Космічна програма Китаю

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31892
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Adam » 15 січня 2019 08:47

Китайский зонд произвел биологический эксперимент на Луне
Китай доставил на Луну образцы растений и насекомых с помощью зонда «Чанъэ-4». Как доказывают снимки, сделанные внутри аппарата, часть семян уже дала побеги

Китайский зонд «Чанъэ-4», совершивший посадку на обратной стороне Луны, обеспечил проведение биологического эксперимента на спутнике Земли. Об этом говорится в сообщении Центрального телевидения Китая (CCTV).

В рамках эксперимента зонд доставил на Луну шесть биологических образцов — хлопок, рапс, картофель, резуховидку, дрожжи и плодовую мушку. Они находятся внутри аппарата. Зонд передал на Землю фотографии, на которых видно, что образцы растений уже дали первые побеги. Как отмечает CCTV, это первый побег, проросший на поверхности спутника планеты в условиях низкой гравитации и сильной радиации. Ученые продолжают мониторинг состояния биологических образцов.

Несмотря на то что CCTV называет это первым биологическим экспериментом на поверхности Луны, ранее влияние лунных условий на живые организмы уже изучали американские астронавты. Во время миссии «Аполлон-17» на поверхность спутника были доставлены споры сенной палочки, сухие семена и зародыши бобов. Американские ученые изучали влияние на них радиации. Кроме того, «Аполлон-17» доставил на Луну и животных — контейнер с сумчатыми мышами, в чьи головы вживили датчики радиации. С учетом полета мыши провели в космосе более 12,5 суток. После возвращения на Землю мышей, которых астронавты законсервировали, изучили ученые.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Oleh Nemchinov » 24 жовтня 2019 08:47

Китай готує конкурента ракети Falcon 9 компанії SpaceX

Китайська приватна компанія i-Space презентувала ракету-носій багаторазового використання. Як повідомляє Xinhua, презентація відбулася 18 жовтня на форумі в Пекіні.

Новий апарат працює на рідкому киснево-метановому паливі. Ракету назвали Hyperbola-2 – вона буде прямим конкурентом ракети Falcon 9 компанії SpaceX американського бізнесмена Ілона Маска.

Заступник генерального директора з технологій компанії Дун Яньмін розповів, що нова ракета-носій задовольнить попит на малі та середні супутники в Китаї, а також допоможе з наданням послуг екстрених запусків.

Новий апарат дасть змогу доправити на навколоземну орбіту 1,9 т корисного навантаження. Висота ракети становить 28 м, а злітна маса – 90 т. Перший запуск заплановано на 2021 рік.

https://gordonua.com/ukr/news/science/- ... 67236.html
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Oleh Nemchinov » 16 листопада 2019 20:09

Китай випробував власний марсохід

Китайське Національне космічне управління офіційно повідомило про те, що його інженери успішно випробували марсохід, який надалі буде використаний для дослідження Марса. За планами Китаю, пристрій буде відправлено на Червону планету вже наступного року.

В рамках випробування пристрій було піднято на висоту 70 м за допомогою крана, після чого він успішно приземлився “зі швидкістю, що відповідає гравітації Марса”. При цьому важливо, що китайська сторона поки що не розкриває подробиць про власну місію польоту на Марс – відомо лише, що її запуск планується в 2020 році.

“Сьогоднішні випробування — важлива віха в дослідженні Червоної планети. Перша китайська місія до Марса буде здійснена відповідно до плану. Освоєння далекого космосу – потаємна мрія всього людства. Китай вважає, що міжнародне співробітництво в цій галузі має здійснюватися на рівноправній і толерантній основі таким чином, щоб результатами прогресу в сфері аерокосмічних технологій могли скористатися усі без винятку”, — розповів голова космічного управління Китаю Чжан Кецзянь

https://news.finance.ua/ua/news/-/45999 ... j-marsohid
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Oleh Nemchinov » 19 листопада 2019 12:37

Про історію китайського космопрому
«Божественный корабль»
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
congo
Member
Member
 
Повідомлень: 15550
З нами з:
23 лютого 2009 11:21

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення congo » 07 грудня 2019 17:11

Китай в субботу в 10:55 по пекинскому времени успешно вывел на намеченную орбиту спутник дистанционного зондирования Земли /ДЗЗ/ высокого разрешения Jilin-1 02B /"Цзилинь-1" 02B/.
Ракета-носитель KZ-1A /"Куайчжоу-1А"/ с космическим аппаратом стартовала с космодрома Тайюань провинции Шаньси на севере Китая.
Jilin-1 02B является спутником для оптического наблюдения за поверхностью Земли с высоким разрешением нового типа, который был разработан китайской компанией Chang Guang Satellite Technology.
После выведения на орбиту Jilin-1 02B вместе с ранее запущенными 14 спутниками серии Jilin-1 составит сеть, и система ДЗЗ высокого разрешения будет предоставлять клиентам больше данных, а также более качественные услуги в сфере сельского и лесного хозяйства, управления ресурсами и охраны окружающей среды.
KZ-1A - легкая твердотопливная ракета-носитель, разработанная дочерней компанией Китайской корпорации космической науки и промышленности /CASIC/. Она спроектирована для обеспечения высокой надежности и точности выведения на орбиту малого спутника при низкой себестоимости запуска.
Зображення

http://russian.cri.cn/news/homeList/380 ... 90328.html


Китай в субботу в 16:52 по пекинскому времени успешно вывел на намеченные орбиты шесть спутников. Ракета-носитель KZ-1A /"Куайчжоу-1А"/ с комическим аппаратом стартовала с космодрома Тайюань провинции Шаньси на севере Китая.

Тайюань, 7 декабря /Синьхуа/ -- Китай в субботу в 16:52 по пекинскому времени успешно вывел на намеченные орбиты шесть спутников.

Ракета-носитель KZ-1A /"Куайчжоу-1А"/ с комическим аппаратом стартовала с космодрома Тайюань провинции Шаньси на севере Китая.

Запуск ракеты-носителя установил новый рекорд в истории китайской космонавтики. Менее пяти часов назад с этого космодрома была запущена ракета-носитель KZ-1A со спутником дистанционного зондирования Земли /ДЗЗ/ высокого разрешения Jilin-1 02B /"Цзилинь-1" 02B/.

В список запущенных шести спутников входят HEAD-2A/2B, Spacety-16/17, и Tianqi-4A/4B.

HEAD-2A/2B, разработанные пекинской компанией HEAD Aerospace Technology, представляют собой первые спутники в рамках проекта Skywalker, предназначенного для предоставления глобальным клиентам услуг в сфере экологического мониторинга, улучшения системы экстренной связи и сбора информации о морских и воздушных судах.

Разработчиком спутников ДЗЗ Spacety-16 и Spacety-17 выступила компания Spacety из города Чанша провинции Хунань /Центральный Китай/. Микро-наноспутники в основном используются для мониторинга чрезвычайных ситуаций и стихийных бедствий, дистанционного зондирования для целей сельского хозяйства и мониторинга полярной среды.

Низкоорбитальные спутники Tianqi-4A и Tianqi-4B созданы пекинской компанией и будут предоставлять такие услуги, как глобальная передача данных в Интернете вещей, экстренная связь и отслеживание материалов.

KZ-1A - легкая твердотопливная ракета-носитель, которая отличается относительно низкой себестоимостью производства и высокой надежностью. Она спроектирована для доставки на низкую орбиту малых спутников.
http://russian.news.cn/2019-12/07/c_138613668.htm
здесь водки нет
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Oleh Nemchinov » 15 грудня 2019 10:52

Китай буде шукати планети, придатні для життя
З 2030 року у Китаї почнеться реалізація програми "Міінь". Її метою є вивчення космічного простору за межами Сонячної системи і пошуку планет, придатних для життя.

Про це передає УНН.

"Цей проект стане черговим проривом Китаю в галузі фундаментальних досліджень", - підкреслив Юань Цзе, генеральний директор Китайської корпорації аерокосмічної науки і техніки.

Для пошуку позаземного життя запустять серію літальних апаратів з сучасними телескопами, інфрачервоними детекторамии для спостереження за областями космосу. Вчені шукатимуть воду і здійснювати замір температурних режимів, які б гарантували виживання людини.

У найближче десятиліття Китай планує стати найбільш передовою космічною державою. Одночасно буде вестися активне будівництво навколоземної орбітальної станції КНР. "Ми відкриємо нову еру в області досліджень космосу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США та Китай відновлять торгівлю

До 2045 року на Місяці буде завершено будівництво китайської місячної бази. До цього ж часу КНР збирається відправити космонавтів на Марс.

З січня країна успішно вивела на орбіту 29 космічних апаратів, випереджаючи США (25) і Росію (22). За підрахунками, в навколоземному просторі вже знаходиться близько 200 супутників, сконструйованих і побудованих в КНР.

У китайському місті Сучжоу побудували 3D-стіну, яка стала найбільшої в світі структурою 3D-друку.

Споруда являє собою штучну огорожу завдовжки понад 500 м. Основне її призначення - захист берегової лінії від ерозії шляхом поглинання енергії водної течії.

https://gazeta.ua/articles/world-life/_ ... tya/943058
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
congo
Member
Member
 
Повідомлень: 15550
З нами з:
23 лютого 2009 11:21

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення congo » 17 грудня 2019 00:12

В Китае успешно запущена ракета-носитель с двумя спутниками навигационной системы Beidou-3.

После успешного вывода космических аппаратов на орбиту формирование базовой группировки теперь уже глобальной системы геопозиционирования было завершено.
#Китай
здесь водки нет
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Oleh Nemchinov » 18 грудня 2019 12:13

Китай побив світовий рекорд, запускаючи супутники щомісяця
Китай завершив роботу з розгортання основного супутникового сузір'я в рамках навігаційної системи "Бейдоу" після успішного запуску 52-го і 53-го супутників "Бейдоу".

Тим самим він встановив новий світовий рекорд з розгортання глобальної навігаційної супутникової системи, повідомляє Сіньхуа.

"Китай в середньому щомісяця запускав 1-2 супутники, встановивши новий світовий рекорд з розгортання глобальної навігаційної супутникової системи", - йдеться в повідомленні.

Китай о 15:22 понеділка здійснив запуск двох супутників "Бейдоу" з Сичуанського космодрому (провінція Сичуань, Південно-Західний Китай). Це ознаменувало собою успішне завершення запуску всіх 24 супутників середньої навколоземної орбіти системи "Бейдоу-3", а також завершення роботи зі створення основного супутникового сузір'я в рамках глобальної навігаційної супутникової системи "Бейдоу-3".
Читайте також: SpaceX успішно вивела на орбіту телекомунікаційний супутник

Як наголошується, в останні роки система "Бейдоу" вступила в період запусків високої інтенсивності. Її головний конструктор Ян Чанфен повідомив журналістам на стартовому майданчику, що на цей момент були здійснені 18 успішних запусків супутників системи "Бейдоу-3" після того, як в 2017 році на орбіту був виведений її перший супутник.

"Бейдоу" - це глобальна навігаційна супутникова система, самостійно побудована і експлуатована Китаєм. Китай почав будувати систему "Бейдоу-3" в 2009 році, і 5 листопада 2017 року запустив перший супутник "Бейдоу-3".

Завдяки зусиллям понад 100 тис. вчених і інженерів приблизно з 300 науково-дослідних і виробничих установ, 28 супутників системи "Бейдоу-3" і два резервних супутники "Бейдоу-2" були успішно відправлені на задані орбіти упродовж приблизно двох років, сказав Ян Чанфен.
Читайте також: Європейське космічне агентство запустить на орбіту Землі робота-прибиральника

Наприкінці 20-го століття Китай почав вивчати шлях розвитку навігаційної супутникової системи, що відповідає національним умовам.

Китай розробив триступеневу стратегію щодо власної системи. Наприкінці 2000 року була завершена робота над системою "Бейдоу-1", що надає послуги в Китаї, наприкінці 2012 року - над системою "Бейдоу-2" з надання послуг в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. До 2020 року, як очікується, буде завершена робота, пов'язана з "Бейдоу-3", яка дозволить надати послуги користувачам по всьому світу.

Проект "Бейдоу-3" вже вийшов на фінішну пряму, заявив Ян Чанфен. Крім того, Китай планує запустити два супутники на геостаціонарну орбіту до червня 2020 року і завершити створення системи "Бейдоу-3" для того, щоб забезпечити глобальні послуги з більш значною продуктивністю.

Водночас Китай планує побудувати комплексну систему позиціонування, навігації та визначення часу PNT на основі "Бейдоу" до 2035 року.

https://www.ukrinform.ua/rubric-technol ... isaca.html
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
congo
Member
Member
 
Повідомлень: 15550
З нами з:
23 лютого 2009 11:21

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення congo » 27 грудня 2019 19:18

наступний крок - місія на Марс
Зображення
China launches powerful rocket in boost for 2020 Mars mission

China Friday launched one of the world's most powerful rockets in a major step forward for its planned mission to Mars in 2020.

The heavy lift Long March 5 rocket carrying a test satellite payload blasted off from the Wenchang launch site on the southern island of Hainan at 8:45 pm (1245 GMT), a livestream from state broadcaster CCTV showed.

"After more than 2,000 seconds, the Shijian 20 satellite was sent into its predetermined orbit," the official Xinhua news agency reported.

The rocket launch "tests key technologies related to future space missions," Xinhua said.
здесь водки нет
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Oleh Nemchinov » 28 грудня 2019 12:15

congo є ж українською ;)
Китай відправив у космос ракету-носій із супутником на борту


У Космічному агентстві КНР повідомили про наміри тестувати технології для майбутніх місій.

Китай намагається стати провідною космічною державою й випередити США © Xinhua

Китай здійснив перший після невдачі 2017 року запуск космічної ракети-носія "Ченчжен-5" із телекомунікаційним супутником на борту. Ракета вирушила в космос з космодрому в провінції Ханань на півдні країни в п'ятницю, 27 грудня, передає "Радіо Свобода".

Офіційні представники Космічного агентства КНР повідомили, що в цьому польоті тестуватимуться "ключові технології для майбутніх місій".

За пуском спостерігали тисячі глядачів, його також транслювали в інтернеті.

Це вже третій запуск ракети цього класу. Перший успішний політ відбувся в 2016 році. Запуск ракети в 2017 році завершився невдачею.
Китай зробив космічну програму своїм основним пріоритетом, оскільки до 2030 року він планує наздогнати США і стати провідною космічною державою. Не пізніше цього терміну Пекін має намір відправити пілотовану місію на Місяць, а потім побудувати на ньому базу.

https://dt.ua/TECHNOLOGIES/kitay-vidpra ... 4282_.html
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
congo
Member
Member
 
Повідомлень: 15550
З нами з:
23 лютого 2009 11:21

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення congo » 28 грудня 2019 20:40

Oleh Nemchinov написав:congo є ж українською ;)

так цікавіше :P


інгліш
China Friday launched one of the world's most powerful rockets in a major step forward for its planned mission to Mars in 2020

укр журналісти
У Космічному агентстві КНР повідомили про наміри тестувати технології для майбутніх місій.

Китай намагається стати провідною космічною державою й випередити США © Xinhua


як бачіте в укр перекладі отсєбятіна - важливий крок у запланованій місії на МАРС - у них наміри тестувати технології
здесь водки нет
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Oleh Nemchinov » 05 січня 2020 22:13

У Китаї запустили комерційну суборбітальну ракету-носій
На північному заході Китаю запустили комерційну суборбітальну ракету-носій Таньсо-1.

Про це повідомляє Xinhua.

"Комерційна суборбітальна ракета-носій, розроблена приватною китайською компанією, була запущена (26 грудня - ред.) о 16:50 за пекінським часом з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю", - йдеться у повідомленн

Як повідомляє Xinhua, ракета Таньсо-1 була розроблена компанією Space Trek. Зазначається, що це - перший запуск ракети, розробленої даною компанією.
Читайте також: "Космічна маршрутка" Boeing повернулася на Землю

Ракета може служити для різних цілей: метеорологічного спостереження, тестування мікрогравітації та перевірки вантажності супутника.

Як повідомлялося, в Китаї станом на грудень 2019 року нараховувалося понад 60 приватних компаній, що працюють в області комерційного освоєння космосу.
Зображення
Фото: Xinhua

https://www.ukrinform.ua/rubric-technol ... nosij.html
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Космічна програма Китаю

Повідомлення Oleh Nemchinov » 28 січня 2020 12:39

Китай вивів на орбіту супутник зв'язку для мереж 5G


Апарат було виведено на низьку навколоземну орбіту за допомогою ракети-носія на твердому паливі Kuaizhou-1A. Запуск відбувся вчора вранці з космодрому Цзюцюань на північному заході країни.

Супутник було виведено на орбіту в інтересах комунікаційної компанії GalaxySpace, яка має намір розгорнути мережу роздачі супутникового інтернету стандарту 5G на території країни.

Виведений на орбіту апарат став першим в угрупованні з декількох супутників, які будуть роздавати інтернет. Запуск супутника став тестовим – які саме технології випробовувала компанія, не уточнюється.

Раніше американська компанія Hughs Network Systems приступила до розробки системи, яка дозволить перетворити різні літальні апарати – від військових вертольотів до дронів – на літаючі вишки мобільного зв’язку, що підтримують стандарт 4G.

https://news.finance.ua/ua/news/-/46356 ... -merezh-5g
Прийшла повістка - іди служити!
 

Поперед.

Повернутись до Авіація та ППО

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей