Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Модератор: Global Moderators

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Повідомлення галичанин-скоморох » 05 листопада 2016 22:31

В.Кубійович Етнічні групи південнозахідньої України (Галичини) на 1.1. 1939

Книга багато пояснює з того. чого немає в польських матеріалах.
заліщики кубійович.JPG

p0147 заліщики.jpg

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 10 грудня 2016 23:37

Взято тут- viewtopic.php?f=8&t=19087&p=269031#p269029
щоб не офтопити.
Krutywus написав: Давайте говорити прямо.

Давайте!
Пысля розвалу СРСР ви(маю на увазі центр, північ, південь та схід) безоглядно, бездумно, некритично підхопили західноукраїнську ідеологію і розвішали її по всіх стовпах, дошках, стінах замість "Наша мета- комунізм". Так же почали ліпити горбатого до стіни- "безсмертний подвиг радянського народу у ВВВ" до "останніх на полі слави УПА", Щорса і Ковпака до Шухевича до князя Василя Вишиваного, "героїчну відбудову Донбасу" до "останньої криївки". Доліпилися!
Krutywus написав: Ніхто Вас особисто не звинувачує.

Я не знаю, звідки Ви, можливо і помиляюся, але- ВАС!
Нас(західних українців)- це стосується безпосередньо. І структури, звинувачені поляками- в нашій ідеології( не в тій, що на стовпах і дошках, а тій, що в пам'яті-вона зовсім інша). І мене стосується безпосередньо- дід, тато, мама, стриї і вуйки пройшли через це і усвідомили це.
Krutywus написав: Якщо Ви уважно переглянете постанови польських

ПОЛЬСЬКОГО СЕЙМУ. Конкретну. "У справі віддання данини жертвам геноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої в 1943-45 роках". А ще бюлетень Сейму з матеріалами дебатів стосовно цієї резолюції. А ще матеріали з польських газет, журналів весни-літа цього року. А ще- офіційні матеріали польського IPN. А ще- купи фекалій у вигляді "Людобуйств ..."
Krutywus написав: чи російських

Ну що Ви! Ці вже все зібрали, оформили і вкинули в вентилятор 5-10 років тому!
Krutywus написав: чи ще чиїх "сеймів"

Не знаю, як стосовно постанов, але при нагоді і без нагоди вже штрикають і в Голландії, і в Канаді, і в США і навіть в Австралії- підхопили і сприйняли так, як хотів Сейм. А що в Польщі- без слів(одні вирази). Вам би не завадило почитати, як описують в себе в Польщі свої "креси утрацоні" ті, хто обнімають старі яблуні та лиють сльози на могилах дзядків під час поїздок сюди. І кого звинувачують у тому, що костьол розсувається, панський маєток щез а пам'ятника Пілсудському нема!
Не всі! Якраз ще живі уродженці "кресів", які мають родинні і земляцькі зв'язки з Україною чітко дистанціюються від цього сказу.
Krutywus написав: то побачите, що звинувачень до "простого" народу нема

Правильно! Доки заробітчанин чи переселенець замість "село згоріло, люди здуріли, ніц не в'ю а гроші не пахнуть" не акцентує- " я з України".
Krutywus написав: Звинувачення формулюються виключно проти українських буржуазних націоналістів, як організованої сили, що провадила злочинну діяльність

"цивільні структури Організації українських націоналістів, збройні формування Української повстанської армії, дивізія SS Галичина, а також інші українські формування, що співпрацювали з німцями"( Це з перекладу УП- http://www.eurointegration.com.ua/artic ... 2/7052488/ )"
Що це за "інші"? Мародери та бандити- теж структура ОУН?

Krutywus написав: і була, як прозоро натякає Гриціан, значною мірою інспірована Гітлером.

Он воно що! А на наукову розробку цього питання ВШП Гриціаном посиланнячко дасте?
Тоді запитання- а ВШП Вятрович у своєму епохальному творі "Що і як читати" від ВШП Шпільмана які настанови дає?

Krutywus написав: Якщо ми визнаємо це, і засудимо, в тому числі те, що називається в заголовку цієї теми "Другими визвольними змаганнями"

ВизнавайТЕ. ЗасуджуйТЕ. Але ВИ і ЗА СЕБЕ. За мене не розписуйтеся. Я ще не зовсім з'їхав з глузду.

Krutywus написав: то тим самим очистимося від вільних чи невільних гріхів наших предків, котрі часто були, на думку наших сусідів несвідомими знаряддями у злочинних руках, і зможемо із чистою совістю попросити прощення у наших братів.[

Для початку- розберіться самі! А потім- дайте можливість розібратися іншим.

Krutywus написав:Якщо ми цього не зробимо, то

Якщо ми це зробимо тепер, в апогеї вакханалії польського сказу-
ВСІ ПОЛЬСЬКІ ФЕКАЛІЇ СТАНУТЬ НАШИМИ СМЕРТНИМИ ГРІХАМИ

Krutywus написав: ніякі Ваші контраргументи в радіусі 10-15 км

Так, це дуже мало- кілька сіл. Постараємося ще- скільки зможемо. Тоді побачимо.

Krutywus написав: навіть просьби про вибачення,

Вибачаються в трамваї- коли наступили на ногу. За такі речі- ПРОСЯТЬ ПРОЩЕННЯ. Чи ПРОЩАЮТЬ

Krutywus написав:наші сусіди до уваги брати не будуть.

Скажені, оскаженілі і сказоносці- так! "Прості поляки"- протверезіють
Востаннє редагувалось галичанин-скоморох в 11 грудня 2016 20:40, всього редагувалось 2 разів.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 11 грудня 2016 02:28

Та мені байдуже до будь яких ідеологій.
Совєцький кінематограф необ'єктивно відтворює реальність не тому, що показує зброю в руках вояка УПА, направлену на цивільне населення.
Совєцький кінематограф необ'єктивно відтворює реальність тому, що при цьому він не показує зброю в руках червоноармійця, направлену на цивільне населення.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 11 грудня 2016 20:44

Krutywus написав:Та мені байдуже до будь яких ідеологій.

Угу!
галичанин-скоморох написав:"село згоріло, люди здуріли, ніц не в'ю а гроші не пахнуть"

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 11 грудня 2016 21:13

Звідси-
viewtopic.php?f=8&t=19087&p=269049#p269049

Slav написав:В порівнянні з прибалтійськими "лісовими братами" та хорватськими усташами, наші ОУН та УПА не виглядають вже ж такими страшними.

Ох і тягне ж Вас до ліса чи до біса! А порівняно з "червоними кхмерами"- взагалі діти в пісочку!

Slav написав:Московці та поляки думають хоч найменше вибачатися за злочини власних владних структур та бойових формацій?

Тепер від біса до ліса! А з якого дива? Хтось ставив таку вимогу? Чи вказував- те, те і те, тих, тих і тих приберіть і негайно!

По якому епізоду, факту, явищу наш бравий продавець гелю "мило господарське 72%" оголосив- "факти зібрано, архівні документи підшито, свідчення ще живих очевидців записано, пронумеровано і перевірено, УІНП представляє Президенту і в ВРУ томи справи для розгляду по суті?".
І книжечок, брошурок на газетному папері сліпим друком(держава наша бідна), але під гордим вензлем УІНП сотні, тисячі- щоб кожний. хто хоче, міг прочитати- і переконатися.
І надутися, як індик- "Наших ображають!"
І кампанію відповідну, і "стихійні" мітинги( як сьогодні у Пшемислі)- як фон!
Хай Порошенко женеться в Варшаву чи Москву- не дурійте, не робіть так, як наші, це пройде!(І під шумок- греко-католицький та православний УПЦ КП хрести у стольних градах Росії та Польщі- треба, панове, треба, мене ж у Львові, Тернополі і Станіславі не зрозуміють, а тухлих яєць в них вдосталь).
Дико? А Дуда чого в Київ ганяв не в базарний день?

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 12 грудня 2016 13:34

Щось я не дуже зрозумів Ваш допис...

Я вважаю, що українці повинні вимагати, щоб перед ними вибачались, а не роздумувати та припускати чи самим перед кимось вибачатись.
Всяких таких мудрагеликів, як Василь Расевич та Павло Зуб'юк, які роздумують про якісь вибачення з української сторони, треба виставляти на сміх, показуючи неспроможність та безглуздність їхньої позиції.
Я не можу зрозуміти чи Василь Расевич та Павло Зуб'юк навмисно шкодять Україні, чи вони при своїй мудрості є справді настільки недалекоглядними?...
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 12 грудня 2016 20:36

Slav написав:Щось я не дуже зрозумів Ваш допис...

Та я одне довбаю- щоб щось з чимось порівнювати, треба мати свій фундамент на якому базується своя точка зору!
Не польські кляузи, не радянське сичання, не німецьке шипіння і не ОУН-УПІВСЬКІ стогони і браваду і не теперішні литаври та зуб'юкізми- фундамент!
Його нема. Тому і говорити нема про що. І розглагольствувати(як Зуб'юк. Расевич) чи ставити якісь претензії(як пропонуєте Ви) кому б то не було- теж.

Gnat_goluj
Member
Member

Повідомлення Gnat_goluj » 14 грудня 2016 00:15

Slav написав:Щось я не дуже зрозумів Ваш допис...

Я вважаю, що українці повинні вимагати, щоб перед ними вибачались, а не роздумувати та припускати чи самим перед кимось вибачатись.
Всяких таких мудрагеликів, як Василь Расевич та Павло Зуб'юк, які роздумують про якісь вибачення з української сторони, треба виставляти на сміх, показуючи неспроможність та безглуздність їхньої позиції.
Я не можу зрозуміти чи Василь Расевич та Павло Зуб'юк навмисно шкодять Україні, чи вони при своїй мудрості є справді настільки недалекоглядними?...

я трохи потролив зубюка в фейсбуку, він тепер вже не обурується на мої коментарі а мовчить. І в плані історії він губиться, путає події 8-)

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 15 грудня 2016 18:42

Gnat_goluj написав:
Slav написав:

я трохи потролив зубюка в фейсбуку, він тепер вже не обурується на мої коментарі а мовчить. І в плані історії він губиться, путає події 8-)

Павло Зуб'юк з себе вдає якогось неперевершеного мудрагелика з місією повчання українців. А захід.нет не може, щоб не пропустити та не підхопити ці "повчання толерантності". Захід.нет вже мав би давно відкрити в себе рубрику з назвою "Пост імені Ярослава Галана" і там концентрувати тексти такий авторів, як Зуб'юк та Расевич.

Зуб'юку та Расевичу, як непревершеним спеціалістам з ультраліберальної толерантності треба відправитися у країни Європи ще повчити деяких надтолерантних європейців толерантності до фанатиків ісламу, які чомусь влаштовують терористичні акти в Європі і тим самим викликають обурливе нерозуміння надтолерантних європейців -- мовляв, ми вам в Європі дали притулок від голодної смерті, а ви так нетолерантно терористичними актами масово нас вбиваєте і калічите.

Я ніколи собі не міг уявити, як можна ставитися хоч найменше толерантно до людей, в яких вже дуже давно зашкалює наглометр, що він аж димить.

В нормальних людей в нормальних країнах ідеологія здорового глузду повинна витіснити ідеологію ультралібералізму з її толеруванням нетолерантностей.

Виходячи з реалій сьогодення, я думаю, Володимир В'ятрович все вірно робить.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/

Віктор100
Member
Member

Повідомлення Віктор100 » 04 лютого 2017 18:54

Що сталося в Парослі? Хто приніс смерть у польську колонію на Волині
http://www.istpravda.com.ua/articles/2017/02/4/149517/

Віктор100
Member
Member

Повідомлення Віктор100 » 08 лютого 2017 18:26

Волинь: «геноцид» без ознак геноциду
http://lb.ua/news/2017/02/08/358006_vol ... tsidu.html

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 08 лютого 2017 22:10

Вони блаженні чи вони ідіоти?
"аналіз законодавчих актів і першоджерел засвідчує, що називати Волинську трагедію «геноцидом» немає підстав, переконаний юрист, співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Рябенко".

"називати Волинську трагедію «геноцидом» немає підстав"
Добре, приймаю без заперечень!

Волинська трагедія все- таки була?
І поляки мають право називати її Волинською різнею?
І мають право перечисляти всіх від 39 по 47 роки?
І мають право перечисляти всіх від Білорусі до Молдови і від Збруча аж за Карпати?
І мають право говорити про "більше 100 тисяч жертв"? Захочуть- про 280 тисяч! Захочуть- про 430 тисяч!

Де і коли була "Волинська трагедія", а де і коли був братовбивчий конфлікт між поляками і українцями на спірних землях?
То скільки все-таки загеноцидили, залюдобуїли, зарізали, знищили, вбили ОУН, УПА, Дивізія СС "Галичина", поліцаї, збараніле населення?

В нашому селі ми знайшли 17 з 50 "заявлених взагалі" "жертв" "геноциду".
З 3 "устальоних назвіск" двоє загинули не тоді,не так і не тому, один- взагалі не загинув. ( вже є навіть його фото в Польщі в 60-і роки).

З решти 15 "жертв" з скрипом можна було би погодитися на дружину і двох дочок ОУНівця, зарізаних невідомо ким- але в селі цей варіант не сприймають серйозно. Прийняти за "жертви" двох вояків УПА, які загинули при облавах(НЕ ОУНівських!)- ідіотизм.

З 300 "випендзоних, виседльоних" - 153 осадники і 17 сільських вивезені в Сибір.
174(з них 5 українців)- виїхали в Польщу.
В селі залишилося 63 поляки і 45 членів змішаних сімей.

З 56 "опустшоних, спальоних" садиб 34 дико і безглуздо знищені організаторами МТС і обслугою 2 польових аеродромів весною-літом-осени 40 і навесні 41.
Спалено в селі- 55 хат, але до пожеж українці непричетні- справа рук РСЧА, НКВС, "істребків". З вікна батьківської хати(вона теж горіла по милості НКВС) я бачу 8 польських хат- з чисто косметичними змінами( дахи з Тешинської бляхи збереглися до цього часу).Щезла одна халупа- благополучно розсунулася, як і десятки українських).

Всю інформацію про "геноцид" в нашому селі я беру з тисячасторінкового тому, що "удокументовує" Тернопільське воєводство в кордонах до 39 року, виданого "під патронатом" воєвод, товариств кресов'яків і адміністрації президента Польщі.
ІПН Польщі, наскільки я розумію користується тими ж "реляціями".

А яку інформацію з яких томів має УІНП? Мені здається- НІЯКОЇ.
Директор торгує "цитатником"- "що, як і коли читати".
Юрист- грає в "наперстки"- кулька тут-кулька там!

Прошу вибачення за стиль- ДОПЕКЛО!

Воля
Member
Member

Повідомлення Воля » 09 лютого 2017 20:50

галичанин-скоморох
"Синьо-жовті сюжети для фільму «Червоне- польський фінал древньоруського Червоногорода»
То коли буде продовження?
Слідчий обласної референтури СБ ОУН Тернопільщини І. Пінязь - "Око" у грудні 1944 р. звітував:
По приході більшовиків на наші терени поляки в 100 % пішли на співпрацю з більшовиками проти ураїнців. Видавали бункри, магазини і людей. Коли відділи УПА завдали полякам дошкульного удару, а більшовики видали наказ, щоб поляки вибиралися за Сян, тоді поступування поляків супроти укр. змінилося на краще. Бачучи безвихідне своє положення, почали звертатися до українців, що вони також хочуть їм чимось допомогти. В деяких місцевостях деякі поляки самі запрошують бойовиків на квартири. Ніхто з поляків не хоче їхати за Сян, бо говорять, що там вигинуть. В останьому часі звернулись поляки з Червоногороду (чисто польське село в Заліщеччині) через одного знаного їм учителя українця до українців, щоби їх не зачіпали, а вони за це дадуть окуп: кілько потрібно військових шинель і коців, а також 100 ц. муки. Деякі поляки говорять, що як буде Українська Держава, то їм також буде добре. Таку поставу зайняла одна частина польського населення. Друга частина дальше тісно співпрацює з більшовиками проти українців, беручи активну участь у всіх облавах улаштовуваних більшовиками, а також сама улаштовує засідки. Третя частина польського населення пішла в підпілля і створила свої боївки. Вороже відношення їх супроти українців дальше таке саме. Цих є дуже мало

Чи відомо, щось про ці перемовини поляків із українцями в Червоногороді?
Честь і слава

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 лютого 2017 23:49

Воля написав:То коли буде продовження?

Як тільки вийде в ґазеті! У понеділок вже третій раз редактор районки клятвенно пообіцяла, що стаття буде поміщена в завтрашній ґазеті. Першу статтю обіцяли майже 2 місяці.Ждемо. Стаття якраз з теми.

Є з точністю до навиворіт. Стахурського(директора Нирківської школи) запросили на переговори в лісок Батькова між Червоногородом і Нирковом. Ця деталь засвічена в польських "реляціях". З переговорів Стахурський вернувся замислений і знервований. І почав інтенсивну підготовку до оборони. Стахурський міг зв'язатися з Бистрим через директора будь-якого з ближніх сіл(всі були українці), найімовірніше- Садок чи Нагірян(в Нагіряни він міг ходити без боязні).

Якщо цікавить стаття(і попередня і ще навіть не передана в редакцію наступна)- можу закинути на Е-Мейл. Разом з польськими реляціями. Є ще один вузьковідомий але правдоподібний епізод, як Стахурського українці заставили віддати зброю і боєприпаси.

Зрештою- авторський не спохаблений варіант першої статті тут- http://zal.te.ua/forum/viewtopic.php?f= ... 047#p22827

Воля
Member
Member

Повідомлення Воля » 10 лютого 2017 11:42

галичанин-скоморох
Як тільки вийде в ґазеті
Можна буде отримати скан статті з посиланням
А що то за джерело?
Якщо цікавить стаття(і попередня і ще навіть не передана в редакцію наступна)- можу закинути на Е-Мейл. Разом з польськими реляціями
Закиньте при нагоді.
Є ще один вузьковідомий але правдоподібний епізод, як Стахурського українці заставили віддати зброю і боєприпаси.
О, а це цікаво.
Про діяльність відділу Стахурського до 2 лютого 1944 р. багато джерел є? Де про це можна почитати?
Ось http://gall-skomoroch.livejournal.com/5072.html Ви писали про Червоногород, а чи є вже видано Вами ось ці епізоди:
А. Поляки були попереджені українцями. Ще 5 січня. Термін- до 1 лютого. Залишити Червоногород і евакуюватися. Можливо Ви не знаєте- перша евакуація восени-44 була зірвана поляками. В т.ч. і Червоногородом, Заліщиками, Товстим, Борщовом, Мельницею-Подільською, Скалою-Подільською, Бучачем, Золотим Потоком, Коропцем, Баришем.
Б. Ще в 1940 директор Слобідської школи Стахурський був переведений в Нирків. Поручик запасу Війська Польського став поручиком і командиром Червоногородської роти АК. В цій ролі він перебував до кінця роти 3 лютого 1945.
Протягом липня 41-березня 44 УПА і АК співіснували- ставили палиці в колеса одні другим, правда- зафіксовано випадок, коли спробували діяти разом.
В. Після квітня 44 сталася метаморфоза- Рота АК стала «Истребительным отрядом». Командир- Стахурський. Покровителі-комендант Чортківського гарнізону, Начальник Товстенського РОМ. Чисельність- 160 «штиків». Їм легалізували навіть власну зброю- радомські маузери і ВІСи, радянські ДП , ППШ і СВТ, німецькі маузери- не задаючи слизького питання- де взяли?
Стратегічний об’єкт- турбінний млин.
Хороші люди- сало, копченя, гуси печені, домашній хліб, довоєнний спирт- все потрібним людям!
Г. В травні ледве не стався крах- оголошено мобілізацію у Військо Польське. З роти залишилося 50(і вся зброя). Організували курси і ще підготували два десятки- дівчата, хлопці непризивного віку, ветерани 1 світової. Всього-72 на дату події.
Д. Після 5 січня було обумовлено зв’язок з Устечком- караул, ПВО і ВНОС мосту, Товстим- штаб дивізії, штабна рота, райвідділ міліції, Городенкою- теж штаб дивізії. Декого з дітей та перестарілих вивезли в Товсте і Заліщики
Е. Напад відбувався з трьох сторін- від Нагірян- палац, костьол і вулиця від Нагірян, Устечка- містечко і Дом Стшельцув і Садок- вулиця від Садок і млин . Солом’яні стріхи підпалювати не треба було- горіли ясним вогнем. Там, де з палаючого обійстя не стріляли- жертв не було, вірніше- як правило не було. Там, де відстрілювалися- гинули і стрільці і невинні.
З палацу групу «яструбків» вибили, загинув тільки перестарілий доглядач- стрельнув здуру.
Костьол, набитий людьми, відкрили, зайшли, але не вбили нікого- діти, жінки,перестарілі.
Містечко- те ж саме- загинули там, звідки стріляли.
Дом Стшельцув обороняв Стахурський з своїми дітьми, вірніше- діти відбивалися гранатами бо батько був смертельно поранений в перші хвилини бою.
Вулиця від Садок- те ж.
Млин вистояв- можливо тому, що з двох сторін був оточений живим щитом- людьми, які привезли мливо і контигент і затрималися в живій черзі на ніч. Всередину кам’яного млина їх не пустили...
А.В ту ніч у Червоногороді загинуло 37 жителів.
Вірніше- 34- тих, що вбиті і згоріли в хатах.
Ксьонз Юраш вмер в кущах за костьолом- серце слабе мав.
Дві монашки біля дверей каплиці на Нирківському цвинтарі продемонстрували свій героїзм- одну застрелили, другу дійсно зарізали ножем. Кілька дітей і жінок залишилися неушкоджені...
В ту ніч в Червоногороді було- бл. 60 сімей жителів Червоногороду. Коло 150 сімей жителів Ниркова, які наніч тікали в Червоногород. Коло 30 сімей з Нагірян.
Загалом- біля 240 сімей. Скільки це душ?
Б. На другий день ці «никого» зі зброєю в руках створили три групи, які пішли мстити в Нирків, Нагіряни і Солоне. Підпали хат, арешти, побої і вбивства- згадайте, вони ж «яструбки».
А на третій день прибула обіцяна «допомога» з Товстого.
Військові не прийшли, хоч на зборах партактиву в тоді ще Станіславі Москаленко, позичивши в Сірка очі, розглагольствував, що могли зробити війська з нападаючими та куренем УПА в Садках і Хмелеві. Не хотіла армія бруднити руки. Як і в Слобідці, коли вибили з засідки весь районний апарат.
А люди з чистими руками і гарячим серцем впаяли десятку зловлених в Червоногороді з зброєю в руках по 15 років. Один з них вижив. Повернувся в Польщу. І написав спогади.
Честь і слава

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 2 гостей