Розробка власного ЗРК

Модератори: Global Moderators, News

один
Member
Member
 
Повідомлень: 1272
З нами з:
25 жовтня 2008 16:34

Розробка власного ЗРК

Повідомлення один » 04 листопада 2008 00:23

За умови належного фінансування підприємства українського оборонно-промислового комплексу до 2013 року спроможні створити зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) нового покоління для Повітряних сил Збройних сил України.

Як повідомили УНІАН в Управлінні прес-служби Міністерства оборони України, про це йшлося на нараді у Вінниці за участі представників Повітряних сил ЗСУ, Міністерства промислової політики та підприємств ОПК України.

Під час наради фахівці опрацювали пропозиції зі створення перспективного зенітного ракетного комплексу середньої дальності для потреб Повітряних сил ЗС України.

Як наголосили у Міноборони, проведення цього заходу обумовлено якісними змінами зенітних ракетних військ у світі, необхідністю адекватної реакції українських військових і вітчизняних розробників озброєння та військової техніки на сучасні світові тенденції у цій галузі.

“Розробка та запровадження виробництва вітчизняного ЗРК середньої дальності є найбільш перспективним шляхом розвитку зенітно-ракетного озброєння, – зазначив начальник зенітно-ракетних військ Повітряних сил ЗСУ генерал-майор Юрій ГАЛУШКО. – У майбутньому це дасть змогу вирішити питання покращення протиповітряної оборони як мінімум на десять років вперед, і як високотехнологічний продукт дасть поштовх розвитку науки, виробництва та можливий вихід на міжнародні ринки озброєння в якості експортера”.

Свої пропозиції щодо створення зенітного ракетного комплексу середньої дальності для потреби Повітряних сил на нараді також висловив директор ДП НДІ “Оріон”, доктор технічних наук, професор Михайло МОЖАР. “Сьогодні Україні потрібне озброєння, що відповідатиме сучасним вимогам по маневреності та дальності ураження. Але на створення абсолютно нового типу озброєння піде чимало років, упродовж яких існуюча на озброєнні техніка або безнадійно застаріє, або повністю вичерпає свій ресурс”, – констатував представник ОПК.

М.МОЖАР також зауважив, що для проведення подібних конструкторських робіт в Україні наявні як інтелектуальний, так і виробничий потенціали.

“Ми плануємо розпочати роботу вже найближчим часом і, за умов належного фінансування, вийти на дослідно-випробувальні роботи вже у 2012-2013 роках”, – підсумував перспективи створення українського ЗРК експерт.

За матеріалами УНІАН
 

Аватар користувача
Шаблезубий
Member
Member
 
Повідомлень: 438
З нами з:
01 вересня 2008 12:19
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення Шаблезубий » 04 листопада 2008 11:39

Щось не зовсім зрозуміло чи \"на створення абсолютно нового типу озброєння піде чимало років...\", чи \"вийти на дослідно-випробувальні роботи вже у 2012-2013 роках\"?

На мій погляд делітанта для створення комплексу у України є практично все - ракета \"повітря - повітря\" може бути ЗКР малого радіусу дії, додати до неї
стартовий прискорювач, або збільшивши двигун - отримаємо ракету середнього радіусу, а підставив під неї ще одну ступінь - дальньої дії. Локатори є - та ж
\"Іскра\" і ДП НДІ “Оріон”. Система керування ракети може бути уніфікована с перспективними ОТРК і ПКР.

Треба тільки хотіти створити комплекс, а не розпиляти бабло. :evil:
Назва "шабля" пішла від козацького - "Будь ласка тихіше, панове!"
 

Miller
Member
Member
 
Повідомлень: 718
З нами з:
17 грудня 2007 15:23
Звідки: Kyiv, Ukraine

Re:

Повідомлення Miller » 04 листопада 2008 12:13

Шаблезубий написав: мій погляд делітанта для створення комплексу у України є практично все - ракета "повітря - повітря" може бути ЗКР малого радіусу дії,

Ракета "повітря-повітря" та ЗР середньої дальності виконують різні тактичні завдання, та працюють абсолютно по-різному.
 

Аватар користувача
Шаблезубий
Member
Member
 
Повідомлень: 438
З нами з:
01 вересня 2008 12:19
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення Шаблезубий » 04 листопада 2008 12:35

Всі ракети працюють завжди однаково :)
Ось така цитата
\"При этом одной из тенденций в этих работах становится использование в качестве ЗУР ракет, изначально создававшихся для использования в качестве авиационных ракет класса «воздух-воздух», аналогично тому, как в 1960–1970 гг. для этих целей были адаптированы и модернизированы ракеты «Сайдуиндер» и «Сперроу». Их широкое использование в составе ряда сухопутных и корабельных ЗРК показало, что подобное решение имеет ряд существенных преимуществ, например, связанных с уменьшением стоимости создания ЗРК, а также снижением стоимости ракет за счет увеличения объемов их выпуска.\"

Узяв тут http://www.aviapanorama.narod.ru/journal/2005_1/korovin.htm
Ось ще:
http://dxdt.ru/2008/07/14/1581/
http://pvo.guns.ru/r77/index.htm

Зображення

Ракета \"повітря-повітря\" та ЗР середньої дальності виконують різні тактичні завдання, та працюють абсолютно по-різному.


Докладніше про ваш погляд на цю різницю можна?[/img]
Назва "шабля" пішла від козацького - "Будь ласка тихіше, панове!"
 

Miller
Member
Member
 
Повідомлень: 718
З нами з:
17 грудня 2007 15:23
Звідки: Kyiv, Ukraine

Re:

Повідомлення Miller » 04 листопада 2008 14:20

Шаблезубий написав:
Ракета "повітря-повітря" та ЗР середньої дальності виконують різні тактичні завдання, та працюють абсолютно по-різному.


Докладніше про ваш погляд на цю різницю можна?[/img]


Ракета "повітря-повітря" має головку самонаведення, радиолокаційну або інфрачервону. Тобто після пуску ракета - це повністю автономна система.
В ЗРК - інакше. Зенітна ракета є складовою частиною зенітно-ракетного комплексу. Часто зенітна ракета не має самонаведення, а керується з землі. Наземні радилокаційні засоби аналізують траєкторію цілі, і корегують траєкторію ракети, щоб ракета та ціль зустрілись :)

Тепер про тактику військ ППО.
Зазвичай озрп або зрдн, що озброєний ЗРК середньої дальності, прикриває повітряний простір в районі базування мсд або тд. Комплекс - це не просто ПУшка з ракетами. Це складна система, що складаєтья з бойових засобів та технічних засобів - разом 15-25 окремих машин або кабін. І все це повинно працювати як швейцарський годинник, не зпізнюючись. Наприклад, у ЗРК 9К37М1 час розгортання з походного режиму в бойовий - 5 хв. Так що не з переробки ракети треба починати будувати комплекс, а з РЛС та систем обчислювання і передачі даних :)


Це мій погляд, на істину не претендую :)
 

Аватар користувача
Шаблезубий
Member
Member
 
Повідомлень: 438
З нами з:
01 вересня 2008 12:19
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення Шаблезубий » 04 листопада 2008 16:08

Зрозуміло, дякую.
Як на мене, то перспективний ЗРК повинен мати ракети з головками самонаведення або ракети керовані у промені лазеру. Можливо, для комплексу середньої дальності - керування лазером на початковому етапу польоту до захвату цілі ГСН ракети. Також можливо використати інерційну+GPS для виводу ракети у район цілі за межі видимості
з місця старту. Отут і є уніфікація з ОТРК.
Керування ракетою по радіо не дуже хочеться, бо \"В 2008 году Финляндия приняла решение отказатся от эксплуатации зенитных ракетных комплексов «Бук-М1», которые несут боевое дежурство по охране Хельсинки. Решение принято в связи с тем, что системы наведения ЗРК подвержены дешифрованию.[1]\"
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1% ... 0%A0%D0%9A) , та й координати машини керування можливо виявити пасивними засобами.

Інформаційне забезпечення стрільб є проблемою, яку на мій погляд треба вирішувати у контексті мереже-центричної концепції бойових дій - уніфікувати інтерфейс РЛС і об'єднати їх у єдиний інформаційний простір.

По конструктиву - ракети з вертикальним стартом у ТПК, вписані у габарит, конструктив і вагу напівпричепа під звичайний тягач. На кожній пусковій платформі - GPS для прив'язки до місцевості і засоби зв'язку.

P.S. Ой, щось мене понесло :?
Назва "шабля" пішла від козацького - "Будь ласка тихіше, панове!"
 

atez
Member
Member
 
Повідомлень: 2076
З нами з:
02 травня 2006 21:31
Звідки: Нововолинськ

Повідомлення atez » 04 листопада 2008 16:09

Miller написав:Ракета "повітря-повітря" має головку самонаведення, радиолокаційну або інфрачервону. Тобто після пуску ракета - це повністю автономна система.

Ха, а Спарроу з півактивною РЛ ГСН?
Miller написав:Комплекс - це не просто ПУшка з ракетами. Це складна система, що складаєтья з бойових засобів та технічних засобів - разом 15-25 окремих машин або кабін

А це дивлячись який комплекс. Комплекс на основі АІМ-120 американці взагалі на Хаммерах примудрялись розміщувати.
Вставай, Україно, бо москаль вже годину не спить!
 

Miller
Member
Member
 
Повідомлень: 718
З нами з:
17 грудня 2007 15:23
Звідки: Kyiv, Ukraine

Повідомлення Miller » 04 листопада 2008 16:34

atez - заперечувати не буду, згоден, що не все так просто :)
Щодо AIM-120 - якщо не помиляюсь то це як раз і є приклад використання ракет \"повітря-повітря\" в якості ракет ЗРК СД.
Белоруссия родная, Украина золотая
 

Аватар користувача
Віктор
Member
Member
 
Повідомлень: 490
З нами з:
14 серпня 2008 07:11
Звідки: м. Артемівськ

Повідомлення Віктор » 04 листопада 2008 16:35

Шаблезубий написав:На кожній пусковій платформі - GPS для прив'язки до місцевості і засоби зв'язку.


Наскільки я володію вірною інформацією, коли США починають десь війну їхнє GPS, котрим користуються геть усі (бо ні в кого у світі стовідсотково комплектованого орбітального угрупування крім них нема) починає давати загрублені дані. І усі отримують плутанину. Зрозуміло, що окрім своїх власних збройних сил. Тобто треба ще мати впевненість, що ота GPS буде нам надана як тре. Якщо помиляюсь - нехай мене виправлять.
Пам'ятай про Крути, атакуй першим!
 

atez
Member
Member
 
Повідомлень: 2076
З нами з:
02 травня 2006 21:31
Звідки: Нововолинськ

Повідомлення atez » 04 листопада 2008 20:03

Miller написав:Щодо AIM-120 - якщо не помиляюсь то це як раз і є приклад використання ракет "повітря-повітря" в якості ракет ЗРК СД

Так. А ще раніше - Спарроу і його італійський клон Аспід.
Вставай, Україно, бо москаль вже годину не спить!
 

Аватар користувача
Reaper
Member
Member
 
Повідомлень: 398
З нами з:
14 травня 2008 23:34
Звідки: Київ

Повідомлення Reaper » 04 листопада 2008 21:09

коли США починають десь війну їхнє GPS, котрим користуються геть усі (бо ні в кого у світі стовідсотково комплектованого орбітального угрупування крім них нема) починає давати загрублені дані.

Мені здається, що супутник не може вибірково надавати навігаційні послуги. Не може ж він кожного разу надсилати запит про надежність кожного окремого ЖПС пристрою. Здаєтся та той же принцип, що й у радіомаяка, тобто пристрій пасивно приймає сигнал від кількох супутників та порівнює відстань та пеленг кожного...
 

Аватар користувача
Шаблезубий
Member
Member
 
Повідомлень: 438
З нами з:
01 вересня 2008 12:19
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення Шаблезубий » 04 листопада 2008 23:26

Стосовно GPS - внесення володарями системи похибки у визначення координат можливо і такі випадки були. Після одно з них, коли на рифи вискочило
судно, американці обіцяли більше такого не робити. GPS має два типи сигналів - військовий і цивільний. \"Коди\" цивільних сигналів відомі широкому загалу а військових - ні.
Сигнал з супутника можливо заглушити та/або підмінити засобами РЕБ.

Стосовно прив'язки до місцевості у рідній країні - GPS не дуже і треба, бо майданчики для розміщення ПУ можливо підготувати за вчасно і підтягти туди
телефоні провода з ADSL :) У разі використання напівпричипів з тягачами, такими майданчиками можуть бути стоянки \"далекобійників\", автобази, бази держрезерву, тощо.
Під звичайну \"фуру\" пропоную замаскувати ОТРК, ПУ ППО, РСЗО та інше, бо виходячи з можливих сценаріїв на кшталт \"Червоні & Калинові Епізод І\" всюдихідні шасі для таких
систем не знадобляться, так не потрібні будуть і \"надувательства\".
Назва "шабля" пішла від козацького - "Будь ласка тихіше, панове!"
 

Аватар користувача
Віктор
Member
Member
 
Повідомлень: 490
З нами з:
14 серпня 2008 07:11
Звідки: м. Артемівськ

Повідомлення Віктор » 09 листопада 2008 21:27

Reaper написав:Мені здається, що супутник не може вибірково надавати навігаційні послуги. Не може ж він кожного разу надсилати запит про надежність кожного окремого ЖПС пристрою.


Виявляється можуть.

Шаблезубий написав:Стосовно GPS - внесення володарями системи похибки у визначення координат можливо і такі випадки були. Після одно з них, коли на рифи вискочило
судно, американці обіцяли більше такого не робити.


Особисто зіткався з таким випадком при GPS - спостереженнях в галузі геодезії. Але в мене відскочила на 100 метрів траса "Харків-Ростов". Я тоді грішив на себе, хоча і дещо підозрював. А от нещодавно почитав літературу і переконався...
Пам'ятай про Крути, атакуй першим!
 

Аватар користувача
pustomelyk
Member
Member
 
Повідомлень: 1548
З нами з:
23 серпня 2008 00:10
Звідки: Київ

Re:

Повідомлення pustomelyk » 14 грудня 2008 12:20

Miller написав:
Шаблезубий написав: мій погляд делітанта для створення комплексу у України є практично все - ракета "повітря - повітря" може бути ЗКР малого радіусу дії,

Ракета "повітря-повітря" та ЗР середньої дальності виконують різні тактичні завдання, та працюють абсолютно по-різному.


А хлопці-то й не знали :D
І, мабудь, через те незнання, зліпили от таке, наприклад:
http://www.new-factoria.ru/missile/wobb ... sams.shtml
У нас, з того, що є під рукою, Р-27 http://www.artem.ua/index.php?article=r-27 , поки лише з напівактивною ГСН, але, по-перше, Буки з такою якось влучають, по-друге, можна таки постаратись виправити, росіяни вже зробили Р-27 з активною. з плюсів, гадаю, є можливість зробити контейнерну ПУ з вертикальним стартом. Позбавимось геморою з поворотною частиною.
Ну, і база, хоч у Бука і більш захищена, але у мирний час дуже обмежена по шляхах пересування і значно дорожча в експлуатації, ніж теоретичний комплекс на базі КрАЗів.
Я так думаю(с)
 

atez
Member
Member
 
Повідомлень: 2076
З нами з:
02 травня 2006 21:31
Звідки: Нововолинськ

Повідомлення atez » 14 грудня 2008 18:36

pustomelyk написав:гадаю, є можливість зробити контейнерну ПУ з вертикальним стартом

Так, тільки для цього треба прискорювач для ракети.
Вставай, Україно, бо москаль вже годину не спить!
 

Далі

Повернутись до Авіація та ППО

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей