Розробка власного ЗРК

Модератори: Global Moderators, News

stailker
Member
Member

Re: Розробка власного ЗРК

Повідомлення stailker » 12 квітня 2017 15:11

Я перестану писати, якщо ніхто не буде брати участь.

В общем облик Украинской ПВО вырисовывается - РК-6 10км, ЗРК-73 20-30км, ЗРК-27 50-60км, ЗРК дальний 5В55 47-70-90-120км и 9В55Р 150-250км. + ПЗРК.

И все это с тепловым, пасивным локационным, активным локационным, инерциальным наведением и телеуправлением-радиокоррекцией.

Вполне себе красиво и по-европейски с нормальными дальностями. Без армейских градаций, простыми словами - рота-опорник, батальон, город, область, регион. Не как ранее - стремлению к гигантомании дальности гнилой сибирской азиопы с дикарями, населяющих ее.

Думаю, что и стоимость на рынке будет от полутора, до 3-5 раз дешевле многих конкурентов.

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 12 квітня 2017 19:53

stailker написав:Я перестану писати, якщо ніхто не буде брати участь.

"Хотите об этом поговорить?" (с) - Я можу допомогти :D Але в цій темі я - нуль повний, тож можу лише читати пости знаючих людей :(

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 13 квітня 2017 22:35

stailker
Хотілося б зрозуміти, якщо все є, а власного ЗРК все одно нема, то чого ж не вистачає?

stailker
Member
Member

Повідомлення stailker » 14 квітня 2017 11:33

Усе вірно роблять. Я не сприймаю юних критків.

мені один написа цчора - "хоч би показали шасі..."
- Люди, шасі, це саме останнє у значинні, але то що люди візуально сприймають на парадах.

- Я пишаюсь Українською військовою навукою. Я відверто думку сказав.
Востаннє редагувалось stailker в 14 квітня 2017 11:37, всього редагувалось 1 раз.

stailker
Member
Member

Повідомлення stailker » 14 квітня 2017 11:34

Также в работе проекты по высокоточным крылатым ракетам наземного и корабельного базирования, две системы ПВО с радиусом надежного поражения цели до 150 км с перспективой 200-250 километров.
Востаннє редагувалось stailker в 14 квітня 2017 20:36, всього редагувалось 1 раз.

stailker
Member
Member

Повідомлення stailker » 14 квітня 2017 12:06

Короче, формула зрк на основе рвв - 1\2-20%. Ну если не ставить разгонник и увеличнній маршевик.

Тобто, Р-73 ЗР - має бути -16 км.

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 16 квітня 2017 23:49

stailker написав:В общем облик Украинской ПВО вырисовывается - РК-6 10км, ЗРК-73 20-30км, ЗРК-27 50-60км, ЗРК дальний 5В55 47-70-90-120км и 9В55Р 150-250км. + ПЗРК... Вполне себе красиво и по-европейски с нормальными дальностями.

Это не по-европейски, а по-взрослому, сверхдержавному. По-европейски - это когда только объектовая система ПВО на основе ЗА, ПЗРК и импортных ЗРК с дальностью до 50-60 км. В лучшем случае, производство по лицензии ( как производили в ФРГ от "Стингера" до "Петриота"). А здесь весь спектр зенитно-ракетных систем, да еще и собственными силами...
Предлагаю вывести в ров - и расстрелять!!!

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 17 квітня 2017 08:13

Ярослав Мезенцев :Bravo: :Bravo: :Bravo:
Прийшла повістка - іди служити!

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 17 квітня 2017 21:26

stailker написав:Я перестану писати, якщо ніхто не буде брати участь.

В общем облик Украинской ПВО вырисовывается - РК-6 10км, ЗРК-73 20-30км, ЗРК-27 50-60км, ЗРК дальний 5В55 47-70-90-120км и 9В55Р 150-250км. + ПЗРК.

И все это с тепловым, пасивным локационным, активным локационным, инерциальным наведением и телеуправлением-радиокоррекцией.

Вполне себе красиво и по-европейски с нормальными дальностями. Без армейских градаций, простыми словами - рота-опорник, батальон, город, область, регион. Не как ранее - стремлению к гигантомании дальности гнилой сибирской азиопы с дикарями, населяющих ее.

Думаю, что и стоимость на рынке будет от полутора, до 3-5 раз дешевле многих конкурентов.

Я б хотів би подискутувати. Потенціал ми, справді, маємо. Але, питання в фінансуванні та наявності деяких розробок.

Я вже писав на міл.ін.юа про ЗРК на базі Р-27, аля пропонованого україно-польської "Нарви" (і трішки про Р-73). Треба розділити питання на 3 складові:
- доцільність
- техніко-економічна можливість
- можливість застосування, розширення можливостей чи зменшення витрат

Перший комплекс питань: доцільність

Виходжу з того, що
1. Україна не має на зберіганні достатньо ЗРК "Оса-АКМ" для забезпечення повноцінних зрп ОК. (Про це неодноразово згадувалось на форумі)
2. Дальність дії "Оса-АКМ" недостатня для прикриття СВ.
3. Україна не має на зберіганні ЗРК "Бук", чи навіть ЗРК "Куб", які б могли доповнити "Оса-АКМ" в зрп ОК.
4. Наявні на зберіганні ЗРК С-300ПС не підлягають ремонту, для того, щоб навіть теоретично бути відновленими для постановки на бойове чергування в ППО СВ чи ППО ПС.

Відповідно, вважаю за доцільне розробка ЗРК на зразок "Нарви" для того, щоб включити хоча б по 1-й батареї до зрп ОК. Це
а) доповнить склад зрп
б) збільшить дальність дії зрп
в) дозволить батареї української "Нарви" користуватись засобами радіо-локаційної розвідки зрп і не потребуватиме введення в дію додаткових (високовартісних!) РЛС спостереження

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 17 квітня 2017 21:27

Другий комлекс питань: техніко-економічний

1. Вважаю, що можливе застосування тільки з напівактивною радіолокаційною головкою Р-27ЕР, Р1. З двох причин:

1.1. Якщо вірити розробнику, та взяти за основу те, що ракети класу AIM-120 при пусках з землі мають тільки 40% своєї дальності, то вони будуть мати дальність 38 км і 26 відповідно. Ракети з інфрачервоною головкою самонаведення будуть мати 36 і 24. Забезпечити захоплення цілей ракетою з ІЧ головкою на таких відстанях буде практично неможливо. Практичний радіус скоротиться в кращому випадку до 10-15 км. Відповідно, необхідно реалізувати алгоритм захоплення цілі вже в польоті. Впевнений, що таких технологій ми не маємо й ІЧ головки не забезпечать надійність захоплення.

1.2. Україна не володіє сучасними технологіями оптикоелектронного спостереження за повітряним простором, захоплення та супроводження цілей, які забезпечать роботу ракет типу Р-27ЕТ, Т1 на їх максимальних дальностях. Тому, розробка такої системи буде занадто дорогою через необхідність залучення іноземних партнерів.*

2. Склад батареї українського ЗРК "Нарва":
2.1. РПН на базі радіолокаційного прицільного комплексу Н001 ("Новатор") з винесеним на підйомній вишці антенним блоком та кабіною управління на базі РПУ-1 - 10 (?) млн. дол. США - 1 шт.
ЗображенняЗображення
А сама підйомна вишка може виглядати на зразок російського 9С36
[URL=http://piccy.info/view3/10992166/3e374b3e9be4bfc31da0e38e14429a01/orig/]Зображення
Зображення

Сам КП є розробленим і випускається:
Зображення[/url]Зображення

2.3. ПУ на базі КрАЗ із 4-а ракетами Р-27Р1 - орієнтовна вартість із системами топоприв'язки, зв'язку, пуску, тощо - 1 млн. дол. США за одиницю - всього 3 ПУ (3 млн. дол. США)
2.4. Заряджаюча машина на базі КрАЗ із 4-а ракетами Р-27Р1 - орієнтовна вартість - 0,2 млн. дол. США - всього 3 шт. ЗМ (0,6 млн. дол. США)
2.5. Ракета Р-27Р1 - орієнтовна вартість 0,3 млн. дол. США одиниця - всього 48 (?) одиниць на батарейний комплект (14,4 млн. дол. США)
2.6. Кран для перевантаження ракет на зразок КС-3574 вартість 0,15 млн. дол. США - 1 одиниця (0,15 млн. дол. США)
2.7. Машина ремонту й обслуговування ЗРК - орієнтовна вартість 1 млн. дол. США - 1 одиниця (1 млн. дол. США)
2.8. Машина ремонту й обслуговування ракет - орієнтовна вартість 1 млн. дол. США - 1 одиниця (1 млн. дол. США)

Висновок: відносно в короткі терміни (за 2-3 роки) Україна може отримати ЗРК, який за своїми бойовими можливостями буде наближений до ЗРК "Бук" чи С-300ПС, оскільки елементи системи вже освоєні в виробництві та потребують мінімальних НДКР для спряження елементів та доведення до виробництва.

Примітки: *Для ракет з ІЧ можливе відносно недороге рішення на базі ракет ближнього радіусу дії, наприклад, Р-73. Дальність суттєво вища за "Стріла-10", "Оса-АКМ", Україна власними силами може забезпечити оптоелектронну систему спостереження та супроводу цілей.

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 17 квітня 2017 21:29

Третій комплекс питань: можливість застосування, розширення можливостей чи зменшення витрат

1. Як я писав вище, застосування в складі зрп СВ дозволить зекономити витрати на РЛС спостереження (обзору) повітряного простору, КП. Зведення батарей "Нарви" до складу окремого дивізіону можливе на пізніших етапах для введення їх до складу ППО ПС на доповнення, заміну неремонтабельних С-300ПТ.

Дивізіон ЗРК "Нарва" може складатись із
- Батареї ЗРК - 3 од. - 30,5 млн. дол. США х 3 = 91,5 млн.
- РЛС обзору (80К6) - 1 од. - 30 (?) млн. дол. США
ЗображенняЗображення
- КП дивізіону (РПУ-1) - 1 од. - 5 (?) млн. дол. США
- Інша допоміжна техніка.

2. Зменшення витрат можливе за рахунок
2.1. використання надлишкових для винищувальної авіації ПС ракет Р-27
2.2. зменшення ціни нових ракет та інших елементів за рахунок серійного випуску.

Перевагою розробки ЗРК на базі Р-27 бачу:
- швидка розробка (вже згадував, що елементи вже випускаються)
- відповідне швидке нарощування потенціалу ППО СВ, а згодом і ППО ПС
- достатня дальність для потреб ППО СВ і ППО ПС

Вадами системи перед повністю нового комплексу на базі нової ракети:
- недостатня могутність БЧ
- нижча завадозахищеність Н001 у порівнянні з повністю наземними комплексами
- менша кількість обстрілюваних цілей у порівнянні з повністю наземними комплексами

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 17 квітня 2017 21:40

За моїми оцінками, якщо давати по одній батареї "ЗРК-27" "Нарва" до зрп ОК - ми ще за кілька років зможемо суттєво підсилити ППО СВ. Але, поки, ми не зможемо забезпечити поставку повноцінного дивізіону до ППО ПС через дуже велику його ціну. За моїми оцінками десь 125 млн. дол. США.

...я вже не говорю про вартість ЗРК дальний 5В55 47-70-90-120км и 9В55Р 150-250км, які (погоджуюсь із колегою stailker-ом) ми зможемо розробити. Але, поставити їх на озброєння, через обмеження бюджету поки не зможемо. Думаю, що єдино можливий шлях для нас на найближчі 3-5 років - це
- розробка ЗРК середньої та великої дальнгості
- та вдосконалення та модернізації існуючих ЗРК С-300 і "Бук-М1"

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 18 квітня 2017 10:58

AlexT написав:Перший комплекс питань: доцільність

Тут треба починати з того, що ми плануємо збивати і за яких умов. Причому враховувати бойовий досвід не сьогоднішньої «дивної війни», а ситуації маневреної війни 2014 року + повноцінне застосування ВПС московії + широке застосування ворогом РТР і РЕБ у зв’язці з ТР і ОТР.

AlexT написав:3. Україна не має на зберіганні … навіть ЗРК "Куб"

viewtopic.php?p=234209#p234209

AlexT написав:Ракети з інфрачервоною головкою самонаведення будуть мати 36 і 24.

Штатних РДТП не буде (виробництво в московії), характеристики своїх нових ми поки що не знаємо.

AlexT написав:Забезпечити захоплення цілей ракетою з ІЧ головкою на таких відстанях буде практично неможливо.

Дальність дії ІЧ ГСН А3-10 – 30 км.

AlexT написав:1.2. Україна не володіє сучасними технологіями оптикоелектронного спостереження за повітряним простором, захоплення та супроводження цілей,

viewtopic.php?p=107743#p107743
viewtopic.php?p=166640#p166640
viewtopic.php?p=205411#p205411
viewtopic.php?p=239924#p239924
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...

AlexT
Member
Member

Повідомлення AlexT » 18 квітня 2017 22:12

alex999 написав:
AlexT написав:Перший комплекс питань: доцільність

Тут треба починати з того, що ми плануємо збивати і за яких умов. Причому враховувати бойовий досвід не сьогоднішньої «дивної війни», а ситуації маневреної війни 2014 року + повноцінне застосування ВПС московії + широке застосування ворогом РТР і РЕБ у зв’язці з ТР і ОТР.

Розглядаючи доцільність я мав на увазі саме "ситуацію маневреної війни 2014 року + повноцінне застосування ВПС московії + широке застосування ворогом РТР і РЕБ у зв’язці з ТР і ОТР."

alex999 написав:
AlexT написав:3. Україна не має на зберіганні … навіть ЗРК "Куб"

viewtopic.php?p=234209#p234209

Цю статистику знав (дякуючи Вам). І я на міл.ін.юа висловлювався за повернення "Кубів" до лав ЗСУ. Додатковими аргументами за це були
- наявність модернізації від "Аеротехніки"
- досвід продажу Україною "Кубів" за кордон (а це свідчення того, що якийсь досвід експлуатації й обслуговування у нас зберігся).

Факт відсутності цих ЗРК на озброєнні після 3-х років війни, а також активне обговорення та згадки про повернення С-125 (на фоні відсутності інформації про обговорення долі ЗРК "Куб" у ЗСУ) свідчить про те, що
- або комплекс вважається настільки застарілим,
- або стан техніки на зберігання настільки поганий,
що не може претендувати на поверення до ЗСУ

alex999 написав:
AlexT написав:Ракети з інфрачервоною головкою самонаведення будуть мати 36 і 24.

Штатних РДТП не буде (виробництво в московії), характеристики своїх нових ми поки що не знаємо.

Про відсутність штатних знав. Але, факт поставки ракет Р-27 до Польщі, та пропозиція цієї ракети для польського ЗРК "Нарва" не стовідсотково, але дає змогу думати, що
- ми освоїли виробництво власних РДТП
- ТТХ наших РДТП наближені до штатних, або дещо перевищують їх
Виходячи з консервативної оцінки залишив ТТХ штатних.

alex999 написав:
AlexT написав:Забезпечити захоплення цілей ракетою з ІЧ головкою на таких відстанях буде практично неможливо.

Дальність дії ІЧ ГСН А3-10 – 30 км.

Мав на увазі проблему захоплення цілі з поверхні землі. Через рельєфні обмеження та завади у вигляді будівель та зелених насаджень.

alex999 написав:
AlexT написав:1.2. Україна не володіє сучасними технологіями оптикоелектронного спостереження за повітряним простором, захоплення та супроводження цілей,

viewtopic.php?p=107743#p107743
viewtopic.php?p=166640#p166640
viewtopic.php?p=205411#p205411
viewtopic.php?p=239924#p239924
[/quote]
Дякую за інформацію. Справді, не освіжив у пам'яті, хоча її читав тут на форумі. Цей аргумент знімаю. Проте, щоб ЗРК із ракетою з ІЧ ГСН міг використовувати повну дальність ракети необхідно суттєво попрацювати над системою наведення: ракета повинна мати радіокомандну систему наведення на етапі пуску та захоплення цілі в польоті. Інформацією про наявність таких технологій мені не відомо.

Поперед.Далі

Повернутись до Авіація та ППО

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: alex999 і 5 гостей