Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Модератор: Global Moderators

Pafchak
Member
Member

Re: Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Повідомлення Pafchak » 06 липня 2016 22:25

Галичанин-скоморох: Вельми вдячний за…”сферичного коня в рожевому вакуумі”

Але що ж п. Галичани-скоморох цим всім своїм наведеним матеріалом доводить?
1) Лиш хай він, зрешта, визначиться: так що відділ УПА 3.02.1945 знищив −Червоногород, Червоноґруд чи Червоне ?
2) По моєму (хоч я, повторюю, і не надто розбираюсь в тернополезнавстві) таки поль. Червоноґруд (що постав на місці староукраїнського якщо не древнєслов’янського Червоногороду, а на місці якого пізніше до 1970-тих був УРСРівське малозаселене село Червоне).
3) Цей польський Червоноґруд, чи то село, а чи й містечко, було явним чужо етнічним вкрапленням в українську етнічну масу Сх. Галичини (як і згадані штучний водоспад, штучний млин, штучна ГЕС і т.п), з якого не лише українці 100% -во були повтікали, але й всі місцеві жиди…
4) Даруйте, але така, видно, його була доля (польські ”стрибки”, Стахурський і т.п, врешт, ультиматум і каральна акція УПА; але, нагадую, офіційно до 8.05.1945 в Європі йшла ДСВ, отже, діяли воєнний стан і т.п., а не нинішне АТО). Далі радянізація, Україна і новітні вандали. Звичайно, і по цій трагедії можна і треба жаліти, і то не лише за мистецькими витворами Торвальдсона…

Yuriy Poltavets
Member
Member

Повідомлення Yuriy Poltavets » 06 липня 2016 23:11

Pafchak написав:Галичанин-скоморох: Вельми вдячний за…”сферичного коня в рожевому вакуумі”

Але що ж п. Галичани-скоморох цим всім своїм наведеним матеріалом доводить?
1) Лиш хай він, зрешта, визначиться: так що відділ УПА 3.02.1945 знищив −Червоногород, Червоноґруд чи Червоне ?
2) По моєму (хоч я, повторюю, і не надто розбираюсь в тернополезнавстві) таки поль. Червоноґруд (що постав на місці староукраїнського якщо не древнєслов’янського Червоногороду, а на місці якого пізніше до 1970-тих був УРСРівське малозаселене село Червоне).
3) Цей польський Червоноґруд, чи то село, а чи й містечко, було явним чужо етнічним вкрапленням в українську етнічну масу Сх. Галичини (як і згадані штучний водоспад, штучний млин, штучна ГЕС і т.п), з якого не лише українці 100% -во були повтікали, але й всі місцеві жиди…
4) Даруйте, але така, видно, його була доля (польські ”стрибки”, Стахурський і т.п, врешт, ультиматум і каральна акція УПА; але, нагадую, офіційно до 8.05.1945 в Європі йшла ДСВ, отже, діяли воєнний стан і т.п., а не нинішне АТО). Далі радянізація, Україна і новітні вандали. Звичайно, і по цій трагедії можна і треба жаліти, і то не лише за мистецькими витворами Торвальдсона…

Яка різниця Червономлядськ чи Червоногрецьк УПА там можливо винищили. Про таку річ як національний егоїзм хтось чув, чи остарбайтерам (переважно з Зх областей) так спичить те порузуміння з поляками аби й надалі там спину гнути?

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 07 липня 2016 00:01

галичанин-скоморох
Хочете прискорити-
http://arch-heritage.livejournal.com/52138.html
І коментар-
http://gall-skomoroch.livejournal.com/5072.html
Далі це-
http://zbruc.eu/node/52608

Дякую.

І чорно-біла картина не виходить- вся гама відтінків між ними.

Я теж про це. Раніше я зацікавився іншою місцевістю, де події розгорталися так само. “Бандерівці спалили ціле село”. Хоча насправді все було не зовсім так, а вірніше зовсім навпаки. Подробиці не буду, бо це теж не Волинь, а Тернопільщина.
Мені цікаво чому ворожі відносини між поляками і українцями не переросли у війну до того.

Widziało się przejeżdżające tutejszym gościncem na saniach podziemne wojsko. Przejazdy te, a było ich kilka, odbywały się zazwyczaj po północy lub z pierwszym brzaskiem słońca. Wszyscy strilci wojownicy byli ubrani w kożuchy, sowieckie szynele, lub niemiecke płaszcze wojskowe. Każdy z nich był uzbrojony w ręczny karabin i granaty. W czasie takich “banderowskich przejazdów” wszystka ludność chwytała swoje nażędzia obronne, aby odeprzec potencjalny napad.

Але «потенціальний напад” так і залишався потенціальним. Українсько-польська війна не спалахнула. Аж доки не з'явилися «krasnoarmiejcy».

Українсько-польська війна і на Волині теж “дивним збігом” спалахнула тоді, коли там розгорнулися чисельні совєтські збройні сили. Згадаймо Пшебраже. Війна там почалася тоді, коли місцеву самооборону очолив совєтський агент.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 07 липня 2016 00:33

Юрій Полтавець (до мене) ”Яка різниця Червономлядськ чи Червоногрецьк УПА там можливо винищили. Про таку річ як національний егоїзм хтось чув…?”

Тому мушу добавити.
1) Я тут виступаю за точність термінів, тим більше за назву, даруйте, жертви в момент жертвоприношення…
2) І я тут не стільки за український ”національний егоїзм”, скільки за галицький краєвий.
П.С. А за наведені матеріали Галичанину-скомороху також дякую.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 07 липня 2016 09:23

Yuriy Poltavets, ви уважно читали Правила Форуму? Прошу звернути увагу на п. 2.3.4!
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 08 липня 2016 19:10

По темі намітилась гей би пауза, але ось останні повідомлення ЗМІ про нову ухвалу-заклик сенату Польщі:
”Сенат – верхня палата польського парламенту – звернувся до Сейму Польщі зі закликом встановити «Національний день пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої». Цей день мав би відзначатися 11 липня.
Відповідну резолюцію польські сенатори ухвалили у четвер сьомого липня пізно ввечері. За її ухвалення проголосувало 60 сенаторів, 23 були проти, 1 утримався – повідомило видання Wirtualna Polska.
« Це важливо, що Сенат встиг до 11 липня, дня, коли традиційно вшановуються жертви геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти поляків. На жаль, Сейм не встиг зі своїм рішенням», – заявив голова комісії із зв'язків з поляками за кордоном Міхал Дворчик, котрий є депутатом від «Права і Справедливості».
У резолюції зазначається, що внаслідок «геноциду, вчиненого у 1939-1945 роках загинуло понад сто тисяч громадян Другої Речі Посполитої». В документі теж вказано, що детальний підрахунок жертв досі ще не проведений, а також підкреслено, що «багато з жертв досі не дочекалося гідного поховання й вшанування»
Є необхідність викладати наші (учасників теми) перші враження від цього акту а чи… проігноруємо ?

Gnat_goluj
Member
Member

Повідомлення Gnat_goluj » 09 липня 2016 10:32

поляки безнадійні

Воля
Member
Member

Повідомлення Воля » 10 липня 2016 22:55

Krutywus
Раніше я зацікавився іншою місцевістю, де події розгорталися так само. “Бандерівці спалили ціле село”. Хоча насправді все було не зовсім так, а вірніше зовсім навпаки. Подробиці не буду, бо це теж не Волинь, а Тернопільщина.

Це Ви про с. Гнильче на Підгаєччині?
Честь і слава

Воля
Member
Member

Повідомлення Воля » 10 липня 2016 23:08

Про поляків з Чортківщини на Волині -
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=530314327179538&set=a.187857231425251.1073741827.100006029258644&type=3&theater(поклик дам на фб, оскільки тут не вдається загрузити фотокопію документа..)
галичанин-скоморох, а Стахурський з Любліна і той, що командував польським підрозділом у Червоногороді часом не родина?
Честь і слава

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 10 липня 2016 23:21

Це Ви про с. Гнильче на Підгаєччині?

Bingo!
На вскидку:
"РИА Новости" 21.10.2014
Масловский писал: "Пользуясь тактикой налётов, они (бандерівці) сжигали и грабили помещения сельских Советов, школ, клубов, библиотек, магазинов, домов активистов, а то и целые села… В Тернопольской области полностью было сожжено с. Гнильче Бережанского района.

І це при тому, що Гнильче спалили поляки із сусідніх Панович при підтримці старшого брата.

Воля
Member
Member

Повідомлення Воля » 10 липня 2016 23:32

Krutywus трішки зупинявся над цим випадком при підготовці свого тому Літопису УПА. Однак, якщо маєте ще якісь дані (спогади, документи) то будь ласка діліться. Вірю, що правда восторжествує!
Честь і слава

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 11 липня 2016 09:20

Воля написав:галичанин-скоморох, а Стахурський з Любліна і той, що командував польським підрозділом у Червоногороді часом не родина?

Не знаю. Маєте фото "свого"?. Я свого маю, то порівняємо.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 11 липня 2016 17:16

Воля

Нажаль я теж тільки трохи зупинявся.
В мене випадково збереглися кілька зісканованих сторінок з польської книжки про Пановичі.
Там нажаль нема про знищення Гнильча, але є передісторія .
Тепер не можу знайти ні сайту звідки взяв ті сторінки, ні назви книжки, ні автора.
Якщо Вам цікаво, можу дати ці сторінки які маю.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 11 липня 2016 22:45

Колекція в тему-
Польсько-українські стосунки в 1942-1947 роках [380]

http://avr.org.ua/index.php/ROZDILY_RES ... =date&pv=1

Воля
Member
Member

Повідомлення Воля » 12 липня 2016 12:11

галичанин-скоморох та де там .. у мене он тільки клаптик документа..
Члени тої боївки з Товстового і Угриньківців, тому зробив таке припущення.

Krutywus
В мене випадково збереглися кілька зісканованих сторінок з польської книжки про Пановичі.
Там нажаль нема про знищення Гнильча, але є передісторія .
Тепер не можу знайти ні сайту звідки взяв ті сторінки, ні назви книжки, ні автора.
Якщо Вам цікаво, можу дати ці сторінки які маю.

Буду радий переглянути, але щоб тут не змішувати все в купу, то можливо в приват надішліть чи у тему про ВО "Лисоня". Дякую!
Честь і слава

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість