Спецгрупи НКВС - Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Модератор: Global Moderators

Аватар користувача
В.Волинський
Member
Member
 
Повідомлень: 116
З нами з:
22 травня 2007 10:04

Re: Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення В.Волинський » 15 вересня 2010 14:37

Ось ще одне фото його спецгрупи. Люблять москалі хвалитися.
Приєднані файли
059126e48185[1].jpg
 

Аватар користувача
Slav
Member
Member
 
Повідомлень: 219
З нами з:
28 листопада 2008 05:08

Спецгрупи НКВД - Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Slav » 15 вересня 2010 16:41

В.Волинський написав:Документ я наводив з тією метою, щоб показати, що у кожній спецгрупі були офіцери НКВС-НКДБ чи МДБ, які керували їхньою оперативною діяльністю. Розробляли плани і звітували теж вони. Тобто, що всі ноги і вуха спецгруп ростуть саме з доблесних органів.І вони були реальністю, яку і до сьогодні намагаються приховати. На кожну спецгрпу була робоча справа. Кістяк підбирався з колишніх партизанів, захоплених вояків УПА та підпільників ОУН. Зокрема, у 1944 році на Рівненщині кілка спецгруп було виключно з партизанів. У мене є списки.


Вже на сьогодні майже ніхто з промосковських істориків не намагається приховати факт існування спецгруп. Ними наголошується на зовсім інших аспектах їхньої діяльності : спецгрупи НКВД ( лжебоївки УПА ) складалися з колишніх упівців і лише використовувалися для боротьби з ОУН-УПА, а не для вбивств та грабежів мирного населення, як про це стверджують українські дослідники.

Проте, як показано вище, навіть з тої невеликої кількості незнищених КГБ документів щодо діяльності лжебоївок, легко можна пересвідчитись, що спецгрупи складались з професійних нкведистів, колишніх радянських партизан, котрими у роки війни керувало НКВД, та колишніх упівців, що виконували другорядну роль виконавців. Той же рапорт майора Соколова свідчить випадками злочинної діяльності спецгрупи: вбивство голови сільради села Яблунів Станіславської області; побиття 30-ма палками спецгрупою голови сільради села Комарувка; непокаране грабіжництво бойвиків спецгрупи ( до відповідальності притягнули лише одну особу Плотського ). Такі злочинні епізоди навмисно вирізаються промосковськими істориками з документу Соколова, щоб читач не міг взнати, якими злочинними справами займалися лжезагони УПА.

Майор Соколов, описуючи в своєму рапорті лише частину операцій спецгрупи, навіть не задумався побоятися відповідальності, щоб упустити у тексті рапорта згадування випадків злочинних проявів керованої ним лжебоївки УПА. За успішно створену спецгрупу його було нагороджено героєм радянського союзу. Як бачимо, ніхто з вищого начальства не відреагував негативно на таку "діяльність" спецгрупи.
Востаннє редагувалось Slav в 14 липня 2017 22:50, всього редагувалось 1 раз.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/
 

Аватар користувача
В.Волинський
Member
Member
 
Повідомлень: 116
З нами з:
22 травня 2007 10:04

Re: Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення В.Волинський » 15 вересня 2010 17:06

Я погоджуюсь. Але потрібно оприлюднювати документальну базу з цього питання, а вона не дуже велика (те що опубліковано у збірниках). Я знаю щось зодва десятки документів про дії спецгруп. І чомусь наші дослідники голослівно доводять, що нищили населення, не підкріплюючи документальними фактами. А якщо ми це зробимо, то відповідно і зникне питання про намагання нами щось фальсифікувати. Це вже бачимо навіть по долі широковідомого документу , оприлюдненого І. Біласом у дещо довільній формі ще на початку 90-их років. Що знову ж дало підставу росіянам звинувачувати українських істориків у підтасовках. У цьому питання потрібно бити ворога саме документами і чіткими фактами, а не туманом про лжебоївки.
 

Аватар користувача
Володимир Мороз
Member
Member
 
Повідомлень: 2394
З нами з:
31 липня 2007 13:06
Звідки: Київ

Re: Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Володимир Мороз » 15 вересня 2010 17:21

А що Білас не так оприлюднив? Додав примітку із вказанням, що це його слова? Коментар, звичайно, надуманий, але формально нічого він не намутив. Намутили ті, хто цей документ передруковував...
 

Аватар користувача
Slav
Member
Member
 
Повідомлень: 219
З нами з:
28 листопада 2008 05:08

Спецгрупи НКВД - Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Slav » 15 вересня 2010 17:30

В.Волинський написав:Я погоджуюсь. Але потрібно оприлюднювати документальну базу з цього питання, а вона не дуже велика (те що опубліковано у збірниках). Я знаю щось зодва десятки документів про дії спецгруп. І чомусь наші дослідники голослівно доводять, що нищили населення, не підкріплюючи документальними фактами. А якщо ми це зробимо, то відповідно і зникне питання про намагання нами щось фальсифікувати.[...]


Матеріали, котрі могли б пролити світло на вбивство польских офіцерів в Катині, були знищені КГБ у післясталінські роки. Про що це говорить? З цього можна зробити висновок, що радянська спецслужба замітала сліди своєї злочинної діяльності, тому не слід дивуватися невеликій кількості компрометуючих НКВД матеріалів у колишніх радянських архівах. Раніше СБУ оголошувало відомості про знишення КГБ документів щодо діяльності спецгруп:


30.11.2007 14:41
СБУ оприлюднила факти компрометації бійців ОУН-УПА чекістами

СБУСлужба безпеки України знайшла документальні підтвердження протиправних дій, що вчиняли проти населення західних областей спеціальні групи МДБ і МВС, які займалися ліквідацією підпільних підрозділів Організації українських націоналістів та її збройних формувань.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник Галузевого державного архіву СБУ Сергій БОГУНОВ.

За його словами, в архіві спецслужби знайдено документи, які свідчать, що вказані групи під час виконання завдань видавали себе за один із підрозділів ОУН-УПА та діяли від його імені.

До складу груп вводився оперативний співробітник, який здійснював практичне керівництво групою, що становила собою бойову одиниць у складі 3-50 осіб, і могла, в разі необхідності, чинити збройний опір. Такі спецгрупи виконували завдання щодо перевірки даних стосовно осіб, які підозрювалися у причетності до підпілля ОУН, їх захоплення, одержання свідчень шляхом допиту від імені боївки, Служби безпеки або керівників центрів ОУН.

До кінця 1945 року органами внутрішніх справ і Держбезпеки УРСР використовувалося 150 зазначених спецгруп, до складу яких входило 1800 осіб. У квітні цього ж року спецгрупи при міських та районних органах МДБ були розформовані і надалі їх застосування дозволялося лише при облуправліннях МДБ. Таким чином, станом на лютий 1950 року залишилось 19 спецгруп загальною чисельністю 130 осіб.

Як зазначив С.БОГУНОВ, узагальнених даних щодо діяльності цих формувань немає, оскільки більшість матеріалів було знищено у 1990 році, а тому в документах архіву СБУ є лише окремі відомості з цього питання. Зокрема, станом на 1 липня 1945 року зазначеними спецгрупами було ліквідовано 1980 учасників підпілля та захоплено живими 1142 осіб.

Водночас архівні матеріали, які збереглися, свідчать, що спецгрупи вчиняли злочини проти звичайних місцевих жителів. Так, члени спецгрупи Острозького райвідділу МДБ Рівненської області, а також Хустського відділу МДБ Закарпатської області протягом зими 1947-1948 років грабували місцевих жителів, забирали в них гроші, особисті речі та харчі.

Крім того, у доповідній записці військового прокурора військ МВС Українського округу від 15.02.1949 року, адресовані секретарю ЦК КП(б) України Микиті Хрущову, наводяться дані про знущання над жителькою села Підвисоцьке Рівненської області, яку після тяжких побоїв члени групи згвалтували, вимагаючи надати відомості про її причетність до підпілля УПА. В іншому випадку в іншому селі члени групи вивезли до лісу чоловіка, від якого також шляхом катування та знущання намагалися отримати дані, щоїх цікавили.

Як зазначив С.БОГУНОВ, у матеріалах архіву є дані, що особи, які були причетні до протиправних дій, пізніше були заарештовані та були засуджені до різних термінів ув’язнення.

Водночас присутній на брифінгу радник тимчасово виконуючого обов’язки голови СБУ Валентина НАЛИВАЙЧЕНКА Анатолій МУДРОВ поінформував, що в архіві СБУ також знайдені дані про діяльність в період політичних репресій позасудових органів так званих – «трійок».

Зокрема, згідно з архівними даними, у 1937-1938 роках було засуджено майже 200 тис. осіб, з яких до вищої міри покарання було притягнуто понад 120 тис. Майже всі - за рішенням «трійок».

Так, зокрема, відповідно до документами, у той період було заарештовано 95 тис. колишніх куркулів, 109 тис. «колишніх людей», тобто колишніх поміщиків, дворян, поміщиків, понад 2 тис. військовослужбовців, понад 1 тис. співробітників НКВС, близько 11 тис. членів КПРС. Серед вказаної кількості заарештованих осіб, 133 тис. осіб були українці, близько 20 тис. - росіяни тощо.

Також у прес-службі СБУ повідомили, що наразі відомство вивчає документи, що стосуються каральних методів КДБ колишнього СРСР проти представників інтелігенції 60-х років.

Водночас СБУ ставить собі за мету вивчити та максимально оприлюднити матеріали про весь період діяльності радянської влади з 1917 по 1990-й роки.


ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ
Востаннє редагувалось Slav в 14 липня 2017 22:47, всього редагувалось 1 раз.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/
 

Аватар користувача
Slav
Member
Member
 
Повідомлень: 219
З нами з:
28 листопада 2008 05:08

Спецгрупи НКВС - Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Slav » 15 вересня 2010 19:33

І ще задумайтеся над питанням: чи часто радянські спецслужби документували будь - які свої протиправні дії, наприклад, фізичний вплив на підозрюваних та підслідних під час допитування?

Тепер совки мають змогу нагло заявляти " поскольку не значится в документах, значит этого не было", хоча багаточисельні реляції очевидців тогочасних подій свідчать про зовсім протилежне.

Оновлено ( updated by ) 14 липня, 2017 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Скільки б мотузка не вилась ( про спецгрупи НКВС):
http://urb-a.livejournal.com/3804545.html

Спецгрупи НКВС :
http://archive.is/PH2nM

Попередня версія статті Спецгрупи НКВД:
http://archive.is/y2iFu

Сралинист и фальсификатор истории Олег Росов ( Олег Россов )
http://oleg-rosov.blogspot.com/

Спецгрупи НКВС -- Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ???


[size=x-large] Попередня версія статті Спецгрупи НКВД http://archive.is/y2iFu
[/size]


Матеріали про "Спецгрупи НКВД"

Спецгрупи НКВД
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%92%D0%94


Попередня версія статті Спецгрупи НКВД
http://archive.is/y2iFu

http://joanerges.livejournal.com/778083.html
http://joanerges.livejournal.com/389539.html

http://ukraine-history.livejournal.com/1998.html

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6553

http://ukrknyga.at.ua/load/16-1-0-44

http://rapidshare.com/files/317453104/NKVS-UPA.pdf


http://militera.lib.ru/science/tkachenko_sn/05.htmlОлег Росов ( Олег Россов )
Сралинист и фальсификатор истории Олег Росов ( Олег Россов ) http://oleg-rosov.blogspot.com/

Спецгрупи НКВС -- Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ???


Матеріали про "Спецгрупи НКВС"

Спецгрупи НКВС
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%92%D0%94

http://archive.is/KCh7E

Попередня версія статті Спецгрупи НКВД
http://archive.is/y2iFu

http://joanerges.livejournal.com/778083.html
http://archive.is/jMmu4

http://joanerges.livejournal.com/389539.html
http://archive.is/zqhFt

http://ukraine-history.livejournal.com/1998.html
http://archive.is/RlewT

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6553
http://archive.is/Yg6Xq

http://ukrknyga.at.ua/load/16-1-0-44
http://archive.is/S1rxD


http://militera.lib.ru/science/tkachenko_sn/05.html
http://archive.is/lEhbr

Олег Росов ( Олег Россов )
Сралинист и фальсификатор истории Олег Росов ( Олег Россов )
http://oleg-rosov.blogspot.com/
http://archive.is/ebZI5
Востаннє редагувалось Slav в 17 серпня 2017 02:00, всього редагувалось 4 разів.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення галичанин-скоморох » 15 вересня 2010 20:08

В.Волинський-
"Нарив у неті"
"Там ще є "
"Є там фотки "
Дайте посилання!

Бабій "Луни повстанського краю". Не читав,але кажуть, що в книжці виведено зв'язок Сіногін-Жмайло- Костенко-Ватутін.
Книжку знайти не можу.
 

Аватар користувача
Chill
Member
Member
 
Повідомлень: 1614
З нами з:
17 травня 2007 16:36
Звідки: матір міст руських

Re: Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Chill » 16 вересня 2010 16:19

В.Волинський написав:Ось ще одне фото його спецгрупи. Люблять москалі хвалитися.

Банкують хлопці, аж два штурмґевери. Ще одне підтвредження, що ця зброя була достатньо поширена у повстанців. Інакше б легендована боївка її б не мала.
Дядько Орест.

Стяг наш - Сонце красне й вічне небо ясне,
Меч наш - Предків Віра, з неї наша сила!

(с) Огнеколо "Летів сокіл"
 

Аватар користувача
В.Волинський
Member
Member
 
Повідомлень: 116
З нами з:
22 травня 2007 10:04

Re: Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення В.Волинський » 17 вересня 2010 16:06

Документи такого плану є у колишньому партархіві у Києві. Тільки їх потрібно там відшукати. Як приклад навожу один з них, опублікований у виданні "Реабілітовані історією. Рівненська область", 2 том.
1945 р., березня 30. – Постанова бюро Рівненського обкому КП(б)У «Про порушення революційної законності працівником НКВС т. Швецем»

[Особая папка]
БО/33 п. 62
от 30.III.45 г.
О нарушении революционной законности
работником НКВД т. Швецом

Проверкой установлено, что начальник 1-го отделения отдела ББ т. Швец1 в своей практической работе на протяжении 1944 года допустил, как руководитель отделения, грубые ошибки в руководстве. Имели место частые случаи пьянства, нарушения трудовой дисциплины, ругань и грубое администрирование, как со стороны Швеца, а также его подчиненных.
В результате плохой постановки работы отделения, отсутствия надлежащего контроля со стороны бывшего начальника Облотдела НКВД т. Приходченко, привело к тому, что Швец стал на антипартийный путь в руководстве подчиненных спецгрупп.
Установлено, что т. Швецу было поручено руководить, так называемыми спецгруппами, состоящими из бывших бандитов и участников ОУНовского подполья.2 По поручению т. Швеца указанные спецгруппы систематически выезжали в села Ровенского, Здолбуновского и Мизочского районов для проведения операций. Руководителями этих же групп были назначены [лица] из числа бывших главарей бандгрупп.
Характерно, что на проводимые операции со стороны ответственных работников отдела ББ, как правило, никто не выезжал. Таким образом, группы были предоставлены самим себе, что давало им возможность действовать безнаказанно, грубо нарушая революционную законность и ущемляя интересы честных трудящихся. Вместо пресечения и привлечения к ответственности нарушителей революционной законности и фактов мародерства, т. Швец пользовался услугами этих спецгрупп. Инструктаж групп проводился т. Швецом, группы неправильно инструктировались, получая задания для выезда на операции, в результате так называемые спецгруппы подходили огульно, занимались изъятием у населения продуктов питания, одежды, инвентаря и другого имущества, прикрываясь под вывеской работников НКВД, они проводили явные бесчинства и издевательства над населением.
Так, например: спецгруппы «Моряк» и «Остапа» в ночное время явились в село Гульча-Украинская, Здолбуновского района, где незаконно изъяли несколько хозяйств, в том числе, под видом бандитского изъяли имущество жены красноармейца Стрельчук Устиньи. В том же селе изъято имущество псаломщика Гаврилюка.
Все это имущество изымалось без оформления документами, распределялось среди участников спецгруппы. Установлены факты, когда через некоторое время граждане села Гульча-Украинская опознавали свои вещи на участниках спецгруппы в городе Ровно.
Другой «руководитель» спецгруппы Чупринский Ф.М. по кличке «Андреев» также по заданию Швеца производил такого же рода операции. Чупринский лично получал задания от т. Швеца о «заготовке» продуктов питания: муки, мяса, денег и т. д. В селе Арестово, Ровенского района, было изъято 6 лошадей, корова и другое имущество. Лошади были реализованы через участника спецгруппы «Орла», как установлено на сумму 40.000 руб., деньги передавались Швецу, якобы на хранение.
Кроме этого, по заданию т. Швеца участники спецгруппы завозили ему на дом в массовом количестве продукты питания. Так, установлено, что одновременно ему было завезено муки 5 пудов, две убитых свиньи весом до 4 [и] до 8 пудов и другие продукты. Все это делалось, якобы под видом общественного питания для работников НКВД.
В целях лычной наживы т. Швец также давал задание Чупринскому о приобретении для него любыми средствами денег. Для этой цели Чупринский реализовал на рынке двух свиней, изъятых из крестьянских хозяйств, а деньги в сумме 2.000 рублей лично вручил тов. Швецу.3
Таким образом, эти факты подтверждают, что т. Швец, как начальник 1-го отделения, стал на явно непартийный путь и использовал свое служебное положение в корыстных целях, а руководство спецгруппами было, по сути, направлено на подрыв мероприятий, проводимых советской властью в селах.
Эти действия спецгрупп, по существу, являются явно провокационными, и здоровую часть населения использовали враждебные элементы против мероприятий, проводимых советской властью в селах.
Исходя из вышеизложенного, бюро обкома КП(б)У постановляет:
1. За проявленную политическую слепоту и отсутствие надлежащего руководства и контроля спецгруппами, создание так называемой «черной кассы» при отделе ББ, личное присвоение части продуктов, имущества и денег, награбленных у крестьян, т. Швец заслуживает исключения из партии и привлечения к судебной ответственности, но, принимая во внимания заявление т. Швеца, что он исправил допущение ошибки и не будет в дальнейшем допускать их, объявить строгий выговор. Однако авторитет Швеца в аппарате подорван и поэтому считать нецелесообразным оставлять его на работе в аппарате НКВД Ровенской области.
2. Обязать секретаря парторганизации т. Лемец усилить массово-политическую работу среди работников аппарата Облуправления НКВД. Добиться такого положения, чтобы все коммунисты, а также командный и рядовой состав были охвачены политучебой.
3. Принять к сведению заявление начальника Облотдела НКВД – т. Трубникова, что работа отдела улучшилась.
4. Учитывая, что бывший начальник Облотдела НКВД т. Приходченко, в присутствии которого проходили все эти незаконные действия в аппарате НКВД, находится в распоряжении Наркомата, имеющиеся материалы довести до сведения ЦК КП(б)У.
5. Обязать т. Лемец настоящее решение заслушать на закрытом партийном собрании парторганизации НКВД.

Секретарь Ровенского
обкома КП(б)У підпис, печатка (В.Бегма)

ЦДАГОУ, ф.1, оп.23, спр.1689, арк.11-13.
Оригінал, машинопис.
Навпроти пункту 1 постанови дописано від руки олівцем: «Сообщено Зам. Наркома т. Лобуренко 1/VІ-45 г.».
Навпроти пункту 4 постанови дописано від руки олівцем: «Работает Зам. Нач. УНКВД по Полт[авской] обл.».

Примітки

1 Швець Авраам Феоктистович був затверджений на посаді начальника відділення відділу по боротьбі з бандитизмом УНКВС Рівненської області постановою бюро Рівненського обкому КП(б)У від 20 листопада 1944 р. (протокол №22, п.10) (ДАРО, ф.400, оп.1, спр.20, арк.82).
2 Станом на 20 червня 1945 р. у Рівненській області діяло 49 спецгруп чисельністю 905 чол. (Білас І. Репресивно-каральна система в Україні. 1917-1953. – Т.2. – С.463).
3 Спецбоївка Рівненського УНКВС в кількості 80 чол. під командуванням П.Чупринського вночі 14 липня 1944 р. була закинута до Передільського лісу (район х. Новосілки), з метою «вилучення СБ, господарчих, зв’язкових банд УПА, будучи в формі бандерівців». Спецбоївка була прийнята за підрозділ УПА і блокована 15-16 липня 1944 р. силами 207 особливого стрілецького батальйону 17 стрілецької бригади внутрішніх військ НКВС, що дислокувалась в м. Дубно. Після захоплення і перевірки «банди», їй повернуто зброю (легкі кулемети, автомати, гвинтівки) і відпущено. Заступник командира 17 сб підполковник Бромберг у донесенні з приводу вказаного інциденту своєму командирові полковникові Новочихіну, зокрема, зазначив: «1. Рахую, що в результаті відсутності орієнтовки місцевим органам, останні приймають наявність спецгруп, як банди «УПА», орієтуючи військові частини для проведення чекістсько-військових операцій, що може привести до збройного зіткнення і непотрібних втрат. 2. Наявність спецгруп в районах Рівненської області приводить до того, що частина з них здійснює незаконне вилучення продовольства й одягу (заяви місцевих жителів). 3. Бажано, щоб органи НКВС більш правдоподібно орієнтували військові частини про наявність банд, цим самим виключаючи безцільне використання військ» (Сергійчук В. Український здвиг: Волинь. 1939-1955. – К., 2005. – С.483-485).
 

Аватар користувача
Slav
Member
Member
 
Повідомлень: 219
З нами з:
28 листопада 2008 05:08

Спецгрупи НКВС - Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Slav » 17 вересня 2010 23:16

Ви можете викласти інтернет - посилання ресурсів, з яких Ви взяли фотографії та тексти?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ще деякі матеріали до теми " переодітих нкведистів " та лжебоївок:

Сергійчук В. Тавруючи визвольний прапор. Діяльність агентури і спецбоївок НКВС-НКДБ під виглядом ОУН-УПА. 2006р.
http://chtyvo.org.ua/authors/Serhiichuk ... yi_prapor/

Сергійчук В. Український здвиг. Т. ІІ: Волинь 1939-1955 - Київ: Українська видавнича спілка, 2005. - 840 с.
http://ukrknyga.at.ua/load/16-1-0-44
У цій книзі Сергійчука начебто є деякі документи щодо боївки Лінника - "Рижого"

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6553

Книги Вєдєнєєва та інші матеріали:
http://joanerges.livejournal.com/778083.html
http://joanerges.livejournal.com/389539.html

Скільки б мотузка не вилась ( про спецгрупи НКВС):
http://urb-a.livejournal.com/3804545.html

Спецгрупи НКВС :
http://archive.is/PH2nM

Попередня версія статті Спецгрупи НКВД:
http://archive.is/y2iFu

Сралинист и фальсификатор истории Олег Росов ( Олег Россов )
http://oleg-rosov.blogspot.com/

Спецгрупи НКВС -- Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ???


[size=x-large] Попередня версія статті Спецгрупи НКВД http://archive.is/y2iFu
[/size]


Матеріали про "Спецгрупи НКВД"

Спецгрупи НКВД
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%92%D0%94


Попередня версія статті Спецгрупи НКВД
http://archive.is/y2iFu

http://joanerges.livejournal.com/778083.html
http://joanerges.livejournal.com/389539.html

http://ukraine-history.livejournal.com/1998.html

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6553

http://ukrknyga.at.ua/load/16-1-0-44

http://rapidshare.com/files/317453104/NKVS-UPA.pdf


http://militera.lib.ru/science/tkachenko_sn/05.htmlОлег Росов ( Олег Россов )
Сралинист и фальсификатор истории Олег Росов ( Олег Россов ) http://oleg-rosov.blogspot.com/

Спецгрупи НКВС -- Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ???


Матеріали про "Спецгрупи НКВС"

Спецгрупи НКВС
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%92%D0%94

http://archive.is/KCh7E

Попередня версія статті Спецгрупи НКВД
http://archive.is/y2iFu

http://joanerges.livejournal.com/778083.html
http://archive.is/jMmu4

http://joanerges.livejournal.com/389539.html
http://archive.is/zqhFt

http://ukraine-history.livejournal.com/1998.html
http://archive.is/RlewT

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6553
http://archive.is/Yg6Xq

http://ukrknyga.at.ua/load/16-1-0-44
http://archive.is/S1rxD


http://militera.lib.ru/science/tkachenko_sn/05.html
http://archive.is/lEhbr

Олег Росов ( Олег Россов )
Сралинист и фальсификатор истории Олег Росов ( Олег Россов )
http://oleg-rosov.blogspot.com/
http://archive.is/ebZI5
Востаннє редагувалось Slav в 17 серпня 2017 02:00, всього редагувалось 3 разів.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/
 

kirov
Member
Member
 
Повідомлень: 737
З нами з:
05 листопада 2008 13:00
Звідки: "місто революційної слави"

Re: Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення kirov » 17 вересня 2010 23:37

 

Аватар користувача
Slav
Member
Member
 
Повідомлень: 219
З нами з:
28 листопада 2008 05:08

Спецгрупи НКВС - Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Slav » 20 вересня 2010 20:51

Читаючи уважно навіть вже раніше багатократно прочитані документи, завжди можна натрапити на щось цікаве.

Той же рапорт майора Соколова...

Цитую:

Я посоветовался с командирами спецгруппы, что не лучше ли будет нам изменить работу — не ходить по селам под видом банд, ищя бандитов, а воровать из сел людей, стоящих на учете РО НКВД, как имеющих связь с бандитами, и их допрашивать под видом “СБ”, обвиняя в сиксотстве ....Виділено у повному тексті документа майора Соколова світло-рожевим кольором: http://ukraine-history.livejournal.com/1998.html. Ох і простак цей майор Соколов, однако.

Тепер порівняйте цей кусочок з представленням його Олегом Росовим у його статті:
Я посоветовался с командирами спецгруппы, что не лучше ли будет нам изменить работу — не ходить по селам под видом банд, ищя бандитов, а изымать из сел людей, стоящих на учете РО НКВД, как имеющих связь с бандитами, и их допрашивать под видом "СБ", обвиняя в сиксотстве...


Знадіть різницю... Недаремно Олег Росов у своєму тексті, свідомо фальсифікуючи документ, замінив слово "воровать" на "изымать".

Що це за така законність радянської влади, коли її представники можуть викрадати людей, нехай навіть підозрюваних у зв'язках з УПА?
Востаннє редагувалось Slav в 14 липня 2017 22:51, всього редагувалось 1 раз.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/
 

Аватар користувача
Slav
Member
Member
 
Повідомлень: 219
З нами з:
28 листопада 2008 05:08

Спецгрупи НКВС - Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Slav » 01 листопада 2010 21:03

В.Волинський написав:
В одном из сельских Советов Алексей Соколов познакомился с инспектором по сбору налогов с красивым именем Иванна и типичной в тех краях фамилией – все они были короткие и звучные: Брояк, Биляк, Костюк, Лесюк, Вовчук… Она была из бедной крестьянской семьи, как и многих сверстниц, ее угоняли в Германию, но доехала только до Львова. Заболела, вернулась в родное село, никаких связей с оккупантами не поддерживала. Молодая дивчина приглянулась зрелому, избитому и израненному, познавшего тюремные нары, но холостому капитану госбезопасности. А вскоре она стала его незаменимой помощницей. Ей выдали документы инструктора районо, занимающегося учетом детей школьного возраста, на самом же деле она вела разведку, собирала сведения о бандформированиях. По ее данным был проведен ряд успешных операций в нескольких районах области. Иванна и Алексей потом стали мужем и женой, а за заслуги в борьбе с бандитизмом она была награждена орденом «Знак Почета».


Тепер адепти совка та рассіюшкі ниють - завивають на рахунок вбитих бандерівцями вчителів, лікарів, агрономів та інших спеціалістів з Східної України, маразматично забуваючи вказати, що окрім основного "спеціалістування" на теренах Західної України, вони мали додаткове завдання від НКВД винюхувати місцевих українців щодо їхніх зв'язків з ОУН-УПА і таким чином спроваджувати їх у Сибір, у кращому випадку.

На прикладі дружини Соколова Іванни, хоча вона була місцевою, добре видно, якими вони речами займались, працюючи "за сумісництвом" щей агентурою НКВД. То скажіть: не мала б права оунівська СБ влаштувати пані Іванні "принять смерть лютую, жуткую" (c) у випадку її розконспірування?
Я до уваги не беру факт, що вона посмакувала російського прутня - це, особисто вважаю, приватна справа. Але ж чого здавати нкведистам своїх земляків?
Востаннє редагувалось Slav в 14 липня 2017 00:51, всього редагувалось 2 разів.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/
 

klo4ko
Member
Member
 
Повідомлень: 74
З нами з:
15 січня 2011 16:47

Re: Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення klo4ko » 17 січня 2011 01:58

спасибо :YesSir: .хотя савецким некрофилам хоть кол на голове теши.тем более сейчас при героизации нквд у наших добрых и мирных соседей.
 

Аватар користувача
Slav
Member
Member
 
Повідомлень: 219
З нами з:
28 листопада 2008 05:08

Спецгрупи НКВС - Миф о "переодетых энкавэдэшниках" ?

Повідомлення Slav » 21 березня 2011 16:29

Самий перший варіант статті у Вікіпедії про спецгрупи НКВД:

Спецгрупи НКВД

Спецгрупи НКВД — спеціальні загони НКВД створені для боротьби з УПА, також відомі як «агентурно-бойові групи (АБГ) НКВД», «лжебоївки УПА», «переодіті енкаведисти».

Після розгрому числених формувань УПА, НКВД змінив тактику, використовуючи у боротьбі з повстанцями спеціальні загони НКВД, відомі з літератури та документів як спецгрупи НКВД, агентурно-бойові групи АБГ НКВД, лжебоївки УПА, перевдягнені НКВДисти, котрі складалися з партизанів, працівників НКВД та колишніх вояків ОУН-УПА, що перейшли на сторону радянської влади.

Крім боротьби з підпіллям, спецгрупи НКВД під маркою УПА скоювали злочини проти мирного населення. Попри знищення КГБ компрометуючих внутрішніх документів НКВД щодо використання спецгруп НКВД під маркою бандерівців, в архівах все-таки збереглися деякі окремі документи, котрі свідчать, що спецгрупи НКВД вчиняли злочини над мирними жителями. Зокрема, в рапорті одного з головних організаторів спецгруп НКВД майора Соколова фігурують факти вчинення його ж спецгрупою під його ж керівництвом злочинів: вбивство голови сільради села Яблунів Станіславської області, побиття голови сільради села Комарівка Тернопільської області, грабування бойовиками спецгрупи майна, викрадання людей у ліс для допитів:

„Наблюдая за спецгруппой, я видел, что пешая группа очень неподвижна и может делать небольшие рейды — поэтому я посоветовался с командирами группы и решил достать лошадей и повозки, делать конную группу было нецелесообразно, не все умели ездить верхом, да и седел трудно было достать. Когда батальоны занимались операцией, то мы пошли без прикрытия в село Яблунов, Станиславской области, ночью мы вошли в село и спросили у предсельсовета, есть ли у него в селе лошади и повозки, оставленные каким-либо куренем. Тот нам ответил, что у него в селе есть 15 лошадей и 8 повозок, оставленных куренем «Сталь», он же «Резун». Этих лошадей и повозки мы забрали, предсельсовету выдали расписку, что лошади и повозки забраны куренем «Быстрого» и станичного села /клички его не помню/, он стал с нами ругаться за лошадей, говоря, что он на нас пожалуется «Резуну», что мы забрали его лошадей, мы забрали с собой, убили его и бросили в колодец. /После я читал записку «Быстрого», в которой он оправдывался перед «Резуном», что он никаких лошадей в селе Яблунов не брал/. «

»В этой же операции мне сообщил Нач. Коропецкого РО НКВД о том, что предсельсовета села Комарувка имеет тесную связь с местной боевкой «Трегуба» и ничего о появлении боевки «Трегубы» в селе не сообщает. Взяв на прикрытие роту автоматчиков, я сделал рейд в это село. — Спецгруппой ночью мы вошли в село под видом банды, арестовали предсельсовета, как СБ, обвинив его в том, что он выдал весь контингент Советской власти, он нас уверял, что он ненавидит Советскую власть и всегда помогает бандитам, назвал клички бандитов, с котоыми он поддерживает связь. Мы делали вид, что его хотим повесить, но потом простили, дали ему 30 палок и ушли, (…)“

«Когда я снова стал принимать группу, то увидал, что группа сильно разложилась, боевики стали воровать, ворованное продавать и пропивать, и спецгруппа стала иметь вид уголовной банды. Но все же это разложение имело и положительные стороны — на кражах и пьянках люди спаялись и желания бежать уже не было.»

„Я посоветовался с командирами спецгруппы, что не лучше ли будет нам изменить работу — не ходить по селам под видом банд, ищя бандитов, а воровать из сел людей, стоящих на учете РО НКВД, как имеющих связь с бандитами, и их допрашивать под видом «СБ», обвиняя в сиксотстве“


Переодягання солдатів спецгруп НКВД у змішану форму, яку зазвичай носили повстанці УПА, зафіксовано епізодом:

«Боевики группы, одетые в красноармейскую форму, останавливаются в селах близ райцентра, готовят схроны, где можно допрашивать, и ночами, переодевшись в смешанную форму, выезжают на операции для захвата заранее намеченных объектов.»

Повний текст рапорта майора Соколова приведений на 272 сторінці книги американського історика Джеффрі Бурдса «Радянська агентура»

Незважаючи на такі злочини, майору Соколову присвоїли звання Героя Радянського Союзу.

Після значного спаду активності ОУН-УПА на прикінці сорокових років протизаконна діяльність спецгруп НКВД більше заважала боротьбі радянської влади з неполітичним, кримінальним бандитизмом чим приносила користі у боротьбі з ОУН-УПА, що у свою чергу спонукало реагування прокуратури на кримінальну діяльність лжезагонів УПА. Факти злочинів спеціальних груп НКВД знайшли відображення у доповідній записці прокурора Кошарського.
[ред.] Джерела та література

* Сергійчук В. Тавруючи визвольний прапор. Діяльність агентури та спецбоївок НКВС-НКДБ під виглядом ОУН-УПА.. — Київ : 2006. — 94 с. — ISBN 966—2911-04-9

[ред.] Зовнішні посилання

* Джефрі Бурдс. Радянська агентура: Нариси історії СРСР у післявоєнні роки (1944-1948). (рос.)
* СБУ оприлюднила факти компрометації бійців ОУН-УПА чекістами .
* Юрій ШАПОВАЛ Війна після війни.
* Игорь Лосев ФЕНОМЕН БАНДЕРОФОБИИ В РУССКОМ СОЗНАНИИ

Наступні, оновлені версії статті Спецгрупи НКВД у Вікіпедії

Попередня версія статті Спецгрупи НКВД:
http://archive.is/y2iFu

Спецгрупи НКВС :
http://archive.is/PH2nM
Востаннє редагувалось Slav в 14 липня 2017 00:56, всього редагувалось 2 разів.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/
 

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron