що є свідченням того, що диспетчери могли дезінформувати пілотів.
Голова комісії уточнив, що диспетчери, ймовірно, повідомили екіпажу Ту-154М невірну інформацію про відстань до злітно-посадкової смуги, яка могла спровокувати катастрофу.
Берчинский не розповів, яким чином аудіозаписи опинилися у розпорядженні комісії.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3051
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення thrary » 14 вересня 2016 21:33

По Еспресо серед всього іншого у біжучому рядку було, що rp.pl пише -- польська комісія 2010 року не оглядала уламки літака.

Я сам не зміг знайти цю статтю, що дуже дивно.
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31932
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Розслідування загибелі Качиньского під Смоленськом

Повідомлення Adam » 15 вересня 2016 15:19

Варшава решила рассекретить документы о крушении самолета Качиньского

Глава Минобороны Польши Антони Мачеревич заявил, что принял решение рассекретить содержащие «десятки тысяч страниц» архивные материалы, касающиеся авиакатастрофы под Смоленском, в которой в 2010 году погиб президент Польши Лех Качиньский. Он отметил, что при необходимости будет открыт доступ к оригиналам документов. По его словам, это необходимо для представления общественности объективного хода событий, а также решений принятых их предшественниками.

«Я принял решение рассекретить и представить обществу материалы, касающиеся смоленской катастрофы», — заявил Мачеревич на пресс-конференции в четверг.

Мачаревич добавил, что целью работы комиссии является выявление хода событий без определения виновных. Министр также повторил свои обвинения в адрес прежней комиссии по расследованию. Она была сформирована правительством Дональда Туска, который в настоящее время является председателем Европейского совета.

По словам Мачеревича, ранее власти «скрывали ключевые документы», в том числе о последних этапах полета Ту-154М, и «дезинформировали общество». Анализ, в котором приняли участие ведущие эсперты, выявил множественные факты фальсификаций данных в отчете о крушении президентского самолета под Смоленском в 2010 году.​
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Далі

Повернутись до Авіація та ППО

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей