Розробка власного ЗРК

Модератори: Global Moderators, News

alex999
Member
Member

Re: Розробка власного ЗРК

Повідомлення alex999 » 06 жовтня 2013 16:43

Vold написав:мені так здається, що це якраз ЗРК поля бою для захисту БТТ від вертольотів й буде сумісна з ПТРК, або й виступатиме надзвуковим ПТРК.
http://ukrmil.blogspot.com/2011/11/blog ... 1%80%D0%BA

Вітчизняний ADATS?
Цікаво, яка в нього досяжність по висоті...

Та і тут він не буде зайвий -

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие

KTB
Member
Member

Повідомлення KTB » 07 жовтня 2013 10:34

Зображення

НАЗНАЧЕНИЕ

ЗУР предназначена для поражения воздушних целей типа самолет, вертолет,БПЛА и наземных целей типа БМП,БТР.
Особенностью ЗУР является высокая точность и помехозащищенность .

ТЕХНИЧЕСКИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Максимальная дальность стрельбы, м:
- в дневное время
- в ночное время

8000
8000

Масса ЗУР, Кг
65

Система наведения
по лазерному лучу с автоматическим сопровождением цели

Боевая часть:
- тип

Осколочно фугасная с ударным ядром

Габаритные размеры, мм:
- длина контейнера

2300

Температурный диапазон
применения, ºС

от минус 40 до +60

Vold
Member
Member

Повідомлення Vold » 07 жовтня 2013 20:02

alex999 написав:Вітчизняний ADATS?

не дотягує - РЛС та наведення по РЛС відсутнє

Цікаво, яка в нього досяжність по висоті...

написано ж 4 км. Для корабельного ПВО не годиться.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 08 жовтня 2013 09:15

Vold написав:наведення по РЛС відсутнє

Так в ADATS воно теж, начебто, відсутнє.
РЛС там використовується лише для виявлення цілей.

Vold написав:написано ж 4 км.

4 км це для раннього варіанту з масою ЗКР – 34 кг.
У Фотона – 63 кг.

Vold написав:Для корабельного ПВО не годиться.

У корабельного "Арбалет-К" з ПЗРК досяжність по висоті – 3,5 км.
Тому, якщо у Фотона збережено висоту ураження таку ж як і у раннього варіанту, то для застосування на чомусь малотоннажному – чому б і ні?.
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие

Vold
Member
Member

Повідомлення Vold » 08 жовтня 2013 17:11

Та тому що наведення по лазерному променю
В АДАТС комбіноване наведення по повітряним цілям. Арбалет-К це не корабельний ЗРК, це корабельна установка ПЗРК

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 08 жовтня 2013 18:13

Vold написав:В АДАТС комбіноване наведення по повітряним цілям.

Мабуть, ми розмовляємо про різні комплекси.

Я маю на увазі ось цей

Зображення

В состав ракетного комплекса АDATS входят:
- восемь ракет в транспортно-пусковых контейнерах,
- РЛС обнаружения воздушных целей,
- электронно-оптический модуль сопровождения целей и наведения на них ракет,
- ЭВМ и другое необходимое оборудование.

http://rbase.new-factoria.ru/missile/wo ... dats.shtml

Чи з'явилась якась нова модифікація, про яку я не знаю?

Vold написав:Арбалет-К це не корабельний ЗРК, це корабельна установка ПЗРК

Можливо я некоректно висловився.
Малось на увазі, якщо у Фотона дальність ураження 8 км. а висота - не меньше 4 км., то чи не буде більш доцільним використання установки з Фотоном замість Арбалета?
Хоча, у Арбалета перевага (фінансового плану) - можливість використання наявних у військах ПЗРК.

Vold
Member
Member

Повідомлення Vold » 08 жовтня 2013 21:05

ну як ви не зрозумієте, що в Фотона відсутня ГСН, вона наводиться як ПТУР по променю лазера.
Проти вертольотів - так, проти танків - так. Як ЗРК повноцінний - ні.
в АДАТС наведення по азимуту за допомогою РЛС

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 12 жовтня 2013 13:33

Vold написав:ну як ви не зрозумієте, що в Фотона відсутня ГСН, вона наводиться як ПТУР по променю лазера.
Проти вертольотів - так, проти танків - так. Як ЗРК повноцінний - ні.
в АДАТС наведення по азимуту за допомогою РЛС

дві різні головки ГСН в Україні роблять два різних львівських підприємства Текон-Електрон і ЛНДРТІ
Прийшла повістка - іди служити!

Vold
Member
Member

Повідомлення Vold » 14 жовтня 2013 17:12

так, я це знаю, я маю на увазі конкретний виріб.
Зрозуміло, що з ГСН це буде зовсім інша ракета та інша тактична ніша.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 24 січня 2014 17:52

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 25 січня 2014 12:18

alex999 чудова презентація, дякуємо.
Як я зрозумів зараз триває робота по створенню багатофункціональної РСЛ з АФАР і Пункту бойового управління, який можливо інтегрувати в штат будь якого дивізіону, плюс створення своєї ракети середньої дальності.
Єдине не зрозуміло, навіщо мордуватися з ракетою? В нас є близько 15 дивізіонів С-300П, які вже не боєздатні, є запас ракет до них, яким можна також продовжити термін дії.
Гадаю, що ПУ цих комплексів можна відновити і звести до дивізіону двохбатарейного складу, з 6 од. ПУ, РСЛ і ПБУ в кожній. Тоді батареї взагалі зможуть діяти автономно.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 27 січня 2014 10:38

alexeizin написав:alex999 чудова презентація, дякуємо.

Це не до мене, це сюди - > http://www.defense-ua.com/ :)

Якщо сприймати це відео всерйоз, то можна припустити, що зараз іде пошук інозамовників (скоріш за все серед наших чорношкірих братів), з можливістю поставки їм елементів ЗРК "Дніпро" в якості розширення можливостей наявних С-125 і поставкою ПУ ЗРК С-300ПТ (які виводяться з військ) з ракетами 5В55К/КД (після відповідних робіт по продовженню ресурсу).
Таким чином, за рахунок інозамовника, буде закінчено відпрацювання БФРЛС і перспективної ЗКР з АРЛГСН.

Щодо необхідності розробки нової ракети при наявності запасу існуючих.
Як на мій дилетантський погляд, ЗРК "Дніпро" не зможе використовувати ракети 5В55Р у зв'язку з особливостями БФРЛС.
Крім того, рано чи пізно, але радянський запас ЗКР колись закінчиться (або продовження ресурсу стане неможливе)

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 27 січня 2014 11:54

alex999 написав:Якщо сприймати це відео всерйоз, то можна припустити, що зараз іде пошук інозамовників (скоріш за все серед наших чорношкірих братів), з можливістю поставки їм елементів ЗРК "Дніпро" в якості розширення можливостей наявних С-125 і поставкою ПУ ЗРК С-300ПТ (які виводяться з військ) з ракетами 5В55К/КД (після відповідних робіт по продовженню ресурсу).
Таким чином, за рахунок інозамовника, буде закінчено відпрацювання БФРЛС і перспективної ЗКР з АРЛГСН.

Це в стилі нашого ВПК і цілком логічно зважаючи наш скрутний стан з фінансуванням.
alex999 написав:Щодо необхідності розробки нової ракети при наявності запасу існуючих.
Як на мій дилетантський погляд, ЗРК "Дніпро" не зможе використовувати ракети 5В55Р у зв'язку з особливостями БФРЛС.

Цілком можливо.
alex999 написав:Крім того, рано чи пізно, але радянський запас ЗКР колись закінчиться (або продовження ресурсу стане неможливе)

Те, що нову ракету потрібно створювати, це звісно зрозуміло, але в мене є деякі сумніви що вона буде наклонного старту, бо скоріше за все її будуть робити максимально уніфікованою з ракетою ЗРК корвету проекту 58250, тому і виникає питання, про доцільність розробки її наземного варіанту під ТПК ЗРС С-300. Як на мене, то в цьому є сенс, бо використання вже наявних ТПК, або навіть самохідних пускових установок 5П85С/5П85Д знятих з озброєння комплексів С-300 значно здешевить проект.
Звісно, це питання не до Вас, а так думки в голос.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 27 січня 2014 14:43

Щодо вітчизняних ЗКР.

Спираючись на більш-менш офіційну інформацію, вимальовується таке (без урахування ракет для ПЗРК):

- "Укроборонсервіс" уклав контракт на розробку і виробництво нових ЗКР збільшеної дальності дії для модернізованих ЗРК "Оса"
http://www.uos.ua/press-center/novosti/ ... -novih-zur
(скоріш за все, мова іде про ЗКР Т382 з наклонним стартом і дальністю ураження 20 км.)

- створення нової ракети для ЗРК "Бук-М1" – ЗР-27 з дальністю ураження 50 км.
http://olarhat.livejournal.com/196377.h ... ead=953625
(скоріш за все, саме модифікацію ЗР-27ЭУ з більш потужним прискорювачем планується використати у складі ЗРК "Дніпро", із-за чого і наклонний старт)

- модернізація ракет для С-300 з доведенням дальності ураження до 150 км.
(як варіант – щось на тему 48Н6 у вітчизняній комплектації з максимальним використанням напрацювань по ЗР-27 – склад твердого палива, АРЛГСН і т.д.)

І спираючись саме на цю інформацію, я не зовсім уявляю, як можна використати ЗР-27 на корветі без значної переробки проекту.
А переробка ракети, з наклонного старту на вертикальний – це по суті створення нового виробу.

З іншого боку – не забуваємо про КБ "Південне", яке розробляло по темі БФРК "Сапсан" і зенітно-ракетну складову (з дуже великою ймовірністю – вертикального старту) і відповідно – можливість використання цих напрацювань.

А взагалі – дуже важко робити якісь припущення, при практично повній відсутності інформації (принаймні у мене :) ).

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 27 січня 2014 20:08

alex999 написав:"Укроборонсервіс" уклав контракт на розробку і виробництво нових ЗКР збільшеної дальності дії для модернізованих ЗРК "Оса" http://www.uos.ua/press-center/novosti/ ... -novih-zur (скоріш за все, мова іде про ЗКР Т382 з наклонним стартом і дальністю ураження 20 км.)
- створення нової ракети для ЗРК "Бук-М1" – ЗР-27 з дальністю ураження 50 км. http://olarhat.livejournal.com/196377.h ... ead=953625 (скоріш за все, саме модифікацію ЗР-27ЭУ з більш потужним прискорювачем планується використати у складі ЗРК "Дніпро", із-за чого і наклонний старт)
- модернізація ракет для С-300 з доведенням дальності ураження до 150 км.
(як варіант – щось на тему 48Н6 у вітчизняній комплектації з максимальним використанням напрацювань по ЗР-27 – склад твердого палива, АРЛГСН і т.д.)

Дякую, alex999 це мені все відомо. Тільки в такому підході я бачу деяку ірраціональність.
В нас є досить великий запас ракет 5В55К/5В55Р. ЗРК майбутнього корвету (якщо ми звісно подужаємо цей проект), теж має вертикальний старт і на відмінність за Бук-1М, ця техніка буде перспективною ще багато років. Створення стратегічного запасу ракет коштує набагато дорожче, ніж розробка самої ракети, тому мені вважається більш розумним було б зробити ставку на єдину універсальну ракету для обох комплексів (наземного і морського).
Моє бачення майбутньої ешелонованої ППО наших ЗС в наступному вигляді:
1. Створення мобільних ЗРС великої дальності, для чого до складу кожного з 20 наявних дивізіонів С-300ПС ввести РЛС 36Д6-М/80К6М, які з ракетою 9В55Р доведуть можливості цих комплексів до російських аналогів.
2. В якості ЗРС середньої дальності використовувати наявні, 10 дивізіонів С-300ПТ1, та ЗРС "Дніпро". Дивізіони ЗРС "Дніпро" робити двох батарейними в складі 5-6 ПУ 5П85С/5П85Д (ПУ брати з виведених з експлуатації комплексів С-300ПТ) та РЛС і ПБУ, які були показані на презентації (в кожній батареї по комплекту). В нас, зараз, приблизно 15 непрацездатних дивізіонів С-300ПТ, якщо вийде зробити з них хоча б 10 дивізіонів ЗРС "Дніпро" то буде досить непогано і це на мій погляд цілком можливо .
3. 13 дивізіонів Бук-1М ввести до складу механізованих і танкових бригад СВ, де вони разом з наявними ЗРК Оса АКМ зможуть виконувати завдання по прикриттю бригади навіть без їх суттєвої модернізації, потім їх також можна модернізувати.
4. В подальшому, з закінченням запасу ракет для С-300, ЗРС "Дніпро" переробити під єдину уніфіковану з корветом ракету, для цього потрібно тільки замінити ТПК.

Я не фахівець ППО, тому можливо щось не розумію, але мені здається, що цей шлях значно дешевший і більш раціональний.

Поперед.Далі

Повернутись до Авіація та ППО

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 2 гостей