УПА на Тернопільщині: ВО "Лисоня" і УПА-Південь

Модератор: Global Moderators

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Тернопільська воєнна округа УПА "Лисоня"

Повідомлення галичанин-скоморох » 14 листопада 2010 23:36

Н. Мизак "За тебе,свята Україно" - Заліщики
http://depositfiles.com/files/scpd9vup3

Я запитую про ту інформацію, яку Ви з рукава витягуєте.
Востаннє редагувалось галичанин-скоморох в 14 листопада 2010 23:44, всього редагувалось 1 раз.

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 14 листопада 2010 23:43

галичанин-скоморох написав:там же є і "Садки" Антошківа, яле це вже сільський рівень.
http://depositfiles.com/files/b6qe1z77a

Не гірше, ніж Мизак )))

Вказано, до речі, ім’я сотенного "Сича" - Іван Кульчицький.

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 15 листопада 2010 00:01

галичанин-скоморох написав:Я запитую про ту інформацію, яку Ви з рукава витягуєте.

В більшості - архівні виписки, документів по "Лисоні" не копіював - непрофільна тема.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 15 листопада 2010 00:06

Жаль.

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 15 листопада 2010 00:43

В 4 томі "Українського здвигу" від Сергійчука є радянський документ, що Іван Шекульський-"Рубач" став обласним оргмобом Кам’янець-Подільщини на початку 1945 р., після Білинського-"Бистрого". А це значить, що Мизак поплутав порядок постів "Рубача". Мені пост оргмоба обласного на осінь 1945 р. виглядав відразу підозрілим - кому це треба було в той час. А так - "Рубач" з оргмоба пішов на сотенного. Подальшу його долю наразі не знаю, в тій же книзі згаданий надрайонний провідник ОУН Проскурівської округи "Чародій"-"Рубач", який загинув у 1949 р...

Натомість у 5 книзі Мизака розшифрований сотенний "Костенко" - Юрко Сенів з Долинщини. У книзі про Долинщину його вважали зниклим без вісти, а він герой - нагороджений Срібним Хрестом бойової заслугиІІ кл. і Бронзовим Хрестом бойової заслуги...

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 15 листопада 2010 01:20

Володимир Мороз написав:Вказано, до речі, ім’я сотенного "Сича" - Іван Кульчицький.

Це і в Мизака про Заліщики є, може, і в Чорткові теж - ще не переглядав. І вказано , що "Сич" загинув у квітні 1945 р. з посиланням на той же 12 том "Літопису УПА". І справді, є точна дата і опис. Очевидно, що червень, поданий в іншому документі - помилка, імовірно, від опечатки у позначенні місяця римською цифрою (VI замість IV).
Востаннє редагувалось Володимир Мороз в 15 листопада 2010 18:32, всього редагувалось 1 раз.

kirov
Member
Member

Повідомлення kirov » 15 листопада 2010 08:44

ось звідси колись скачував в .pdf-форматі - https://sites.google.com/site/bogdansavkabooks/book - книжку "Останні на полі слави" в гарній якості... друга книжка, на жаль, не скачується...

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 15 листопада 2010 09:32

http://depositfiles.com/files/yf22xyqd9
Б.Савка «Забути не маємо права»

kirov » 15 листопада 2010 08:44
"ось звідси колись скачував"

Тихенький пан Богдан! Не признався за стільки років!

Качайте!

Якість- я попереджував.

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 15 листопада 2010 18:37

Нормальна якість для фотокопій, дякую. Хоча в книг Савки недоліки основні ті ж, які я вказав для Мизака - мінімальне використання архівів та відсутність покажчика. Правда,в питанні архівів його трохи оправдує вік...

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 15 листопада 2010 22:59

Володимир Мороз » 15 листопада 2010 18:37
"Хоча в книг Савки недоліки основні ті ж, які я вказав для Мизака - мінімальне використання архівів та відсутність покажчика."
Але вони є.
З трьох дивізійників,з якими я говорив- живий один. З 13 ОУНівців- двоє.З трьох УПА- один. Може цінність подібних книг якраз у тому, що вони збережуть якраз те,чого не знайдеш в архівах- пам'ять учасників і очевидців.

"Правда,в питанні архівів його трохи оправдує вік..." І пасіка....

Борщів- голі скани без півтонів, необрізані- ?
Андрухів "Історія міліції Івано-Франківщини" т1-?
Мизак- "Курінний УПА "Бистрий"..."- ?

Якщо щось вийде з приведенням в люди скинутого- кинете мені?

http://depositfiles.com/files/6kygt9d1h
Н.Мизак кн 4 Бучач- ілюстрації

kirov
Member
Member

Повідомлення kirov » 16 листопада 2010 16:36

ось в Т. 1 довідника П. Содоля згадується:
Кремінь - чот. ВО 3 1944

зустрів сьогодні випадково інфу про його загибель... чотовим в якому підрозділі він був?

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 16 листопада 2010 18:09

Був який "Кремінь" коротко чотовим в сотні "Холодноярці" - на початку березня 1944 р. 14 березня в сутичці з ЧП ранений і відійшов на лікування, чоту перебрав інший. В кінці квітня 1944 р. загинув в наскоку німців.

kirov
Member
Member

Повідомлення kirov » 16 листопада 2010 19:07

Володимир Мороз написав:Був який "Кремінь" коротко чотовим в сотні "Холодноярці" - на початку березня 1944 р. 14 березня в сутичці з ЧП ранений і відійшов на лікування, чоту перебрав інший. В кінці квітня 1944 р. загинув в наскоку німців.

о, це точно він! зустрів сьогодні в архіві таку інфу: Василь Паливага ("Кремінь"), уродженець Теребовлянщини, чотовий УПА, загинув 22 квітня 1944 р. в с. Тростянець Бережанського пов., коли був схоплений німцями в одній з хат, де лікувався з пораненням і при спробі втечі був затрелений (6 куль); німці написали в зв'язку із цим лист до підпілля ОУН, в якому вказували, що вбивство "Кременя" - це досадна помилка, а також закликали до призупинення антинімецьких акцій і пропонували почати переговори; відповідь надійшла така: всі переговри хай ведуть з С. Бандерою, бо він провідник ОУН... сьогодні ще в одному документі згадку про нього зустрів, але виписок не робив - мало часу було...

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 16 листопада 2010 19:14

Та й так достатньо. А відсилали "добрих" німців до Бандери в той час - у квітні 1944 р. - і на Львівщині (це коли "Орла" розстріляли).

В "Історії сотні "Холодноярці" цей епізод подано так:
При кінці квітня на хату-шпитальку в с. Тростянець, де лічився чот. Кремінь, наскочили німці і його вбили. Чотового похоронено на кладовищі села Тростянець. При похороні чота повстанців крісовою сальвою віддала останній салют своєму командирови

kirov
Member
Member

Повідомлення kirov » 16 листопада 2010 19:46

Володимир Мороз написав:Та й так достатньо. А відсилали "добрих" німців до Бандери в той час - у квітні 1944 р. - і на Львівщині (це коли "Орла" розстріляли).

той другий документ, з якого я не встиг зробити виписки, теж про схожу ситуацію і теж на теренах Тернопільщини: в хату, де перебував інструктор радіо-вишколу прийшло три німці і казали щось на кшалт ми знаємо, хто ти, ми знаємо, що в цьому р-ні УПА нараховує півтори тисячі осіб, а взагалі - три мільйони :o , вже довгий час ходимо по лісах і шукаємо "фюрера УПА" або людей, які би нас із ним зв'язали, пропонуємо вести спільну боротьбу проти більшовиків, вже висилали два листи з такими пропозиціями, але отримали відмову і т. д.; згадували і про вбивство "Кременя", мовляв, не мали наміру його в нього стріляти, але він сам спровокував, коли почав втікати... цей інструктор відповів їм те ж саме: ніякого "фюрера УПА" в нас нема, а є провідник С. Бандера, який сидить зараз в нім. таборі, всі переговори ведіть із ним... загалом документ цікавий (для теми відносин з німцями і особливо того, хто виступав їх ініціатором)...
з "Орлом", здається, Нерінг переговорював... до речі, відомо щось конкретне про службу "Орла" в танковій дивізії СС "Тотенкопф" (крім відомого документу і мемуарів Куп'яка)? яке звання він мав в УПА? відповідь краще в тему про дивізійників в УПА, щоб цю не засмічувати :)

Володимир Мороз написав:В "Історії сотні "Холодноярці" цей епізод подано так:
При кінці квітня на хату-шпитальку в с. Тростянець, де лічився чот. Кремінь, наскочили німці і його вбили. Чотового похоронено на кладовищі села Тростянець. При похороні чота повстанців крісовою сальвою віддала останній салют своєму командирови

ще в нього перед приходом німців санітарки хотіли забрати зброю, щоб не підставлявся, але він відмовився і заховав під матрац, хоча німці, очевидно, добре знали, в яку саме хату і для чого йдуть... я просто, коли натрапив на цю інфу, то подумав, що дата загибелі і справжнє ім'я цього "Кременя" може невідома, до того ж ще й про Тернопільщину якраз обговорення йде :)

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей