Боївки з НКВД

Модератор: Global Moderators

Аватар користувача
Мандрівник
Member
Member
 
Повідомлень: 1223
З нами з:
10 травня 2006 15:45
Звідки: Україна, Січеслав

Боївки з НКВД

Повідомлення Мандрівник » 22 серпня 2006 17:17

Натрапив на сповідь одного колишнього бійця військ НКВД:

СПОВІДЬ
Дмитро КАРП'ЯК.

З редакційної пошти
Шановна редакціє! Зі сторінок газети \"Кримська світлиця\", незважаючи на невеликий її обсяг, черпаю цікаві історичні факти та знаходжу важливі статті на сучасну тематику, у яких віддзеркалюється мужня боротьба за людські права українців, татар та інших національностей в оточенні п'ятої колони півострова.
Багато таких людей з п'ятої колони та просторів Російської Федерації натворили численних лих і спричинили горя людям в західних областях України. Сьогодні вони живуть і під теплим сонцем в Криму.
На старості літ, коли прийдеться відповісти перед Всевишнім за свої скоєні злочини, вони присилають до сільських і селищних та міських рад листи, в яких пишуть про скоєні свої злочини, і листи покаяння - просять прощення.
Один із таких листів-копію посилаю вам і прошу, по можливості, надрукувати в газеті. Нехай ті \"бандерівці\", а насправді НКВДисти прочитають цю сповідь. Можливо, на старості вони схаменуться, заговорить у них совість і вони підуть шляхом колишнього свого соратника - Дмитра Карп'яка, бо таких \"бандерівців\" у Криму є чимало.
Це буде для них чи не мала хоробрість на старості, наприкінці земного життя розповісти своєму народу про ті чорні справи, які творили під псевдо \"бандерівці\" та працюючи відкрито в органах НКВД.
Своїми листами вони, можливо, відкриють очі таким політикам, як Вітренко, Мороз, Симоненко та іншим, котрі підступно ідуть проти України та її народу.
З пошаною,
ваш шанувальник Григорій.
Благодійна організація \"Доброта і милосердя\".
м. Надвірна, Івано-Франківська область.

СПОВІДЬ
На ім'я одного з сільських голів Заліщицького району прийшов зі Східної України лист такого змісту:
\"Я - колишній солдат спецгрупи НКВС, яка під маркою бандерівців у 1944 - 1945 рр. організовувала масові вбивства невинних людей на Тернопільщині. Наша група позбавила життя не один десяток людей нібито за симпатії до совєтської влади. І нині, на схилі літ, стоячи над могилою, хочу висповідатись, розповісти, хто ж насправді організовував ці криваві акції. Мені й досі привиджуються нещасні, що просили у нас пощади, та пощади їм не було... Часто чую в снах крик чотирирічного хлопчика: \"Не бий мого татка!\" Він вирвався з рук нашого старшини, при тім укусив його за палець. Старшина вхопив хлопчика за ніжки і з усього маху вдарив об стінку головою... Я за той час розстріляв двох сестричок 10 - 12 років. Вони заціпеніли з жаху і навіть не розуміли, що відбувається. Батько й мати на колінах благали нас пощадити хоча б дітей і теж не розуміли, за що їм така кара. Просили: \"Хлопці, схаменіться, ми ж ні в чому не винні\" (вони думали, що ми бандерівці). А ми звинувачували їх у тому, що два їхні старші сини пішли на фронт. Хоча добре знали, що людей призовного віку забирали силоміць.
Таких випадків було багато, але мені особливо запам'ятався голос того хлопчика: \"Не бий мого татка!\" Зойки нещасних сестричок і їхніх батьків переслідують мене останнім часом вдень і вночі. Пішов я до церкви й висповідався. Старенький священик прошепотів: \"Сину, великі гріхи твої, та оскільки ти каєшся, можу дати тобі розгрішення. І дам, але тоді, коли ти напишеш у ті села, в яких ви проливали невинну кров\".
Я знаю, що люди не простять мені, надія лише на Бога. Адже йшов я вбивати не сам від себе, командири-чекісти змушували. Коли ми, солдати, відмовлялися когось убивати, вони погрожували: \"Хатітє бить чістєнькімі? Саміх расстрєляєм как сабак!\" Ми боялись один одного і ніколи поміж собою не обговорювали свої вчинки, навіть за чаркою. Та коли якось наш старшина з не-обережності вистрелив у себе з автомата й помер у муках, ми лише переглянулись...
Розкажіть, пане голово, всім у селі про мого листа. Нехай знають люди, хто знищив їхніх сусідів. Не бандерівці, ні!\"


Р. S. Головою цієї сільської ради, за дивним збігом обставин, виявився якраз син одного з братів, що пішли 1944 року на фронт. Кажуть, він теж пішов до церкви й покаявся за свій гріх, за те, що багато років він і його родина проклинали невинних повстанців, які полягли в боротьбі за волю України.
м. Чернівці, газета \"ЧАС\".
3 березня 2006 року.

Взято з: http://www.svitlytsia.crimea.ua/index.p ... artID=4009
 

Аватар користувача
Sav
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 3203
З нами з:
07 березня 2006 18:05

Повідомлення Sav » 22 серпня 2006 17:28

Кстати сказать, очень интересная тема. Были ли эти самые спецгруппы и чем они на самом деле занимались. Хотя письмо фуфловое - \"Коли ми, солдати, відмовлялися когось убивати, вони погрожували: \"Хатітє бить чістєнькімі? Саміх расстрєляєм как сабак!\". Конечно же, в \"НКВС\" сидели идиоты и поручали такие деликатные дела солдатам-срочникам. Более другие доказательства имеются?
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"
 

Аватар користувача
Грiм
Member
Member
 
Повідомлень: 4192
З нами з:
27 лютого 2006 19:29
Звідки: Київська обл, с. Дмитрівка

Повідомлення Грiм » 22 серпня 2006 17:38

в \"Однострої\" була стаття про легендовані боївки. треба перечитати.
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.
 

Аватар користувача
Chestnut
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 6228
З нами з:
22 лютого 2006 15:07
Звідки: Київ-Лондон

Повідомлення Chestnut » 22 серпня 2006 17:47

Sav написав:Кстати сказать, очень интересная тема. Были ли эти самые спецгруппы и чем они на самом деле занимались.


Быть они были -- есть уголовные дела, когда они переусердствовали. Вопрос в том, насколько это было массово, и насколько можно на них списать жертвы среди мирного населения
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"
 

Аватар користувача
Ярослав Мезенцев
Member
Member
 
Повідомлень: 3062
З нами з:
10 березня 2006 11:09

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 23 серпня 2006 09:21

Sav написав:Кстати сказать, очень интересная тема. Были ли эти самые спецгруппы и чем они на самом деле занимались. Хотя письмо фуфловое - "Коли ми, солдати, відмовлялися когось убивати, вони погрожували: "Хатітє бить чістєнькімі? Саміх расстрєляєм как сабак!". Конечно же, в "НКВС" сидели идиоты и поручали такие деликатные дела солдатам-срочникам. Более другие доказательства имеются?


Я вот думаю: насколько массовыми могли быть эти явления - преступления спецгрупп - если даже секретарь ЦК КП(б)У Хрущев посвятил этой теме несколько минут своего доклада на заседании комитета? Текст оного с критикой методов работы НКВД по ликвидации националистического подполья публиковался журналом "Вийсько Украины". Хрущев прямо говорил, что метод хотя и эффективный, но "острый". Ну и т.д. При желании ознакомиться журнал за 1994, №1. Сраницы при мерно 40-вые. Там же и докладная записка в ЦК "О фактах грубого нарушения советской законности в деятельности т.н. спецгрупп МГБ", на которую обычно опираются, когда говорят об уголовных делах, возбуждавшихся за эти преступления.

Вообще говоря из архивов округа МВД было изъято 1350 архивных дел в 1991 и вывезено в Москву. Потому можно теперь трындеть на бандеровцев сколько угодно. Не учли только, что партия тогда рулила всеми процессами реально, а документы, шедшие в ЦК КП(б)У из спецслужб по тематике репрессий и вообще вопросов госбезопасности, относитлись к Особой папке. Последняя из УССР в Москву не вывозилась. Потому основным источником знаний сегодня является центральный архив громадськых объеднань Украины - бывший архив КПУ. Был я там как-то. Визитка директора до сих пор валяется.
 

Аватар користувача
Chestnut
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 6228
З нами з:
22 лютого 2006 15:07
Звідки: Київ-Лондон

Повідомлення Chestnut » 23 серпня 2006 11:58

Ярослав Мезенцев написав:Потому основным источником знаний сегодня является центральный архив громадськых объеднань Украины - бывший архив КПУ.


А було б добре, якби хтось знайшов можливість серйозно покопати цю тему...
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"
 

Аватар користувача
Chestnut
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 6228
З нами з:
22 лютого 2006 15:07
Звідки: Київ-Лондон

Повідомлення Chestnut » 24 серпня 2006 13:29

Наведу одну цитату

\"Профессионал-историк не должен скрывать от общества, что значительная часть злодеяний, приписываемых УПА, на самом деле совершались спецгруппами НКВД. Такие спецгруппы, выдавая себя за отряды УПА, убивали мирное население и доверившихся им украинских партизан. По сообщению наркома НКВД УССР Рясного (подготовленном для небезызвестного Л.Берии, номер документа — 8/156451 от 26.07.1945 г.) на 20 июня 1945 года таких групп насчитывалось 156 общей численностью 1783 человека.

О способах, которыми действовали эти группы, очень выразительно повествует, например, докладная записка (№4/001345 от 15.02.1949 г.) военного прокурора Кошарского на имя секретаря ЦК КП(б)У Хрущова. Прокурор пишет о «произволе и насилии над местным населением». Одна из групп под видом УПА в марте 1948 года истязала Г.Паламарчука и двух его дочерей. Их избивали, заливали в нос воду. Другая группа 22 июля 1948 года пытала Ф.Котловского так, что у него в больнице диагностировали сотрясение мозга и омертвение мягких тканей. Эта же группа пытала инвалида Великой Отечественной войны С.Михальчука, которого пришлось госпитализировать. Еще примеры? Девушку 17 лет, Н.Репницкую избили, изнасиловали и поглумились. Не хочу приводить детали, от них волосы встают дыбом. Грабежи спецгруппами МГБ мирного населения, о которых также пишет прокурор, на этом фоне выглядят невинными шалостями. \"

http://artvertep.dp.ua/news/825.html
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"
 

Аватар користувача
Запорожець
Member
Member
 
Повідомлень: 6748
З нами з:
28 лютого 2006 15:06
Звідки: Київ

Повідомлення Запорожець » 24 серпня 2006 20:03

Десь мав текст та точні координати наказу про створення таких боївок із розбивкою по областях України, пошукаю та викладу на форум.
Загалом виходило близько 1800 НКВСників, що \"працювали\" в одностроях та від імені УПА. :evil:
І знову хмари потемніли,
Стріляв наш кулемет,
Комуна боса утікає,
УПА іде вперед!
 

Аватар користувача
Ярослав Мезенцев
Member
Member
 
Повідомлень: 3062
З нами з:
10 березня 2006 11:09

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 28 серпня 2006 11:15

Запорожець написав:Десь мав текст та точні координати наказу про створення таких боївок із розбивкою по областях України, пошукаю та викладу на форум.
Загалом виходило близько 1800 НКВСників, що "працювали" в одностроях та від імені УПА. :evil:


ну, о деятельности аналогичных псевдо-боевок, сформированных польской военной разведкой, архивные документы уже опубликованы. Понятное дело, в Перемышльском крае.

Кроме того, этническими чистками сел во Львоской области отличились польские отряды самообороны - "ястребки". Они прекратили свое существование вместе с польским населением в сельской местности Львовщины после акции по "обмену населением" между Польшей и СССР.

Что касается преступлений именно провокационных спецгрупп НКВД/МГБ, то следует отметить наличие в них большого количества бывших членов УПА, попавших в плен или добровольно сдавшихся властям. Персональные истории членов этих групп остаются "закрытыми". Однако факт, что они "искупали вину" перед Советской властью, выполняя заказ власти на злодеяния - оспорить трудно. Как и то, что для местных не была секретом истинная принадлежность таких групп. Почему, собственно, дело и всплыло до уровня ЦК КП(б)У.
 

Аватар користувача
Мандрівник
Member
Member
 
Повідомлень: 1223
З нами з:
10 травня 2006 15:45
Звідки: Україна, Січеслав

Повідомлення Мандрівник » 28 серпня 2006 11:57

Sav написав:Хотя письмо фуфловое - "Коли ми, солдати, відмовлялися когось убивати, вони погрожували: "Хатітє бить чістєнькімі? Саміх расстрєляєм как сабак!". Конечно же, в "НКВС" сидели идиоты и поручали такие деликатные дела солдатам-срочникам. Более другие доказательства имеются?

Ви помиляєтеся, SAV, саме солдатам-срочникам це й доручали.
Тим більше, 44 рік, військовий час. "Неподчинение карается по законам военного времени". Що означає таке формулювання пояснити?
Якщо ти готовий допомагати лише ангелам, то ти не допоможеш ніколи нікому.
...держава – це кров і залізо
Свобода – це вістря мечів!
 

Аватар користувача
Sav
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 3203
З нами з:
07 березня 2006 18:05

Повідомлення Sav » 28 серпня 2006 12:03

Ви помиляєтеся, SAV, саме солдатам-срочникам це й доручали.
Тим більше, 44 рік, військовий час. \"Неподчинение карается по законам военного времени\". Що означає таке формулювання пояснити?


Это Ваше личное мнение, основанное на житейской логике и глубоком знании жизни или же Вы располагаете какими-то фактами?
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"
 

Аватар користувача
Мандрівник
Member
Member
 
Повідомлень: 1223
З нами з:
10 травня 2006 15:45
Звідки: Україна, Січеслав

Повідомлення Мандрівник » 28 серпня 2006 12:08

А взагалі, було б непогано розібрати цю сповідь.
З вашого дозволу почну.
Отже, що маємо:
44 рік, Тернопільщина.
Боївка НКВД приходить в село і проводить каральну акцію проти сім'ї червоноармійців.
Двоє мобілізованих (а визволителі ось щойно пройшли і польові військомати взяли всіх, хто досяг призовного віку. Така тоді практика була на звільненій від нім.-фаш. загарб. території України.) отримубть звістку про звіряче знищення своєї сім'ї бандерівцями.
Питання на засипку: в які війська попросяться ці двоє хлопців?
І що вони будуть робити до 1963 року?
Якщо ти готовий допомагати лише ангелам, то ти не допоможеш ніколи нікому.
...держава – це кров і залізо
Свобода – це вістря мечів!
 

Аватар користувача
Мандрівник
Member
Member
 
Повідомлень: 1223
З нами з:
10 травня 2006 15:45
Звідки: Україна, Січеслав

Повідомлення Мандрівник » 28 серпня 2006 12:30

А тепер поглянемо на все це з боку обласного керівництва НКВС.
По-перше, такі акції не проводяться - особливо в перші після окупації місяці - просто так. З бухти-барахти.
Чому під ніж пішла саме та сім'я, а не будь-яка?
Припускаю, що ці два хлопці досить непогано знали місцевість. Можливо, були лісниками, чи ще щось таке.
Чому такі люди необхідні були спецгрупам НВД-МГБ?
Навчити стріляти-кидати гранати та іншому можна за два-три місяці, не проблема. Проблема в знанні місцевості. Радянські спецслужби це досить добре усвідомили після махновщини та антоновщини. І висновки потрібні зробили. А от у німців не було такого досвіду.
Німецькі ягдкоманди почали ефективно боротися з партизанами тільки тоді, як добре вивчали місцевість, а на це потрібно багато часу. Дуже багато. І ситуація вже була на фронтах не та.
Але, наприклад, від з'єднання Ковпака, після того, як в Карпатах його кинули упівці, горні єгері залишили тільки ріжки та ніжки.
І от щоб не повторити антоновщину, потрібні були люди, які б воювали не за страх, а мали б особисту причину для ненависті.
Отже, ввечері, днів так через три-чотири-п'ять після того, як хлопців забрали до радянського війська, в село зайшла \"боївка УПА\"-НКВД.
Зайшла адресно.
Страта відбувалася на очах односелчан, щоб було кому розповіти хлопцям, чиїх то рук справа. Ну, товариші чекісти цим ще й кілька інших зайчиків убили. Пояснювати потрібно?
На другий день хлопці отримали звістку, що скоїли \"бандерівці\" з їхньою родиною, думаю, що їх навіть на похорон відпустили.
А потім вони пішли (або їх запросили ненав'язливо) до віськкомату і там запропонували нищити гадів у власному лігві.
От вони і воювали і воювали добре з своїми ж односельчанами.
Деякі аж до 1963 року.
 

Аватар користувача
Sav
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 3203
З нами з:
07 березня 2006 18:05

Повідомлення Sav » 28 серпня 2006 12:56

http://oun-upa.org.ua/documents/mgb.html

\"Докладная записка о фактах грубого нарушения
советской законности в деятельности т. н. спецгрупп МГБ

Совершенно секретно
Военный прокурор войск МВД Украинского округа
15 февраля 1949 г.
№ 4/001345

.....
\"


В связи с этим возникает вопрос - кто такой \"Военный прокурор войск МВД Украинского округа\" и вообще, существовала ли такая должность в феврале 49 года?

Информация с сайта Внутренних Войск Украины:

http://guvv.centrmia.gov.ua/

\"У березні 1946 року НКВС СРСР було переформовано у Міністерство внутрішніх справ СРСР, відповідно і управління внутрішніх військ НКВС Українського округу перейменовується в управління внутрішніх військ МВС Українського округу. Сумісним наказам МВС та МДБ СРСР від 21.01.1947 року внутрішні війська МВС СРСР було передано у підпорядкування до Міністерства державної безпеки СРСР, після чого управління внутрішніх військ МВС Українського округу було переформовано в управління внутрішніх військ МДБ Українського округу з підпорядкуванням Головному управлінню внутрішніх військ МДБ СРСР (м.Москва). Наказом МДБ СРСР від 04.06.1951 року внутрішні війська МДБ СРСР перейменовані у внутрішню охорону МДБ СРСР і відповідно наказом МДБ СРСР від 05.09.1951 року управління внутрішніх військ МДБ Українського округу переформовано в управління внутрішньої охорони МДБ Українського округу.\"

То есть, на февраль 49 года существовала структура \"управление внутренних войск МГБ Украинского округа\", а \"внутренних войск МВД Украинского округа\", если я правильно понимаю ситуацию, с января 1947 года вообще не было. Возникает вопрос - а бы ли мальчик ( Кошарский) и не очередная ли фальшивка этот документ вообще?
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"
 

Аватар користувача
Мандрівник
Member
Member
 
Повідомлень: 1223
З нами з:
10 травня 2006 15:45
Звідки: Україна, Січеслав

Повідомлення Мандрівник » 28 серпня 2006 13:18

Ще раз повертаючись до теми лже-боївок.
Використання таких груп є цілком виправданою тактикою в контрпартизанській боротьбі.
До речі, упівці також використовували лже-спецгрупи МГБ.
Одним словом, українці різали українців, а купони стригли в Москві.
Якщо ти готовий допомагати лише ангелам, то ти не допоможеш ніколи нікому.
...держава – це кров і залізо
Свобода – це вістря мечів!
 

Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей