Фільм \"Мамай\"

Модератор: Global Moderators

Das Ende
Member
Member

Фільм \"Мамай\"

Повідомлення Das Ende » 03 листопада 2007 12:10

Чи хтось дивився кінострічку \"Мамай\"? Я ось тут якраз під враженням. Як на мене, то це найкраще, що знято в Україні останнім часом. Майже перфектна гламурна фотографія та майже своєчасно-політкоректна ідея синтезу культур, що подана майже делікатно. Буквально в вигляді легендарної татарсько-української дитячої колиски. Якщо би ще трохи розуму, то вийшов би блокбастер для патріотично налаштованих естетів. Та щось завадило і вийшло оте сумнозвісне, занудне, совєцько-українськє поетичне кіно.

Перша помилка в тому, що замість неприємного нарративного бубоніння та дурних артистичних шумів краще було би додати автентичну музику та співи обох титульних націй. Інша помилка в тому, що скажімо іноземцю неможливо відрізнити татарина від українця, бо татарський побут ще якось умовно показаний, але ж українській відсутній зовсім. Окрім того моменту, коли герой рефлекторно намагається красиво замазати білою глиною некрасиву кам'яну халупку. Звісно, треба було би ще викинути к буям всі дешеві написи під старину на жовтуватих папірцях та потертих камінцях, але то вже дрібниці. Модні татуювання можно залишити, бо дітям подобається.

Щодо головного героя, то версія що слово \"мамай\" означає \"ніхто\", якнайкраще накладається саме на звичний архетип. Це ж бо загадковий характерник, не молодий але й не старий, лякаючий та непередбачуваний (бо має коня і шаблю) але від природи не злий та чутливий (бо сидить і співає) і таке інше. Словом благородний антигерой і латентний патріот, як скажімо Богарт в \"Касабланці\". Взагалі, в більшості стрічок зі схожим сюжетом, герой врятований одинокою жінкою чомусь завжди мужній. На крайній випадок метросексуал. Бо розумні люди знають життя і ринковий попит. Але пан режисер зробив з Мамая якусь кволу дитину, перину а може навіть і латину.

Це довготелесий, субтильний юнак, типовий студент ліберальних мистецтв, ситий, довговолосий, безлиций та зовсім не сексуальний. Чому б це зріла татарська жінка закохалась в такого сопляка? В реальному житті вона може би трохи побавилась, але потім все одно продала би його за гроші, бо молоденькі субміссивні хлопці коштують дорого, а дитину треба якось годувати. А може прутень в нього великий? Здається що ні, бо ця деталь соромливо прихована від глядачок. Так само як і звичай татарських жінок висмикувати волосся на лобку теж вкрай злонавмисно прихований від цікавих глядачей.

Здогадуюсь, що то повинна була бути ніжна історія про Ромео та Джульэту. Але Джульэта не мала пятирічної дочки, не жила в степу одна, не курила люльку і не лікувала Ромео таємними засобами шаманізму. Так отож...

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 03 листопада 2007 17:42

Дивися фільм кілька разів-чудовий!
Доречі, кільком американцям показував-були в шоці від образів. Єдине що зле, це трохи засильно розтягнутий. Місцями нуднуватий.
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 04 листопада 2007 22:52

Інша помилка в тому, що скажімо іноземцю неможливо відрізнити татарина від українця, бо татарський побут ще якось умовно показаний, але ж українській відсутній зовсім.

Помилка, це коли помиляються. А те про що Ви кажете то не помилка, а бачення режисерів. І до чого тут побут та іноземці? Хіба знімаючи кіно треба непокоїтись чи зрозуміють іноземці?

природи не злий та чутливий (бо сидить і співає)

Дуже часто на фоні повішеного за ноги \"жида\", що безперечно підкреслює його чутливість.

Взагалі, у кожного своє бачення та розуміння поєзії. Мамай, грунтується на думі \"Про трьох братів самарських\", та на погляді режисера на поедняння кочового півдня і козацької півночі (кажучи грубо). З історичної точки зору не критикую, бо це фільм легенда, така собі сучасна дума-роздум. Але дух тих часів там присутній. На відміну від іншого фільму легенди (а по сумісництву і маячні хворої людини) - \"Мазепи\", \"Мамай\" мені дійсно сподобався.
Добре кіно, картина образів та думок. Талановите кіно.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Andriy
Member
Member

Повідомлення Andriy » 04 листопада 2007 23:06

кінострічку \"Мамай\"? Я ось тут якраз під враженням. Як на мене, то це найкраще, що знято в Україні останнім часом.

Купить бы где-то !

Erelion
Member
Member

Повідомлення Erelion » 05 листопада 2007 00:06

Andriy

Якщо є можливість, скачайте ось тут: ftp://ftp.itsinternet.net/grooz/hudozhne/

Das Ende
Member
Member

Повідомлення Das Ende » 05 листопада 2007 06:52

Помилка, це коли помиляються. А те про що Ви кажете то не помилка, а бачення режисерів.

Але бачення режисера теж може бути помилковим. Особливо коли режисер молодий. Здогадуюсь, що він хотів додати ще трохи артистичності і авангардності, але насправді воно вже було не потрібне. Головна прикра помилка фільму - це невиразний і часто неприємний звук. Це категорично.

І до чого тут побут та іноземці? Хіба знімаючи кіно треба непокоїтись чи зрозуміють іноземці?

Певною мірою, якщо хочеш щоб тебе розуміла ширша аудіторія. Головна ідея фільма це синтез кочової то землеробської культур. Але остання не показана, отже головна ідея трохи нівелюється. А зробити то було просто, хай би брати ще трагічніше гинули трохи не доізжаючи до села з красивою панорамою землеробського побуту або щось таке. На крайній випадок додати пару еротичних землеробськіх флешбеків.

Дуже часто на фоні повішеного за ноги \"жида\", що безперечно підкреслює його чутливість.

Підкреслює його чутливість до національного питання а також чутливе ставленння до сподівань свого народу. Взагалі, жорстокість і чутливість не є взаємовиключними. Навпаки, як казав Макіавеллі: \"великий злочин потребує певної широти душі\".

На відміну від іншого фільму легенди (а по сумісництву і маячні хворої людини) - \"Мазепи\"

\"Мазепа\" то не стільки хвора маячня, скільки глибинне рагульство режисера.

\"Мамай\" мені дійсно сподобався.
Добре кіно, картина образів та думок. Талановите кіно.

Безумовно талановите. Мабуть найкраще що зроблено в Україні за весь час незалежності.

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 05 листопада 2007 10:44

Das Ende написав:"Мазепа"

мається на увазі "молитва за гетьманом Мазепою"? Іллєнка?
ну те що я читав про цей фільм справляє враження... %) опис деяких сюжетів просто захоплює...
декілька разів хотів скачати, але рука не піднімається гробити трафік, хоч і шаровий..
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Das Ende
Member
Member

Повідомлення Das Ende » 05 листопада 2007 11:29

мається на увазі \"молитва за гетьманом Мазепою\"? Іллєнка?

Так. Я кажу \"рагульство\", бо вираз \"хвора маячня\" ще може мати якусь позитивну конотацію, але \"рагульство\" вже точно ніколи. Це настільки фантастична тупість та гидота, що краще одразу забути і ніколи не згадувати.

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 05 листопада 2007 16:15

Das Ende написав:Так. Я кажу "рагульство", бо вираз "хвора маячня" ще може мати якусь позитивну конотацію, але "рагульство" вже точно ніколи. Це настільки фантастична тупість та гидота, що краще одразу забути і ніколи не згадувати.

У мене було змішане враження від "Мазепи". Режисер явно хотів щось сказати, чи в нього вийшло -- питання особистого сприйняття, принаймні, як на мене, це не настільки повна фігня, як "Чорна рада"... Хоча я не сильно розбираюсь у мистецтві.
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

Das Ende
Member
Member

Re:

Повідомлення Das Ende » 05 листопада 2007 18:03

У мене було змішане враження від \"Мазепи\". Режисер явно хотів щось сказати

Та він лише хотів показати \"фантасмагоричний демонізм інфернального кацапізму\". Яке там мистецво, коли він охру від умбри не відрізнить. Крайнє рагульсто абож екстремальний рагулізм.

Я тут трохи критикую \"Мамая\", бо про цей фільм приємно подивитись і приємно обговорити. Але зовсім не варто лізти в темну підсвідомість Іллєнка, бо його свідомість вочевидь ще темніша.

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 05 листопада 2007 19:53

О \"Чорна Рада\" то фігня фігні просто. Позорисько.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 05 листопада 2007 20:30

Lyho написав:О "Чорна Рада" то фігня фігні просто. Позорисько.

Зате на її фоні радієш кожному посередньому з художньої точки фільмові, що знімають в Україні...
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 14 січня 2008 16:22

Lyho написав:Мамай, грунтується на думі "Про трьох братів самарських", та на погляді режисера на поедняння кочового півдня і козацької півночі (кажучи грубо).

А ще, як каже сам Санін, на "Пісні дервіша про трьох доблесних мамлюків". Так от, хтось десь бачив цю пісню? Бо через гугл у мене не вийшло...

Duben
Member
Member

Повідомлення Duben » 11 грудня 2008 08:06

Фільм чудовий. Я ще й у кінотеатрі його дивився, з гарною акустикою.
Яке їхало, таке й здибало...

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 24 березня 2009 16:12

намагався я дивитися Мамая....
щось на 15хвилин вистачило...так і не зрозумів навіщо півфільму показувати як одні й ті ж люди скачуть на конях, а ще один за ними женеться....

не розумію я цих філософських постановок.....
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Далі

Повернутись до Cinema

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість