РЛС України

Модератори: Global Moderators, News

alex999
Member
Member

Re: РЛС України

Повідомлення alex999 » 22 квітня 2015 16:22

Система керування вогнем з РЛС ЦАР "Stilet-2" розроблена НДІ "Квант"

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

http://www.deftech-ltd.com/assets/files/Stilet-2.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 24 квітня 2015 23:48

РЛС «МАЛАХИТ-М»: АНТИСТЕЛС ОТ «УКРСПЕЦТЕХНИКИ»
Холдинговая компания «Укрспецтехника» завершает работы по производству новой РЛС метрового диапазона под названием «Малахит-М». Основное ее отличие от предшественников – новое антенно-мачтовое устройство, разворачивание которого автоматизировано. Компания Defense Express совместно с компанией Digitec Visual Engineering подготовили демонстрационный фильм о новой РЛС, который в ближайшее время появится на сайте компании «Укрспецтехника». На странице «Оружие Украины» выкладываю короткий фрагмент этого фильма, который демонстрирует процесс разворачивания и некоторые ТТХ этой станции.
Эти РЛС пригодны для построения мобильной системы РТВ/ПВО. Также РЛС метрового диапазона «Малахит-М» способны обнаруживать самолеты-невидимки, выполненные по технологии «стелс».

http://ust.com.ua/ru/rls/rls_malahit1.html
https://www.facebook.com/zbroya.ua/vide ... 734584699/
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 25 квітня 2015 09:33

я так понимаю это вариации на тему "Improved П-18", все так же двухкоординатная ну и по поводу "стелс" несколько громкая заявка, ИМХО
"...А кроме того, я утверждаю, что Карфаген должен быть разрушен..."

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 25 квітня 2015 09:47

Lans написав:я так понимаю это вариации на тему "Improved П-18"

Угу, тот же "Малахит" принятый на вооружение в 2012 году, просто теперь антенна разворачивается автоматом как у сябров на "Востоке Э"
Lans написав: все так же двухкоординатная

То же нужны, как вариант для КП полков С-300П.
Lans написав:ну и по поводу "стелс" несколько громкая заявка, ИМХО

Да вроде говорят, что метровому диапазону по фиг "Стелс" не "Стелс". Может врут, я в этом не спец.

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 25 квітня 2015 10:16

Як на мене, для України необхідність в цій РЛС сумнівна.
У РЛС чергового режиму час розгортання не такий вже і важливий показник.
І якщо мова йде про модернізацію і відновлення ресурсу існуючих П-18, то слід витратити кошти на більш бюджетні варіанти - П-18ОУ або П-18МА.
А якщо є умови, при яких необхідно малий час розгортання РЛС метрового діапазону, то я б тоді брав МР-1 НВК "Іскра", яка, до того ж, має можливість визначення ешелону польоту цілі.

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 25 квітня 2015 10:23

alexeizin написав:То же нужны, как вариант для КП полков С-300П.

сомнительно, в СССР станции метрового диапазона использовались для целеуказания ЗРК - П-14 для С-200 и П-12/П-18 для С-75, но это скорее от убогости, лучшего ничего не было (изначально, при проектировании этих ЗРК, планировалось иметь специальные РЛС освещения воздушной обстановки, но они так и остались на бумаге), преимущественно же станции метрового диапазона шли как станции дежурного режима, то есть их задача в основном сводилась к тому, что бы своевременно засечь ВЦ, следом уже включались станции боевого режима, иных дипазонов, имеющие лучшу точность и помехозащищенность... ну в общем то в компект средств управления ЗРК С-300П есть своя обзорная станция - 5Н64
alexeizin написав:Да вроде говорят, что метровому диапазону по фиг "Стелс" не "Стелс". Может врут, я в этом не спец.

я в обшем то тоже не спец :) знаю только, что "стелс" это комплекс мер по снижению заметности ЛА, например радиопоглощающее покрытие против метрового диапазона не работает, а вот аэродинамическая форма фюзеляжа ЛА рассеивающая, а не отражающая обратно волны работает и против метрового диапазона, ЕМНИП
в конце концов "стелс" не делает самолет "невидимым", она в разы снижает его заметность т тем самым дальность его обнаружения (и соответственно зону поражения).. как то так... :pardon:

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 25 квітня 2015 11:01

Lans написав:сомнительно, в СССР станции метрового диапазона использовались для целеуказания ЗРК - П-14 для С-200 и П-12/П-18 для С-75, но это скорее от убогости, лучшего ничего не было (изначально, при проектировании этих ЗРК, планировалось иметь специальные РЛС освещения воздушной обстановки, но они так и остались на бумаге), преимущественно же станции метрового диапазона шли как станции дежурного режима, то есть их задача в основном сводилась к тому, что бы своевременно засечь ВЦ, следом уже включались станции боевого режима, иных дипазонов, имеющие лучшу точность и помехозащищенность...

А если повысить мобильность П-18 и ее помехозащищенность, почему бы и нет? Опять же есть МР-1 от "Искры".
Lans написав:ну в общем то в компект средств управления ЗРК С-300П есть своя обзорная станция - 5Н64

Дык у нас не производится С-300П, комплектующие нужно брать у северного соседа, при выходе из строя 5Н64С полк/бригада "уходит в туман", а при поломке 5Н66 не б/г становится весь комплекс. Сколько таких комплексов сейчас хранятся на складах только одному Богу известно.
Как по мне, то выход приблизительно такой:
1. Для всех С-300П нужна новая ракета 9В55Р
2. В полк/бригаду С-300ПТ1 - "Малахит", в дивизион РЛС 36Д6-М.
3. В полк/бригаду С-300ПС - МР-1, в дивизион РЛС 80К6М.
Ну, где-то так. :oops:

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 25 квітня 2015 11:12

alexeizin написав:А если повысить мобильность П-18 и ее помехозащищенность, почему бы и нет? Опять же есть МР-1 от "Искры".

на сколько это возможно? если не ошибаюсь то по этим параметрам они все равно будут отставать от станций сантиметрового и дециметрового диапазона, и в наше время их предпочитают как станции дежурного режима
alexeizin написав:Дык у нас не производится С-300П, комплектующие нужно брать у северного соседа, при выходе из строя 5Н64С полк/бригада "уходит в туман", а при поломке 5Н66 не б/г становится весь комплекс.

при необходимости, 5Н63 может самостоятельно вести поиск, там даже, ЕМНИП, есть режим кругового обзора
5Н66 это НВО, как его поломка может влиять на б/г комлекса? его вполне можно заменить искровской 35д6 или 79К6...

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 25 квітня 2015 11:47

Lans написав:на сколько это возможно? если не ошибаюсь то по этим параметрам они все равно будут отставать от станций сантиметрового и дециметрового диапазона, и в наше время их предпочитают как станции дежурного режима

Все может быть, я не спец в этом случае.
Lans написав:его вполне можно заменить искровской 35д6 или 79К6...

Можно, но ИМХО лучше 36Д6-М, 80К6М.

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 25 квітня 2015 12:08

alexeizin написав:Можно, но ИМХО лучше 36Д6-М, 80К6М.

почему? это же экспортные изделия...

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 25 квітня 2015 12:20

Lans написав:
alexeizin написав:Можно, но ИМХО лучше 36Д6-М, 80К6М.

почему? это же экспортные изделия...

Почему экспортные? 36Д6М принята на вооружение, а 80К6М имеет отличную мобильность, правда базу нужно ставить нашу http://veddro.com/wp-content/uploads/si ... 45x430.jpg

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 25 квітня 2015 12:29

а, кажется я понял вашу мысль, вы упираете на то, что станция должна быть на автомобильной базе..? я же исходил из того, что еще при ссср экспортные изделия были упрощенные :) хотя сейчас думаю это не практикуют...

alex999
Member
Member

Повідомлення alex999 » 25 квітня 2015 12:46

На озброєнні РТВ ПС ЗС України знаходяться:
– РЛС (РЛК) створення чергового радіолокаційного поля: П-18, П-18МА, П-18МУ, 5Н84А, 5Н84АМА, 44Ж6, 1Л13;
– РЛС виявлення маловисотних цілей (РЛС маловисотного поля): П-19, 35Н6, 19Ж6, 35Д6;
– РЛС бойового режиму: 64Ж6, 5Н87, П-37, 35Д6М, 79К6;
– радіолокаційні висотоміри: ПРВ-13, ПРВ-16, ПРВ-17;
– комплекси засобів автоматизації (КЗА) командних пунктів ротного, батальйонного та бригадного рівнів: 5У69, 86Ж6, 5Н93М, 68К6, АС ЗОІ.

Зображення

Станом на початок 2013 року РТВ ПС ЗС України мають на озброєнні 354 комплекти РЕТ (237 РЛС, 91 РРВ, 26 КЗА) при потребі в 321 комплекти (206 РЛС, 92 РРВ, 23 КЗА). З них 325 комплектів (216 РЛС, 85 РРВ, 24 КЗА) розгорнуті на стаціонарних позиціях і залучені до виконання завдань бойового чергування. Стан техніки характеризується поступовим вичерпанням встановлених розробниками показників ресурсу до проведення капітально-відновлювальних ремонтів, чи списання.

На початок 2013 року 98% основних зразків радіоелектронної техніки РТВ (346 комплектів РЕТ) знаходяться в експлуатації понад 20 років. 8,5% зразків з тих, що знаходяться на бойовому чергуванні (30 комплектів), потребують за технічним станом проведення капітального ремонту. Повністю вичерпаний ресурс у 48% техніки (170 комплектів). З 1992 по 2007 рік оновлення техніки взагалі не було і лише в період з 2007 по 2013 рік отримано 8 зразків нової та модернізованої радіоелектронної техніки (2 комплекти РЛС 79К6, три комплекти РЛС П-18МА і по одному комплекту РЛС 36Д6М, П-18МУ та 5Н84АМА), що становить приблизно 2% від загального парку РЛС. За своїми ТТХ РЛС 79К6 відповідає категорії нової зброї. Піддані глибокій модернізації РЛС 35Д6М, П-18МА, П-18МУ та 5Н84АМА доведені за своїми ТТХ до рівня сучасних РЛС.

З урахуванням означених особливостей можна констатувати, що проведення капітального ремонту засобів КЗА виробництва СРСР є взагалі недоцільним, а серед радіолокаційних засобів повноцінний ремонт може бути проведений лише на РЛС П-18, радіолокаційних висотомірах ПРВ-16 і НРЗ 1Л22, 73Е6 Львівським радіоремонтним заводом. Капітальний ремонт РЛС П-37 Балаклійським ремонтним заводом до цього не проводився, тому з налагодженням ремонту означених РЛС можуть виникнути певні труднощі. На РЛС 5Н84А, 35Н6 і П-19 можуть бути капітально відремонтовані відповідними підприємствами лише антенно-щоглові пристрої, пристрої обертання антени та фідерні тракти.

Зображення
Зображення

Глибока модернізація ОВТ в порівнянні з капітальним ремонтом передбачає не тільки і не стільки відновлення ресурсу, а й надання зразку ОВТ нових якостей. В результаті глибокої модернізації значно поліпшуються завадозахищеність РЛС, надійність, інформаційні можливості, а ресурс, за рахунок використання сучасної елементної бази, в кілька разів перевищує початковий. Внаслідок цього зразок перестає бути застарілим і може бути переведеним в розряд сучасного озброєння, яке відповідає діючим загально-технічним вимогам (ЗТВ). На сьогодні підприємствами ОПК України можуть бути модернізовані РЛС 5Н84А, П-18, 19Ж6, 35Д6, П-19. На означені зразки розроблені оперативно-тактичні вимоги (ОТВ), а підприємства уже набули достатнього досвіду з проведення такої модернізації. Проводяться ДКР з модернізації РЛС П-37 та радіолокаційних висотомірів ПРВ-13 і ПРВ-16.

Усі необхідні розробки для оновлення ОВТ РТВ в Україні є. В класі РЛС бойового режиму науково-виробничим комплексом "Іскра", розроблена, прийнята на озброєння і підготовлена до поточного виробництва трикоординатна РЛС сантиметрового діапазону 79К6, а трикоординатна РЛС дециметрового діапазону ДР-1 перебуває в стадії розробки за рахунок обігових коштів підприємства. Вартість перших двох зразків РЛС 79К6, закуплених Міністерством оборони України в період з 2007 по 2009 рік, становила від 37 до 47 млн. грн. І при поштучному виготовленні її вартість буде щороку тільки зростати. Станом на 2013 рік вартість одного зразка РЛС 79К6 становить 67 млн. грн. А в Державну програму реформування Збройних Сил України на 2011-2015 роки були закладені цифри на закупівлю одного комплекту РЛС 79К6 у 2014 році уже за 87 млн. грн. Тоді як при серійному виробництві в 10…20 одиниць щорічно вартість може бути знижена у 1,5…2 рази. Тому від поштучного замовлення нової техніки, яке тягне за собою невиправдані витрати, необхідно відмовлятися і переходити до замовлення серії. При цьому вартість і РЛС 79К6, і перспективної РЛС ДР-1 може бути в межах 40…50 млн. грн. Крім того, серійне замовлення сприяє також розвитку підприємств, які отримані кошти зможуть спрямувати на розробку нової техніки.

В класі РЛС чергового режиму здійснюється створення нового метрового трикоординатного радіолокатора МР-1 на заміну РЛС П-18, 1Л13. Розробка здійснюється за кошти КП “НВК “Іскра”, орієнтовний термін прийняття на озброєння 2016 – 2017 рік. При серійному виробництві вартість його орієнтовно також може бути в межах 40 млн грн.

В класі маловисотних РЛС науково-виробничим комплексом "Іскра", розроблена і підготовлена до поточного виробництва трикоординатна РЛС 35Д6М, а акціонерним товариством "Аеротехніка-МЛТ" розроблена на базі наземного радіолокаційного запитувача 1Л22 двокоординатна первинновторинна РЛС виявлення маловисотних цілей 1Л22МА. Крім цього, до 2017 року має бути завершена дослідно-конструкторська робота “Створення радіолокаційної станції на вежі з автоматичним дистанційним управлінням”, шифр “Вежа”.

Зображення

Отже, виходячи з наявності конструкторських розробок та можливостей підприємств вітчизняного ОПК на період з 2018 по 2025 рік може бути рекомендований такий розподіл коштів на оновлення ОВТ РТВ:
- закупівля 10 зразків РЛС 79К6 – при серійному замовленні вартість буде становити 500–600 млн. грн.;
- закупівля 10 зразків РЛС 36Д6М – 500 млн. грн.;
- закупівля 5 зразків РЛС ДР-1 – орієнтовно 300 млн. грн.;
- закупівля 5 зразків РЛС МР-1 – орієнтовно 300 млн. грн.;
- закупівля 10 необслуговуваних автоматичних радіолокаційних постів на вежах – орієнтовно 10…15 млн. грн.;
- модернізація 15 РЛС П-18 до рівня П-18МА (П-18МУ) – 173 млн. грн.;
- модернізація 6 РЛС 5Н84А до рівня 5Н84АМА – 115 млн. грн.;
- модернізація 10 РЛС П-37 до рівня П-37М – 200 млн. грн;
- модернізація 16 висотомірів ПРВ-13 до рівня ПРРВ-13М – 180 млн. грн.;
- модернізація 10 висотомірів ПРВ-16 до рівня ПРВ-16М – 120 млн. грн.

http://irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_ ... 13_3_9.pdf

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 25 квітня 2015 16:48

Lans написав:а, кажется я понял вашу мысль, вы упираете на то, что станция должна быть на автомобильной базе..? я же исходил из того, что еще при ссср экспортные изделия были упрощенные :) хотя сейчас думаю это не практикуют...

Да. Я считаю, что при наличии ракеты способной поражать цели на дальности 150-200 м. в дивизионы С-300ПС нужны маневренные трех-координатные станции, для КП полка возможна поставка станции метрового диапазона с большой дальностью действия, которая позволяет использование дивизионы С-300П из засады. Т.е. при вхождении в зону поражения одного из дивизионов целей противника ему дается целеуказания, он запускает РЛС на короткое время, ловит цель дает команду на ПУ. После уничтожения цели РЛС сворачивается и меняет позицию как и отработавшая пусковая.
Ну, как то так, хотя повторюсь еще раз, что в этих делах я не спец :)

Ув. alex999 вверху выложил интересную инфу. В принципе выделенные ниже РЛС должны покрыть потребность наших бригад/полков С-300П в них, в том формате, что я написал выше.
alex999 написав:Отже, виходячи з наявності конструкторських розробок та можливостей підприємств вітчизняного ОПК на період з 2018 по 2025 рік може бути рекомендований такий розподіл коштів на оновлення ОВТ РТВ:
- закупівля 10 зразків РЛС 79К6 – при серійному замовленні вартість буде становити 500–600 млн. грн.;
- закупівля 10 зразків РЛС 36Д6М – 500 млн. грн.;
- закупівля 5 зразків РЛС МР-1 – орієнтовно 300 млн. грн.;

Lans
Member
Member

Повідомлення Lans » 13 травня 2015 15:46

Поперед.Далі

Повернутись до Авіація та ППО

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість