https://spaceq.ca/maritime-launch-servi ... -in-march/

Циклон-4М
перша ступінь - кисень-гас (за основу, мабуть, візьмуть від "Антареса" + свій двигун)
друга ступінь - верхня від Циклона-4
5000 кг на 600 км.
3350 на ССО

Модератори: Global Moderators, News
Oleh Nemchinov написав:2-3 рази дорожче![]()
Oleh Nemchinov написав:Читав що росіяни реанімували "Руслан" який передбачався під "повітряний старт" -там теж Циклон мав бути?
Пресс-релиз От: Maritime Launch Services
Опубликовано: вторник, 14 марта 2017 г.
Компания Maritime Launch Services (MLS) Ltd., созданная в Галифаксе, рада объявить о своем намерении разместить место запуска после изучения перспективных объектов в Северной Америке. Был проведен исчерпывающий обзор, который позволил оценить 14 потенциальных местоположений за последний год. Предпочитаемый сайт расположен в муниципалитете Гюйсборо вблизи Кансо и Хейзел Хилл в Новой Шотландии, Канада, и будет принимать коммерческий стартовый комплекс для ракетоносителя Cyclone 4M от Украины. Критерии, оцениваемые в ходе исследования, включали доступ к полярной / солнечной синхронной орбите, очень низкую плотность населения, близость к мультимодальным перевозкам и интерес со стороны сообщества, провинции и правительства.
Вернон Питтс, начальник муниципалитета Гюсборо, сказал: «Мы рады, что Maritime Launch Services предпочли инвестировать в наше сообщество, и мы с нетерпением ждем продолжения диалога. С тех пор, как мы впервые познакомились с этой разработкой несколько месяцев назад, мы были впечатлены подходом сторонников, и мы продолжим совместную работу с MLS по мере развития проекта ».
Недавние посещения и встречи на местах в Новой Шотландии и Оттаве, Онтарио делегацией из MLS и Южного были решающими в окончательном выборе места в значительной степени из-за энтузиастической поддержки со стороны сообщества, научных кругов и многочисленных уровней провинциального и федерального правительства. Джон Иселла (John Isella), главный исполнительный директор MLS, сказал: «Несмотря на то, что у нас есть целый ряд проблем, связанных с процессами регулирования, одобрениями и планированием на площадке, мы с оптимизмом смотрим, как мы сможем в течение года преодолевать препятствия на стартовом комплексе и соответствовать требованиям рынка с нашими Первый запуск в 2020 году. «MLS планирует достигнуть скорости запуска 8 в год к 2022 году.
С учетом растущего глобального спроса на услуги по запуску космических аппаратов MLS внедрит в Украине новейшие технологии запуска космических аппаратов «Южное» и «Южмаш» в Новую Шотландию. «Основываясь на исторически близких связях между Канадой и Украиной и обращаясь к рынку запуска спутников со всем украинским средним классом (3350 кг до SSO), запуск которого рассчитан на 45 миллионов долларов США, - вот некоторые из основных преимуществ этой программы», - сказала Иселла. «Время идеально подходит для этого предприятия. Независимая космическая отрасль Украины и солидный рынок этих услуг запуска вселяют в нас уверенность в этой программе. Ракета «Циклон-4М» станет стандартом для космической отрасли среднего класса. «Южное» и «Южмаш» в Украине, поставщики ракеты-носителя, эксплуатируются в течение 62 лет, выпустили 875 ракет, построили и выпустили более 400 космических аппаратов.
Первоначальное финансирование было получено в 2016 году от Объединенной корпорации PARADYNE (UPC) в Санта-Мария, Калифорния. Г-н Джо Хасай, президент / генеральный директор UPC, сказал: «Эта программа - именно то, что UPC стремится расширить для коммерческих космических запусков». UPC является одним из основателей MLS и принесет большой опыт для запуска операций на площадке И спутниковая поддержка клиентов.
Канада побудує космодром для запуску українських ракет
Канадська компанія Maritime Launch Services хоче побудувати космодром, з якого запустять українські ракети Циклон-4М"
Про це повідомляє CBC News.
Космодром планують збудувати у провінції Нова Шотландія.
"Ділянка біля Кансо й Хейзел Хілл була відібрана з 14 різних майданчиків по всій Північній Америці для української ракети середнього класу "Циклон-4М", - йдеться у повідомленні.
Провінція незабаром може бути місцем ракетного космодрому вартістю $148 млн, який буде використовуватися для запуску комерційних супутників в космос вже в 2020 році.
Будівництво об'єкта повинне розпочатися протягом року.
За словами генерального директора Maritime Launch Services Джона Іселла, загальна вартість космопорту, запуску першої ракети й просування об'єкта складе $304 млн.
У серпні 2016, з ініціативи ДП «КБ «Південне», Державне космічне агентство України затвердило «Рішення про порядок подальших робіт з пошуку нових місць базування ракетно-космічного комплексу типу «Циклон-4», згідно якого ДП «КБ «Південне» здійснювало низку заходів, спрямованих на пошук комерційних інвесторів та нових місць базування для проекту типу «Циклон-4».
КБ «Південне» проводило роботи з оцінки ринку пускових послуг, пошуку потенційних місць базування, мінімізації витрат на створення ракети-носія та наземного комплексу, аналізувало потреби та обмеження потенційних інвесторів та «приймаючої сторони», опрацьовувало різноманітні технічні та юридичні питання.
Як результат, після майже року напруженої праці, КБ «Південне» визначило облік ракети-носія, яка б відповідала актуальним потребам та тенденціям ринку виведення космічних апаратів, та дозволила б реалізувати проект у стислі строки та за умов обмеженого бюджету, що є ключовими вимогами комерційних інвесторів.
Нова ракета-носій отримала робочу назву «Циклон-4М», так як при створенні ракети-носія передбачається можливість використання напрацювань, які були отримані при створенні сімейства ракет-носіїв «Циклон» та інших, вже відпрацьованих рішень, розробки КБ «Південне».
Світова космічна спільнота тепло сприйняла оновлений, цілком комерційний проект, який презентувало КБ «Південне». Декілька замовників пускових послуг заявили про свою потенційну зацікавленість у використанні ракети-носія «Циклон-4М».
Особливостями ракети-носія «Циклон-4М» мають стати:
- орієнтованість на виведення корисного навантаження на низькі навколоземні орбіти (включаючи сонячно – синхронні, та при необхідності, на орбіту Міжнародної космічної станції);
- можливість запуску як одного, так і декількох космічних апаратів для розгортання їх угруповань;
- нова двоступенева конструкція ракети, в основу якої покладено елементи та рішення з високим рівнем відпрацювання;
- перехід на екологічно – чисті компоненти палива;
- можливість виготовлення ракет-носіїв виключно силами підприємств української кооперації.
Наземний комплекс ракети-носія «Циклон-4М» – це комплекс нової розробки.
Канадська компанія «Maritime Launch Services Ltd.» («MLS») виявила зацікавленість і за власною ініціативою планує реалізацію проекту виключно за рахунок власних коштів та фінансових інвестицій залучених з комерційних джерел.
До нової кооперації зі створенні ракетно-космічного комплексу мають наміри залучитися ряд канадських, американських і українських компаній. КБ «Південне» відповідатиме за розробку, відпрацювання і експлуатацію ракети-носія та об’єктів і систем наземного комплексу. ВО «Південний машинобудівний завод» має стати постачальником ракети-носія «Циклон-4М» для компанії «MLS».
Планований строк введення ракетного космічного комплексу в дослідну експлуатацію – 2020 рік.
Компанія «MLS», із залученням КБ «Південне» і ряду канадських та американських компаній, вже провела перші переговори та значну роботу з організації створення ракетного космічного комплексу «Циклон-4М» на території Канади (атлантичне узбережжя провінції Нова Шотландія). Вже проведено низку робочих зустрічей з представниками різноманітних органів влади та громадськості Канади.
На теперішній час представники громадськості та федеральної й місцевої влади висловлюють повну підтримку та зацікавленість в реалізації проекту «Циклон-4М» на території Канади. Зараз компанія «MLS» працює над початком процедури отримання дозволу на оренду державної (Королівської) землі для створення наземного комплексу і вже розпочала процедуру оформлення необхідних документів.
За оцінкою ДП «КБ «Південне», реалізація проекту «Циклон-4М» може створити додаткові можливості для розвитку ракетно-космічної галузі України та укладення нових комерційних контрактів підприємствами української космічної галузі. Зокрема, ДП «ВО «ПМЗ», отримає можливість поступово збільшити завантаження підприємства, починаючи із виготовлення експериментальної матчастини та подальшим переходом до серійного виробництва 6-8 ракет-носіїв щорічно.
КБ «Південне» повністю виконало імпортозаміщення російських комплектуючих для виготовлення ракети-носія «Циклон-4М».
Про це на прес-конференції в Дніпрі з приводу Всесвітнього дня космонавтики заявив генеральний конструктор КБ Олександр Дегтярьов, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні ми в процесі налагодження ракети «Циклон-4М», на якій повністю виконано імпортозаміщення російських комплектуючих нашими, американськими і канадськими. Ракетою зацікавилася Канада, яка запускає власну космічну програму. Протягом найближчих чотирьох років під канадську програму почнемо поставляти туди ракети-носії нового покоління», - сказав Дегтярьов.
Щодо інших проектів, він повідомив, що зараз, після аварії з американською ракетою-носієм «Антарес», що комплектувалася російськими двигунами, КБ, за завданням американців, розробило для цієї ракети власні двигуни. Переустановлення їх на ракету пройшло професійно і надалі має перспективи, зазначив Дегтярьов.
Ukrainian rocket engineers toured the site of a proposed spaceport near Canso this week to help them tweak the design of the launchpad, processing centre and launch control building.
Steve Matier, president of Maritime Launch Services Ltd., and CEO John Isella took the engineers by boat and on foot around the site on Tuesday so they could scout out challenges in the layout of the proposed facility, including finding solid ground from which to send satellites soaring into space.
“This was our (engineers’) initial visit to actually walk the land where some of our facilities will be located,” said Isella, an ex-NASA manager turned entrepreneur who has lived in the Ukraine for the past three years and is helping to bring that country’s technical expertise with rockets to Canada.
“All of our expectations are met and all of our impressions are positive,” Isella said. “We don’t see any obstacles.”
The engineers are from Yuzhnoye, a company that grew out of the former USSR’s space program. The tour led them to think they should adjust the location by about 100 metres, but they are comfortable that the location will allow them to stay within the required flight trajectory.
Matier and Isella also had another look at the local pier.
“We would like to be able to bring the ship (carrying sections of rockets) directly into Canso, but it’s a very tight fit,” Isella said.
“If we can’t, we’ll go to Mulgrave, unload the rockets off the seagoing vessel onto a barge, and bring the barge into Canso. That’s the fallback.”
With more than 650 rockets built and more than 400 satellites successfully placed into orbit, Yuzhnoye’s technical knowledge is the key to the project, said Stave Matier.
“Rockets are hard,” Matier said, leaning against the cuddy of the Little Tootsie as fisherman Anthony Baker piloted the boat carrying the engineers back to the wharf. “These guys know what they’re doing.”
According to Kate Chisholm, clerk at Bond and Hart’s Convenience Store, some of the older folks in Canso are worried that the rockets will be noisy or dirty, but the younger people in the town are thrilled about the project.
“All my friends, we’re excited about it, for our kids,” Chisholm said. “It will spark science interest in my sons. How cool is that?”
Before the afternoon site tour, Matier, Isella and the Ukrainians met in the morning with the local fisherman’s association, which is managed by Ginny Boudreau. The fishermen had questions ranging from the size of the rockets to environmental effects, noise and interference with fishing season, Boudreau said. And Troy Delorey, one of the fishermen at the meeting, said the mood in Canso about the proposed spaceport is positive.
“The guys had a lot of questions but none that didn’t get answered,” Boudreau said. “The noise will be very little, because by the time the rocket breaks the sound barrier, it’s miles up in the air. And the number of launches is a maximum of eight per year. Well, we’ll have jobs for people. Maybe some of our boys that are out in Alberta can come back.
“If Nova Scotia misses the boat on this one, guess whose fault it will be?” she said. “Nova Scotia.”
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей