Розробка власного ЗРК

Модератори: Global Moderators, News

pustomelyk
Member
Member

Re: Розробка власного ЗРК

Повідомлення pustomelyk » 27 січня 2014 22:24

alex999
Гарні мульти. Тільки не зрозуміло, чому пускова менших ракет типу с-125 (який там час розгортання буде?) і нащо на позиції крутять навколо пусковими контейнерами, коли там - мінометний старт.
І ще, який дурень РЛС у ямі ставить? Я думав таке лише у нашій бригаді можливо було, та й то після Руста виправили :D
І Б.Уіліс в ПБУ - непоганий рекламний хід :D

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 28 січня 2014 12:54

alexeizin написав: В нас є досить великий запас ракет 5В55К/5В55Р. ЗРК майбутнього корвету (якщо ми звісно подужаємо цей проект), теж має вертикальний старт і на відмінність за Бук-1М, ця техніка буде перспективною ще багато років. Створення стратегічного запасу ракет коштує набагато дорожче, ніж розробка самої ракети, тому мені вважається більш розумним було б зробити ставку на єдину універсальну ракету для обох комплексів (наземного і морського).

Я не зовсім зрозумів, Ви пропонуєте на корвет ЗКР 5В55?
Але ж там габарити зовсім не "корветівські".

Якщо Ви при створення єдиної універсальної ракети для наземного і морського комплексів, це було б добре, власне з самого початку так і планувалось ("Ерідан"), але зараз ми маємо те що маємо – Т382, ЗР-27 (наклонний старт) і щось на тему 5В55/48Н6 (вертикальний старт).

Хіба що, може, прикрутять до Т382 або ЗР-27 прискорювач з системою нахилу ракети після старту.

alexeizin написав: Моє бачення майбутньої ешелонованої ППО наших ЗС в наступному вигляді:

1. Створення мобільних ЗРС великої дальності, для чого до складу кожного з 20 наявних дивізіонів С-300ПС ввести РЛС 36Д6-М/80К6М, які з ракетою 9В55Р доведуть можливості цих комплексів до російських аналогів.

9В55Р – це "очепятка" чи новий індекс модернізованої 5В55?
Якщо залишаємо С-300ПС з ЗКР 5В55Р (75 км.), то наявність обзорної РЛС не зробить з нього комплексу великої дальності, лише зробить його автономним.

alexeizin написав: 2. В якості ЗРС середньої дальності використовувати наявні, 10 дивізіонів С-300ПТ1, та ЗРС "Дніпро". Дивізіони ЗРС "Дніпро" робити двох батарейними в складі 5-6 ПУ 5П85С/5П85Д (ПУ брати з виведених з експлуатації комплексів С-300ПТ) та РЛС і ПБУ, які були показані на презентації (в кожній батареї по комплекту). В нас, зараз, приблизно 15 непрацездатних дивізіонів С-300ПТ, якщо вийде зробити з них хоча б 10 дивізіонів ЗРС "Дніпро" то буде досить непогано і це на мій погляд цілком можливо .

Я б С-300ПТ з його "корявими" ПУ, дальністю ураження 47 км і кабельними лініями зв'язку взагалі б не брав до уваги.
Тільки на експорт – нашим чорношкірим братам – разом з С-125 і С-75.
ПУ 5П85С/5П85Д – це, здається, не ПТ а ПС.

alexeizin написав: 3. 13 дивізіонів Бук-1М ввести до складу механізованих і танкових бригад СВ, де вони разом з наявними ЗРК Оса АКМ зможуть виконувати завдання по прикриттю бригади навіть без їх суттєвої модернізації, потім їх також можна модернізувати.

Мені здається, Бук на бригадному рівні – це занадто.
"Оса" з ЗКР Т382 (20км) або щось перспективне з тою ж ЗКР – саме те що треба.
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 28 січня 2014 15:52

alex999 написав:Я не зовсім зрозумів, Ви пропонуєте на корвет ЗКР 5В55? Але ж там габарити зовсім не "корветівські".

Звісно ні. Сенс в єдиній ракеті середньої дальності морського і наземного базування.

alex999 написав:Якщо Ви при створення єдиної універсальної ракети для наземного і морського комплексів, це було б добре, власне з самого початку так і планувалось ("Ерідан"), але зараз ми маємо те що маємо – Т382, ЗР-27 (наклонний старт) і щось на тему 5В55/48Н6 (вертикальний старт). Хіба що, може, прикрутять до Т382 або ЗР-27 прискорювач з системою нахилу ракети після старту.

Я не знаю, як вони планують робити на корветі вертикальний старт, але гадаю, що саме цю ракету потрібно брати за основу. Якщо вона буде якимось чином уніфікована з ЗР-27, то це буде тільки плюс.
alex999 написав:9В55Р – це "очепятка" чи новий індекс модернізованої 5В55?

Ні, це саме індекс нашої модернізованої 5В55Р – конкурент російської 48Н6Е.
alex999 написав:Якщо залишаємо С-300ПС з ЗКР 5В55Р (75 км.), то наявність обзорної РЛС не зробить з нього комплексу великої дальності, лише зробить його автономним.

Звісно, без нової ракети, ніякого комплексу великої дальності не буде.
alex999 написав:Я б С-300ПТ з його "корявими" ПУ, дальністю ураження 47 км і кабельними лініями зв'язку взагалі б не брав до уваги.
Тільки на експорт – нашим чорношкірим братам – разом з С-125 і С-75.
ПУ 5П85С/5П85Д – це, здається, не ПТ а ПС.

Ви не помиляєтесь? Як на мене, то ПУ 5П85 входить до складу комплексу С-300ПТ (дехто називає його С-300П хоча на озброєння він був прийнятий саме як С-300ПТ), С-300ПТ-1, С-300ПС. Всі ці комплекси можуть вести вогонь як і ракетами 5В55К с дальністю – 47км. так і 5В55Р с дальністю 75 км. 5П85С/Д це якщо не помиляюсь самохідний і додатковий
В нас зараз на озброєнні стоїть 10 дивізіонів С-300 ПТ-1 і 20 дивізіонів С-300ПС.
За моєю пропозицією С-300ПС модернізуємо шляхом введення до складу дивізіонів мобільної РЛС, та нової ракети, С-300ПТ-1 залишаємо такими як вони є.
Близько 15 дивізіонів С-300ПТ в нас зняті з озброєння, саме їх ПУ я і пропоную пристосувати на перших порах під ЗРК "Дніпро" якщо їх звісно ще можна відновити.
В цьому випадку матимемо достатній стратегічний запас ракет який можна буде використовувати всіма цими комплексами.
Ракету 9В55Р та яку там зроблять для ЗРК "Дніпро" можна буде вводити в стрій поступово без зменшення боєготовності підрозділів.

alex999 написав:Мені здається, Бук на бригадному рівні – це занадто.
"Оса" з ЗКР Т382 (20км) або щось перспективне з тою ж ЗКР – саме те що треба.

В Росії в декількох бригадах Тори, в декількох Буки. Подивіться на фронт та глибину бригади в обороні, порівняйте їх з ТТХ ЗРК Бук-1М, вони підходять для цих цілей навіть без модернізації. Щось схоже на Т38 може звісно і піде, тільки де ж взяти стільки ракет до нього? Тай сама модернізація буде коштувати не дешево, а так беремо Буки і не заморочуємося.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 29 січня 2014 17:20

alexeizin написав: Ні, це саме індекс нашої модернізованої 5В55Р – конкурент російської 48Н6Е.

Дякую, не знав.

alexeizin написав: Ви не помиляєтесь?

Якщо вірити цим http://russianarms.mybb.ru/viewtopic.php?id=90 товаришам, то на фото

Зображення

на передньому плані ПУ С-300ПТ, на задньому - ПУ С-300ПС.

alexeizin написав: За моєю пропозицією С-300ПС модернізуємо шляхом введення до складу дивізіонів мобільної РЛС, та нової ракети, С-300ПТ-1 залишаємо такими як вони є.
Близько 15 дивізіонів С-300ПТ в нас зняті з озброєння, саме їх ПУ я і пропоную пристосувати на перших порах під ЗРК "Дніпро" якщо їх звісно ще можна відновити.
В цьому випадку матимемо достатній стратегічний запас ракет який можна буде використовувати всіма цими комплексами.
Ракету 9В55Р та яку там зроблять для ЗРК "Дніпро" можна буде вводити в стрій поступово без зменшення боєготовності підрозділів.

Щодо сумісності засобів ураження і використання старих запасів (з поправкою на їх кількість, вік ракет і можливість/доцільність продовження ресурсу) накидав таку таблицю.
Але знову ж таки, дуже мало вхідної інформації.

Зображення

alexeizin написав: В Росії в декількох бригадах Тори, в декількох Буки. Подивіться на фронт та глибину бригади в обороні, порівняйте їх з ТТХ ЗРК Бук-1М, вони підходять для цих цілей навіть без модернізації. Щось схоже на Т38 може звісно і піде, тільки де ж взяти стільки ракет до нього? Тай сама модернізація буде коштувати не дешево, а так беремо Буки і не заморочуємося.

Тут http://mil.in.ua/forum/viewtopic.php?p= ... d2c#p16580 згадуються проблеми введення в бригади ЗРК "Оса". Це при тому, що БМ "Оси", в принципі, це самодостатня бойова одиниця, яка несе на собі станції розвідки і наведення.
З забезпеченням бойової роботи і повсякденного обслуговування ЗРК "Бук" у складі мсбр, мені здається, проблем буде ще більше.

Щодо ракет, так їх і так прийдеться робити, хоч для "Буків" хоч для "Стилетів".
Але при цьому ракети для "Стілета" будуть помітно дешевші.
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 29 січня 2014 22:09

alex999 написав: Дякую, не знав.

Про неї згадував Артюшенко, крім того вона згадується в державній програмі переозброєння на період 2012-2017 http://bmpd.livejournal.com/255874.html
alex999 написав: на передньому плані ПУ С-300ПТ, на задньому - ПУ С-300ПС.

Саме так, згодний. Тільки б я трохи уточнив - на передньому плані ПУ С-300ПТ/ПТ-1.
Пропоную трохи прояснити ситуацію з маркуванням. 300 ті комплекси поділяються на:
С-300П – ППОшний, С-300В – військовий, С-300Ф - флотський.
ППОшні комплексі бувають:
С-300ПТ прийнятий на озброєння у 1978 році це перший варіант – транспортуємий.
С-300ПС – прийнятий на озброєння у 1982 році - самохідний комплекс.
С-300ПТ-1 це модернізація С-300ПТ до рівня С-300ПС, яка проводилась в середині 80-х років.
ЗРС С-300ПС /ПТ-1, мають значно більші бойові можливості порівняно з С-300ПТ. Для обміну телеметричної інформацією з командним пунктом ППО, розташованим на видаленні більше 20 км від дивізіону, був задіяний антенно-мачтовий пристрій " Сосна" на шасі ЗІЛ- 131Н . Для розширення " зони видимості" радіолокатора управління вогнем була створена універсальна пересувна вишка 40В6М висотою 25 м яку перевозять на автомобілі МАЗ- 537 . Можливості по виявленню маловисотних цілей вдалося значно розширити, після введення до складу комплексу низько - висотного обнаружителя 5Н66М.
ПУ в цих дивізіонах практично ідентичні, тільки в варіанті ПТ/ПТ-1 вони буксируємі, а в варіанті ПС стоїть на автомобільній базі, принципово комплекси розрізняються в іншому. Саме тому, особисто я поки що не бачу жодних перепон, для того, щоб застосовувати ПУ С-300ПТ в дивізіонах ЗРС "Дніпро"
Звісно, я можу і помилятися. Дуже б хотілось почути думку з цього приводу фахівця ППО, але нажаль в мене поки що поспілкуватися з кимось, хто дійсно має чітке уявлення про це, не вийшло.
alex999 написав: Щодо сумісності засобів ураження і використання старих запасів (з поправкою на їх кількість, вік ракет і можливість/доцільність продовження ресурсу) накидав таку таблицю.
Але знову ж таки, дуже мало вхідної інформації.

Таблиця цікава, але можна питання - звідки у Вас така впевненість, що "Дніпро" не може вести вогонь ракетою 5В55Р? Це Ваші здогадки, чи якась більш-менш об’єктивна інформація?
alex999 написав: Тут http://mil.in.ua/forum/viewtopic.php?p= ... d2c#p16580 згадуються проблеми введення в бригади ЗРК "Оса". Це при тому, що БМ "Оси", в принципі, це самодостатня бойова одиниця, яка несе на собі станції розвідки і наведення.
З забезпеченням бойової роботи і повсякденного обслуговування ЗРК "Бук" у складі мсбр, мені здається, проблем буде ще більше.

Справа в тому, що основний бойовий підрозділ для військ ППО це дивізіон. З цього і йдуть всі негаразди. Як керувати теперішнім смішаним дивізіоном до складу якого входять "Оси" та "Тунгуски" мало хто розуміє.
Крім того, в нас зараз йде тенденція щодо перетворення механізованих батальйонів в БТГ, які за задумом повинні мати можливість діяти самостійно, але якщо уважно подивитися на цю БТГ, то можна констатувати, що вона майже беззахисна проти авіації противника, бо той взвод ПЗРК, який штатно входить до складу батальйону це пугалки для вертольотів зразка 80-х.
Загальна система ППО бригади не витримує жодної критики, бо все що літає вище 5 км "Оси" збивати не зможуть. Полк "Ос" у складі АК і ОК це взагалі сміх.
Наше ППО СВ по суті не в змозі виконувати свої завдання щодо прикриття районів зосередження бригад, та райони оборони батальйонів.
Як на мене, то в БТГ повинна входити батарея "Ос", в бригаду - дивізіон "Торів" (це в ідеалі, але їх не має, то нехай будуть Буки), Батарея "Тунгусок", має діяти разом з танковим батальйоном, ЗРП АК/ОК має бути озброєний ЗРС "Дніпро".
Введення до складу ОК ППОшних комплексів Повітряних сил це питання досить суперечливе, як на мене в них дещо різні завдання, в одних прикриття промислових районів, а в других дії в інтересах СВ.
alex999 написав: Щодо ракет, так їх і так прийдеться робити, хоч для "Буків" хоч для "Стилетів".
Але при цьому ракети для "Стілета" будуть помітно дешевші.

Моя думка, що якщо комплекс буде під нову ракету, то наші СВ його ніколи не побачать, бо ми за всі роки незалежності, з високоточних боєприпасів закупили лише 200 од. 100 мм пострілів "Стугна", та 250 од. 125 мм пострілів "Комбат" було замовлено 50 од. 152 мм снарядів "Квітник" і все. Жодної нової ракети для комплексів ППО не було, зараз проводяться роботи тільки про продовженню терміну служби старих.
Для того, щоб переозброїти 10 дивізіонів "Дніпро" потрібно 480 ракет і це тільки один б/к, про оперативний і стратегічний запас я взагалі мовчу. Саме тому, я гадаю, що єдиний шанс побачити батареї ЗРК "Дніпро" в СВ ЗС України, це якщо вони будуть керувати ПУ списаних С-300ПТ і стріляти старими ракетами. Як на мене, інший варіант, це з області фантастики.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 31 січня 2014 10:07

alexeizin написав: Саме тому, особисто я поки що не бачу жодних перепон, для того, щоб застосовувати ПУ С-300ПТ в дивізіонах ЗРС "Дніпро"

Якщо на експорт (в ті країни де задоволені і С-125/С-75) – тут я з Вами повністю згоден.

Але для ЗСУ – громіздкість, значний час розгортання/згортання і при цьому максимальна дальність ураження 47 км…
Як на мене, витрачати гроші, морочитись з ремонтом, продовженням ресурсу і інтеграцією – я б не став.

alexeizin написав: Таблиця цікава, але можна питання - звідки у Вас така впевненість, що "Дніпро" не може вести вогонь ракетою 5В55Р? Це Ваші здогадки, чи якась більш-менш об’єктивна інформація?

Звісно здогадки. :)
Я спирався на те, що наведення 5В55Р – напівактивне з супроводженням через ракету.
Для цього потрібен РПН який би здійснював супроводження цілі, ракети, підсвічування цілі, прийом інформації від ракети, її обробка і передача команд керування на ракету.

У випадку з БФРЛС ЗРК "Дніпро" ми маємо модифікацію 1Л220У (в якій давно було заявлено можливість наведення радіокерованих боєприпасів).

По суті, це функціональний аналог БФРЛС ARABEL ЗРК SAMP-T, тільки не з круговим оглядом, а з секторним.
Або AN/TPQ-64 ЗРК NASAMS, у якої так само "ноги ростуть" з РЛС артилерійської розвідки AN/TPQ-36A.

Задача всіх цих РЛС – точне визначення координат цілей і видача команд керування або сигналів радіокорекції на ракети, оснащені АРЛГСН.

Таким чином, відсутність можливості підсвічувати цілі і супроводжувати їх "через ракету" робить неможливим застосовувати у складі ЗРК "Дніпро" ракети 5В55Р.

Але знову ж таки – це лише мої здогадки. :)

Щодо ОШС механізованих бригад – я в цьому розбираюсь ще менше ніж в ЗРК, та і взагалі, як на мене, це окрема велика тема.

Щодо перспектив закупівлі нових зразків озброєння – навіть розмовляти не хочеться :( . Дуже багато нецензурщини полізе.

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 31 січня 2014 11:45

alex999 написав:Якщо на експорт (в ті країни де задоволені і С-125/С-75) – тут я з Вами повністю згоден.
Але для ЗСУ – громіздкість, значний час розгортання/згортання і при цьому максимальна дальність ураження 47 км…
Як на мене, витрачати гроші, морочитись з ремонтом, продовженням ресурсу і інтеграцією – я б не став.

Вибачте, але не погоджуюсь. Я не думаю, що слід заморочуватися з повним ремонтом всього комплексу достатньо відремонтувати тільки ПУ, це не так дорого. При наявності нової РЛС і ПБУ час на розгортання буде не великий, ну а щодо невеликої дальності стрільби, то дай Боже, щоб в наших СВ в найближчий час з’явились багатоканальні комплекси які можуть вести вогонь на 50 км, на всьому діапазоні висот, які здатні знищувати балістичні цілі, а якщо з них можна буде пуляти ще й 5В55Р, то цьому комплексу в наших умовах ціни не має.
alex999 написав: Звісно здогадки. :)
Я спирався на те, що наведення 5В55Р – напівактивне з супроводженням через ракету.
Для цього потрібен РПН який би здійснював супроводження цілі, ракети, підсвічування цілі, прийом інформації від ракети, її обробка і передача команд керування на ракету.

Подивіться ролик, там майбутня ракета теж має донаведення на траєкторії.

alex999 написав: У випадку з БФРЛС ЗРК "Дніпро" ми маємо модифікацію 1Л220У (в якій давно було заявлено можливість наведення радіокерованих боєприпасів).
По суті, це функціональний аналог БФРЛС ARABEL ЗРК SAMP-T, тільки не з круговим оглядом, а з секторним.
Або AN/TPQ-64 ЗРК NASAMS, у якої так само "ноги ростуть" з РЛС артилерійської розвідки AN/TPQ-36A.

Так, в мене раніш також була така думка, що наші будуть ліпити РЛС ЗРС "Дніпро" з Іскрівського "Зоопарку" тим більше що антени ну дуже схожі, тай в міжнародній практиці такі випадки перепилу артилерійської РЛС в ППОшну вже спостерігались, але ж там не АФАР. Не знаю змінює це щось чи ні, але факт є фактом.
alex999 написав:Задача всіх цих РЛС – точне визначення координат цілей і видача команд керування або сигналів радіокорекції на ракети, оснащені АРЛГСН.
Таким чином, відсутність можливості підсвічувати цілі і супроводжувати їх "через ракету" робить неможливим застосовувати у складі ЗРК "Дніпро" ракети 5В55Р.
Але знову ж таки – це лише мої здогадки. :)

Цілком можливо, що Ви праві. Гадаю, що без будь якої офіційно підтвердженої інформації ми цього напевно не дізнаємось.
alex999 написав:Щодо перспектив закупівлі нових зразків озброєння – навіть розмовляти не хочеться :( . Дуже багато нецензурщини полізе.

Так, нормальні слова тут підібрати дійсно важко.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 10 лютого 2014 12:31

Представники ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» і державної корпорації Larsen & Toubro ltd. (Індія) підписали контракт на розробку зенітно-ракетного артилерійського комплексу в рамках тендеру на постачання 138 ЗРК для Міністерства оборони цієї країни. Про це повідомив перший заступник Генерального директора ДК «Укроборонпром» Андрій Стефанішин.

Індійська корпорація є одержувачем тендерної документації і має право брати участь у тендері. Буде зроблено поставку однієї бойової і однієї командної машин. Командну машину виготовить Харківський автомобільний завод, бойову - ДП «ДержККБ «Луч», гармату - ДП «КБ «Артозброєння», що входять до складу Концерну. У разі успішних випробувань техніка буде поставлятися Міністерству оборони Індії.

http://www.ukroboronprom.com.ua/newsview/1/286

ЗРАК "Полтава"?

Velizariy
Member
Member

Повідомлення Velizariy » 11 лютого 2014 14:32

Мы там не одни...

http://rbase.new-factoria.ru/gallery/zr ... r-stallion
Шведская «Сааб» и индийская компания «Ашок лейланд» (Ashok Leyland) в рамках тендера на поставку Сухопутным войскам Индии зенитных ракетных комплексов малой дальности по программе QRSAM (Quick Reaction Surface to Air Missiles) предлагают вариант шведской зенитной ракетной системы BAMSE на шасси «Супер стэллион» (Super Stallion) повышенной проходимости с колесной формулой 8х8.

Зображення

KTB
Member
Member

Повідомлення KTB » 11 лютого 2014 15:00

А яке техзадання на ЗРК хто знає?

- Це ж може бути ближньго з лазерно керованою Р2і - там все готове. Або варіанти з Т382, тоді буде аналогія панциря-с1, опичні та локаційні засоби також є.

KTB
Member
Member

Повідомлення KTB » 11 лютого 2014 15:08

Ох, якщо ми вийдемо на ринок ЗРПК - то десь пригорить... По факту - рази у три буде дешевше.

Рахуємо:
- ГСН є.
- Ракети є.
- Оптичні канали є.
- РЛС є.
- Гармати є.
- Єлектроника є.
- Єлектромашини є.
- Командне управління є.
- Досвід різнобічний є - по 125, 300, 200, Ігла, ПТРК, Стилет, Оса, Бджола, Джура та інш.

Треба тільки зібрати до купи. Як прогнозувалося - з 2014 ЗРК новини, та не тільки - буде багато.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 11 лютого 2014 15:22

Беручи до уваги вимоги http://indianarmy.nic.in/writereaddata/ ... 280110.pdf можна припустити що ЗКР – Т382.

Цікаво, яка буде артилерійська частина.

KTB
Member
Member

Повідомлення KTB » 11 лютого 2014 15:46

Зберуть, як туляки свого часу - декілька ЗТМ до купи мабуть, і буде 1200-1600 за хвилину.

KTB
Member
Member

Повідомлення KTB » 11 лютого 2014 15:56

Р2і теж би туди, для БПЛА та гелікоптерів було б саме воно за відносно - куди менші кошти, тим паче - що надточний прибор наведення ІПЗ вже зробив.

KTB
Member
Member

Повідомлення KTB » 12 лютого 2014 13:04

ГП "ЛГЗ "ЛОРТА" ПЛАНИРУЕТ ПРОИЗВОДИТЬ ГСН ММ-ДИАПАЗОНА ДЛЯ МО УКРАИНЫ

http://www.defense-ua.com/

Поперед.Далі

Повернутись до Авіація та ППО

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей