Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-1878 рр

Модератор: Global Moderators

max1914
Member
Member
 
Повідомлень: 5
З нами з:
24 лютого 2009 22:03
Звідки: Чернігів

Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-1878 рр

Повідомлення max1914 » 10 травня 2011 20:18

Текст моєї статті, що була опублікована "Списки мешканців Чернігівської губернії, що загинули під час російсько-турецької війни 1877–1878 років (за даними часопису “Черниговские епархиальные известия” ) // Скарбниця української культури: Збірник наукових праць. – Вип. 12. – Чернігів, 2010. – С. 98 – 120".

Списки мешканців Чернігівської губернії,
що загинули під час російсько-турецької війни 1877–1878 років
(за даними часопису “Черниговские епархиальные известия”)

Як відомо, більша частина українських земель, серед них і Чернігівщина, у ХІХ ст. входила до складу Російської імперії, а отже українське населення підпадало під дію її законів. Чоловіки (так званий податний стан) відбували рекрутську повинність у війську, а з 1874 р. проходили обов’язкову строкову службу в армії або на флоті; брали участь у військових діях.
Докладну інформацію про участь чоловічого населення Чернігівської губернії у черговій російсько-турецькій війні 1877–1878 років містять списки рядових вояків – уродженців Чернігівщини, які загинули, пропали безвісти, померли від ран внаслідок того воєнного конфлікту. Відомості публікувалися у “Черниговских губернских ведомостях” (за 1877–1878 роки) та “Черниговских епархиальных известиях” (за 1878 р.) [1]. Головна цінність цих публікацій полягає у тому, що вони містять інформацію про людину: прізвище, ім’я та ім’я по-батькові, військове звання, у якому населеному пункті мешкав, коли і де загинув (або помер від ран та хвороб).
З них дізнаємося, передусім, у яких військових частинах російської армії на той час служила переважна більшість вихідців (“малоросійських” козаків, селян і міщан) з Чернігівської губернії. Це: 17-й Архангелогородський піхотний полк, 18-й Вологодський піхотний полк, 19-й Костромський піхотний полк, 20-й Галицький піхотний полк, 118-й Шуйський піхотний полк, 10-й Малоросійський гренадерський полк, а також деякі інші військові підрозділи. Перші чотири піхотні полки входили до складу 5-ї піхотної дивізії на чолі з генералом Ю. Шильдер-Шульднером, що до війни частково дислокувалися на території Чернігівської губернії. Так, у м. Чернігові був розквартирований 18-й Вологодський піхотний полк [2].
Ці відомості дозволяють приблизно визначити загальну кількість рядових, які наклали головою удалині від Чернігівщини, визволяючи від релігійного і державного поневолення болгар і виборюючи їм незалежність. Їх – 671 людина, причому у 26 випадках не зазначений ні конкретний населений пункт, ні повіт, де жив небіжчик. Аналізуючи списки можна встановити, що загиблі були у кожному з 15 повітів губернії. Кількість загиблих по повітах розподіляється наступним чином: Новозибківський – 70 чол., Чернігівський – 62, Козелецький – 47, Кролевецький – 46, Стародубський – 46, Суразький – 46, Мглинський – 45, Городницький – 43, Ніжинський – 40, Остерський – 40, Конотопський – 38, Глухівський – 37, Борзенський – 32, Сосницький – 29 і Новгород-Сіверський – 19. Щодо окремих населених пунктів – статистика наступна: найбільше загиблих чернігівців – мешканці Мглина – 9 чол., Веркіївки і Семенівки – по 7, Глухова – 6, Кобижчі та Янівки – по 5, Дептівки, Конотопа, Куреня, Мени і Чернігова – по 4. Зауважимо, що адміністративний поділ і кордони колишньої Чернігівської губернії не співпадають з межами сучасної Чернігівської області, а окремі населені пункти змінили назву або взагалі зникли.
Найбільше чернігівців – 228 – загинуло у липні 1877 р.; тільки 8 липня під час першого штурму Плевни втрати становили 158 осіб.
У російсько-турецькій війні брало участь майже 600 тис. воїнів російської армії. Бойові втрати Російської імперії – понад 16 тис. тис. загиблих і зниклих безвісти та майже 33 тис. померлих від ран і хвороб, з них на Балканському театрі воєнних дій – 29 тис. чоловік [4]. Спираючись на це співвідношення, можна висловити припущення, що всього у війні брали участь приблизно 8000–8500 мешканців губернії, 1200–1400 з них отримали поранення [3]. Наведені цифри не враховують втрат серед офіцерів, які були родом з Чернігівщини.
Списки складені за військовими підрозділами, в кожному розділі за абеткою. Географічні назви відображають реалії 1870-х років.

17-й Архангелогородський піхотний полк
Загинули у липні 1877 р.*:
1. Авраменко Захарій Іванович (унтер-офіцер) – с. Високе Мглинського повіту
2. Акуленко Парфентій Михайлович – с. Великі-Щербиничі Новозибківського повіту
3. Алексанов Степан Михейович – Новозибківський повіт
4. Андрюк Корній Онисимович – с. Кукшин Ніжинського повіту
5. Ахраменко Антон Іванович – с. Орлівка Глухівського повіту
6. Байправ Микита Лукинович – с. Стара Волковська Гута Остерського повіту
7. Балаханов Лука Прокопович – с. Велике Новозибківського повіту
8. Баран Трохим Федорович – с. Свидовець Козелецького повіту
9. Білогур (Бєлогур) Пилип Андрійович (унтер-офіцер) – м. Семенівка Новозибківського повіту
10. Березний Іван Якович – с. Дунаєць Глухівського повіту
11. Білоног Тимофій Семенович – с. Фоєвичі Новозибківського повіту
12. Білоус Данило Петрович – с. Івот Новгород-Сіверського повіту
13. Бирюк Степан Федосович – с. Бровничі Новозибківського повіту
14. Богдан Зотик Євтихійович – с. Оленівка Борзенського повіту
15. Боклан Григорій Єленович – с. Ровчаки Ніжинського повіту
16. Бондар Антон Герасимович – с. Сколочів Остерського повіту
17. Бондарев Влас Самуїлович – с. Пізнопали Городницького повіту
18. Бондаренок Дементій Андрійович – с. Куршановичі Новозибківського повіту
19. Борисенко Василь Артемійович – с. Займище Городницького повіту
20. Буршгеєв Влас Іванович – посад Святський Суражського повіту
21. Бойко Іван Антонович – м. Монастирище Ніжинського повіту
22. Бондарев Макар Кузьмич (унтер-офіцер) – м. Мглин
23. Валуєв-Лойков Євлампій Ларіонович – с. Замишиве Новозибківського повіту
24. Вареник Федір Кузьмич – с. Янівка Чернігівського повіту
25. Вдовин Ілля (Євель) Зиновійович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – с. Каменський Хутір Новозибківського повіту
26. Викниченко (Хлолнії) Микита Сидорович – с. Чемер Козелецького повіту
27. Воробйов Сергій Нестерович (унтер-офіцер) – м. Мглин
28. Ворончук Яків Лаврентійович – с. Вербівка Городницького повіту
29. Ворчило Павло Пилипович – д. Гуньківка Чернігівського повіту
30. Гайовий (Вороний) Ісакій Антонович – с. Калити Остерського повіту
31. Гамза Єрмолай Ларіонович – м. Стольне Сосницького повіту
32. Ганнюков Іван Іванович – с. Бровничі Новозибківського повіту
33. Гончаренко Фома Сидорович – с. Хоробричі Городницького повіту
34. Грецький Микола Зиновійович – с. Сальне Ніжинського повіту
35. Греченок Давид Григорович – с. Кам’янка Городницького повіту
36. Губар Мартин Потапович – с. Орлівка Ніжинського повіту
37. Гуляй Яків Семенович – с. Дроздівка Ніжинського повіту
38. Гуренко Іван Васильович – с. Сивок Остерського повіту
39. Дайнеко Михайло Антонович – с. Брусилів Чернігівського повіту
40. Дедик Ірадіон Павлович – с. Городище Конотопського повіту
41. Демиденко Тихон Семенович – с. Неданчичі Чернігівського повіту**
42. Демиденко Тихон Семенович – с. Стара Рудня Городницького повіту**
43. Дем’яненко Іосиф Іванович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – Козелецький повіт
44. Довгий Матвій Вікторович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – с. Широк Суразького повіту
45. Драний Пилип Сидорович – м. Понурівка Стародубського повіту
46. Дрижило Нестор Степанович (помер від ран у лютому 1878 р.) – с. Макишин Городницького повіту
47. Дубравний Кіндрат Парфенович – с. Черняївка Кролевецького повіту
48. Дубров Василь Павлович – с. Анисів Чернігівського повіту
49. Дуля Григорій Іванович (загинув у січні 1878 р.) – с. Бондарі Остерського повіту
50. Дуля Трохим Михайлович – с. Бандарове Остерського повіту
51. Духнов Прокопій Денисович – с. Ведільці Чернігівського повіту
52. Євич Юфим Омелянович – с. Пужкове Городницького повіту
53. Єрченко Омельян Мартинович – Новозибківський повіт
54. Железняк Василь Ісайович – с. Тур’я Городницького повіту
55. Железняк Григорій Самойлович – с. Великий Листвен Городницького повіту
56. Жук Юхим Арсенович – с. Янівка Чернігівського повіту
57. Загуменний Іван Федорович – с. Андріївка Чернігівського повіту
58. Заєць Іван Михайлович – с. Беркове Козелецького повіту
59. Зайцев Аким Петрович – с. Тимоновичі Новозибківського повіту
60. Зебницький Тит Романович – с. Шулинівка Новозибківського повіту
61. Зеленський Самсон Онуфрійович – с. Черняхівка Ніжинського повіту
62. Зикунов Михей Климович (унтер-офіцер) – с. Лобанівка Новгород-Сіверського повіту
63. Зрелько Михайло Федорович – с. Одинці Остерського повіту
64. Іванченок Василь Володимирович (унтер-офіцер) – с. Смолевичі Суразького повіту
65. Іващенко Сильвестр Гнатович – с. Дурні Чернігівського повіту
66. Ігнатенко Єгор Тимофійович – с. Попівка Новозибківського повіту
67. Ісаєнко Агапій (пропав безвісти) – с. Тисикове (?)Чернігівського повіту
68. Казимир Андрій Михайлович – Чернігівський повіт
69. Капистка Василь Аврамович – с. Іржавець Козелецького повіту
70. Карпенко Мойсей Андрійович – м. Олександрівка Сосницького повіту
71. Карпенок Максим Автоналович – с. Іванівка Городницького повіту
72. Карпець Сергій Іванович – с. Дударки Остерського повіту
73. Кіт Харитон Григорович – с. Дорогинка Ніжинського повіту
74. Кириленко Петро Мойсейович – Глухівський повіт
75. Кислий Семен Григорович – с. Денисковичі Новозибківського повіту
76. Кислуха Іван Данилович – с. Смяч Городницького повіту**
77. Кишуха Іван Данилович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – с. Смяч Городницького повіту**
78. Клещ Петро Георгійович – с. Рижики Чернігівського повіту
79. Кобець Семен Кіндратович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – с. Хмільниця Чернігівського повіту
80. Кобець Федір Фомич – с. Білоцерківка Чернігівського повіту
81. Коваленко Тимофій Ісакович – с. Гнилуша Остерського повіту
82. Коваль Микита Євстафійович – с. Чемер Козелецького повіту
83. Козлов Павло Ларіонович – м. Чернігів
84. Колосов Андрій Степанович – с. Гетьманська Буда Новозибківського повіту
85. Корзик Стефан Дем’янович – м. Ущерп’є Суразького повіту
86. Корнієнко Федір Іванович – с. Требухи Остерського повіту
87. Король Давид Антонович – с. Стара Басань Козелецького повіту
88. Корша Маркіян Федорович – с. Старий Білоус Чернігівського повіту
89. Косовець Євсей Йосифович – с. Козел Чернігівського повіту
90. Костенко Йосиф Никифорович – с. Козари Ніжинського повіту
91. Костюк Прохор Васильович (унтер-офіцер) – с. Євминка Остерського повіту
92. Коток Никанор Петрович – м. Городня
93. Кравцов Єгор Андрійович – посад Чуровичі Новозибківського повіту
94. Кравченко Андрій Максимович – м. Ніжин
95. Красовицький Єхіел Велкин – м. Глухів
96. Кривенський Федір Євстратович – м. Новозибків
97. Кривопаленко Костянтин Євсейович – с. Неданчичі Чернігівського повіту
98. Кручень Аполлон Євменович – с. Кусії Городницького повіту
99. Кубарьов Петро Дмитрович – с. Гетьманська Буда Новозибківського повіту
100. Кузьменко Іван Петрович – с. Савинки Остерського повіту
101. Куйдик Андрій Іванович – с. Орхоричі (?) Чернігівського повіту
102. Кулага Тимофій Гнатович – м. Короп Кролевецького повіту
103. Куликов Микола Дмитрович – м. Почеп Мглинського повіту
104. Курган Євсей-Мовша Манусович – м. Чернігів
105. Лактин Отер Давидович – с. Цинки Мглинського повіту
106. Лапуцький Олександр Іванович – с. Петруші Городницького повіту
107. Ласковець Федосій Трохимович – с. Жуківка Чернігівського повіту
108. Лизька Гордій Михайлович – слобода Антонівська Чернігівського повіту
109. Литошка Пилип Авакумович – м. Городня
110. Лузя Мойсей Трохимович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – с. Опанасове Остерського повіту
111. Ляховець Арсеній Васильович – с. Ковчин Чернігівського повіту
112. Магомошка Георгій Іванович (унтер-офіцер) – м. Мглин
113. Мазирко Демид Йосифович (унтер-офіцер) – с. Стара Рудня Городницького повіту
114. Майстров Микита Єфремович – с. Смотрова Буда Новозибківського повіту
115. Малій Трохим Михайлович – Чернігівський повіт
116. Малиніков Петро Федорович – посад Климів Новозибківського повіту
117. Мартинович Петро Якович – м. Семенівка Новозибківського повіту
118. Марченко Яків Дмитрович – с. Мильники Ніжинського повіту
119. Маслюк Яків Тимофійович – с. Нові Млини Городницького повіту
120. Матюк Трохим (єфрейтор, пропав безвісти) – с. Кучинівка Городницького повіту
21. Менайло Стефан Васильович – с. Неданчичі Чернігівського повіту
122. Мех Мартіан Васильович – с. Кротинь Городницького повіту
123. Микитин Єгор – посад Злинка Новозибківського повіту
124. Митус Андрій Євсейович – с. Жуківка Чернігівського повіту
125. Моксач Фока Трохимович – с. Митничі Стародубського повіту
126. Мороз Андрій Васильович – м. Любеч Городницького повіту
127. Мороз Андрій Сидорович – с. Степанівка Ніжинського повіту
128. Навара Іван Якович (унтер-офіцер) – с. Вихвостів Чернігівського повіту
129. Навара Семен Герасимович – с. Кувечичі Чернігівського повіту
130. Образцов Борис Петрович – посад Добрянка Городницького повіту
131. Охременко Хома Тихонович – с. Секирино Остерського повіту
132. Павленко Митрофан Євтихійович – с. Пески Чернігівського повіту
133. Павлюк Андрій Титович (унтер-офіцер) – с. Орлівка Глухівського повіту
134. Пагашицький Тимофій Юхимович – м. Мглин
135. Пальченовський Федір Фомич – с. Сохачі Кролевецького повіту
136. Панчоха Кирил Іванович – с. Бахани Городницького повіту
137. Пархоменко Іван Степанович – м. Летки Остерського повіту
138. Пархоменко Сафрон Олександрович – с. Лобанівка Новозибківського повіту
139. Пасіоха Сидір – м. Веркіївка Ніжинського повіту
140. Пашновський Лука Григорович – с. Велике Удобне Суразького повіту
141. Перехоженцев Василь Тимофійович – м. Веркіївка Ніжинського повіту
142. Петровський Іван Петрович – м. Мглин
143. Петрук Іван Осипович (унтер-офіцер) – с. Орлівка Новгород-Сіверського повіту
144. Пиндин (Пиндик) Тимофій Іванович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – с. Антонівка Суразького повіту
145. Пирогов Омелян Федотович (унтер-офіцер) – с. Шатрище Новгород-Сіверського повіту
146. Писаревський Берко Нохимович (унтер-офицер, загинув 30–31 серпня 1877 р.) – м. Нове Місто Новозибківського повіту
147. Пишахов Степан Устинович (унтер-офіцер) – с. Лапине Мглинського повіту
148. Погуляєв Нухим Тувійович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – м. Нове Місто Новозибківського повіту
149. Подлісний Єфрем Леонтійович – с. Петрівка Городницького повіту
150. Позняк Трифон Никифорович – с. Голубичі Городницького повіту
151. Половецький Ладик Антонович – Халявинська волость Чернігівського повіту
152. Попик Стефан Єрмолайович – с. Лемешівка Городницького повіту
153. Постоялка Степан Васильович – м. Мглин
154. Приходько Петро Макарович – с. Івашківка Городницького повіту
155. Прохорець Василь Іванович (унтер-офіцер) – с. Євминка Остерського повіту
156. Прядка Григорій Степанович – с. Ковпита Чернігівського повіту
157. Пузнянський Герш-Берг Мойсейович – м. Чернігів
158. Пуховець Гнат Єремійович (помер від ран) – с. Галиця Ніжинського повіту
159. Резвин Петро Федорович – с. Пашківка Ніжинського повіту
160. Рожков Семен Петрович – с. Рогове Новозибківського повіту
161. Рожковий Євмен – с. Янівка Чернігівського повіту
162. Рудка Нестор Павлович – с. Пекурівка Городницького повіту
163. Рябий Леонтій Ілліч – с. Виблі Чернігівського повіту
164. Савельєв Авраам – с. Кирилівка Новозибківського повіту
165. Сальник Андріян Андрійович – с. Янівка Чернігівського повіту
166. Семенцов Іван Оксентійович – с. Городище Кролевецького повіту
167. Семидочний Іван Абрамович – с. Чернин Остерського повіту
168. Сердюченко Іван Феодосійович – с. Шатури Ніжинського повіту
169. Синявський Матвій Степанович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – с. Тимоновичі Новозибківського повіту
170. Скрипка Павло Петрович – с. Киїнка Чернігівського повіту
171. Скуп’якин Олексій Савелійович – с. Пехівка Суразького повіту
172. Славотинський Василь Митрофанович – Чернігівський повіт
173. Слепцов Петро (помер від ран у липні 1877 р. в дивізіонному лазареті 31 піхотної дивізії)
174. Смолиговець Микита Іванович – с. Мохначі Городницького повіту
175. Сніг Денис Тимофійович – с. Жукотки Чернігівського повіту
176. Соболь Кирил Федорович – с. Новий Ропськ Новозибківського повіту
177. Спичаков Кіндрат Іванович – с. Хатевичі Мглинського повіту
178. Старинж Лев Йосифович – м. Нові Боровичі Городницького повіту
179. Старовойт Никифор Зосимович – с. Верба Кролевецького повіту
180. Степаненко Сава Іванович – с. Кучерівка Глухівського повіту
181. Стришинець Володимир Прокопович – с. Лемеші Козелецького повіту
182. Тарасенко Максим Пилипович –м. Кобижча Козелецького повіту
183. Теренковський Юхим Іванович – с. Кислі Городницького повіту
184. Терещенко Оксентій Андрійович – с. Хоробричі Городницького повіту
185. Тимченко Степан Свиридович – м. Кобижча Козелецького повіту
186. Тичина Федір Григорович (унтер-офіцер) – с. Холми Борзенського повіту
187. Ткач Аркадій – с. Дроздовиця Городницького повіту
189. Ткаченко Марко Павлович (унтер-офіцер) – с. Самотуги Сосницького повіту
190. Топеха Степан Семенович – с. Заньки Ніжинського повіту
191. Трепачко Петро Гаврилович – с. Сита Буда Новозибківського повіту
192. Тупиця Григорій Іванович (унтер-офіцер) – с. Бирине Новгород-Сіверського повіту
193. Турчин Конон Микитович – м. Веркіївка Ніжинського повіту
194. Турчин Микола Ілліч – м. Івангород Борзенського повіту
195. Тюпич Дмитро Борисович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – м. Новий Ропськ Новозибківського повіту
196. Фесенко Марко Федорович – м. Дубовичі Глухівського повіту
197. Фещенок Юфим Якович – д. Мала Топаль Новозибківського повіту
198. Филипченко Самуїл Архипович – с. Гетьманська Буда Новозибківського повіту
199. Филоненко Олексій Оникійович – с. Лемешівка Чернігівського повіту
200. Фількенберг Олександр Іванович – м. Березне Чернігівського повіту
201. Фущук Іустим Нилович – д. Журавлівка Глухівського повіту
202. Хоменок Петро Дмитрович – с. Грабове Городницького повіту
203. Хоменько Іван Юрзович – м. Борзна
204. Цупиков Власій Михайлович – с. Рогове Новозибківського повіту
205. Чернишов Іван Павлович – с. Новочеркаське Новозибківського повіту
206. Чибісов Петро Кіндратович – посад Климів Новозибківського повіту
207. Шакун Опанас Минович – с. Брахлів Новозибківського повіту
208. Шалудько Григорій Микитович – с. Тупичів Городницького повіту
209. Шацький Антон Олександрович – с. Жуківка Чернігівського повіту
210. Шевель Василь Микитович – с. Старі Бобовичі Новозибківського повіту
211. Шевченок Іван Михайлович – с. Попова Гора Суразького повіту
212. Шевчук Максим Савович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – м. Талалаївка Ніжинського повіту
213. Шедольтай Дмитро Тихонович – д. Увольє Суразького повіту
214. Шкурат Кирил Леонтійович – м. Веркіївка Ніжинського повіту
215. Щербак Павло Семенович – с. Великий Листвен Городницького повіту
216. Щербак Павло Семенович – с. Ілкучі Городницького повіту
217. Щербина Павло Іванович – с. Скорінець Чернігівського повіту
218. Шестак Захарій Осипович (унтер-офіцер) – с. Мала Загорівка Борзенського повіту
219. Шиян Павло Корнійович – с. Сорокошичі Остерського повіту
220. Шульга Трохим Омельянович – с. Дурні Борзенського (треба Чернігівського) повіту
221. Яроменко (Ярошенко) Гаврило Антонович (загинув 30–31 серпня 1877 р.) – с. Вишків Новозибківського повіту [5]

18-й Вологодський піхотний полк
Загинули у червні 1877 р.*:
1. Андрюшко Ігнат Кіндратович – м. Веркіївка Ніжинського повіту
2. Батура Дем’ян Прокопович (фельдфебель) – м. Мглин
3. Бондар Денис Олексійович – с. Плоске Ніжинського повіту
4. Бондаренко Максим (помер від ран у шпиталі у серпні 1877 р.) – Чернігівський повіт
5. Бурковський Василь Григорович – с. Підлипне Конотопського повіту
6. Верченко Леонтій Андрійович – с. Рожнове Остерського повіту
7. Вєтров Василь Степанович (унтер-офицер, загинув у серпні 1877 р.) – м. Остер
8. Висоцький Федір Федорович (унтер-офіцер, помер від ран у військовому шпиталі № 63) – с. Пухівка Остерського повіту
9. Волошин Яків (помер від ран у шпиталі) – с. Стара Басань Козелецького повіту
10. Галич Яків (помер від ран у шпиталі) – с. Білоцерківка Козелецького повіту
11. Горовий Федір Макарович – м. Веприк Козелецького повіту
12. Демиденко Іван Овсійович – м. Семиполки Остерського повіту
13. Зазимко Кузьма Максимович – Козелецький повіт
14. Колесник Григорій Олександрович – с. Грабівка Козелецького повіту
15. Король Микита (помер від ран у липні 1877 р. у дивізіонному лазареті 31 піхотної дивізії)
16. Котляр Іван Єпіфанович – м. Семенівка Новозибківського повіту
17. Лобок Опанас Антонович (унтер-офіцер) – с. Костобобрів Новгород-Сіверського повіту
18. Лутов Степан Євдокимович – с. Старий Биків Козелецького повіту
19. Луцький Віктор Олександрович (унтер-офіцер) – м. Чернігів
20. Малюга Георгій Миколайович – м. Ніжин
21. Межений Пилип Петрович – д. Катичі Суразького повіту
22. Михер Федір Филонович – с. Новик Козелецького повіту
23. Мохир Данило Матвійович – м. Ніжин
24. Недров Вокул Йосифович – с. Стара Гута Суразького повіту
25. Овчаренко Пилип (помер від ран у лютому 1878 р.) – м. Кобижча Козелецького повіту
26. Однокон Данило Пилипович – с. Вороньки Козелецького повіту
27. Пархоменко Максим Григорович – с. Рожнове Остерського повіту
28. Педа Сергій (помер від ран у шпиталі) – д.Кошинів Остерського повіту
29. Пихтерев Кіндратій Олексійович (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії) – с. Могилевець Новозибківського повіту
30. Пономаренко Антон Дем’янович – с. Старий Глибів Остерського повіту
31. Прядка Даниїл (помер від ран у військовому шпиталі № 47) – Ніжинський повіт
32. Ростальний Федір Львович – с. Рейментарівка Сосницького повіту
33. Руденко Юхим Савич (загинув у серпні 1877 р.) – с. Петрівка Козелецького повіту
34. Тищенко Кузьма Степанович (ротний фельдшер) – с. Хрипівка Городницького повіту
35. Сайко Мина Григорович – с. Дептівка Конотопського повіту
36. Самусь Григорій Семенович – с. Шаповалівка Конотопського повіту
37. Свирид Юхим Григорович (загинув у серпні 1877 р.) – м. Бобровиця Козелецького повіту
38. Семо Петро (помер від ран у шпиталі) – м. Березне Чернігівського повіту
39. Сергієнко Матвій Іванович – с. Андріївка Кролевецького повіту
40. Степаненко Євстафій Якович – м. Конотоп
41. Фридинов Матвій (помер від ран у шпиталі в серпні 1877 р.) – Ніжинський повіт
42. Фурсенок Опанас Іванович – с. Тарасовичі Остерського повіту
43. Хлопяник Тарас Гаврилович – с. Софіївка Сосницького повіту
44. Хоменко Федір Іванович – с. Свиноїди Остерського повіту
45. Чвара Митрофан Давидович – с. Малий Кривець Новозибківського повіту
46. Шаповал Василь Трохимович – с. Вишеньки Остерського повіту
47. Шевченко Дмитро Мойсейович – Ніжинський повіт
48. Шкут Іван Савелійович – с. Озеряни Козелецького повіту
49. Шумицький Андрій Федорович – с. Бачевське Глухівського повіту
50. Шундик Іван Павлович – с. Новоселки Остерського повіту
51. Ющенко Йосиф Денисович – с. Браниця Козелецького повіту [6].

19-й Костромський піхотний полк
Загинули 8 липня 1877 р.*:
1. Бабич Захарій Юхимович – Конотопський повіт
2. Барбаш Зосим Миколайович – с. Словеньки Стародубського повіту
3. Батура Марк Андрійович – м. Мглин
4. Безносенок Олександр Олексійович – с. Ветошки Мглинського повіту
5. Білий Михайло Фомич – с. Радичів Кролевецького повіту
6. Бобриков Кіндрат Іванович – м. Конотоп
7. Борисенок Павло Іванович (унтер-офіцер) – с. Нове Задубення Мглинського повіту
8. Бурнос Осип Іванович (унтер-офіцер) – д. Імшана Глухівського повіту
9. Васьков Конон Андрійович – с. Вельжичі Мглинського повіту
10. Власенко Григорій Пилипович – с .Добротів Кролевецького повіту
11. Волков Федір Семенович – Чернігівський повіт
12. Гавриленко Павло Іванович (унтер-офіцер) – с. Холопкове Глухівського повіту
13. Гала Яків Варфоломійович – с. Педимове Кролевецького повіту
14. Галаш Григорій Назарович – с. Лихоші Кролевецького повіту
15. Глушенко Микола Яковлевич – с. Буда Сосницького повіту
16. Гончарка Мирон Степанович – м. Бахмач Конотопського повіту
17. Горох Митрофан Маркович (барабанщик) – с. Іванькове Кролевецького повіту
18. Денисенко Іван Федорович – с. Дептівка Конотопського повіту
19. Дердик Данило Малофійович – с. Мельня Кролевецького повіту
20. Дин Іван Васильович – с. Зазирки Глухівського повіту
21. Дмитренко Михайло Захарович – с. Карильське Кролевецького повіту
22. Дорош Григорій Якович – с. Студьонка Кролевецького повіту
23. Дорошенко Опанас Іванович – с. Уздиці Глухівського повіту
24. Дубовик Карп Пантелійович – с. Дептівка Конотопського повіту
25. Дударев Григорій Іванович – м. Глухів
26. Дьяченок Михайло Андрійович (унтер-офіцер) – с. Смяч Новгород-Сіверського повіту
27. Єфиценко Тимофій Степанович – с. Риботин Кролевецького повіту
28. Єщенко Осип Максимович (унтер-офіцер) – с. Старий Білоус Чернігівського повіту
29. Журавель Олексій Єрмолайович – м. Конотоп
30. Журавльов Матвій Никифорович – с. Кучерівка Глухівського повіту
31. Заболотний Іван Якович (барабанщик) – Борзенський повіт
32. Зоценко Мартин Симонович – м. Веркіївка Ніжинського повіту
33. Зюзька Григорій Савелійович – с. Нарості Суразького повіту
34. Івашин Семен Каленикович – с. Соснівка Конотопського повіту
35. Іващенко Фадей Євменович – м. Бахмач Конотопського повіту
36. Ізотенко Остафій Матвійович – х. Нарбутівка Глухівського повіту
37. Ільєнко Опанас Мойсейович – с. Собич Кролевецького повіту
38. Іовченко Олексій Васильович – с. Бистрик Кролевецького повіту
39. Казин Роман Павлович – м. Конотоп
40. Каставий Дмитро Іванович – с. Богданове Глухівського повіту
41. Кирієнко (Курнявко) Антон Григорович – с. Огоране Глухівського повіту
42. Клименко Микола Лук’янович – с. Шакове Конотопського повіту
43. Клименко Порфир Данилович – с. Риботин Кролевецького повіту
44. Клименко Федір Єлисейович – с. Разльоти Кролевецького повіту
45. Клищенко Петро Симонович – с. Вітемля Стародубського повіту
46. Ковтун Порфирій Григорович – м. Вороніж Кролевецького повіту
47. Козинець Захарій Вакулович – с. Чапліївка Кролевецького повіту
48. Козинков Петро Григорович – м.Стародуб
49. Колесник Ігнат Терентійович – с. Старі Яриловичі Городницького повіту
50. Копелок Федір Фомич – с. Мезин Кролевецького повіту
51. Костюк Євсей – с. Гольонки Конотопського повіту
52. Костюк Леонтій Іванович – м. Володькова Дівиця Ніжинського повіту
53. Кошликов Касян Андрійович (унтер-офіцер) – с. Савостяни Стародубського повіту
54. Кравченко Йосиф Лазарович – с. Берези Глухівського повіту
55. Краснопоясовський Іван Федорович – с. Жолдаки Конотопського повіту
56. Кривоший Марко Якович – с. Малий Самбір Конотопського повіту
57. Курилов Антон Іванович – с. Гайворон Конотопського повіту
58. Лаврик Артемій – с. Коренецьке Конотопського повіту
59. Лагуша Трохим Микитович – с. Уланове Глухівського повіту
60. Ларченок Павло Семенович – с. Бровничі Новозибківського повіту
61. Литовченко Сава Романович – с. Рубанка Конотопського повіту
62. Ловицький Федір Петрович – с. Блистове Кролевецького повіту
63. Ляхин Пилип Петрович (унтер-офіцер) – посад Лужки Стародубського повіту
64. Макієнко Сила Максимович (унтер-офіцер) – м. Березне Чернігівського повіту
65. Мамро Віктор Андрійович – с. Жернівка Кролевецького повіту
66. Марченко Гордій Маркович (унтер-офіцер) – с. Сваром’є Остерського повіту
67. Маршець Дмитро Дмитрович – с. Алтинівка Кролевецького повіту
68. Маслюк Панкратій Микитович – с. Ярославець Глухівського повіту
69. Мироненко Андрій Артемович – с. Мутин Кролевецького повіту
70. Михайленок Семен Єлисейович – с. Вороб’ївка Новгород-Сіверського повіту
71. Мовчан Ілля Пантелійович – м. Глухів
72. Мондюченко Антон Іванович – Кролевецький повіт
73. Мороз Федір Іванович – с. Полковнича Слобода Глухівського повіту
74. Моховик Ілля Якимович – с. Сахнівка Чернігівського повіту
75. Окунь Іван Павлович – с. Краснопілля Кролевецького повіту
76. Пилипенко Яків Федотович – с. Покошичі Кролевецького повіту
77. Письменов Мойсей Хацкелевич – м. Погар Стародубського повіту
78. Підлипний Василь Максимович – с. Чапліївка Кролевецького повіту
79. Плужников Григорій Миколайович – м. Глухів
80. Политуха Антон Боніфатійович – с. Холопкове Глухівського повіту
81. Половка Мина Петрович – с. Богданівка Остерського повіту
82. Попела Козьма (помер від ран у листопаді 1877 р. у військовому шпиталі № 53)
83. Пошупка Зиновій – с. Тиниця Конотопського повіту
84. Прикащиченко Самуїл Степанович (унтер-офіцер) – с. Заворичі Козелецького повіту
85. Приліпко Харитон Опанасович (унтер-офіцер) – с. Нивне Мглинського повіту
86. Прокопенко Корній Федорович – с. Попівка Конотопського повіту
87. Прокопенко Опанас Кирилович – с. Чорториги Глухівського повіту
88. П’ята Іван Прокопович – с. Дурні Чернігівського повіту
89. Речник Леонтій Васильович – с. Красне Конотопського повіту
90. Рехигарев Кузьма Захарович – с. Красилівка Козелецького повіту
91. Руд Єлисей Никифорович – с. Литвиновичі Глухівського повіту
92. Руденко Степан Петрович – м. Мена Сосницького повіту
93. Руденок Юхим Гаврилович (унтер-офіцер) – с. Перелази Суразького повіту
94. Савченко Василь Васильович – с. Пекарів Сосницького повіту
95. Савченок Василь Якович (фельдфебель) – с. Печенюги Новгород-Сіверського повіту
96. Савченок Тимофій Антонович – с. Манюки Новозибківського повіту
97. Сайко Іван Савич – с. Верьовка Конотопського повіту
98. Семенок Єфрем Романович – с. Сопич Стародубського повіту
99. Сердюк Григорій Павлович – с. Курінь Конотопського повіту
100. Сивид Павло Миколайович – с. Райгородок Кролевецького повіту
101. Симоненко Антон Іванович – с. Імшана Глухівського повіту
102. Симоненко Пимон Денисович – с. Будище Кролевецького повіту
103. Синєгрибов Єпіфан Софонович – посад Святський Суразького повіту
104. Смага Парфен Григорович (барабанщик) – м. Кобижча Козелецького повіту
105. Сокіл Опанас Якимович – д. Стара Конотопського повіту
106. Сорокваша Іван Тихонович – м. Почеп Мглинського повіту
107. Ступак Григорій Федорович – с. Оболоннє Кролевецького повіту
108. Сулиш Павло Іванович – м. Кролевець
109. Супрун Аврам Макарович (барабанщик) – с. Ксьонзівка Кролевецького повіту
110. Сухобоков Прокофій Миронович – м. Семенівка Новозибківського повіту
111. Таран Костянтин Степанович (унтер-офіцер) – м. Гоголів Остерського повіту
112. Тарасенко Ілля Тимофійович – с. Крапивне Конотопського повіту
113. Тарасенок Іван Степанович – с. Доменикове Новгород-Сіверського повіту
114. Терещенко Харитон Онуфрійович – м. Дубовичі Кролевецького повіту
115. Тимошенок Єфрем Леонович – с. Великий Бір Суразького повіту
116. Ткаченко Василь Пархомович – с. Берези Глухівського повіту
117. Троценко Яків Миколайович (унтер-офіцер) – м. Глухів
118. Хайков Павло Григорович – с. Рудня Мглинського повіту
119. Харланенок Іуда Архипович (унтер-офіцер) – с. Синькове Мглинського повіту
120. Федорко Федір Мойсейович – с. Малий Самбір Конотопського повіту
121. Цегельников Фома Григорович – с. Зазирки Глухівського повіту
122. Чмирьов Олександр Якович – с. Уланове Глухівського повіту
123. Чуйко Максим Андрійович – х. Халимонів Конотопського повіту
124. Шапошников Василь Зиновійович – м. Глухів
125. Шолирій Трифон – с. Григорівка Конотопського повіту
126. Штурман Андрій – с. Гайворон Конотопського повіту
127. Яраш Антон Федорович – м. Новий Биків Козелецького повіту
128. Яценко Капітон Павлович – с. Ксьонзівка Кролевецького повіту
129. Ященко Филимон Петрович – с. Іванькове Кролевецького повіту [7].

20-й Галицький піхотний полк
Загинули 8 липня 1877 р.*:
1. Андрус Василь Олексійович – м. Мена Сосницького повіту
2. Антипенко Іван Іванович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Сваркове Глухівського повіту
3. Бабенець Трофим Іванович (унтер-офіцер) – с. Комарівка Борзенського повіту
4. Блис Марко Миколайович (унтер-офіцер, загинув у серпні 1877 р.) – с. Локні Козелецького повіту
5. Боярчук Микола Іванович – м. Нові Млини Сосницького повіту
6. Буян Прохор (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
7. Войтенко Омелян Давидович – с. Рожнівка Борзенського повіту
8. Гаєвський Казимир (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
9. Гапонов Андрій Іванович – м. Новозибків
10. Гах Влас Савелійович (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії) –м. Бобровиця Козелецького повіту
11. Глатка Федір (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
12. Годило-Годлевський Іларіон Васильович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Прохорів Борзенського повіту
13. Горленко Василь Семенович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Шаповалівка Борзенського повіту
14. Гучек Ларіон Ієвлевич – с. Погорільці Сосницького повіту
15. Довгуша Григорій Семенович (загинув у серпні 1877 р.) – м. Орлівка Новозибківського повіту
16. Єрошенко Полікарп Григорович – м. Олександрівка Сосницького повіту
17. Загара Іван Микитович – с. Бурімка Борзенського повіту
18. Ісаченко Михайло Титович – Уношівська волость Суразького повіту
19. Кислий Федір Юхимович – м. Ічня Борзенського повіту
20. Коваленко Андрій (помер від ран у військовому шпиталі № 47)
21. Колесник Микита Васильович – с. Головеньки Борзенського повіту
22. Лихман Микола (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
23. Ляшенко Осип Мефодійович – с. Городище Сосницького повіту
24. Мартиненко Михайло Микитович – с. Мартинівка Борзенського повіту
25. Марченко Арсеній Петрович (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії) – с. Есмань Глухівського повіту
26. Милейко Іван Григорович – с. Чорнотичі Сосницького повіту
27. Михненко Ларіон (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
28. Нижних Опанас (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
29. Николаєнко Федір Матвійович – с. Оленівка Борзенського повіту
30. Олейник Антон Терентійович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Омбиш Борзенського повіту
31. Опенька Павло Павлович (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії) – с. Литовець Новгород-Сіверського повіту
32. Полторацький Іван Корнійович – с. Старий Жадів Новгород-Сіверського повіту
33. Помба Федір Несторович – с. Будище Козелецького повіту
34. Пороженко Михайло Миколайович (портупей-юнкер, загинув у серпні 1877 р.) – син губернського секретаря
35. Пришва Федір Миколайович – с. Мале Устя Сосницького повіту
36. Прищепа Трохим Пилипович – с. Бурківка Сосницького повіту
37. Пушенко Іван Миколайович – с. Стрельники Борзенського повіту
38. Решетинський Яків Якович – м. Нові Млини Сосницького повіту
39. Самченко Пилип Михайлович – с. Куршановичі Новозибківського повіту
40. Сачава Пимон (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
41. Сергієнко Трохим (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
42. Силдан Спиридон (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
43. Сисоренко Юхим (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
44. Сич Григорій Миколайович – с. Литовець Новгород-Сіверського повіту
45. Складний (Ткаренко) Іван Андрійович (загинув у травні 1878 р.) – с. Високе Борзенського повіту
46. Смаглюк Савелій Максимович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Чорнотичі Сосницького повіту
47. Соловець Мина Аврамович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Білий Колодязь Новозибківського повіту
48. Тарасенко Давид Варнавович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Селище Борзенського повіту
49. Тарахтулин Хаім (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
50. Тимонок Мамонт Гурійович (унтер-офіцер) – с. Горбове Стародубського повіту
51. Тимошенко Іван Захарович – с. Слабин Чернігівського повіту
52. Третяков Петро (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
53. Тройна Єрмолай Андрійович – с. Наумівка Сосницького повіту
54. Фоськов Євдоким Петрович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Болсунів Суразького повіту
55. Фурман Мартин Григорович (помер від ран у лютому 1878 р.) – д. Шинківка Сосницького повіту
56. Худенок Матвій Михайлович – с. Стольне Сосницького повіту
57. Хужин Степан (помер від ран у травні 1878 р.) – с. Ядути Борзенького повіту
58.Чернуха Семен (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії) – с. Хижки Конотопського повіту
59. Чернуха Яків (помер від ран у липні 1877 р. у лазареті 31 піхотної дивізії)
60. Чищевий Омелян Вікторович – с. Абрамівка Новгород-Сіверського повіту
61. Шкред Єгор Іванович (унтер-офіцер) – с. Малий Левчень Суразького повіту [8].

47-й Український піхотний полк
1. Богданів Павло Юхимович (помер від ран та хвороб) – с.Синяки Ніжинського повіту
2. Лященко Конон (помер від ран у військовому шпиталі № 47) – Борзенський повіт
3. Мазун Василь Степанович (єфрейтор, помер) – с. Євлашівка Борзенського повіту

53-й Углицький піхотний полк
Загинули у серпні 1877 р.:
1. Коваленок Григорій Никифорович – с. Сергіїв Стародубського повіту
2. Ковтун Василь Григорович – м. Семенівка Новозибківського повіту
3. Кулаков Трофим Романович – с. Гринів Стародубського повіту
4. Римарев Філат Омелянович (унтер-офіцер) – с. Подбелів Мглинського повіту
5. Турочка Гнат Фомич – Новгород-Сіверський повіт
6. Филипов Зиновій Іванович – д. Зубарів Стародубського повіту
7. Шевченко Іван Пилипович – м. Стародуб [9].

61-й Володимирський піхотний полк
1. Максименко Петро Семенович (унтер-офіцер, загинув у серпні 1877 р.) – с. Кромове Мглинського повіту
2. Макуха Гаврило (помер від ран у військовому шпиталі № 47)
3. Феньков Андрій Іванович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Осколкове Мглинського повіту
4. Циганков Роман Сильванович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Тихоновичі Сосницького повіту
5. Щедрин Федір Корнійович (загинув у серпні 1877 р.) – посад Клинці Суразького повіту [10].

62-й Суздальський піхотний полк
Загинули під Пелишатом з 19 по 23 серпня 1877 р.*:
1. Кавшура Іван Олександрович – с. Рогове Новозибківського повіту
2. Кисельов Никифор Ілліч – м. Семенівка Новозибківського повіту
3. Степаненко Іван (унтер-офіцер) – с. Гостеньки Новозибківського повіту
4. Юрченко Івлій Омелянович – с. Бровничі Новозибківського повіту
5. Янкін Ларіон Прокопович – с. Старі Бобовичі Новозибківського повіту
6. Самусенко Петро Трохимович (загинув під Плевною 30/31 серпня 1877 р.) – с. Попівка Суразького повіту [11].

64-й Казанський піхотний полк
1. Молюнов Кондрат Спиридонович (унтер-офіцер) – д. Соколівка Стародубського повіту
2. Панасенок Василь Маркович – с. Вельжичі Мглинського повіту
3. Тарасенко Максим Андрійович – с. Петратинка Новозибківського повіту
4. Гордієнок Євдоким Іванович (унтер-офіцер, загинув під Плевною 30/31 серпня 1877 р.) – Ущерпська волость Суразького повіту
5. Швець Павло Степанович (загинув у грудні 1877 р.) – с. Федорівка Суразького повіту [12].

75-й Севастопольський піхотний полк
1. Левицький Григорій Трохимович (загинув у листопаді 1877 р.) – с. Летяхів Суразького повіту
2. Хролов Єзекіїль Михайлович (унтер-офіцер, загинув у серпні 1877 р.) – д. Чертиг Суразького повіту

81-й Апшеронський піхотний полк
1. Семиконний Дем’ян Карпович (помер 14-го липня 1877 р. у Царсько-Колодекському військовому шпиталі від ран) – с. Старий Жадів Новгород-Сіверського повіту
2. Скварок Яків Іванович (помер від ран у вересні 1877 р.) – х. Уборки Чернігівського повіту [13].

117-й Ярославський піхотний полк
Загинули під Плевною 18 липня 1877 р.*:
1. Балухта Лука Петрович (загинув у серні 1877 р.) – х. Кладинів Стародубського повіту
2. Войсер Григорій Сергійович (загинув під Плевною 30 серпня 1877 р.) – с. Колодязьки Стародубського повіту
3. Головач Єгор – д. Левеньки Стародубського повіту
4. Гришка Микола Гришкович (загинув у серпні 1877 р.) – Стародубський повіт
5. Дусєв Петро Петрович (унтер-офицер, загинув під Плевною 30 серпня 1877 р.) – м. Стародуб
6. Дьячков Никифор – с. Нижнє Стародубського повіту
7. Зодков Семен Семенович – с. Мостище Стародубського повіту
8. Климов Єрофей Іванович (загинув під Плевною 30 серпня 1877 р.) – Стародубський повіт
9. Кулаков Прокофій Макарович (унтер-офіцер) – с. Кубанівка Стародубського повіту
10. Мельников Іван Юхимович (унтер-офіцер) – с. Литовськ Стародубського повіту
11. Мельниченок Антон Трохимович – с. Алефине Стародубського повіту
12. Пико Яков Іванович (загинув під Плевною 30 серпня 1877 р.) – с. Запольські Халевичі Стародубського повіту
13. Рещенко Марко Юхимович (унтер-офіцер) – с. Андрейковичі Стародубського повіту
14. Соколов Кузьма Павлович – с. Ярцове Стародубського повіту
15. Ярошенко Іван Филимонович (загинув у серпні 1877 р.) – х. Олейників Стародубського повіту [14].

118-й Шуйський піхотний полк
Загинули під Плевною 18 липня 1877 р.*:
1. Аршук Максим Степанович – с. Кистер Стародубського повіту
2. Беляцький Павло Гордійович – с. Казурчини Суразького повіту
3. Бондарев Ілля Архипович – с. Млинки Стародубського повіту
4. Борисенок Петро Никифорович – с. Задубення Мглинського повіту
5. Вориводо Петро Тимофійович – с. В’ялі Івойтенські Мглинського повіту
6. Гирда Макар Пилипович (загинув 13/14 серпня 1877 р.) – с. Молотівка Мглинського повіту
7. Горбачов Омелян Іванович – с.Кашнівка Суразького повіту
8. Госман Омелян Антонович – с. Бихани Суразького повіту
9. Групящ Костянтин Іванович (загинув 13/14 серпня 1877 р.) – с. Кромове Мглинського повіту
10. Груша Костянтин Іванович (загинув у серпні 1877 р.) – с. Кромове Мглинського повіту
11. Даниленко Микита Якович – с. Кашане Новгород-Сіверського повіту
12. Домарин Мирон Трохимович – с. Ланкове Стародубського повіту
13. Єрмаков Семен Тимофійович – с. Понсоковичі Суразького повіту
14. Журавльов Феоктист Тихонович – с. Колочеве Мглинського повіту
15. Зуборенко Ісак Євменович – с. Кожанів Суразького повіту
16. Зубрицький Кузьма Прокопович – с. П’ятівськ Стародубського повіту
17. Кажадей Андрій (помер від ран у військовому шпиталі) – Стародубський повіт
18. Коваленко Пилип (помер від ран у військовому шпиталі № 47) – Стародубський повіт
19. Кожанов Митрофан Трифонович – с. Брянови Кустичі Стародубського повіту
20. Колодкин Федір Дометович – с. Буда Крута Стародубського повіту
21. Кривоносов Петро Дмитрович – с. Дем’янове Мглинського повіту
22. Лизогуб Фома Степанович – с. Должик Суразького повіту
23. Литвинов Сава Максимович – с. Луговець Мглинського повіту
24. Моісеєнко Дмитро Онисимович – с. Петровська Буда Суразького повіту
25. Надикто Гаврило Євстафійович – с. Степко Мглинського повіту
26. Нездря Роман Спиридонович – с. Шоулине Мглинського повіту
27. Патика Омелян Сидорович – с. Шуморове Мглинського повіту
28. Резонський Давид Михайлович – м. Мглин
29. Родіоненко Йосиф Калинович – с. Соничане Стародубського повіту
30. Рубашка Михайло Михайлович (загинув 19 серпні 1877 р. біля д. Згалевиць) – с. Гринів Стародубського повіту
31. Салопека Пуд Васильович – с. Даниловичі Суразького повіту
32. Солонен Митрофан Михайлович – с. Латки-Лободи Суразького повіту
33. Спасов Федір Іванович – с. Меженики Стародубського повіту
34. Титенок Іван Якимович – с. Новоселки Стародубського повіту
35. Усов Софрон – с. Дубровичі Суразького повіту
36. Феськов Антон Федорович – с. Коробоничі Мглинського повіту
37. Циганок Михайло Павлович – м. Ущерп’є Суразького повіту
38. Черномаз Оксентій – с. Деремни Мглинського повіту
39. Черняков Василь Єрмолайович – с. Росуха Мглинського повіту
40. Шендрик Федір Васильович – с. Верещак Суразького повіту
41. Юхман Юхим Терентійович – с. Приручки Стародубського повіту [15].

125-й Курський піхотний полк
Загинули під Плевною 18 липня 1877 р.:
1. Дяченко Федір Іванович – Ніжинський повіт
2. Лубок Омелян Дорофійович – с. Нові Боровичі Городницького повіту
3. Махазіоненко Мартин Ісакович – с. Смолин Остерського повіту
4. Прудько Кіндратій Маркович – с. Петрівка Козелецького повіту [16].

3-й Санкт-Петербурзький гренадерський полк
1. Залога Захарій – с. Максаки Сосницького повіту
2. Кравченко Федір Юхимович (загинув у січні 1878 р.) – с. Богданівка Новозибківського повіту

9-й Сибірський гренадерський полк
1. Акуленко Петро Семенович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р. під час захоплення Плевни) – с. Саша Мглинського повіту
2. Будник Дмитро Васильович – Щаснівська волость Козелецького повіту
3. Василенко Григорій Іудович – Сосницький повіт
4. Гончаров Пилип Григорович – Держанівська волость Козелецького повіту
5. Коненко Митрофан Андрійович – Волосківська волость Сосницького повіту
6. Лозинський Дементій Маркович – Броварська волость Остерського повіту
7. Орищенко Яків Іванович – Борзенський повіт
8. Пуглак Давид (помер у січні 1878 р.) – Козелецький повіт
9. Харченко Антон Лукич (помер від ран у березні 1878 р.) – с. Кастерове Сосницького повіту
10. Хмельницький Мирон Кононович – Петрово-Будинська волость Суразького повіту [17].

10-й Малоросійський гренадерський полк
Загинули у листопаді 1877 р.*:
1. Баранович Омелян Опанасович – с. Данівка Козелецького повіту
2. Басан Филимон Маркович – м. Кобижча Козелецького повіту
3. Бреус Яків Савич – Козелецький повіт
4. Галюк Іван Павлович (унтер-офіцер) – с. Красилівка Козелецького повіту
5. Дєдушкин Федір Карпович – с. Лакома Буда Новозибківського повіту
6. Жиглей Тарас Онисимович (унтер-офіцер) – с. Козацьке Козелецького повіту
7. Ковбаса Козьма Микитович – с. Білки Козелецького повіту
8. Коломієць Фірс Степанович – с. Козари Козелецького повіту
9. Костюков Антон Григорович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Хотіївка Новозибківського повіту
10. Клевутек Харитон Іванович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Шумилівка Новозибківського повіту
11. Кунов Микита Тихонович (помер від ран у військовому шпиталі № 63) – Суразький повіт
12. Кутузов Фома Якович (унтер-офіцер, помер від ран у військовому шпиталі) – с. Білий Колодязь Новозибківського повіту
13. Мацак Кирило Корнилович – м. Биків Козелецького повіту
14. Москаленко Прокопій Іларіонович (помер від ран у військовому шпиталі) – с. Рубіжне Новозибківського повіту
15. Надточай Василь Прохорович (барабанщик, помер у шпиталі 12 піхотної дивізії) – с. Пруска Великотопальської волості Новозибківського повіту
16. Опанасенко Іван Петрович (помер від ран у військовому шпиталі) – Ніжинський повіт
17. Пусенко Козьма Мартинович (помер від ран у військовому шпиталі) – с. Велика Топаль Новозибківського повіту
18. Рева Тимофій Антонович (унтер-офіцер) – с. Держанівка Козелецького повіту
19. Розсошка Павло Маркович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Мартинівка Борзенського повіту
20. Сандер Хрисанф Якович – д. Рундивізія Борзенького повіту
21. Сидоренко Олександр Павлович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Блудша Козелецького повіту
22. Соболев Іван Мойсейович (горніст) – с. Шатрищі Новгород-Сіверського повіту
23. Титов Петро Мойсейович – с. Людкове Новозибківського повіту
24. Трохименко Опанас Дмитрович (помер від ран у військовому шпиталі) – с. Риловичі Новозибківського повіту
25. Трукон Тимофій Максимович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Держанівка Козелецького повіту
26. Хижняк Семен Платонович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Лемеші Козелецького повіту
27. Чеканов Омелян Гнатович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – м. Семенівка Новозибківського повіту
28. Чудаков Іван Михайлович (помер від ран у військовому шпиталі № 62) – м. Сураж
29. Шевченко Василь Пилипович (помер від ран у військовому шпиталі) – Козелецький повіт
30. Шумар Юхим Микитович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Жиловці Козелецького повіту
31. Юрченко Митрофан Никифорович (унтер-офіцер, пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Лихолітки Козелецького повіту [18].

11-й Фанагорійський гренадерський полк
1. Басалика Степан Володимирович (пропав безвісти 28 листопада 1877 р.) – с. Увельє Суразького повіту
2. Жаров Василь Павлович (помер у шпиталі) – с. Вихолка Нелюдської волості Суразького повіту
3. Крупенкин Іван Трохимович (помер у шпиталі) – с. Дилоуков Великоудебської волості Суразького повіту

12-й Астраханський гренадерський полк
Пропали безвісти 28 листопада 1877 р. при взятті Плевни*:
1. Голуба Омелян Лаврентійович – с. Оксамитове Мглинського повіту
2. Дергач Петро Осипович (помер від ран у березні 1878 р.) – с. Навози Чернігівського повіту
3. Ковтун Іван Дмитрович (помер від ран у березні 1878 р.) – с. Новоселки Остерського повіту
4. Кондратовець Іван Трохимович – с. Троєщина Остерського повіту
5. Рудий Касян Дмитрович – с. Брусилів Чернігівського повіту
6. Ткаченко Кирило Пантелеймонович – с. Напорівка Чернігівського повіту
7. Третяк Гнат Васильович – с. Бірки Чернігівського повіту
8. Яковенко Харитон Данилович – с. Ведильці Чернігівського повіту [19].

2-й Кавказький стрілецький батальйон
1. Салей Аврам Трохимович (стрілець, загинув у січні 1878 р.) – с. Дептівка Конотопського повіту
2. Супроненко Федір Борисович (стрілець, загинув у січні 1878 р.) – х. Зайці Городницького повіту

12-й Стрілецький батальйон
1. Коваленко Савелій Пилипович – м. Городня
2. Ященко Євсевій Михайлович – с. Петровське Суразького повіту [20].

6-й понтонний батальйон
Загинули у червні 1877 р.:
1. Гроцький Харитон Потапович – с. Гулівка Великотопальської волості Новозибківського повіту
2. Минча Петро Сисоєвич – с. Добротів Кролевецького повіту
3. Пальчуковський Оксентій Прохорович – с. Сохачі Коропської волості Кролевецького повіту
4. Прокопенко Зиновій Григорович (унтер-офіцер) – с. Будище Оболонської волості Кролевецького повіту [21].

5-а артилерійська бригада
1. Кулинич Кирило Опанасович (канонір, загинув під Плевною 28 серпня 1877 р.) – с. Дроздівка Ніжинського повіту
2. Папело Степан Михайлович (бомбардир, помер від ран у вересні 1877 р. у військовому шпиталі № 63 бригади) – м. Короп Кролевецького повіту
3. Отрох Данило Данилович (канонір, помер від ран) – с. Отрохи Остерського повіту
4. Петрушенко Андрій Трохимович (канонір, помер від ран у військовому шпиталі № 63 бригади) – м. Понорниця Кролевецького повіту
5. Ющенко Тимофій Якович (канонір, загинув у липні 1877 р.) – с. Припутні Борзенського повіту [22].

4-а батарея 19-ї артилерійської бригади
Загинули у червні 1877 р. під час облоги турками фортеці Баязет:
1. Зиль Василь Трохимович
2. Мельников Тихон Степанович [23].

Лейб-гвардії Єгерський полк
Загинули у листопаді 1877 р.:
1. Апостолов Архип Тимофійович (унтер-офіцер) – м. Новий Ропськ Новозибківського повіту
2. Гущенко Василь Юхимович – Чернігівський повіт
3. Ємцов Костянтин – м. Мена Сосницького повіту
4. Жила Митрофан Іванович (бомбардир) – с. Курінь Конотопського повіту
5. Журжа Єгор – Щаснівська волость Козелецького повіту
6. Карантюк Осип – с. Дмитрівка Остерського повіту
7. Кривошиїв Трохим Сидорович (унтер-офіцер) – Борзенський повіт
8. Ложка Пантелій Іванович – Конотопський повіт
9. Марогос Єфрем – с. Жудилове Мглинського повіту
10. Пинчук Василь Іванович (унтер-офіцер, горніст) – с. Малейстійське (?)
11. Попов Григорій Терентійович – Чернігівський повіт
12. Щербин Артемій – Борзенський повіт
13. Рябов Никон – с. Лугівка Мглинського повіту
14. Сиваков Архип Федорович – Суразький повіт
15. Симановський Семен Васильович – Стародубський повіт [24].

Лейб-гвардії Литовський полк
1. Лазаренко Михайло – с. Янівка Чернігівського повіту
2. Шпота Петро – с. Курилівка Конотопського повіту

Лейб-гвардії Волинський полк
1. Марцовий Єрмолай – с. Старий Білоус Чернігівського повіту
2. Мироненко Лук’ян Харитонович (загинув у січні 1878 р.) – с. Мутин Кролевецького повіту

Лейб-гвардії Московський полк
1. Босий Степан (унтер-офіцер, пропав безвісти у листопаді 1877 р.) – Глухівський повіт
2. Ігнатенко Мартин Сафонович (унтер-офіцер, помер у листопаді 1877 р.) – с. Рождественське Кролевецького повіту
3. Комар Логин Федорович (загинув у листопаді 1877 р.) – с. Олексіївка Мглинського повіту
4. Мотирев Федір Романович (загинув у листопаді 1877 р.) – с. Старосілля Мглинського повіту

Кексгольмський гренадерський полк
1. Дзюбенко Микита Федорович – с. Боденьки Остерського повіту
2. Ренський Василь Петрович (єфрейтор) – м. Семиполки Остерського повіту
3. Рубець Стратон Титович (єфрейтор) – с. Печеник Стародубського полку

Інші частини
1. Бойко Мойсей Григорович (12-й Ахтирський гусарський полк, помер від ран 4 липня 1877р.) – с. Велика Кошелівка Ніжинського повіту
2. Гамюк Григорій Олексійович (унтер-офіцер лейб-гвардії Павловського полку, загинув у жовтні 1877 р.) – с. Красилівка Козелецького повіту
3. Голайда Панкратій Григорович (54-й Волинський піхотний полк, загинув 13/14 серпня 1877 р.) – с. Нарості Суразького повіту
4. Горонок Іван Кіндратович (74-й Володимирський піхотний полк, помер від ран у лютому 1878 р.) – с. Меринівка Новгород-Сіверського повіту
5. Єльцев Ульян Костянтинович (151-й П’ятигорський піхотний полк) – м. Мена Сосницького повіту
6. Жила Митрофан Іванович (бомбардир лейб-гвардії 1-ї артилерійської бригади) – с. Курінь Конотопського повіту
7. Заходка Андрій (15-й Тифліський гренадерський полк, помер від ран у військовому шпиталі № 9) – Чернігівський повіт
8. Іващенко Федір Осипович (45-й Азовський піхотний полк) – с. Кладьківка Борзенського повіту
9. Коваленко Онисим Якович (11-й Ізюмський гусарський полк, загинув у червні 1877 р.) – Хорошоозерська волость Борзенського повіту
10. Комаровський Роман (5-й драгунський полк, помер від ран у військовому шпиталі № 47)
11. Комісаренко Петро (35-а артилерійська бригада, помер від ран у військовому шпиталі № 47)
12. Красюк Омелян Іванович (стрілець, загинув у червні 1877 р.) – м. Веркіївка Ніжинського повіту
13. Макаренко Федір Петрович (11-й Чугуївський уланський полк, загинув у серпні 1877 р.) – д. Шняківка Ніжинського повіту
14. Михон Федір (помер від ран та хвороб у військовому шпиталі № 56)
15. Нерус Корнилій Іванович (бомбардир-наводчик 4-ї батареї 32-ої артилерійської бригади, загинув 18 липня 1877 р. під Плевною)
16. Пархоменко Козьма (16-й Тифліський гренадерський полк, помер від ран у листопаді 1877 р. у Кавказькому військовому шпиталі № 36) – с. Оленівка Борзенського повіту
17. Пасика Митрофан Терентійович (канонір 14-ї артилерійської бригади, загинув під Плевною 28 серпня 1877 р.) – м. Носівка Ніжинського повіту
18. Подольний Микола Харитонович (стрілець 14-го стрілецького батальйону, загинув у серпні 1877 р.) – с. Сачковичі Стародубського повіту
19. Прищепа Мойсей Прокопович (загинув у жовтні 1877 р.) – с. Розльоти Кролевецького повіту
20. Сехин Прокопій Григорович (63-й Углицький піхотний полк, загинув у січні 1878 р.) – с. Лопати Суразького повіту
21. Шевченко Мина Титович (ротний фельдшер 36-го Орловського піхотного полку, загинув у листопаді 1877 р.) – с. Олешня Сосницького повіту
22. Юречко Осип (16-й Мінгрельський гренадерський полк) – с. Курінь Конотопського повіту [25].

Помилково були занесені до списку загиблих:
Бондаренко Олександр Данилович (17-й Архангелогородський піхотний полк) – с. Фастовець Борзенського повіту
Шакуло Павло Максимович (17-й Архангелогородський піхотний полк) – м. Семенівка Новозибківського повіту

1. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //Черниговские епархиальные известия (далі – ЧЕИ). – 1878. – № 6–38. – Часть официальная.
2. 12 августа 1879 г. //ЧЕИ. – 1879. – № 31. – Часть неофициальная. – С. 331–333.
3. Сборник материалов по русско-турецкой войне 1877–78 гг. на Балканском полуострове. – Спб., 1901. – Вып. 20. – С. 580–581.
4. Леонов О., Ульянов И. Регулярная пехота 1855–1918. – М., 2003. – С. 86.
5. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 6. – Часть официальная. – С. 127–130; № 7. – Часть официальная. – С. 141–146; № 12. – Часть официальная. – С. 217–219; № 14. – Часть официальная. – С. 250.
6. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 6. – Часть официальная. – С. 127; № 8. – Часть официальная. – С. 165–167; № 12. – Часть официальная. – С. 217–219.
7. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 10. – Часть официальная. – С. 194–196; № 11. – Часть официальная. – С. 205–206; № 12. – Часть официальная. – С. 217–218.
8. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 6. – Часть официальная. – С. 127; № 12. – Часть официальная. – С. 217–219.
9. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 12. – Часть официальная. – С. 217–219.
10. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 14. – Часть официальная. – С. 248.
11. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 8. – Часть официальная. – С. 167–168.
12. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 10. – Часть официальная. – С. 194.
13. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 12. – Часть официальная. – С. 217–219.
14. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 8. – Часть официальная. – С. 167; № 12. – Часть официальная. – С. 217–219.
15. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 8. – Часть официальная. – С. 167–168; № 14. – Часть официальная. – С. 248–249.
16. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 12. – Часть официальная. – С. 217–219.
17. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 25. – Часть официальная. – С. 381–382.
18. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 25. – Часть официальная. – С. 382; № 30. – Часть официальная. – С. 450; № 32. – Часть официальная. – С. 474–475.
19. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 30. – Часть официальная. – С. 449–451.
20. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 14. – Часть официальная. – С. 250.
21. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 6. – Часть официальная. – С. 126.
22. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 14. – Часть официальная. – С. 248–249.
23. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 6. – Часть официальная. – С. 126.
24. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 32. – Часть официальная. – С. 475; № 35. – Часть официальная. – С. 516.
25. Именной список нижним чинам, уроженцам Черниговской губернии, убитым, без вести пропавшим и умершим от ран в 1877 году //ЧЕИ. – 1878. – № 6. – Часть официальная. – С. 126; № 14. – Часть официальная. – С. 248–250; № 22. – Часть официальная. – С. 346; № 32. – Часть официальная. – С. 475; № 38. – Часть официальная. – С. 559–560.
*Якщо не зазначене інше.
**Можливо – одна й та сама особа
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3954
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення AppS » 10 травня 2011 20:56

max1914
хороший матеріал
Текст моєї статті, що була опублікована

а Ви хто, якшо не тайна?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

max1914
Member
Member
 
Повідомлень: 5
З нами з:
24 лютого 2009 22:03
Звідки: Чернігів

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення max1914 » 10 травня 2011 21:20

Максим з Чернігова.
Працюю у Чернігівському історичному музеї імені В.В.Тарновського.
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3954
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення AppS » 10 травня 2011 21:30

max1914
а Ви плануєте по темі ще щось писати?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

max1914
Member
Member
 
Повідомлень: 5
З нами з:
24 лютого 2009 22:03
Звідки: Чернігів

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення max1914 » 19 травня 2011 22:27

Готую статтю про загальний огляд участі мешканців губернії безпосередньо, у бойових діях
 

morning
Member
Member
 
Повідомлень: 1
З нами з:
14 вересня 2011 14:30

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення morning » 28 вересня 2011 00:01

Дякую за інформацію! Знайшов земляків.
 

Аватар користувача
Krutyvuss
Member
Member
 
Повідомлень: 754
З нами з:
15 травня 2006 21:18
Звідки: Hetmanat

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення Krutyvuss » 12 жовтня 2011 11:26

Дякую. Яковенко Харитон Данилович, схоже, брат мого прапрапрадіда...
Демократія - це уряд, який створює чи намагається створити народу ілюзію того, що народ панує!
Демократія є обдурення народу за допомогою народу ради блага народу.
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3954
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення AppS » 12 жовтня 2011 16:36

Krutyvuss
8. Яковенко Харитон Данилович – с. Ведильці Чернігівського повіту .

З підданих Києво-Печерського монастиря?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

Аватар користувача
Krutyvuss
Member
Member
 
Повідомлень: 754
З нами з:
15 травня 2006 21:18
Звідки: Hetmanat

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення Krutyvuss » 12 жовтня 2011 16:49

Ще не докопався. Можливо. У мене з Ведильців "Крутоуси" (козаки), "Самойленки", "Яковенки", "Геруси", "Деркачі", "Драні".
Демократія - це уряд, який створює чи намагається створити народу ілюзію того, що народ панує!
Демократія є обдурення народу за допомогою народу ради блага народу.
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3954
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення AppS » 12 жовтня 2011 16:58

Krutyvuss
Ведилці, принаймі на першу половину 18ст були монастирським селом. Входили в Пакульську волость Києво-Печерського монастиря. Формально це також і Любецька сотня, але козаків там на той період не числилось.

Люди з призвіщами Самойленки, Яковенки, Драні(Драненки) - серед посполитих цього села.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

Аватар користувача
Krutyvuss
Member
Member
 
Повідомлень: 754
З нами з:
15 травня 2006 21:18
Звідки: Hetmanat

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення Krutyvuss » 12 жовтня 2011 17:29

Значить "Крутивуси" поселилися пізніше, а "Геруси" і "Деркачі" засватані з іншого села (ніби, Пакуль).
Демократія - це уряд, який створює чи намагається створити народу ілюзію того, що народ панує!
Демократія є обдурення народу за допомогою народу ради блага народу.
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3954
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення AppS » 12 жовтня 2011 19:41

Krutyvuss
До речі, про сам Пакуль нещодавно в 2010р вийша книга "Пакуль поживемо тут" на 700 сторінках. (ще продають в деяких чернігівських книгарнях).Там є генеральний опис Лівобережної України Румянцева 1767р по Пакулю.

Так от там є одинокий двір посполитого Деркача і написано, що він уроженец села Ковпита (теж Пакульська волость).
Востаннє редагувалось AppS в 13 жовтня 2011 20:34, всього редагувалось 1 раз.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

Аватар користувача
Krutyvuss
Member
Member
 
Повідомлень: 754
З нами з:
15 травня 2006 21:18
Звідки: Hetmanat

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення Krutyvuss » 13 жовтня 2011 16:03

Дякую. Буду шукати далі.
Демократія - це уряд, який створює чи намагається створити народу ілюзію того, що народ панує!
Демократія є обдурення народу за допомогою народу ради блага народу.
 

alla
Member
Member
 
Повідомлень: 1
З нами з:
11 червня 2012 22:36

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення alla » 11 червня 2012 23:07

Вітаю! Максиме у Вас є доступ до архівних документів. Просила б Вас допомоги- відновити інформацію про моїх предків. З сімейних історій мій прадід був ветераном та героєм саме цієї війни і був нагороджений маєтком у с. Охиньки. Більше нічого не відомо-память стерли. Кажуть що його вигнали з села у 17 році. Чи підкажіть де можна було б знайти таку інформацію. Дякую!
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3954
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Списки мешканців Чернігівської губернії у війні 1877-187

Повідомлення AppS » 12 червня 2012 01:40

alla
с.Охиньки на період 1877-78рр - не Чернігівщина, а Полтавщина - Прилуцький повіт Полтавської губернії.
По темі - Вам скоріше в архів типу РГВИА варто написати запит. http://www.rusarchives.ru/federal/rgvia/ і попрацювати з фондами Держ.архіву Полтавської області.
Доступ до архівної інформації має кожен повнолітній, який має час і бажання.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 


Повернутись до Доба Імперій (XVIII-поч.XX ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей