перспективи підводного флоту

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4252
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: перспективи підводного флоту

Повідомлення alex999 » 22 квітня 2018 20:43

В.І. Михайлов, д.г.н., с.н.с.
Н.В. Кучеренко, к.г.н., доц.
М.Б. Капочкіна
Науково-дослідний центр ЗС України «Державний океанаріум», м. Одеса, Україна

ПЕРСПЕКТИВИ ВІДРОДЖЕННЯ ПІДВОДНОГО ФЛОТУ УКРАЇНИ

Ефективність застосування підводного флоту обумовлена низкою сприятливих факторів. Серед зазначених факторів - географічне положення району базування підводних човнів. До несприятливих умов зараховують райони базування, для яких характерні льодові умови, глибини, менші за 50 м при значній відстані до зовнішньої бровки шельфу, висока прозорість води тощо. Загальновідомо, що найбільш ефективна боротьба з підводними човнами включає їх знищення, насамперед, в пунктах базування та на маршрутах розгортання. Тобто, район північно-західного мілководного шельфу Чорного моря є вкрай небезпечним місцем базування та розгортання сил підводного флоту.

У свій час в Україні база підводних човнів в Криму (Балаклавська бухта) повністю гарантувала безпечні умови виходу ПЧ на оперативний простір. За умов тимчасової анексії Криму та гібридної війни, яку веде РФ проти України, питання відновлення підводного флоту є актуальним. Однак, як вже зазначалося, географічне розташування районів базування флоту в Україні на сьогодні є вкрай вразливим для дислокації ПЧ.


Більш сприятливі навігаційні умови в дельтах річок - це, здебільшого, неможливість формування поверхневих хвиль, постійні за напрямком течії, низька прозорість води тощо.

В результаті ми прийшли до висновку про певні переваги дислокації ПЧ в дельті річки Дунай. Однак, застосування Дунайської дельти як району базування ПЧ за аналогією з базами ПЧ КНР в дельтах річок (наприклад, бази Східного флоту КНР в дельті річки Янцзи) для України неможливе через міжнародний статус Дунайського біосферного заповідника. Хоча створення бази ПЧ у зазначеному районі на 35 % скорочувало б термін виходу на глибини 75 м та на 25 % - на глибини більше 100 м.

Перспективи створення бази ПЧ поза межами Дунайського біосферного заповідника виникають у зв’язку з реанімацією проекту, розробленого у свій час співробітниками НДЦ «Державний океанаріум» зі створення судноплавного каналу Дунай-море та порту в лимані Сасик.

Реанімація зазначеного проекту відбувається за умов конкурентної неспроможності українського каналу в гирлі рукава «Бистрий» щодо румунського каналу в Сулінському гирлі. Крім цього, проект передбачає подовження залізничного сполучення до лиману, що значно підвищить ефективність тилового забезпечення перспективного району базування підводного флоту в лимані Сасик.

Варто зазначити, що базування флоту в лимані передбачає можливість виходу ПЧ на оперативний простір як з лиману по підхідному каналу, так і рукавами Кілійської дельти Дунаю. Дистанція від гирла Бистрий до о. Зміїний, з глибинами приблизно 40 м, складає лише 35 км. Це дозволяє використовувати острів як тимчасову стоянку ПЧ з базою у лимані Сасик - дельта Дунаю.


Зображення

Зображення

З огляду на значну складність пошуку і знищення підводних човнів, розгорнутих у відкритому морі, доцільно проаналізувати ефективність використання протичовнових сил, наприклад, систему спостереження, виявлення та розпізнавання підводних човнів на базі гідроакустичних комплексів (ГАК), які використовує ЧФ РФ.

Нашими дослідженнями показано, що ефективність застосування ГАК ЧФ РФ у Чорному морі низька, що обумовлено низкою факторів. Низькочастотні гідроакустичні системи зіштовхуються з проблемою обмеженої дальності дії в умовах негативної рефракції акустичних хвиль. Активні та пасивні гідроакустичні системи пошуку підводних човнів не забезпечують безперервності супроводження цілі за умов виникнення зон акустичної тіні. Також негативно впливає на роботу гідроакустичних станцій еманація метану з морського дна (умови шельфової зони) та муловий вулканізм в центральній зоні моря та в районі Керченської протоки [3, 4, 5]. Автори дослідження вважають, що підводні човни як носії крилатих ракет перспективного підводного флоту України, за наявності сірководневої зони, можуть бути спроектовані у варіанті максимальної глибини занурення до 150 м, що суттєво знижує затрати на відродження в Україні підводного флоту.

Висновки і перспективи подальших досліджень

Продовження гібридної війни, яку веде РФ у Чорноморському та Близькосхідному регіонах, сучасний рівень фінансування армії, наявність кадрового складу ВМС ЗС України, вигідна для України геополітична ситуація (як зазначалось вище, у Чорному морі відбулась втрата балансу сил між РФ та НАТО) є сприятливими для відновлення в Україні підводного флоту. В межах зони відповідальності України у Чорному морі національний флот, за наявності природних гідроакустичних перешкод, не є вразливим для систем висвітлення підводної обстановки РФ, розміщеної в окупованому Криму. Перспективи перенесення каналу Дунай - море та створення порту в лимані Сасик з відповідною транспортною інфраструктурою сприяють створенню бази підводного флоту ВМС ЗС України саме в цьому місці як оптимально наближеному до районів акваторії з необхідними глибинами.


http://zbirnyk.vaodessa.org.ua/images/zbirnyk_8/21.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Поперед.

Повернутись до Флот

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей