Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Модератор: Global Moderators

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 липня 2016 17:20

thrary написав:Доречі, хтось чув, щоб хтось був засуджений з польської сторони?

Навиворіт- читав.

p0006.jpg

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 липня 2016 22:37

Gnat_goluj написав:Польські документи про УПА. Правда не розумію цю мову

Виходить, за дурною пікіровкою учасники не доглянули, що документ досить цікавий!

Це відповідь керівника ПОЛЬСЬКОГО підпілля керівнику УПА. Причому не перша. З фактами і вимогами польської сторони. Наскільки ці факти і вимоги реальні- питання другорядне в порівнянні з фактом спроби хоча б не воювати між собою , маючи спільного ворога.

Так я зрозумів на рівні "шукаю знайомі букви з словником".
Мо', хтось перекладе грамотніше?

П.С. Хоча би ВШП Павчак в черговій реінкарнації?

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 03 липня 2016 11:55

галичанин-скоморох написав:
thrary написав:Доречі, хтось чув, щоб хтось був засуджений з польської сторони?

Навиворіт- читав.

p0006.jpg

Так саме підрозділи уряду Польші знищували цивільне населення на Холмщіні та Підляшші. І вони є національними героями.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 03 липня 2016 22:31

Ось мій переклад документу:
”Леслав Юревіч.
Спогад з моєї молодості. Ч.VІІ
Найважнішою нашою відповіддю на наступ УПА була атака на угрупування противника
в селі Горинєц, що знаходиться на відстані кількох кілометрів від кордону радянського, поряд обширних лісів і боліт. Село спалили ми. Підчас очищення забудов від упівців, один з наших хлопців кинув гранату оборонну до підвалу, в якому, як виявилось, ховалися жінки з дітьми і старі. Граната експлодувала. Той самий солдат вогнем РКМ / ручного кулемету машинного- П./ затримав пізніше контрнаступ упівців в тій самій акції. Був авансований до ступня ст. сержанта і нагороджений Хрестом Віртуті Мілітарі / не плут. з нашим форумом Millitary Ukraine !- П. /. Наказ був зачитаний при шикуванні цілого батальйону”.
Залишаю коментувати ”відповідь” воєнспецам форуму.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 03 липня 2016 23:33

Та ні, ВШП Павчак!
Я мав на увазі ось цей документ-
posting.php?mode=reply&f=8&t=12709#pr265621
Цей і я зрозумів!(раз знайшов і вирізав з тексту)

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 03 липня 2016 23:46

До речі. В польських описах нападу на Червоногород у вину УПА ставляться якраз ПОБІЧНІ жертви. Тобто- один-два захисники, озброєні рушницями чи ППШ на сільську вуличку в десяток хат під стріхами чи гонтям. Вони загинули самі і призвели до кількох десятків жертв сліпих куль і пожежі. Зрештою- вночі при світлі пожежі спробуй розбери чи міняє позицію оборонець, чи метушаться безборонні обивателі.
Зауважте- при більш-менш серйозному описі мова про навмисне вбивство безоружних і нездатних до оборони не йде навіть у поляків!

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 04 липня 2016 09:56

Йдеться про попередні домовленості між УПА і WIN (Wolność i Niepodległość).
27 жовтня 1945 р. в селі Горощанка під Білою Підляською відбулася зустріч.
Серед інших брали участь з польського боку "Дзірит" - інспектор третьої округи, з українського "Крига".
"Співпраця, заснована на домовленостях напрацьованих під час тієї наради тривала в тому регіоні "без жодних серйозних конфліктів" аж до часу розпуску WIN".
"Poland and Ukraine: Past and Present"". Edited by Peter J Potichnyj." The canadian institute of Ukrainian Studies. Edmonton/Toronto 1980
Польський переклад (зіпсутий): Jewhen Sztendera "W POSZUKIWANIU POROZUMIENIA"
http://www.irekw.internetdsl.pl/podz_ukrain.html

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 04 липня 2016 10:30

1) Що я вам безплатний Googl-перекладник ?! ( При перекладі користуйтесь моїми вказівками з 29.06.2016р., або ж наводьте безпосередньо незрозумілі куски тексту)
2) М.ін. в останнім документі Krutywus’ а (Е.Штендера ”Od wrogosci do porozumienia”) надибав цікавий уривок:
”Lopatynskyj stwierdzil, ze "ustanowiono przyjazne stosunki w Galicji; wydano tez rozkazy zakazujace jakichkolwiek dzialan wojskowych skierowanych przeciwko Polakom, ktore faktycznie nie mialy juz od jakiegos czasu miejsca i zostaly zastepione przez wspolprace wojskowa, jak na przyklad w okolicach Stryja, gdzle obie strony polaczyly sily w celu odparcia atakow i powstrzymania akcji aresztowan przeprowadzanej przez Sowietow".

Це в підтверження мої давньої тези при нижчу температуру (ступінь) міжнаціонального польсько-українського протистояння в Східній Галичині супроти такого ж на Волині і Закерзонні (орієнтовно одразу ж після 1944р. а може, вже і з 1939р.)
Бо, якщо вже розглядати таке протистояння (в даному разі на Волині з 1943р.), то, очевидно, слід і в порівннянні з його інтенсивністю на інших сумежних територіях.

Gnat_goluj
Member
Member

Повідомлення Gnat_goluj » 04 липня 2016 19:04

До речі чому саме "Волинь". Протистояння відбувалось і по Галичині, наприклад у моєму селі було ліквідовано поляка з сім'єю який жив у землянці біля залізниці в лісі. Хоча він може там не тільки залізничником працював.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 04 липня 2016 19:24

1) Я ж не кажу, що в Сх. Галичині зовсім обійшлось без цих ексцесів, але ж на Волині, говориться, таким чином тоді (1943р.) було ”ліквідовано” кілька польських сіл… Є приклади таких сіл в Сх.Галичині (окремі особи, кілька родичів чи , навіть, цілі сім’ї, ”землянки” і хутори, даруйте, не в рахунок) ? Може, я вже про це дискутував, справа пояснюється тим, що в Сх.Галичині (за винятком окремих хуторів-”фольварків”, де до 1939р. оселювали цих поляків-”осадників”) поляки так і не мали жодного свого польського села ?! Але, я не хочу ще раз про це розводитись…
2) Натомісць, в порядку інформування по темі, раз говоримо за польські документи, то чи хто проглядав відповідну росіянську тему ”Загадки ”Волынской резни” :
http://forum.istorichka.ru/cgi-bin/yabb ... 62292942/0

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 04 липня 2016 21:39

Pafchak написав:в підтверження мої давньої тези при нижчу температуру (ступінь) міжнаціонального польсько-українського протистояння в Східній Галичині супроти такого ж на Волині і Закерзонні

Цю тезу дуже наочно ілюструвала би табличка-
Населення всього, З них поляків(католиків), З них знищено у протистоянні, Проміле(процент). Це в розрізі 4 воєводств плюс Закерзоння.
Без неї Ваша теза- пустий звук.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 04 липня 2016 21:48

Pafchak написав:чи хто проглядав відповідну росіянську тему ”Загадки ”Волынской резни” :http://forum.istorichka.ru/cgi-bin/yabb ... 62292942/0

А чим вона особливим відрізняється від інших такого ж кшалту?

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 04 липня 2016 22:42

1) Ще раз прошу назвати мені розташоване Сх.Галичині хоч одне польське село (не пару ”землянок” чи ”фільварків”-хуторів), знищене УПА в часі згаданих подій.
2) Ну, загалом там примітивне (”ватне”) розумування, але… все ж проскакує і кілька проблемних моментів, про які й нашим воєнспецам варто знати. Наприклад, деяка цікава статистика; далі, правильно поставлено питання, чому про ”Волинь-43” всерйоз заговорили аж з 1990-х рр. ?...
Але, як може дехто й помітив, я взагалі то більше люблю ставити проблему, аніж її вирішувати (а ще дехто під цим розуміє ”тролювання”). Тому, прошу, не провокуйте мене далі по цій темі…

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 04 липня 2016 23:30

1. Червоногород(в польському розумінні).
2. Тому, що виник суб'єкт.
3. Таких проблематиків в базарний день!!!!!! Всі ставлять проблеми і всі їх миттєво вирішують, тільки от ВР, ОР, РР, МР і СР їх не вміщають.
Проблеми треба було ставити в 90-х. Зараз іх треба ВИРІШУВАТИ.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 05 липня 2016 08:55

1) Це якесь ”де жа вю”. Ми ж уже це передискутовували, п. Галичанин-скоморох !
Але, нагадайте, який це Червоногород? (мені ліньки проглянути сторінки теми форуму одно-двохрічної давності)
2) суб’єкт -?
3) Якщо правильно поставити запитання, то уже є й половина відповіді на нього (відповідає укр. прислів’ю ”Добрий початок діла− половина роботи”). Так мене колись учили.

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей