Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Модератор: Global Moderators

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Повідомлення Adam » 05 липня 2016 09:16

Поляки намагалися говорити про волинські події й до розвалу СРСР. Підкреслюю червоним олівцем: «До розвалу СРСР». Якщо хтось забув, то СРСР був тоталітарною державою, де партійні ідеологічні керівні органи вирішували, про що можна дискутувати, а про що — зась. Як приклад, «Катинська трагедія». Так от, ще до 1991 року у Польщі було надруковано три статті з волинської проблеми.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 05 липня 2016 09:42

Воно то так, п. Адам, ”намагалися говорити” і в ПНР до 1991р. (а взагалі, то я був сказав, що в Польщі ”всерйоз заговорили” аж з 1990-х р.; і тенденція обговорювати якби росте.).
А, цікаво, як польська еміграція на Заході до 1991р. ? (Їй, нібито, ніхто не закривав рота, − для порівняння, українська еміграція весь же час говорила за Голодомор ). Остаточну риску в цьому- коли заговорили?, де заговорили? і яка кількість публікацій по темі?- напевно, мають підвести спеціалісти.

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 05 липня 2016 09:51

Adam написав:Поляки намагалися говорити про волинські події й до розвалу СРСР. Підкреслюю червоним олівцем: «До розвалу СРСР». Якщо хтось забув, то СРСР був тоталітарною державою, де партійні ідеологічні керівні органи вирішували, про що можна дискутувати, а про що — зась. Як приклад, «Катинська трагедія». Так от, ще до 1991 року у Польщі було надруковано три статті з волинської проблеми.

Хіба поляки мешкали у СРСР? В них була своя тоталітарна держава. Зі своєю тоталітарною марксистською партією на чолі.

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 05 липня 2016 10:04

Pafchak написав:А, цікаво, як польська еміграція на Заході до 1991р. ? (Їй, нібито, ніхто не закривав рота, − для порівняння, українська еміграція весь же час говорила за Голодомор ). Остаточну риску в цьому- коли заговорили?, де заговорили? і яка кількість публікацій по темі?- напевно, мають підвести спеціалісти.

Принаймні у журналі Культура, що був найвпливовішим емігрантським виданням ці питання підіймав його редактор Єжі Гедройць та здається Мерошевський, агітуючи за нормалізацію відносин з Україною та українцями. Десь у мене ці статті на папері були. Він там глядячі зверху на українців казав, що т.я. дружня Україна життєво потрібна полякам, то слід цю сторінку перегорнути і забути, незважаючи на те, що перше задокументоване вирізане село було знищене поляками.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 05 липня 2016 14:11

Всі країни «соціалістичного табру» були сателітами СРСР. А їх ідеологічно-каральні органи патронували ЦК КПРС та КДБ.
Зображення

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 05 липня 2016 15:07

Adam написав:Всі країни «соціалістичного табру» були сателітами СРСР. А їх ідеологічно-каральні органи патронували ЦК КПРС та КДБ.

Албанія, КНР, СФРЮ, Куба -- дивляться на тебе з подивом.

У внутрішні справи втручалися не лише дуже обмежено, переважно заплющували очі на місцеві починання або скоріш підтримували, якщо вони занадто не суперечили соціалістичному шляху (т.я. його розуміли у ЦК у той момент).

Так СРСР мовчки прийняв тих з ВП хто встиг вшитися з ПНР після того, як нова верхівка ПНР ритуально поклялася у вірності комуністичним ідеалам.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 05 липня 2016 18:29

1.
Pafchak написав:мені ліньки проглянути сторінки теми форуму одно-двохрічної давності

Мені- теж.
Pafchak написав:Ще раз прошу назвати мені розташоване Сх.Галичині хоч одне польське село

Ви просили- я назвав одне.
2. Так. Польща.
3. Якщо ПРАВИЛЬНО.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 05 липня 2016 20:23

П. Галичанин-скоморох. Це ви знову про Червоногород ?! Ну, це хіба виключення з правила.
1) справжній Червоногород- це ж було древнєруське поселення. Тож ніяк не польське.
2) Я не надто знайомий з краєзнавством південної Тернопільщини, надто до 1944р., але, гадаю, що цей ”Червоногород — зниклий населений пункт (спочатку місто, потім село) на Західному Поділлі (Заліщицький район Тернопільської області)” не був звичайний (етнічний) польський населений пункт. Скоріше всього, там жили (можливо, що навіть і утворили були там штучну більшість) ті ж поляки-”осадники”, тобто прийшлий елемент. А я ж, як відомо, розвиваю свою ”етнічну теорії”.
Отож в Сх. Галичині не було, та й зараз немає, жодного етнічного села національних менших, тобто де б такі меншини творили більшість (міста, містечка і різні штучні утворення, як то нім./авст. ”колонії” чи там поль. ”фільварки”− не уважаю за такі; з останніми ще ж ”перші совіти” роправились- німців репатріювали до Райху, поляків- до білих ведмедів...). Хоча такі (етнічні села) є і зараз на Буковині (рум. і, хіба, молд.), на Закарпатті (уг., рум. і сл.). За Волинь, Полісся і Поділля і т.п.− не знаю. При такому підході проблема й знімається (повторюю: в часі трагічних подій т.зв. ”Волині-1943” в Сх.Галичині не було знищене жодне (етнічне) польське село, оскільки таких там просто не було !).

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 05 липня 2016 23:45

Здається моя Слобідка і Ваша Городенка розташовані симетрично відносно Устечка, а говоримо на різних мовах!
1. Хтось з нас двох ммм... помиляється. За Вашою логікою Трембовля теж древньоруська? Ви в якому столітті суть?
2. (Я не..) На чому гадаєте? Може ліпше набрати в пошуку " Червоногород" і трохи почитати?
(Скоріше..) Скоріше всього- скористатися моєю рекомендацією.
(Я ж..) Та будь ласка! Тільки навіщо збивати з пантелику не-галичан і не-волиняків?
(Отож...)Про зараз- не йде мова! Були. І досить відчутно. Навіть без Вашого "коника"-фільварків, кольоній,
(з останніми...) НЕТ повний довідниками- могли би погортати на екрані, щоб не ммм... помилятися.
(За Волинь...) То про що Ви ммм... говорите?

Pafchak написав:При такому підході проблема й знімається (повторюю: в часі трагічних подій т.зв. ”Волині-1943” в Сх.Галичині не було знищене жодне (етнічне) польське село, оскільки таких там просто не було !).

Я аплодую! Щиро! До такого логічного висновку я б ніколи не дійшов!
Так от, ВШП Клон Павчака! Червоногород- ЕТНІЧНО ПОЛЬСЬКЕ МІСТЕЧКО, тобто таке, де НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ТВОРИЛИ БІЛЬШІСТЬ(Ваше визначення). І воно було ЗНИЩЕНЕ. Є деякі тонкощі, але Вам з ВАШОЮ "ЕТНІЧНОЮ ТЕОРІЄЮ" до них далеко-далеко.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 06 липня 2016 09:36

Галичанин-скоморох: ”Так от… ! Червоногород- ЕТНІЧНО ПОЛЬСЬКЕ МІСТЕЧКО”

Ага! Так все таки ”містечко”, а не село в моєму етнічному розумінні, де мають бути слідуючі умови: 1 воно розташоване на своїй етнографічній території, 2 має свою зформовану етнічну більшість, 3 тут переважає своя етнічна культура ( а) мова; б) етнографія; в) архітектура і т.д.) . І ця зформована ”своя” етнічність ще має мати хоча б пару соток літ, якщо не тисячоліття…
Так що, хочете Ви того чи не хочете, а Червоногород− тут виняток. (Не хотів би уживати більшовицьких штампів, але, тут якраз підходить: це такий собі ”біло”-польський чи-панський магнатський вибрик. Бачите, поляки часів ”Одродзоней” не могли опанувати/перетравити всю українську етнічну масу Галичини, то зосередились на містах і містечках, особливо ж курортно-”вицєчкових” ; слідуючим тут мало бути м.Заліщики і т.д.)

Та що там говорити, не знаю як там обласні Тернопіль чи Станиславів (нин. Івано-Франківськ), а й краєва столиця Львів до 1939. мала ж польську більшість по числу населення. Але ж бо міста аж ніяк не входять (не творять) етнічну територію, бо самі можуть мати/піддаватись різним штучним пертурбаціям! Маємо ж останній приклад з вимушеним переселенням м.Чорнобиля в новітній час.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 06 липня 2016 12:10

Перепрошую, але Червоногород не було знищено.
Його було евакуйовано після атаки на гарнізон польських стрибків 1945-го року.
До речі вичитав цікаву інформацію:
Кілька днів після загибелі Червоногороду НКВС заарештувало 12 поляків з Червоногороду і Ниркова і ув'язнило їх в Товстому.
Там 20 лютого 1945 року над ними відбувся суд. Усіх було засуджено, за участь "у грабунках і нападах на українців у Ниркові",
на тривале ув'язнення і заслання у віддалені райони Радянського Союзу".

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 06 липня 2016 13:08

Крутивус: ”Червоногород не було знищено”

Ну от, так що Червоногород з розгляду таки випадає …
(Як не етнічне, а якесь штучне утворення; він не ”етнічне село”, не був знищений і т.п.;
як до речі, ті ж ”стрибки”. Якесь нерегулярне утворення− чи не започаткувати−для їх вивчення − і по них окрему тему ?)
Отож, маленька риска: тоді в Сх. Галичині з боку українців щодо поляків ”етнічних чисток” (т.зв. геноциду), а саме це показати розходиться деяким надто заінтересованим в цьому, не було (бо не було знищене жодне етнічне село,- окремі ексцеси не в рахунок). А тепер все ж давайте далі про Волинь, бо тема ж то ”Волинь-1943” ! (А ми тут вклинились із Сх.Галичиною).

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 06 липня 2016 19:08

Цікава польська стаття розповідає про передумови вибуху кривавих подій: http://wyborcza.pl/alehistoria/1,133127 ... rects=true
Зображення

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 06 липня 2016 20:15

Pafchak написав:мають бути слідуючі умови:

Вельми вдячний за Ваше ласкаве формулювання "сферичного коня в рожевому вакуумі". Ви дуже допомогли мені зрозуміти просту річ- Ваші емпіреї до реальності не мають ніякого стосунку. Тобто- бесіда з Вами даремна трата часу для учасників форуму, які пробують щось зрозуміти в темі, тим більше для мене.

Krutywus написав:До речі вичитав цікаву інформацію:

Довго ж Вам прийдеться йти...
Хочете прискорити-
http://arch-heritage.livejournal.com/52138.html
І коментар-
http://gall-skomoroch.livejournal.com/5072.html
Далі це-
http://zbruc.eu/node/52608
Коментар(їдкий) ще не опублікований. Дійдете, захочете- перекину.
Так дійдемо і до Карасовського, і до Стахурської, і до Юзви.
Я наслідив на тему Червоногорода в кількох місцях- може і ще знайдете.

Тільки я не культивую рожевого коня в сферичному вакуумі. По моєму картина "Волинь-43"- це вихоплений момент з складної і довготривалої доби протистояння і боротьби польскості і руськості(українськості) на землях Західної України та південного сходу теперішньої Польщі.

І чорно-біла картина не виходить- вся гама відтінків між ними.

Читайте, якщо є бажання!

Krutywus написав:Червоногород не було знищено.

І Хатинь не була знищена. Розберемося.

Adam написав:Цікава польська стаття розповідає про передумови вибуху кривавих подій

Дякую! Поляки самі по краплі руйнують кресов'яцький образ Кресів!

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 06 липня 2016 20:18

Доречі. Наразі форсять якогось листа 44 поляків, що до примирення.

Але ті політики що там є підписантами це колишні.
Один редактор одного з провідного видань -- та він не знайшов місця для розміщення у себе у інтернет виданні цього листа.
Інші -- це журналісти вкрай лівих видань, а якщо врахувати, що ліві взагалі не присуті у сучасній політиці польщі -- ПО - праві ліберели, ПіС -- праві консерватори, Кукіс -- правий популіст.

Ми знову поставили не на ту худобу.

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей