Карнавал Української Фалеристики

Модератори: Global Moderators, Реконструкція, Фалеристика

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Re: Карнавал Української Геральдики

Повідомлення Євген Пінак » 05 січня 2011 20:18

Євгене, ну так і Ви розписалися певно не від любові до компоту

Ні - з цікавості. Я ніколи особливо не цікавився фалеристикою, але після Вашого посту взявся трохи поритись в інтернеті... і, чесно кажучи, був розчарований як американською, так і французською нагородними системами. Якось думав про них набагато краще. З іншого боку, про нашу нагородну систему думав гірше, ніж виявилось. Ось і написав.

Однак здається, Ви й досі не в темі про ту кляту бронзову зірку: яким боком до історії мають відношення біографії "12 найліпших"на які Ви дали посилання? Чи не вважаєте часом, що вони потрапили до списку саме через ці біографії?

За тим посиланням біографій немає, взагалі-то ;)

І поясніть мені (ніяк не второпаю), яке відношення має ribbon device до Bronze Star Medal?

Ніякого. Я про це, власне, ніколи і не писав.

Дійсно разом з совітами час суботників відійшов у вічність, а в Україні ними займаються лише за династійні ордени.

Та ні - ніби ще збереглися. І займаються ними "за так" (звичайно, окрім тих, кого надіслали "за разнарядкою" з держустанов). А щодо "за династійні ордени" - то тут не знаю. Ніби благодійністю деякі з цих контор займаються.

Як бронзові зірочки, які носять, наскільки мені відомо, лише на медалях за кампанії - окрім цього випадку.
...
Перепрошую, але те процитоване є... (ну який там є чемний замінник слова "фігня"?) прошу пана короткий інструктаж по темі:
http://www.homeofheroes.com/medals/ribb ... vices.html
або ось:
http://en.wikipedia.org/wiki/Service_star
i ось:
http://en.wikipedia.org/wiki/Award_star
Тепер хоч різницю бачите?

У тому-то і справа, що бачу. Там чітко написано, що цю бронзову зірочку на стрічку можна отримати або за кампанію, або за службу на кораблі - тобо за службу в особливих умовах... або якщо людина служить у ВПС і гарно займалась економією бюджетних коштів ;) Як на мене - це неправильно.

коли сержант-тракторист чи крановщик, який не був у жодній гарячій точці, має на мундирі стрічок більше, ніж генерал-полковник, шеф нашого Генштабу.
...
Що є те є. Однак, Євгене, зараз знайти селепка, що не побував у гарячій точці не надто легко.

Як раз до хлопців, як побували в гарячих точках, в мене питань немає (незалежно від спеціальності) - вони заслужили, щоб виділятись з-понад інших солдатів. Але мене дивує, коли такий іконостас має вуйко, сама "гаряча точка" в кар"єрі якого - це гарячі пляжі Гуама: http://en.wikipedia.org/wiki/James_A._Roy Він тільки медалей має 17 штук! А ось для порівняння людина на такій самій посаді, тільки в Армії: http://en.wikipedia.org/wiki/Kenneth_Preston Треба дуже придивлятись в цей "салат", щоб побачити в різницю - Бронзову зірку, яка чітко показує, що людина в своєму танку не тільки по полігонах поїздила.
До речі - а куди поділась зелена стрічка на погоні, яка колись відмічала бойову службу? Як на мене, це був найпомітніший знак, який відрізняв бойового солдата від такого, який в бою не був.

Хоча, я не бачу нічого застережливого в тім, що в напівдержавній установі (в AAFES специфіка схожа на пошту) існує нагородна система.

Я мене це якось бентежить - не тільки в США, у нас теж. Мені одразу бачаться ордени для працівників турфірм, як у Франції. Як на мене, якщо людина на такій службі/роботі ризикує життям чи б"є рекорди Стаханова з продажі "Снікерсів", чим невимовно збагачує воєнторг і сприяє наповненню бюджету - має отримати повноцінну державну нагороду. А як ні - то існує ціла купа засобів заохочення, які не називаються нагородами.

А які державні стандарти тут можуть бути, якщо це не державні нагороди?

Ці "недержавні" нагороди на кітелі в дуже державного генерала.

Ну, "не державні" генерали у нас теж є :) Але це все одно відомчі нагороди/відзнаки, а не державні.

Не кривіть душею: в Україні не існує комплексних колодок. Ні "недержавних", ні "державних". Звичайно, я заздалегідь вибачюся, якщо Ви покажете мені хоч одну з них.

Ось чого не знаю - того не знаю. Може, Дмитро чи Микола Вам щось підкажуть на цю тему - але не я.

Боже ж ти мій! А декілька сотень американських лише федеральних цивільних нагород
...
В студію, хоч одну "сотню", благаю, Євгене! І будь-ласка виділіть серед них емалі, якщо не важко.

Ось список: http://en.wikipedia.org/wiki/Awards_and ... government Я, чесно кажучи, задовбався рахувати, но десь близько 400 штук в цьому переліку ніби є.
Щодо емалі, то ось що знайщов (може, ще є):
Presidential Medal of Freedom
Presidential Citizens Medal
Public Safety Officer Medal of Valor
President's Award for Distinguished Federal Civilian Service
Distinguished Civilian Service Award, DoN
Congressional Space Medal of Honor
Distinguished Service Medal, NASA
Intelligence Community Medal for Valor
National Security Medal
Department of Homeland Security Distinguished Service Medal)
FBI Star
Transportation Distinguished Service Medal

Ну, як Ви так хочете спілкуватись за приписаним Вами мені принципом, то разкажить спочатку, що два роки заважало дати американськм "авганцям" власну медаль? З медаллю для "героїв" вирішення "проблеми 2000 року" якось не забарились - що ж завадило американським можновладцям вчасно створити медаль для вояків, які боролися з тероризмом, а?
...
Гм... ну давайте порівняємо. З одного боку дві військових медалі, що були від початку обох кампаній: Global War on Terrorism Expeditionary Medal та
Global War on Terrorism Service Medal.

Хто Вам таке сказав? Обидві ці медалі - це березень 2003 (видавати почали з наступного року), а кампанія розпочалась ще у жовтні 2001 р.
Для порівнання, Y2K Service Medal за невимовно героїчне рятування Америки від неіснуючої проблеми була запроваджена вже у березні 2000 року і видавати її мали ще того самого року.

З другого боку значок на булавці. Чи я чогось не розумію?

Так - політичної ситуації в Україні. Яка "кампанія", яка "війна" - офіційна назва була "Українська миротворча місія в Іраку". Після кожного загиблого чи пораненого українського солдата такий вой піднімали, а Ви хочете ще й спеціальну медаль встановити. З іншого боку, під медаль "За миротворчу діяльність" учасники Іракської кампанії підпадають.

Слухайте, та у кількох країнах таке поцупили. І нічого, не зкисли. Добре, нехай буде справа смаку. Але від цієї "пряжки байкера" не відвалюются заколки, не сатається стрічка й не відпадають запчастини.

І це чудово. Але питання було не про якість, а про "канавал" в українській геральдиці.

Решту арґументу, на жаль не зрозумів: що Ви маєте на увазі під "ось ці цяцькі"? Які саме австрійські медалі зроблені з фекалій. Тримав у руках і цісарські й сучасні, пересічний ґатунок вищий ніж в українських.

Більшість австрійських медалей кінця війни і "Труппенкройц" Карла робили з якогось неякісного цинкового сплаву.

Отже коли в мене під кітелем блакитна краватка з заколкою на якій зірка, то бідний цивіліст плутатиме її з Congressional Medal of Honor?

На кітелі МЧК носиться на стрічці, яка вигляда так, що її неможливо сплутати з жодною іншою. І зроблено це, як я розумію, не випадково.

В мене американська нагородна система не викликає особливого захоплення. Вона досить громіздка й у ній багато плутанини. Однак такого бардаку як в українській системі немає.

Звичайно. Порядок - і його дотримання - як на мене, є чи не найкращою позитивною відмінністю системи США у порівнянні з Українською. Чітко встановлений порядок старшинства і носіння нагород зверху до низу є першою запорукою порядку у цій сфері. Нажаль, у нас не виконуються навіть наявні розпорядження на цю тему :( "Stolen Valor Act" нам би точно не завадив.

В Україні починають ліпити емаль з самого низу й немаючи коштів на виробництво штампують "союздрук". Власне в цім моя головна претензія до української геральдики.

Тобто Ви думаєте, що якби замість дешевих емальованих значків клепали б дорогі неемальовані медальки, то в український фалеристиці одразу запанував порядок і гарний смак? :shock:

Разом з камуфляжами, що розлізаються по кількох місяцях вжитку, разом з героями України оголошеними до розшуку через інтерпол. І так далі і так далі. І дивиться усякий Ганс чи Джон співчутливо:"ну так, це Україна, що ще там може бути". Я ж стою як обіссяний, кожен раз, коли моїх співвітчизників сприймають за злодійкуватих даунів й на нарадах даються усякі дикі інструкції по тубільцям.

І оце теж до геральдики (точніше, фалеристики - Андрій Гречило правильно написав) не має жодного відношення. Коли Ч.Ліндбергу дали МЧК за переліт через Атлантику всупереч закону - це була не проблема авторів закону і не проблема американської фалеристики: це була проблема тих, хто закон порушував. У нас те ж саме.

Де, наприклад в ньому Хрест Мазепи?

Забув. Правда, він зараз вже "йок" - ніби є, але нагород ним не провадиться.

Де увесь сонм відомчих й місцевих нагород. Ви ж притягнули до теми відомчі американські нагороди, давайте побалакаєм й за українські, певно їх теж "сотні" наберуться.

Навряд чи. З того, що знаю - не більше сотні навіть із знаками. Але може, хтось краще знає? Бо цілісного переліку відомчих нагород я ніде не бачив.

Чи в Україні держава сама по собі, а МНС, МВС та МО самі по собі?

Так. В Україні є чіткий розподіл на державні і відомчі нагороди, в США його немає.

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 05 січня 2011 20:18

Krutyvuss написав:Дякую за цікаву дискусію. Весь в увазі!

Та нема за що! Самому цікаво стало :)

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 06 січня 2011 04:03

Ох, Євгене Євгене... Іноді не второпаю, чи Ви серйозно чи вдаєтесь до майстерного стьобу.
Оце Ваше посилання?
http://www.afa.org/AboutUs/12oabios.asp
Давайте разом прочитаємо заголовок сторінки:
Зображення
Як там Ви любите казати: "не гарно брехати"? Та навіть не в тім справа. 8 років підряд мене ганяли по тих boards, як злодія по етапу. Тут приходить пан Пінак й каже, що там все зводилося максимум до читання особистої справи.
Якщо, правильно Вас розумію, то пасаж про "гарячі піски Гуаму" слід розуміти як аргумент, що єдині вчинки варті відзначення орденами й медалями відбуваються у бою й "екстремальних умовах". Якщо так, то передайте від мене мене палкий привіт кавалеру ордену св. Ольги Бабі Парасці, кільком банкірам, підприємцям, співакам й бандитам, що стали героями України. Якщо ні, то передайте мої співчуття тим прапорщикам, що відслужили по 28 років й єдине, що отримали це кілька медалів з юбілею армії. В Америці сержант може мати стільки ж планок, скільки й генерал (до речі в Німеччині теж). Однак, Євгене, сержант в Америці це далеко не те саме, що сержант в Україні. Ті два "сержанти", в нагородах яких Ви побачили "салат" (шо там кампанійні медалі з трьох війн, значок крутіше :crazy: ) можуть при потребі перейняти командування дивізіями. Маю надію, що у Вас не підскочили б брови догори побачивши полковника чи генерала з таким "салатом"? Благаю, розберіться спершу що таке інститут підстаршин в Американськім війську, а далі будемо балакати про отих двох наведених добродіїв. :Mol:
Вас бентежить нагороджування працівників воєнторгу. Богу дякувати, що на одну медаль Ви їм змилостивилися, коли потрапляють під обстріл. Але ось яка справа, за цісарської Австрії цивільні службовці отримували хрести від цісаря. За царя чиновники отримували не більше не менше ордени лишень за вислугу років. Подібна практика досі існує у багатьох країнах, тій самій Британії. Америка й (якщо правильно розумію) Франція зрівняли можливості для своїх громадян: у інженера з НАСА є така сама можливість отримати нагороду, як і в сенатора. Так, вона відрізнятиметься, складатиме враження роздутої нагородної системи. Але мені подібне виглядає пристійніше ніж одна єдина медаль для усіх дрібних громадян СРСР при виході на пенсію не залежно від того, що вони робили, або купа крабів у штабного генерала, що окрім протирання штанів по військових академіях мало що дав "на гора".
Ще раз дозвольте повторити (хоча мабуть дарма): Більшість американських нагород є продубльованими по департаментах. Оті "сотні" що Ви нарахували є переважно одними й тими ж нагородами. Приблизно так само, як у совітах пенсійна медаль цивіліста та відставника.
З ribbon devices навіть не смішно:
if a service member received three Achievement Medals, their service record would reflect the Achievement Medal with two gold award stars.

Де тут корабель, хоч космічний, хоч столичний? Де екстремальні умови у нагородженні National Defense Medal для отримання якої можна бути в Учебці під час оголошеної війни?! :censored: (інших вже й слів нема).
При усій "неякісності" металу, дизайн австрійських нагород залишає вироби української фалеристики не те що за бортом, а на дні маріанської впадини. Карл Труппенкройц елегантна аскетична нагорода. В ній немає нічого зайвого, а українські нагороди здебільшого перегружені деталями, які практично неможливо перенести з малюнка у реальність й зберегти нормальний вигляд.
"Зелена Стрічка" не носиться у тій функції, що Ви згадуєте аж з кінця ДСВ. Однак й тоді вона нічого "бойового" не означала. Її кріпили, усі солдати, які були у командуючій позиції екзекутивного характеру. Ось матчасть:
http://www.armystudyguide.com/content/a ... n-in.shtml
Stolen Valor Act так допоможе Україні, як зайцеві ліхтар заднього гальма. Цей закон створили, щоб шахраї не видавали себе заслуженими людьми. В Україні ж ситуація інакша, там на цілком офіційних підставах уряд нагороджує зачасту шахраїв високими нагородами. Вибачайте, Євгене, у в Вас немає часом ліпших кандидатів ніж Чарлз Ліндберґ для встановлення на один щабель з добродіями кшталту Олександра Бартеньєва?

...Добре, те (що зверху) має досить не прямий стосунок до теми у "цнотливім" вигляді. Але от не знаю, як сприймати Ваше питання:
Тобто Ви думаєте, що якби замість дешевих емальованих значків клепали б дорогі неемальовані медальки, то в український фалеристиці одразу запанував порядок і гарний смак?

Якщо не як іронію, то ось моя відповідь: якби люди, що розробляють нагороди в Україні, керувалися реаліями виробництва, нагороди б не виглядали як союздрук. Це б трохи додало смаку їх зовнішнньому вигляду. Порядок, то вже Ви причепили. Однак, якби до розробок приставили професіоналів (вони в Україні є), а не кумів й полковників генштабу (в клятій Америці останнім туди не вільно) то й порядку думаю трохи додалося.
Тепер суто по темі. Ви навели список з Американських нагород. Зверніть увагу, яке слово найчастіше фігурує у їх назві: Valor. Отже це нагороди, що видаються рідко, а відповідно на них можна затратити дорожчі матеріали й тонший дизайн. Це не мої вибагусеньки. Це реалії цивілізованої фалеристики. Навіть ті французські нагороди, при можливо не найліпшому дизайні, зроблені якісно. Якщо перегружувати відзнаку деталями й барвами, якість неможлива у теорії. Не подобаються Вам французи. Дідько з ними. Латвія підійде?
Хрест Земессардзе:
Зображення
Простий як двері. Усі ступені ніби з одного шаблону. Перші два ступені можна робити на підшипниковій фабриці. Останній ювелірної якості. Його даватимуть нe часто, то не гріх й на дорогі технології розкошелитися. Про що ж думають українські розробники нагород (фалеристи вони чи герольдисти один біс), коли наповнюють третьосортну нагороду у тричі більшою кількістю елементів й вдесятеро більшою кількістю барв?
Колись була НДР. Нагороди роздавали на ліво й на право. Може навіть більше ніж американцям. Однак більшість з них була зроблена зі смаком, а у видачі був порядок. Дарма, що їх отримували поштарі й сержанти. Подібні нагороди є своєрідною візитною карткою країни. "Картки" від НДР приємно узяти до рук. Про Українські нагороди за дуже невеликим вийнятком цього сказати не можу. І ось який парадокс: діаспорні екзильні хрести видавалися спонтанно, зачасту аматорами. Не було спеціальних закладів, як в Україні, фахових підприємств. А береться до рук Хрест УГА й видно, що якісна річ, зроблена з любов'ю й гордістю. Після нього чудо, приведене нижче, викликає асоціацію хіба зі значками Народного Руху кінця 80-х, що робилися напів-потай по львівських майстернях, а половина майстрів стояла на шухері.
Зображення

Все, ніби на нині відбрехався. :YesSir:
Я сам собі Петлюра!

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 11 січня 2011 14:16

Щоб ніхто не заважав нам із Гриціаном сра... - тобто жваво дискутувати в цій темі, я виділив обговорення ідеальної нагородної системи в окрему тему. Бо воно того варто.

Оце Ваше посилання?
http://www.afa.org/AboutUs/12oabios.asp
Давайте разом прочитаємо заголовок сторінки:

А може, краще таки її цілком прочитати? Бо ждних біографій там немає, а є подання ;)

8 років підряд мене ганяли по тих boards, як злодія по етапу. Тут приходить пан Пінак й каже, що там все зводилося максимум до читання особистої справи.

І де я таке казав?

Якщо, правильно Вас розумію, то пасаж про "гарячі піски Гуаму" слід розуміти як аргумент, що єдині вчинки варті відзначення орденами й медалями відбуваються у бою й "екстремальних умовах". Якщо так, то передайте від мене мене палкий привіт кавалеру ордену св. Ольги Бабі Парасці, кільком банкірам, підприємцям, співакам й бандитам, що стали героями України.

А на цю тему я вже писав - Ви ломитесь у відчинені двері :)

Ті два "сержанти", в нагородах яких Ви побачили "салат" (шо там кампанійні медалі з трьох війн, значок крутіше ) можуть при потребі перейняти командування дивізіями.

Наші сержанти теж можуть це зробити - і що з того? Теж їм кожного року по медалі давати?

Але ось яка справа, за цісарської Австрії цивільні службовці отримували хрести від цісаря. За царя чиновники отримували не більше не менше ордени лишень за вислугу років. Подібна практика досі існує у багатьох країнах, тій самій Британії. Америка й (якщо правильно розумію) Франція зрівняли можливості для своїх громадян: у інженера з НАСА є така сама можливість отримати нагороду, як і в сенатора. Так, вона відрізнятиметься, складатиме враження роздутої нагородної системи. Але мені подібне виглядає пристійніше ніж одна єдина медаль для усіх дрібних громадян СРСР при виході на пенсію не залежно від того, що вони робили, або купа крабів у штабного генерала, що окрім протирання штанів по військових академіях мало що дав "на гора".

Ну, це вже наші з Вами особисті вподобання: Вам подобається розгалужена система нагород, мені - ні.

Ще раз дозвольте повторити (хоча мабуть дарма): Більшість американських нагород є продубльованими по департаментах. Оті "сотні" що Ви нарахували є переважно одними й тими ж нагородами. Приблизно так само, як у совітах пенсійна медаль цивіліста та відставника.

У СРСР це була ОДНА медаль :twisted:

З ribbon devices навіть не смішно:
if a service member received three Achievement Medals, their service record would reflect the Achievement Medal with two gold award stars.

Де тут корабель, хоч космічний, хоч столичний? Де екстремальні умови у нагородженні National Defense Medal для отримання якої можна бути в Учебці під час оголошеної війни?! (інших вже й слів нема).

Не смішно. Бо я, звичайно, казав про БРОНЗОВІ зірки, а Ви - про ЗОЛОТІ.

При усій "неякісності" металу, дизайн австрійських нагород залишає вироби української фалеристики не те що за бортом, а на дні маріанської впадини. Карл Труппенкройц елегантна аскетична нагорода. В ній немає нічого зайвого, а українські нагороди здебільшого перегружені деталями, які практично неможливо перенести з малюнка у реальність й зберегти нормальний вигляд.

І це також питання смаку. Ну і якості виконання, звичайно.

"Зелена Стрічка" не носиться у тій функції, що Ви згадуєте аж з кінця ДСВ. Однак й тоді вона нічого "бойового" не означала. Її кріпили, усі солдати, які були у командуючій позиції екзекутивного характеру. Ось матчасть:
http://www.armystudyguide.com/content/a ... n-in.shtml

Прочитав. Переконався :oops:
Єдине, що не второпав, чому її заборонено носити під час офіційного фотографування :?:

Stolen Valor Act так допоможе Україні, як зайцеві ліхтар заднього гальма. Цей закон створили, щоб шахраї не видавали себе заслуженими людьми. В Україні ж ситуація інакша, там на цілком офіційних підставах уряд нагороджує зачасту шахраїв високими нагородами.

А тоді до чого тут фалеристика??? Чи Ви думаєте, була б в сучасній Україні 100% копія американської системи, не було би зловживань?

А береться до рук Хрест УГА й видно, що якісна річ, зроблена з любов'ю й гордістю. Після нього чудо, приведене нижче, викликає асоціацію хіба зі значками Народного Руху кінця 80-х, що робилися напів-потай по львівських майстернях, а половина майстрів стояла на шухері.

І у нас інші відзнаки Кабміну зроблені з любов'ю й гордістю. Це тільки до ветеранів таке ставлення :(

PS. Питання про ідеальні нагороди я виділив в окрему тему.

Sav
Moderator
Moderator

Re: Карнавал Української Фалеристики

Повідомлення Sav » 12 січня 2011 19:14

Карнавал, говорите? А вот, рекомендую, ( просто "враги народа за работой" ). Как у нас появился Орден Даниила Галицкого:

http://www.history.org.ua/JournALL/geo/8/10.pdf

С моей точки зрения, история анекдотическая.
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"

Lex459
Member
Member

Повідомлення Lex459 » 15 січня 2011 01:44

Гм... ну давайте порівняємо. З одного боку дві військових медалі, що були від початку обох кампаній: Global War on Terrorism Expeditionary Medal та
Global War on Terrorism Service Medal. Через пару років для бажаючих меню: Iraq Campaign Medal та Afghanistan Campaign Medal. З другого боку значок на булавці. Чи я чогось не розумію? ;)

Є крім "значка на булавці" отака медаль.

http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua ... tion&sub=3

Пан Чмир на Замлері, наскільки мені не зраджує склероз, писав про критерій: був у ротації певний час ( ця вимога знімається при пораненні) - знак "Воїн-миротворець", відзначився чимось - медаль "За миротворчу діяльність", а як взагалі герой - то вже державна, а не відомча нагорода.

Mykola Chmyr
Member
Member

Повідомлення Mykola Chmyr » 15 січня 2011 02:46

Так воно і є.
Человек, выдавший на гора «Историю Востока», не написав предварительно десятки статей типа «Административные фунции уделов в Китае в нач. ХУ в.» или «Социальная мобильность землевладельческого слоя общины в Гуджарате в Х1Х в.» – это шарлатан. (С.В.Волков)

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 22 січня 2011 13:03

Sav написав:Карнавал, говорите? А вот, рекомендую, ( просто "враги народа за работой" ). Как у нас появился Орден Даниила Галицкого:

http://www.history.org.ua/JournALL/geo/8/10.pdf

С моей точки зрения, история анекдотическая.

І найгірше в цьому те, що таки створивши орден для нагороди держлсужбовців нижчого рівня, ним майже нікого не нагороджуть :(

Lex459 написав:Пан Чмир на Замлері, наскільки мені не зраджує склероз, писав про критерій: був у ротації певний час ( ця вимога знімається при пораненні) - знак "Воїн-миротворець", відзначився чимось - медаль "За миротворчу діяльність", а як взагалі герой - то вже державна, а не відомча нагорода.

Як на мене - логічно.

Нащадок
Member
Member

Повідомлення Нащадок » 23 січня 2011 13:01

До речі. До офіційних українських нагород президент Ющенко долучив орден за доблесну шахтарську працю.
Народ! Як він взагалі виглядає? Ніде не можу знайти його зображення.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 23 січня 2011 14:38

Нащадок

Зображення
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Нащадок
Member
Member

Повідомлення Нащадок » 23 січня 2011 14:58

Але це орден Свободи!

sokyrnyk
Member
Member

Повідомлення sokyrnyk » 23 січня 2011 18:41

http://sammler.ru/index.php?showtopic=54218&st=0&#entry616432 - там наведено малюнок

Нащадок
Member
Member

Повідомлення Нащадок » 23 січня 2011 19:49

sokyrnyk.
Надзвичайно вдячний за підказку.
А орден такий собі. Може через те і не хочуть його показувати?

Krutyvuss
Member
Member

Повідомлення Krutyvuss » 23 січня 2011 21:40

Яка назва, такий і орден. :good:
Демократія - це уряд, який створює чи намагається створити народу ілюзію того, що народ панує!
Демократія є обдурення народу за допомогою народу ради блага народу.

Нащадок
Member
Member

Повідомлення Нащадок » 24 січня 2011 20:51

Згоден з вами. За доблесну шахтарську працю, за не менш доблесну адвокатську практику.
Вчителям взагалі героя давати. За працю в умовах, максимально наближених до бойових.

Поперед.Далі

Повернутись до Фалеристика

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість