Підводні апарати

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 2761
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Підводні апарати

Повідомлення alex999 » 20 листопада 2017 22:01

Блінцов В.С., д.т.н., професор
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова

ВИКОРИСТАННЯ ІСНУЮЧИХ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЗРАЗКІВ ПІДВОДНОЇ РОБОТОТЕХНІКИ В ІНТЕРЕСАХ ВМС ЗС УКРАЇНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ.
РОЗРОБКА ПЕРСПЕКТИВНИХ ЗРАЗКІВ ПІДВОДНОЇ РОБОТОТЕХНІКИ З МЕТОЮ ВІЙСЬКОВОГО ТА ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ


Підводна робототехніка є ефективним технічним засобом впровадження безлюдних технологій військового та подвійного призначення у морську діяльність. На цей час в Україні створено та успішно використовується у наукових дослідженнях та у задачах Державної служби України з надзвичайних ситуацій низка підводних апаратів-роботів пошукового та технологічного типів. До 2014 року такі роботи проводилась і в інтересах ВМС ЗС України, у результаті чого було поставлено на озброєння два зразка телекерованих підводних апаратів. Проте, на цей час діяльність вітчизняних науковців у напрямках проектування і побудови засобів підводної робототехніки проводиться лише на волонтерських засадах. Так, за останні три роки у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова запроектовано декілька підводних систем пошуково-обстежувального, інспекційного, транспортно-технологічного та протимінного призначення, побудовано та випробувано три телекеровані підводні апарати-роботи, один з яких передано до ВМС ЗС України у підконтрольну експлуатацію як навчально-тренувальних зразок. Колективом університету виконуються ініціативні проекти створення засобів морської робототехніки для висвітлення морської обстановки у територіальних водах держави, для виконання антитерористичних, протидиверсійних та протимінних операцій на мілководді, готується власне судно забезпечення для випробувань та ефективного використання створюваних зразків.

Однак, на сьогодні волонтерські принципи розробки і створення сучасних засобів підводної робототехніки в інтересах ВМС ЗС України та інших вітчизняних організацій, які проводять охоронну та оборонну діяльність на морі, є застарілими за формою та гальмівними за результативністю. На цей час актуальним для вітчизняної військово- морської науки є прикладне науково-технічне завдання створення та передачі до бойових підрозділів серійних зразків підводних апаратів- роботів та систем на їх основі для комплексного розв’язання триєдиної оборонної задачі:
- висвітлення морської обстановки у територіальних водах держави;
- формування інформації для цілевказування на об’єкти несанкціонованої морської діяльності у територіальних водах держави;
- вжиття заходів, які б унеможливили несанкціоновану морську діяльності у територіальних водах держави.

Найбільш ефективним шляхом реалізації такого прикладного науково-технічне завдання започаткування «Державної програми розробки і створення засобів морської роботехніки військового та подвійного призначення».

http://mon.gov.ua/content/%D0%94%D1%96% ... /tezu5.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...
 

Поперед.

Повернутись до Флот

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей